Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

@tomboy a jakie masz srednie temperatury ??? - chociaz na silent towerze tez mi sie temperatura podwyzszala ... a juz sam nie wiem - przestane na to zwacac uwage - przedtem sie jechalo na jakims miedziaku za 20 zl i bylo ok - nikt na temp nie patrzyl poki sie nie palilo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki miales skok temp po zepsuciu? Bo mi sie caly czas temp podwzysza co jakis czas. Nie pomaga zmiana pasty i czyszczenie radiatora. Ale jeszcze nie jest tragicznie.

1296050[/snapback]

Kurczę, napisałem wyczerpującą odpowiedź, forum na moment się zwiesiło (możliwe, że tylko u mnie) i w międzyczasie coś skopiowałem (jakiś link), tracąc przy tym całego, wcześniej skopiowanego posta. :angry:

 

Krótko więc : objawy takie jak u ciebie tzn. nie było żadnego super gwałtownego skoku temperatur, tylko powolny wzrost. Nie chciałbym cię martwić, ale tak to właśnie u mnie wyglądało. Nie pomagała zmiana pasty, zmiana wentylacji i tak już dość dobrze wentylowanej obudowy - testy na identycznym mobo (Epox 8RDA3+ PRO) wykazały identyczne pomiary, więc wykluczyłem rozkalibrowanie się czujnika. Miałem również to szczęście, że pod ręką posiadałem inny, poprzedni cooler i mogłem porównać temperatury - pomiary na SI-97 wypadły tragicznie; wkleję, co napisałem na innym forum :

 

"

SI-97, Y.S. Tech 92mm, ok. 1550rpm, odczyt z diody na Epoxie 8RDA3+ PRO (tak domniemywam, bo brak jest jakiegokolwiek cycka do pomiau temp. w sockecie; dywagacje powyżej ;)) :

 

1) 11x200, 1.500v (bios)

a) ilde : 37-38C

B) stress : 42-43C

c) delta : 5-6C

 

2) 12x200, 1.650v (bios)

a) ilde : 43C

B) stress : 50-51C

c) delta : 7-8C

 

3) 12.5x200, 1.750 (bios)

a) idle : 48C

B) stress : 55-56C

c) delta : 7-8C

 

finito - koniec zabawy ;)

Tak to pięknie wyglądało wówczas, chociaż miałem wrażenie, że temperatury pogorszyły się o 2-3 stopnie bez żadnej mojej w to ingerencji - nie mówię o porównaniu do pomiarów na Abicie NF7, gdyż takie porównanie byłoby abslutnie niewymierne. Po prostu w trakcie korzystania z komputera na obecnym Epoxie dokonałem takich obserwacji. Zero zmian w konfiguracji tudzież w wentylacji obudowy.

 

Potem rzadko bywałem w kraju - ostatnio pod zmodowaniu zasilacza temp. nie zmieniły się, a dopiero wczoraj i dzisiaj znowu poleciały w górę o parę stopni. Radiator kiepsko siedział na procku - wielokrotnie zakładałem go ponownie, przy okazji za każdym razem dając nową pastę. Aż w końcu miarka się przebrała dzisiaj ....

 

Przy Prime95 Large FFTs 11x220, 1.675v (wg biosu, dla pewności, pownien chodzić oczko niżej) zanotowałem 46-47C w spoczynku na rozgrzanym systemie i do 54C w stresie - delta ok, ale temp. w porównaniu do poprzednich zabójcze. Profilaktycznie już wczoraj rozebrałem całego Pentagrama i wyczyściłem z ton kurzu, więc zmiana dzisiaj przebiegła szybko. Teraz przy identycznych ustawieniach systemu mam 41C idle i 48-49C stress. Pentagram przy 2200rpm hałasuje mniej więcej tak samo jak Y.S.Tech przy 1550rpm, więc system nadal jest umiarkowanie cichy.

 

Zatem do widzenia Thermalright - nie jestem pierwszą osobą, która się zawiodła. Niestety jutro wyjeżdżam do Niemiec, więc do Angeli będę dzwonił w sprawie procedury reklamacyjnej po powrocie.

