Skocz do zawartości
Michał_Szulkin

UD - czy ktos sie w to jeszcze bawi?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze licze na tym co w podpisie:) uważam ze sto razy bardziej opłaca się poświęcić moc obliczeniową komputerna na liczenie UD niz SETI (które zresztą tez kiedys liczyłem) no bo co moze nam dać znalezienie ufoludków jak i tak nie mamy mozliwosci do nich dolecieć a jeśli oni mają na tyle rozwiniętą technologię to dlaczego by sie mieli z nami ją dzielić. A szukanie leku na raka to chyba bardziej szczytny cel.

 

EDIT:

moze zawsze mało pisali ale aktywni są:

Statystyki teamu tweaka

No i wczoraj polska była na 8 miejscu w zdobytych punktach wreszcie wyprzedzilismy taiwan :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez keidys liczyłem seti i włąsnie postanowiłem przejsc na UD.

zauwazyłem ze poprostu troszke mało tu wiesci na ten temat mało ludzi cos rozmawia otym a np o seti na bioniku co chwile jakies nowe wpisy.

jednak nieprzejmuje sie tym i cały czas licze juz prawie 13 dni mi zaliczyło ( i 90 próbek odesdłąnych ).

a w poprzednim moim watku nikt sie niewypowiedział moze tu ktos mi odpowie:

jak czesto dostaje sie PHASE II ( bo to zajmuje strasznie duzo czasu do obliczeni) na poczatku liczyłem same jakies krociutkie próbki a teraz prawie same PHASE II i to mi zajmuje z 9 godzin na 1 próbke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedtem prawdopodobnie dostawałes smallpox research project mozez zaznaczyć w profilu zeby uczestniczyc tylko w projekcie smallpox ale nie rób tego z dwóch powodów:

- projekt i tak niedługo bedzie zamkniety i zostanie tylko cancer phase 2

- jesli liczysz ktucej to dostajesz mniej punktow za jednostkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem wierny UD :wink:

 

Obecnie są przeliczane dwa projekty:

 

Human Proteome Folding Project - ten projekt bardzo przypadł mi do gustu

Cancer Research Project Phase II

 

A oto mój sprzęt:

 

AMD DURON 1300 :arrow: ten z podpisu

AMD DURON 600, 512MB SDRAM PC133

4x PENTIUM 4 3GHz HT, 512MB Dual

1x PENTIUM 4 2,2GHz HT, 512MB non-Dual

1x CELERON 1200, 256MB PC133

1x PENTIUM 3 500, 192MB SDRAM PC100

 

W ostatnim tygodniu (7 ostatnich dni) zrobiłem 18.000 pkt :D

 

A mój wynik na dzisiaj to 501267 punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem wierny UD :wink:

...

W ostatnim tygodniu (7 ostatnich dni) zrobiłem 18.000 pkt :D

 

A mój wynik na dzisiaj to 501267 punktów

WOW 8O Ja mam na dzisiaj tylko 81837 punktow. Caly czas liczy D1200, ale zastanawiam sie nad wykorzystaniem serwera PIV :) Mieliscie jakies problemy z praca UD 24/7/365? Jakies dziury/leaki pamieci/problemy ze stabilnoscia itp. bledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Duronie 1,3GHz miałem problemy z Human Proteome Folding Project.

Liczył tak do około 1,5% próbki, UD zatrzymywał się (Rosetta) i łączył się ponownie z serwerem w celu pobrania próbki. Tak powtarzało się kilkakrotnie.

Teraz mam policzone prawie 18%, idzie w miarę szybko i jak na razie odpukać bez problemów.

 

Z pozostałymi projektami nigdy nie miałem żadnych problemów liczę 24/7/365 non-stop.

 

Na początku HPFP jedną próbkę Duron 600 liczył bardzo długo 51 godzin i tylko 61% ale za to dostałem 1452 punkty za tą próbkę.

