Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jutro wracam do Polski, piszę opis usterki i wysyłam priorytetem do sprzedawcy - nie wiem, czy jest sens ładować się potem w to ponownie.

1316791[/snapback]

 

A gdzie kupiłeś, jeśli można wiedzieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość sklepów typu pro.... bierze od action'a ,zwalaszcza na terenie wrocka

mam nadzieje ze to "tylko" lipna partia ,ktora sie skonczy zanim uzbieram kaski na ten sprzet inaczej pójde do konkurencji ;)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem uzytkownikiem SI-97 od miesiaca i musze powiedziec ze jest rewelacyjny :)

 

Mam paste Artic Ceramique i od poczatku takie same temperatury - tak samo niskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ artk : kupiłem w Angeli.pl, kolega również (miał identyczne problemy) - tutaj część osób z Tweaka wydaje mi się, że nabyła w Proline. Z innej beczki na forum AOA też pojawiły się 2 osoby z podobnymi problemami - są z USA, więc właśnie niniejszym moja teoria wadliwej partii legła w gruzach.

 

W poniedziałek wysyłam i głowię się cały czas, czy potem od razu sprzedać, czy próbować znów z tym diabelskim chłodzeniem. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten watek i patrze nas wojego SL97 to mi sie nie dobrze robi. Chyba sie troszke pospieszylem z tym chlodzeniem :| Ale z drugiej strony, co mozna kupic do 200pln z wentylem zeby porzadnie chlodzilo tak jak SL97 w zamierzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam gdzieś alternatywy - chłodzenie, które razem z wentylem Y.S.Techa i FanMatem2 kosztowało 50% ceny mojego procka dało ciała na pełnej linii. Właśnie stwierdziłem, że jak przyślą nóweczkę, to sprzedaję na Allegro i zostaję z Pentagramem (puszczony na 2000rpm jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam gdzieś alternatywy - chłodzenie, które razem z wentylem Y.S.Techa i FanMatem2 kosztowało 50% ceny mojego procka dało ciała na pełnej linii. Właśnie stwierdziłem, że jak przyślą nóweczkę, to sprzedaję na Allegro i zostaję z Pentagramem (puszczony na 2000rpm jest ok).

1322370[/snapback]

A który pentagramik? Tylko że ten 120Cu to cholerstwo ciężkie jak diabli... Nie wyrwie mi socketa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

a powiedz jeszcze raz po jakim czasie ci wysiadl ten SI-97 bo ja mam juz 2 miechy i ciagle te same temperatury ??

Bo jezeli twierdzisz ze to nie jest wina partii produkcji to musi byc to wada heatpipow bo czego innego, ich w samym nich, czyli ze ogolnie pipy so do kitu , a gdyby tak bylo to oznaczalo by to ze wszystkie pipy przy kazdym coolerze to porazka, no ja jak mowie mam z cooling.pl i wszystko gra jak na razie, jeszcze moge sie zastanowic na samym montazem tych radiatorow i usytuowania pipow poziomo badz pionowo, bo bardziej naturalnym dla nich ukladem jest pion ?? Ciekawe czy te osoby ktorym poszlu do kosza SI-97 mialy ustawione je poziomo ?? ja wiem ze niby producent mowi ze tek tez mozna ale zawsze tu moze tkwic blad, kto wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazik2000 - mam Pentagrama jak w sigu, QC80-Cu, starsza wersja, sam szlifowałem na lusterko. ;)

 

@ Galek - temp. pogorszyły się po 2-3 tygodniach i potem stopniowo było coraz bardziej kiepsko, aż po jakichś ponad 2 miesiącach osiągnęły stan naprawdę żenujący. Przez połowę tego czasu byłem w Niemczech i komp był nieużywany. Co do partii - naprawdę nie wiem, jak to jest - może do nas trafiło trochę wadliwych, może część na inne rynki - jezeli u ciebie jest ok, to bym się tylko cieszył. Na początku również byłem bardzo zadowolony. W tym momencie interesuje mnie tylko wymiana w ramach gwarancji i szczerze mówiąc mam już gdzieś wszelkie teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Juz chwile temu dostalem to cudenko... Posadzilem na nim Zalmana ZM-F2 i temperatury mam rewelacja!!! B)

 

Proc w tej chwili puszczony 11x218 @ 1,675 (real 1,65) (tylko tyle bo mnie pamieci trzymaja :angry: ), a temp takie:

 

:arrow: buda od 28 do 32

 

:arrow: proc od 35 do 42

 

:arrow: wentylator caly czas na 5V

 

Jak na razie dla mnie rewelacja... Zobaczymy jak bedzie dalej! :rolleyes:

 

Stary Spire WR IV moze sie schowac... :mur: O takich temp moglem tylko pomazyc...