 

Ależ się ten-tego-tam zdenerwowałem. :evil:

 

EDIT : dokładnie te same objawy, co u Samone3 - heatpipe'y ciepławe, a podstawa gorąca - w końcu jeżeli procek wg pomiaru z socketu miał 54C, to nic dziwnego. Dodatkowo nawet Arctic Pro TC pod zasiłką zwolnił - nie leciało od radiatora już takie gorące powietrze. A Pentagram po super czyszczeniu i porządnym dokręceniu zaskoczył mnie na plus. Marne to jednak pocieszenie, jeżeli wydało się 200zł (radiator + wentyl) na "najlepsze" AC "super" firmy."

 

PS. Ostatecznie skręciłem Pentka do 2000rpm - słychać przy zamkniętej budzie tylko delikatny szum, a wyniki i tak znacznie lepsze niż na SI-97 (stan na środę rano - teraz siędze w Rzeszy).

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wzieliscie pod uwage roznice temperatur w pomieszczeniu.... hmmm ale wtedy by nie bylo takiej roznicy pomiedzy pentagramem a SI ... no nie wiem..... u mnie nie jest najgorzej ... 51 stress 11*200 V 1,675 zamknieta buda wiatraki na 5v wszystkie ...

 

@ kazik2002 - wiesz w sumie na SI przesiadlem sie z TT SilentTower 4 in 1 - naprawde dobry cooler nie mialem z nim problemow - a skuszony wydajnoscia SI i tym iz mialem kupca na TT wybralem Si ... w sumie nie iwem czy dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wzieliscie pod uwage roznice temperatur w pomieszczeniu.... hmmm ale wtedy by nie bylo takiej roznicy pomiedzy pentagramem a SI ... no nie wiem..... u mnie nie jest najgorzej ... 51 stress 11*200 V 1,675 zamknieta buda wiatraki na 5v wszystkie ...

Owszem, wziąłem pod uwagę - jeżeli się czegoś używa na codzień, to widzisz różnicę w zależności od ogrzewania pokoju, otwartego okna itp. itd. - na SI-97 były pod koniec niewielkie (skoro heat pipe'y wysiadły, to nic nie pomagało), na Pentagramie znaczne (komp koło okna) i realne na wyczucie. Oczywiście temperatury podaję z podobych warunków otoczenia (nocka, okno zamknięte, identyczna wentylacja, identyczne ogrzewanie - piec kaflowy przerobiony na elektryczny, grzałka x2). :D

 

51C w stressie przy takim napięciu i MHz to dość dużo IMHO, chyba że podajesz jakimś cudem odczyt z diody (widzę po sigu, że masz Asusa, a one chyba obłsugują obydwa odczyty - poprawcie mnie, jezeli się mylę).

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe?? MietmaN po jakim czasie ci sie zepsul ten si ?? ja juz mam ponad miesiac, a ostatnio chodzil non stop przez kilka dni i wszytsko cool takie tempy jakie byly takie sa, nawet przy tem otoczenia 19-19C na procu zaliczylem 30C w tej chwili jest u mnie 23 a tempa na procu 35 z sc 92mm puszczonym na o kolo 2000rpm nieslyszalny + oczywiscie pelne AC obudowy

 

Aha i powiedz mi jeszcze czym chlodzisz swoje go radeona, ile watt ciepla on wydziela bo chcialbym mojego se na xt i szukan optymalnego rozwiazania 0db jako ze mam 120mm na grafe puszczona ??

Edytowane przez Galek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe?? MietmaN po jakim czasie ci sie zepsul ten si ?? ja juz mam ponad miesiac, a ostatnio chodzil non stop przez kilka dni i wszytsko cool takie tempy jakie byly takie sa, nawet przy tem otoczenia 19-19C na procu zaliczylem 30C w tej chwili jest u mnie 23 a tempa na procu 35 z sc 92mm puszczonym na o kolo 2000rpm nieslyszalny + oczywiscie pelne AC obudowy

1296369[/snapback]

TR SI-97 zamówiłem i dostałem w starym roku tuż przed Świętami, a temperatury pogarszały się stopniowo, jak już pisałem. Nie było żadnego gwałtownego skoku, aczkolwiek zaczęły mocniej rosnąć może z tydzień temu. Dodam, dla pełnej jasności, że przez 50% tego czasu byłem w Niemczech i komp stał sobie zupełnie nieużywany.

