Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

DFI LanParty Ultra B new Bios Mod by -=Merlin=-

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze co wy macie z tym SS przecież to jest w biosie :

 

Integrated Peripherals -> nVidia OnChip PCI Device (enter) -> Auto

 

I gotowe. Mam najnowszy bios od Merlina I tez nie miałem auto on SS po wgraniu to sobie go najnormalniej w świecie włączyłem.

 

Mowa o biosie:

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx Mardok:-) jeju poznio bylo dlatego tez na to uwagi nie zwrocilem:/ racja racaj;/ Zaraz sprawdze biosik znaczy wpierw naprawie modem ADSL znajomego bo zepsul go podczas flashowania firmware:) stwierdzil ze sie zawiesil i go z sieci odlaczyl:-) i teraz musze na nowo updatowac pod dosem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 12 2005, 22:03-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 12 2005, 22:03)
Kurcze co wy macie z tym SS przecież to jest w biosie :

 

Integrated Peripherals -> nVidia OnChip PCI Device (enter) -> Auto

 

I gotowe. Mam najnowszy bios od Merlina I tez nie miałem auto on SS po wgraniu to sobie go najnormalniej w świecie włączyłem.

 

Mowa o biosie:

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

1214981[/snapback]

 

Ja w tym miejscu miałem tylko FDC controler :huh: także nie wiem jak możesz mieć coś innego? Ale i tak na razie jade na innym BIOSie bo było parę zwiech na standardowych ustawieniach i wrzuciłem kolejny BIOS. Już nie wiem co mysleć może MOBO jest uwalone jakieś? A może to wina SP2? A może sterów? ehhhh a w dodatku to nie mam teraz za bardzo czasu się bawić-sesja zaraz :mur:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc:

Hym podałem ci jaki mam bios i gdzie mam włączenie audio nic więcej poradzić ci nie mogę. Co do sterowników to używam 4.27 bo na innych są „jaja” w skrócie mówiąc, co do SP2 to nie mam pojęcia bo nie używam XP ale słyszałem wiele nie pochlebnych zdań na jego temat lecz sam tego nie mogę potwierdzić bo mam w2k3s.

 

SpeeDyLOCO:

Zdaje mi się że to są oryginalne fragmenty biosu „wycięte” z pliku a zastąpione pracą Merlina.

 

odbytorq:

Ja mam bios który podałem i w tym temacie dałem nawet już link do wszystkich biosów jakie mam. Czy on był jakoś specjalnie edytowany to wątpię bo przeciecz ściągałem go z tego tematu jak jeszcze linki działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin kiedy można się spodziewać nowego biosu ?

 

Mam tylko jedną prośbe - możesz wygląd tego biosu doprowadzić do oryginalnego wyglądu biosów DFI ? Jakoś nie trawie abitowskiej ciemnośći, do której doprowadziłeś ten bios i przywrócić połowe opcji, bo ten bios wygląda pusto :/

 

(chodzi mi o epa logo/ewentualnie fullscreen logo/i obcięłeś kilka(naście?) opcji w biosie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)"+-->

CYTAT("Mardok =:)")
zayonnc:

Hym podałem ci jaki mam bios i gdzie mam włączenie audio nic więcej poradzić ci nie mogę. Co do sterowników to używam 4.27 bo na innych są „jaja” w skrócie mówiąc, co do SP2 to nie mam pojęcia bo nie używam XP ale słyszałem wiele nie pochlebnych zdań na jego temat lecz sam tego nie mogę potwierdzić bo mam w2k3s.

 

Spoko i tak sobie z tym dzwiękiem poradziłem (CMOS Reloaded).Stery mam te same,może to sp2? Jak będzie czas to zobaczę. Aktualnie i tak używam BIOSu Hellfire REV3 bo na BIOSach Merlina miałem dziwne zwiechy ale zobaczymy po sesji, wypróbuje dokładniej.

 

Merlin: przychylam się do prośby Nexera. Czasami brak opcji wcale nie ułatwia, tylko utrudnia poruszanie po BIOSie bo człowiek jest przyzwyczajony gdzie co jest. A poza tym skąd można ściągnąć ten BIOS do którego jest niedziałający link w pierwszym poście(kolekcjonuję BIOSy :lol: ) ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, przydalby sie jakis nowy bios.

Po przesiadce na pamiec samsunga jestem ograniczony do dwoch biosow Merlina - Taipan 0.6 EB i Discovery 0.3 EB.