 

 

Jakoś zainteresowanie United Devices spada, niestety ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja wczoraj dołączyłem także do UD i na razie liczę pierwszą próbkę, już 70%... :P (oczywiście zaznaczyłem Cancer Research Project - projekt dotyczący badań nad rakiem)

przypadkiem wpadłem na tę stronkę www.teampoland.prv.pl i choć słyszałem także już o Seti to zapoznałem się czego dotyczą dokładniej oba te projekty

i co do Seti to nie widzę najmniejszego sensu tego projektu, bo co ma większy priorytet?

szukanie kosmitów co wydaje się śmieszne :lol: czy szukanie lekarstwa :wink:

Jakoś zainteresowanie United Devices spada, niestety ...

chyba dlatego że Seti było wcześniej od UD i stąd taka popularność :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularność UD spada... hmmm nie zauważyłem :lol:

 

Liczę bez przerwy od maja 2004,

jak bym wiedział wcześniej o tym projekcie

to bym przyłaczył się wcześniej B)

Team robi od 15 do 60 próbek dziennie,

nie jest to dużo ale jest tylko 30 członków.

 

Witam wszystkich liczących,

i przypominam, że do 4% przeliczonych próbek trafia do badań laboratoryjnych :wink:

 

 

Podpisano...

... Kon141410, Włocławek Poland - GRID.ORG Team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie chiałbym dołączyć do UD grid do teamu tweaka.

Bo SETI to dla dzieciaków :P

Włączyłbym UD w całym LAN-ie [bo mogę]

Tylko niech mi ktos jakieś linki zapoda ! Pliiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj komputer własnie liczy 3 probke ;) Na noc czesto zostawiam kompa wiec bedzie sobie liczyc... zwłaszcza ze mam szybszego procka niz kilka miesiecy temu kiedy to po raz pierwszy sie tym zainsteresowałem, wiec tymbardziej warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licze od tygodnia ;) i probki do liczenia zajmuja troche wiecej czasu niz przy seti :> bo: 02/16/2005 1dni:02h:10min:55s 575 1 « :) a na seti najdluzej liczyl do 2h:30min :P

Przed chwila skonczyl kolejna liczyc, ale jeszcze na stronie nie ma wyniku ;\ - jednak dluzej trwalo niz ta wyzej wymieniana:> - po prostu kobyły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika
www.gridproject.republika.pl

GOŚĆ: Przypuśćmy, że dzięki naszej dobrej woli i udostępnionej mocy obliczeniowej naszych komputerów zostaje odnalezionych wiele leków na raka. Co dalej? Kto tak naprawdę na tym zyska? Oczywiście olbrzymie koncerny farmaceutyczne. Kto ma kasę, będzie mógł się leczyć. Kto nie - umrze (ewentualnie skorzysta z obecnie dostępnej chemio- bądź radioterapii). Chyba nie łudzicie się, że nasza kulejąca służba zdrowia będzie refundować koszmarnie drogie leki najnowszej generacji... Czy to nie smutne, że prawdopodobnie niewielu z nas będzie mogło zakosztować owoców naszej wspólnej pracy?PS. Od wczoraj biorę udział w projekcie, ale mam wiele wątpliwości...ADMIN: ... od czegoś trzeba zacząć;) Gdyby ten niekomercyjny projekt stał się komercyjnym, to zawsze część danych z badań będzie udostępniona w formie opensource, by można było dalej analizować i unowocześniać projekt [P.S. mamy na to gwarancje].Jeśli ten projekt jest tak niepoważny, to niech mi ktoś wskaże inny "czyn społeczny", w którym bez wahania wzięły by udział masy. Jak na razie słyszę najczęściej: "co z tego będę miał", "i tak nic z tego nie będzie", "niechce mi się" itp. itd. ...... nasze społeczeństwo jest żałosne, najprostsza wymówka daje nam spokój duszy. Poczujmy wreszcie współodpowiedzialność za przyszłość, czyż nie jest miło usłyszeć, że przekroczono kolejną nieprzekraczalną granicę? - teraz my wszyscy możemy mieć udział w postępie ludzkości, ocalić ją.P.S. Takich projektów jak projekty w ramach GRID.ORG będzie coraz więcej (już teraz jest kilkanaście). Po prostu nie da się wykonać większości obliczeń bez wykorzystania potencjału przetwarzania rozproszonego... dziś lek na raka, badania pogodowe, DNA. HIV a jutro podróże do gwiazd... Gorąco pozdrawiam.