 

EDIT : radek chłodzony starym VGA Silencerem Rev. 3 na "low" + super delikatny nawiew boczny w postaci Y.S.Tech Ultra Silent na 7v - do zegarów XT u mnie wystarcza; do mocnego OC przełaczam na "high" (oczywiście, że wtedy hałasuje nieziemsko). Pasta Cooler Master Premium - podchodzi mi lepiej od ASV albo OCZ.

 

EDIT2 : co do wydzielanego ciepła, to nie mam pojęcia, ale na pewno mniej od standardowego XT, ponieważ ma 128MB - na twoim miejscu wygooglałbym jakieś dane na temat i uśrednił wyniki dla PRO i XT (ze wskazaniem na XT) - nie wiem, czy przypadkiem na Tom's Hardware czegoś w temacie kiedyś nie czytałem ... :?

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe, a dom pusty stal, moze ktos sie bawil??

Pewnie złośliwe małe gnomy albo ohydne smierdzące trolle ;) :P

Serio, to pod moją nieobecność nikt się nie zbliża do kompa, ponieważ nikt nie korzysta.

 

albo co gorsze heat-pipy zardzewialy od srodka  ;)

Pewnie pochromowali z zewnątrz, żeby rdzy i korozji nie było widać ;)

 

albo wadliwe od produkcji i tyle...

1296391[/snapback]

Niestety właśnie do tej wersji się skłaniam - nie słyszałem o podobnych wadach dla XP-90 albo XP-120 (same superlatywy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no 51 to w sumie duzo tylko ja mam strasznie cieplo w mieszkaniu... chyba ze tez macie teperature z mobo 30 stopni idle ...przy otwartej budzie ....

dodam tylko ze jak bylem u kumpla z kompem (turniej q3 pro mode:P) to przy SC puszczonym na 100% temp mialem 33 stopnie :D:) tyle ze u niego temp z mobo to okolo 21-22 stopnie bylo - taka sama konfiguracja ... nic nie zmieniane otwarty bok budy...

 

 

albo u mnie jest taki upal albo nie wiem .... - zreszta ten asus niezle sciemnia z tymi temperaturami ... juz sam nie wiem czemu wierzyc ;D

Hehz po tym primowaniu i 51 stopniach od 20 minut tempa zatrzymala sie a 47 i ani rusz w dol ... cholera wie co jest z tym kompem ... poki sie nie bedzie z niego dymic albo nie zacznie sie resetowac to sobie chyba odpuszcze..:D

Wiatraki teraz kreca sie tak wolno ze bios nie rejestruje ich predkosci obrotowych czyli <1400 obr/min...

 

@MitemaN - wyniki z socketa... z diody na mbm5 jakos mi tego nie widzial nie wiem o co chodzi:D

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam srednio 42-44 stonie przy malym obciazeniu (overnet i foobar), wczesniej bylo max 38.Uzywam Speedfana z włączony Stop Grant. Temp w pokoju mniej wiecej podobne (jak nie takie same, grzejniki mam zawsze zakręcone). W sumie mam teraz wydajnosc chlodzenia gorsza niz na Whisperrocku (o jakies 2 stopnie). Ale u mnie heatpipy maja podobną temp do podstawy coolera (sprawdzone organoleptycznie) - aczkolwiek arctic na wyciagu tez mi sie ostatnio wolniej kreci. Szkoda ze juz sprzedalem Whisperrocka bo bym sobie porownal temperatury. Spróbuje moze gdzies indziej tez przetestowac ten moj cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam srednio 42-44 stonie przy malym obciazeniu (overnet i foobar), wczesniej bylo max 38.Uzywam Speedfana z włączony Stop Grant. Temp w pokoju mniej wiecej podobne (jak nie takie same, grzejniki mam zawsze zakręcone). W sumie mam teraz wydajnosc chlodzenia gorsza niz na Whisperrocku (o jakies 2 stopnie). Ale u mnie heatpipy maja podobną temp do podstawy coolera (sprawdzone organoleptycznie) - aczkolwiek arctic na wyciagu tez mi sie ostatnio wolniej kreci. Szkoda ze juz sprzedalem Whisperrocka bo bym sobie porownal temperatury. Spróbuje moze gdzies indziej tez przetestowac ten moj cooler.