Tylko na nich jest mozliwa praca na fsb 270 i wiecej, inne biosy powoduja resety, zwisy w superpi niezaleznie od magistrali lub max fsb 260. No i niestety na biosie ktorego teraz uzywam pomimo nizszych timingow wyniki sa gorsze niz na oficjalnym biosie i hynixach z wyzszymi timingami :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, przydalby sie jakis nowy bios.

Po przesiadce na pamiec samsunga jestem ograniczony do dwoch biosow Merlina - Taipan 0.6 EB i Discovery 0.3 EB.

Tylko na nich jest mozliwa praca na fsb 270 i wiecej, inne biosy powoduja resety, zwisy w superpi niezaleznie od magistrali lub max fsb 260. No i niestety na biosie ktorego teraz uzywam pomimo nizszych timingow wyniki sa gorsze niz na oficjalnym biosie i hynixach z wyzszymi timingami :-|

1241644[/snapback]

To trochę beka,że takie pamięci i takie problemy. Tego chyba się nie spodziewałeś? Fakt,że przydał by się jakiś BIOSik. Merlin czekamy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie timingi pamieci ustawione??? MOwie tu o : T(DOE), T(RRD), T(W2P), T(W2R), T(REXT), T(R2P), T(R2W. Czy jest jakas regula ustawiania tych timingow?? I jeszcze jedno zazwyczaj podczas podkrecania ustawiacie tRAS = 11 O_o u mnie na Hyper X'ach na 6 powinien miec ustawione - mniej cykli=lepsza wydajnosc (teoretycznie) ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie timingi pamieci ustawione??? MOwie tu o : T(DOE), T(RRD), T(W2P), T(W2R), T(REXT), T(R2P), T(R2W. Czy jest jakas regula ustawiania tych timingow?? I jeszcze jedno zazwyczaj podczas podkrecania ustawiacie  tRAS = 11 O_o u mnie na Hyper X'ach na 6 powinien miec ustawione - mniej cykli=lepsza wydajnosc (teoretycznie) ? ? ?

1241683[/snapback]

Jak masz HyperX na BH5 to tu masz poradnik jak co poustawiać. Generalnie to zależy od pamięci ja np. ustawiam Alpha Timingi na najwyższe wartości (same 6 i jedna 3). Aha a tRAS na nForce2 można spokojnie ustawić na 11 ma to spory wpływ na stabilność a na wydajność niewielki (o ile w ogóle).

Pozdrawiam

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc no ja wlasnie na bh5 nie mam:( i mam 2 kosci Hyper X po 256 ale z inna chyba architektura ta z 2004 jest slabsza od tej z 2003... mialem jazdy z nia na epoxie odrazu jak wlozylem to na timingach 2,2,2,6 nie chaiala startowac potem zmienilem na 2,3,2,6 czyli te referencyjne to raz startowala raz nie... teraz nizej niz te standardowe nie moge zejsc a ja zwieksze predkosc pamieci o kila Mhz z 400 to juz zaczyna wariowac(mowa teraz o DFI LP NFII U B)dzialaja na niskim napieciu 2,7 mysliczie ze jak zwieksze to nie bedzie takich sytuacji? A jeszcze ta starsza kosci chyba cyla na ch5 cos takiego O_O sprawde niebawem bo bede tam zmienial tasme termoprzewodzaca na miedziana( pod radiatowami) a 2 nie wiem bo nei chcialem zdejmowac radiatora ( na porpzednich roche sladow porobilem i juz wiem ze bede mial problem ze sprzedaza modulu w przyszlosci...) moze macie jakis pomysl zeby zdjac klamerki nie wysujac radiatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeeDyLOCO oczywiście,że bh5/6 a także ch5 lubią wysokie napięcia, to nie są Hynixy d43 te na prawdę potrzebują wysokich woltarzy. O ile dobrze pamietam to Riker robił vdimm moda (chyba tak to się nazywało) mimo tego,że przecież DFI ma możliwość wysokiego ustawienia napięcia na RAM (ale właśnie tego typu pamięci potrzebują sporego napięcia) jak się boisz,że się będą za bardzo grzały to ustaw jakiś wiatrak wiejący na nie.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.Potrzebuje dzialajacy link do biosikow merlina do nfII lanparty UB,najbardziej interesuja mnie taipany 0.5.Ftp swidra cos nie dziala jesli ktos wie skad zassac bede wdzieczny.Pozdrawiam

Edytowane przez ETHNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...