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno (tuż przed drugą falą narzekań :) SI-97 i muszę przyznać, że sprawuje się znakomicie. Zainstalowałem na nim wentylator noname 92mm, kupiony kilka lat temu na giełdzie za śmieszne pieniądze, skręciłem regulatorem obrotów (nie wiem na ile, bo drań nie ma pomiaru) i zestaw jest praktycznie niesłyszalny. Na bartonie XP-M 2500+ puszczonym na 2520MHz 1.8V mam temperaturki max. 54 stopnie (2h Prime'95 - odczyt z termistora w rdzeniu). Na tym samym zestawie z Pentagramem Al-Cu 80mm miałem 70 stopni po chwili grzania, tak więc różnica jest astronomiczna.

SI-97 kupiłem a Angeli, mam nadzieje, że nic się z nim dziać nie będzie. Szczerze mówiąc, nie interesuje mnie wcale jak powinien być montowany, czy w górę czy w w dół, czy też w poprzek, po prostu ma działać. Tak wysoka cena i renomowany producent powinien zapewnić komfort bezawaryjności. Tak więc, jak tylko coś się będzie działo, to lece do Angeli i wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdubu ktos chcial zakupic to cudenko w 100% dobrym stanie i gwaranca w angeli we wroclawiu to polecam oblukac Gielde i moja aukcje na tweaku.

 

 

co do TR to mi na taktowaniu 2640Ghz i vcore 2.0V nie przekraczal 50*C :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatur na roznych konfigach nie ma co porownywac. po pierwsze plyty inaczej czytaja napiecia, po drugie procesory roznie sie grzeja, po trzecie rozne obudowy, konfiguracje, wentylatory itp. tak wiec to bez sensu. jedyne racjonalne porownanie moze byc w tych samych warunkach. pozatym przy wyzszych czestotliwosciach temperatura nie podskakuje za bardzo, tylko ze stabilnoscia ciezko. trzebaby mocno w gore napieciem jechac, a mobo ma tylko do 1.85V, wiec i tak wiecej niz ~2600MHz nie ma sensu.

 

a, tunelik tez sporo pomaga. temp w obudowie wzrosla (tunel zaslania mi wentylator wyciagajacy), ale za to na procku jakies 7 stopni mniej.

post-20045-1110655237_thumb.jpg

Edytowane przez Szafiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ... "coś" można montować finami pionowo lub finami poziomo oczywiście na tym samym socketcie, z tak samo ustawioną zapinką?

Może ktoś wie dokładnie ile to ma wysokości - licząc od stopy do górnej krawędzi finów?

Edytowane przez avw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja nie wiem jak to się dzieje :blink: Sprzedałem tego na allegro i poprzez zenfist.pl całe mrowie i jeszcze nikt kto u mnie kupił nie miał problemu <_<

 

Słyszałem, że kilka sklepów (m.in. 4Speed i Angela) sprzedaje czasem SI-97 ściągnięte z pominięciem oficjalnych kanałów na Polskę, może to jest odpowiedź, na falowe wady, ale już sam nie wiem. Mam SI'ka w drgim kompie i sprawuje się rewelacyjnie.

 

Przyszło mi do głowy, że może ten wzrost temp, może być jakoś powiązany z orientacją HeatPipe na płycie ale nie mam wystarczająco dużo danych na ten temat. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stalem sie uzytkownikiem SI97 i YS-techa 92mm.

Czytam sobie Wasze temperaturki musze przyznac ze ja mam je dosc wysokie na tym chlodzeniu. Moj proc chodzi teraz na 2300MHz na napieciu 1,825V. Temperatura w max. stresie osiaga 52 stopnie (mam wlaczony non stop United Devices). Na Pentku QC80Cu temperaturka dochodzila mi jakies 4-5 stopni wyzej.

Jako ze to dla mnie nowa sprawa miec hitpajpy chcialbym sie dowiedziec jakie one powinny miec temperatury, bo u mnie to jest tak ze spod mam goracy, rurki ledwo cieple i tak samo radiator.

Napiszcie jak macie u siebie.

 

P.S. Tez mam SI97 z Angeli.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tez mam SI97 z Angeli.

1331616[/snapback]

Czyzby tu byl problem :lol:

 

Ja bralem od Zenfista i do dzisiaj jestem MEGA zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja nie wiem jak to się dzieje :blink: Sprzedałem tego na allegro i poprzez zenfist.pl całe mrowie i jeszcze nikt kto u mnie kupił nie miał problemu <_<

 

Słyszałem, że kilka sklepów (m.in. 4Speed i Angela) sprzedaje czasem SI-97 ściągnięte z pominięciem oficjalnych kanałów na Polskę, może to jest odpowiedź, na falowe wady, ale już sam nie wiem. Mam SI'ka w drgim kompie i sprawuje się rewelacyjnie.