1297580[/snapback]

a jaka masz temperature mobo/system ? i czy masz zmknieta bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp mobo to 25-26 stopni - normalna praca; jak stressuje proca to wzrasta do 28-29. Obudowa jest zamknięta - Antec PLusView 1000

 

update:

zrobiłem sobie test z otwartą obudową. Temp procka 38 stopni (idle), temp mobo - 24stopnie. Dziwne jest to ze heatpipy sa teraz wrecz chłodne. 38 stopni na procku to jeszcze nie tak malo, zeby heatpipy juz byly chlodne. Chyba cos ich wlasciwosci ulegly pogorszeniu. Moze zle dolega procek do coolera, ale podstawa coolera ma chyba kolo 37 stopni (sprawdzane organoleptycznie) wiec temp zblizona jak z czujnika.

Pasta to ta od thermalrighta, procek ustawiony na 9x200 1,5v

Chyba cos jednak jest nie tak z tymi heatpipami. Przy temp ok38 stopni powinny chyba jeszcze działać :?

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najśmieszniejsze jest to, że heatpipe'y zadziałały, jak myłem radiator i chciałem pakować go już do pudełka. Myjąc pod gorącą wodą trzymałem za nie i o mały włos się nie poparzyłem, tak bardzo się rozgrzały. Pełen nadziei na lepsze jutro założyłem znowu SI-97 i wyniki były takie same czyli do bani.

 

@ tomboy - ja mam na Pentagramie przy 2000rpm i ustawieniach 10.5x210, 1.50v (więc napięcie na CPU to samo, ale wyższe "trochę" OC) odpowiednio 35C w spoczynku i 41C pod max. obciążeniem (Prime95 Large FFTs).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio myslalem co moze byc przyczyna zlej pracy coolera i to co przyszlo mi na mysl to zle ulozenie heat-pipow a mianowicie ulozone sa one poziomo wzgledem podloza a glownie chodzi o dwie rurki ktore sa na dole i tu odesle do przeczytania mojego wywodu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=112713&hl=

moze wlasnie to stanowi problem

 

i powiem jeszcze tak oby to byla wina tylko produkcji a nie konstrukcji, bo jak konstrukcji to kiszka, sypna sie wszystki i w tym mi ;(

a i ciekawe co powiedza w serwisie, bo tak naprawde to jak udowodnic ze nie chlodzi tak jak powinien .... mozna dyskutowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję więc aby wykonac testy porównawcze, kładąc swoje kompy w poziomie, to apel do wszystkich posiadaczy SI-97,

po takich porównaniach będzie można stwierdzić, iż teoria "błędu" jest prawdziwa bądź nie, Ja pobawię się niestety dopiero w sobotę:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio myslalem co moze byc przyczyna zlej pracy coolera i to co przyszlo mi na mysl to zle ulozenie heat-pipow a mianowicie ulozone sa one poziomo wzgledem podloza a glownie chodzi o dwie rurki ktore sa na dole i tu odesle do przeczytania mojego wywodu 

1302149[/snapback]

zastanawiałem się nad kupnem tego coolera, ale moja płyta Asus A7V880 wymusza pionowe ułożenie rurek - pytanie jest tylko czy mają one być skierowne do góry czy do dołu?

Jeżeli będą skierowane do góry, istnieje niebezpieczeństwo że odparowana ciecz po skropleniu (zgodnie z prawem grawitacji) zostanie w części rurek połączonych z finami i tylko część z niej będzie pracowała w układzie. Lepszym wyjściem jest chyba skierowanie rurek ku dołowi, ciecz spływałaby z częsci rurek połączonej z finami do części przy procesorze ażeby wyrównać poziom (naczynia połączone - jeżeli dobrze pamiętam z fizyki, a dawno to było :razz: ). Ale co z gazem? Zajmowałby on objętość rurek przy procesorze nie pozwalając dostać sie do nich cieczy?

