Skocz do zawartości
kordek

Mandrake 10 - kilka problemów..

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuksa(mandrakelinux 10.0) w zwiazku z tym prosze o pomoc.

1.Jak zainstalowac krok po kroku sterowniki do grafiki pod tym systemem. Podczas instalacji a raczej na samym poczatku pojawia mi sie jakis monit zebym zajrzal do pliku nvidia-instaler.log,,co to jest?(zajrzalem i nic)

2.W menu system>konfiguracja>nie ma obcji dot. pakietów(instalacjiausuwanie itd.)nie ma rowniez obcji zarzadzanie komp.(czy cos podobnego)a dodam tylko , ze wczesniej takowe posiadalem, jak je przywrocic?

3.Czy jest moze pod linuksem jakis odpowiednik programu Foobar2000(z win.) do odtwarzania m.in.MP3 (rownie dobry)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux nie posiada czegos takiego jak srodowisko graficzne ;-)

Już chciałem odpalać google :mrgreen: Dokładniej chodzi ci o to, że sam w sobie linux ( kernel ) nie ma środowiska graficznego ( to jest wiadome ) tylko dana dystrybucja je posiada :?: :?: Bo napisałeś tak nie jednoznacznie trochę :) Bo się zamotałem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oponowal ze framebuffer jest jakims tam, prostym jak budowa cepa, srodowiskiem graficznym, bo tylko linux ma taki wynalazek ze wszystkich *NIX-ow jakie znam, a mozna na tym ogladac filmy, grafike, jest chyba nawet implementacja gtk ktora na framebufferze chodzi bez X... Ale to tylko moje wewnetrzne refleksje wywolane brakiem kawy w domu ^..^

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...