 

Przyszło mi do głowy, że może ten wzrost temp, może być jakoś powiązany z orientacją HeatPipe na płycie ale nie mam wystarczająco dużo danych na ten temat. :sad:

1330872[/snapback]

Kurcze, aż załość bierze, że nie kupiłem w ramach pierwszego owczego pędu od ciebie .... Właśnie wykłócam się z Angelą w sprawie reklamacji mojego radiatora. :mur:

 

Jak dla mnie to mógłby mieć z Y.S.Techem 92mm na 1500rpm temperatury nawet porównywalene do Pentagramów 80/92 Cu na max. obrotach, ale nie gorsze (priorytet cisza). Tymczasem u mnie doszło do tego, że stary Pentagram na 2000rpm pobił SI-97 o dobre parę stopni (sprawdzane na dwóch różnych mobo). :blink: paranoja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

ja nie wiem co z tym SI

co Zenfista, to ja tez zastanawiam sie nad orjentacja pipow, ale chyba nie ma to nic wspolnego z wada poniewaz tak jak patrze kto ma jaka plyte to zazwyczaj sa to plyty z pionowym socketem zatem SI bedzie poziomo ustawiony do podloza i pisza tu ze wszystko dziala u nich poprawnie, zas

wczoraj bylem w sklepie coolong.pl i rozmawialem z nimi na temat SI, i powiedzieli ze nie maja zadnych reklamacji SI-97, to mnie troche uspokoilo, ale teraz nie wiem co myslec, jak na razie po 2 miechach temperatury bez zmian, jak zmienie zasilacz zakrece procem pozadnie i powiem jak wtedy bedzie sprawowal sie cooler, ale musze cierpliwie czekac na kase... eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo!

 

Stoje przed dylematem czy oddawac go do reklamacji, czy tez nie.

Widze Mietman ze masz juz pewne doswiadczenia z wysylaniem sprzetu do Angeli wiec jak cos osiagniesz to podziel sie wrazeniami.

Ponawiam prosbe o wypowiedzenie sie na temat temperatur na rurkach. Gdzie powinny byc najwyzsze, i jak sprawdzic czy pajpy dzialaja jak nalezy?

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie temperatur na różnych płytach głównych troche mija się z celem. Sprawdź przyrost temperatury między starym a nowym coolerem przy identycznym CFM. Wtedy będziesz miał odpowiedź czy jest jest OK. Może mobo zwyczajnie zawyża temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko, że swojego czasu też byłem bardzo napalony na ten cooler, ale po różnych opiniach (złych) straciłem entuzjazm do rurek cieplnych.

 

Zdecydyje się na kawał miedzi, bo to zawsze działa, np ZALMAN

 

DOBRZE, ŻE TAKIE FORUM JEST i to dość aktywne. BRAWO!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed dylematem czy oddawac go do reklamacji, czy tez nie.

Widze Mietman ze masz juz pewne doswiadczenia z wysylaniem sprzetu do Angeli wiec jak cos osiagniesz to podziel sie wrazeniami.

Ponawiam prosbe o wypowiedzenie sie na temat temperatur na rurkach. Gdzie powinny byc najwyzsze, i jak sprawdzic czy pajpy dzialaja jak nalezy?

1332441[/snapback]

Sądzac po poprzednich twoich postach, to temp. nie jest taka zła - 1.825v to dość duże napięcie przy chłodzeniu powietrznym (niezależnie od OC procesora, chociaż te 2.3GHz to mimo wszystko mało nie jest).

Na jakich obrotach masz puszczonego tego Y.S.Techa (ja miałem normalnego wyjca skręconego Fanmatem 2 do poziomu ok. 1500rpm)? Na jakich obrotach Pentagramy były o te parę stopni mniej wydajne? Jeżeli na maksymalnych, a twój wentyl obecnie śmiga dość wolno, to wg mnie wszystko jest w miarę w porządku.

 

Najlepiej porównaj u siebie, jak już cho-marek pisał, z poprzednim coolerem, jeżeli go jeszcze nie sprzedałeś. CFM identycznego nie da się ustawić, bo jak ocenić CFM konstrukcji typu Zalman CNPS 7000 czy Pentagram Freezone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem sobie sprawe nieco bardziej i stwierdzam ze jednak nie jest tak zle. Spodziewalem sie nieco wiekszego spadku temperatur po zmianie z Pentaka i tyle :) .

Poki co mam na radiatorze YS techa puszczonego na 2000RPM i go slysze mniej wiecej tak jak wczesniej Freezone`a na tych samych obrotach (tez chodzil na 2000RPM). Spadek temperatury w stosunku do Pentaka pomimo ze odczuwalny nie rozbraja (ok. 4 stopni w dol).

Niestety dla mojego procka to juz chyba koniec mozliwosci. Na 2400MHz nie chce za cholere pojsc stabilnie (nawet na 2.0V), wiec tyle poki co mi wystarczy.

Ogolnie SI-97 oceniam jako niezle chlodzenie, ale na kolana mnie nie powalilo.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wymienial mojego SI-97, moglby mi ktos doradzic na co zamienic - cichego i wydajnego, w podobnej cenie. Teraz sie narobilo tyle tych nowych coolerow ze nie wiem co wybrac. Musi sie zmiescic u mnie na mobo (NF7-S, na NB Zalman niebieski). Myslalem ze moze jakiego pentagrama albo zalmana, tylko nie wiem ktory sie zmiesci i ktory bedzie lepszy. Odstep od zasilacza dosc spory - buda Antec Plusview 1000.

 

Kurcze a moze na WC uzbierac...

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...