To takie moje małe przemyślenia przed kupnem tego colerka :) . Proszę o wyrozumiałość osoby które mają większą styczność z fizyką.

W której pozycji będą najlepiej pracować?

I jeszcze jedno pytanie na wysokości soketu mam 12 cm wntylator, ułożenie colera umożliwiałoby swobodny przepływ powietrza pomiędzy finami, czy w związku z tym konieczne jest stosowanie dodatkowego wentyla na samym SI-97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję więc aby wykonac testy porównawcze, kładąc swoje kompy w poziomie, to apel do wszystkich posiadaczy SI-97,

po takich porównaniach będzie można stwierdzić, iż teoria "błędu" jest prawdziwa bądź nie, Ja pobawię się niestety dopiero w sobotę:-)

1302282[/snapback]

U mnie już leżał sobie w poziomie i nic to w moim przypadku nie dało - ludzie, przecież ten radiator powinien działać założony na dowolne mobo pod socket A w stojącej obudowie. Technologia heat pipe nie ma nic wspólnego z grawitacją - czytałem na ten temat dość obszernie, niestety w tej chwili nie mogę znaleźć linka.

 

Poza tym, na logikę : dlaczego SP-97, XP-90 czy XP-120 działają normalnie - nie słyszałem o żadnym przypadku awarii, a wątpię, aby wszyscy trzymali obudowy położone na podłodze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do teorii to wysunalem ja z czystej logiki i tyle, zas co do Pedro to zaloz cooler rurkami do dolu, bez problemu sie zmiesci, pipy beda blisko radiatora na chipsecie, co do 12cm wiatraka to obawiam sie ze moze on nie wystarczyc, zalezy tez jak jest puszczon, ale mniewam ze coc nie wiecej iz 1500rpm a tak patrzac na twoja konfiguracje to moze byc to za malo jezeli chcesz zejsc z temperatura monizej 40C a moze byc w idle nawet wiecej, zatem ja sygeruje zrobic tak kupic jakas 92mm i puscic na 1200rp tak zebycs jej nie slyszal i powinno byc gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do teorii to wysunalem ja z czystej logiki i tyle,  zas co do Pedro to zaloz cooler rurkami do dolu, bez problemu sie zmiesci, pipy beda blisko radiatora na chipsecie, co do 12cm wiatraka to obawiam sie ze moze on nie wystarczyc, zalezy tez jak jest puszczon, ale mniewam ze coc nie wiecej iz 1500rpm a tak patrzac na twoja konfiguracje to moze byc to za malo jezeli chcesz zejsc z temperatura monizej 40C a moze byc w idle nawet wiecej, zatem ja sygeruje zrobic tak kupic jakas 92mm i puscic na 1200rp tak zebycs jej nie slyszal i powinno byc gites

1302520[/snapback]

Mam Akasę 120 z przodu obudowy, a z tyłu jest Antec puszczony na Low którego dostałem w koplecie z SLK3000B (całkiem fajna obudowa), niestety nie ma pomiaru obrotów. Też myślę że cicha 92 nie powinna być problemem.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Angeli i rozmawiałem z kompetentną osobą :) o thermalright si97 i o tej wadzie którą tutaj pokazujesz. Stwierdził że to jest rzadki przypadek na ilość szt. które on sprzedał to dopiero druga taka reklamacja. Stwierdził że to jest przypadek odosobniony i nie można go nazwać regułą.

W sobote kupiłem sobie thermalrighta si97 a w niedziele dopiero przeczytałem posty o tej wadzie :) Ja go będę montować w tym tygodniu jak coś się będzie działo to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten thermalright to jakaś totalna pomyłka. Zalman 7000cu jest moim zdaniem nie kwestionowany królem.