Rozmowa miała miejsce na Forum United Devices Polska,
umieściłem ją również na stronie głównej witryny www.gridproject.republika.pl



Pozdrawiam Kon141410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienie troche temacik:P

 

Mi UD pobiera dane........i jak już pobierze, to pisze, że niemoze polaczyc sie z serwerem i "backing-off", a potem wyskakuje okienko z taką informacją:

 

The UD agent has encountered a problem while attempting to connect to the server. This may occur if the ud server cannot find any suitable workunits for you Agent because the Ud server i offline for maintenance or because because your computer is not online if you are not online, please initiate a network connection at your convenience. The Agent will automatically communicate when the problem is solved.

Używam firewall'a ZoneAlarm i w nim mam odblokowane dla UD wszystkie połączenia(także połączenia powinny być "swobodne"), używam także proxy(w3cache.dialog.net.pl port 8080) i nawet jak wpisze w UD config proxy to sytuacja jest nadal ta sama :mur:

 

Może ktoś umie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi UD pobiera dane........i jak już pobierze, to pisze, że niemoze polaczyc sie z serwerem i "backing-off", a potem wyskakuje okienko z taką informacją:

Używam firewall'a ZoneAlarm i w nim mam odblokowane dla UD wszystkie połączenia(także połączenia powinny być "swobodne"), używam także proxy(w3cache.dialog.net.pl port 8080) i nawet jak wpisze w UD config proxy to sytuacja jest nadal ta sama  :mur:

1296054[/snapback]

Najlepszy sposób informatyków,

znaleźć winowajce drogą eliminacji.

 

Najlepiej wyłącz wszystko - oczyść łącze ze wszystkich programów,

tylko nie wyłączając wszystko (w przypdku UD

za długo by trwało sprawdzanie połączenia po włączeniu poszczególnych progrmów)

... wyłącz zaporę, jak to nic nie da,

to sprawdz czy wyłączenie proxy coś da.

 

Swoją drogą nie wiem co jest grane przecież połączenie jest

jak pobiera z sukcesem dane :unsure:

Może reainstalacja agenta coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1. Wyłączyłem ZoneAlarm

2. Wyłączyłem proxy

wniosek: nadal nie mogę liczyć :cry: :mur:

 

Załączam screen, że nadal to nic niedało :mur: :mur: :mur:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sieci jesteś?

 

Choć to nie powinno mieć wpływu,

ale z doświadczenia wiem,

że największy problem jest w przeciążonych sieciach osiedlowych.

 

 

A spróbuj jeszcze raz skonfigurować internet

i pozostaw automatyczne określenie IP oraz DNS komputera.

Możesz również dla celów testowych wyłaczyć firewalla,

który jest wbudowany w WIN XP.

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dialogu jestem, a konkretnie to mam stałke.........przez modem:)

Internet jeszcze raz konfigurowałem.......zmieniałem DNS na polecany przez operatora jak i domyślny, proxy włączałem wyłączałem, firewall to raczej jest mi potrzebny w ramach bezpieczeństwa, a tak pozatym to nieuzywam WinXP a tym bardziej jego firewall'a.......używam Win2000+SP4; Win98se; MDK 10.1.

 

Trudno się mówi;/

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzałeś na Win 2000 i win 98

to system operacyjny i ustawienia sieci w nim nie ma nic do tego.

 

 

Nie potrafię Ci pomóc, takiego przypadku jeszcze nie było

- nie znam topologii dialogu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...