 

Dowody:

 

Abit NF7-S 2.0, Athlon 1700+@ 2381 (207x11,5 1,725V), AS5, DD5+ włączający wentyle wbudzie (buda chieftecka, z tyłu wentyl 120 ystecha 1100rpm (wyciąga), bok ystech 92 1100rpm (wtłacza) przy temp procka ok 51,5C

 

Thermalright si97+papst 3412 n/2gl puszczony na 1500rpm - niesłyszalny jak dlamnie, Temp w obciążeniu 56,5C w obudowie 30C, idle 52C buda 35C

 

Zalman 7000A-Cu (mam go już półtora roku) puszczony na 1700rpm - troche głośniejszy od w/w papsta. Temp obciążenie 56C buda 29C, idle 49C buda 32C.

 

W idle wentyle dodatkowe się praktycznie nie włączają przy zalmanie, przy thermalu co pare minut załączają się na chwile bo temp cały czas rośnie.

 

Hitpipy były ciepłe także thermal raczej musiał działać. Założone było wszystko elegancko - pasta po zdjęciu coolerów jest pod nimi rozprowadzona idelanie.

 

Różnice - thermal chłodzony papstem puszczonym na 1700 nie zmieniają mu się temp. Podgrzewa znacznie temp w budzie,

Zalman - nie nagrzewa tak mocno budy, szybciej zbija temp jak się wyłączy obciążenie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam towarzyszy i zwracam sie do was z bardzo pilna sprawa otoz do jutra musze zdecydwac co chce czy Si-97 + jakis tani wiatrak(ew lepszy wiatrak) czy sp-97 + papst 92mm czy moze jakis Scythe co bedzie mialo lepsza wydajnosc i bedze w miare ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton@200x11 1,85V Tagan 380W+Antec SLK3000B+standardowy wentyl TriCool 120mm w trybie low(21db,35 cfm) - SI97+YStech Ultra silent - Akasa Amber 120mm @1000 rpm

Idle 38-41, po godzinie Prime'a 44-47.

Plyta EPOX 8RDA3I.

Edytowane przez KaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

        Barton@200x11 1,85V Tagan 380W+Antec SLK3000B+standardowy wentyl TriCool 120mm w trybie low(21db,35 cfm) -        SI97+YStech Ultra silent - Akasa Amber 120mm @1000 rpm

        Idle 38-41, po godzinie Prime'a 44-47.

        Plyta EPOX 8RDA3I.

       

1316222[/snapback]

       

 

 

U mnie Barton-M 12x2000, nap. 1.7, zasiłka 420W, buda chwilowo otwarta, wentyl zalmana 3000 obr/min, procek bezrobotny 49 stopni, w stresie 54. U mnie 2 heat pipy wogóle nie pracują, napisałem już do sklepu gdzie go kupiłem i mam nadzieję na jakieś sensowane rozwiązanie sprawy.

 

PS. Nie kupiłbym 2 raz tego radiatorka, za takie pieniążki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Barton-M 12x2000, nap. 1.7, zasiłka 420W, buda chwilowo otwarta, wentyl zalmana 3000 obr/min, procek bezrobotny 49 stopni, w stresie 54. U mnie 2 heat pipy wogóle nie pracują, napisałem już do sklepu gdzie go kupiłem i mam nadzieję na jakieś sensowane rozwiązanie sprawy.

 

PS. Nie kupiłbym 2 raz tego radiatorka, za takie pieniążki.

1316559[/snapback]

 

Mam takie same temp. tylko ze ja mam wentyl noname na tyle budy na 5V, YS Tech 92 Ultra silent na SL'u, w budzie 30^C. Bartek 11*200@1.775v :mad: Liczylem na cos wiecej od tego radiatorka, przynajmniej 8 stopni w dol temp. a tu lipa :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wracam do Polski, piszę opis usterki i wysyłam priorytetem do sprzedawcy - nie wiem, czy jest sens ładować się potem w to ponownie.

 

Możliwe, że na nasz rynek trafiła jakaś uszkodzona partia, a możliwe że cała konstrukcja jest do bani. Najgorsze jest to, że na początku wszystko pięknie chodziło i polecałem komu popadło. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...