Skocz do zawartości
Włodi

Dzielenie neta XP - pomocy (wiem że było ale..)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był z 5000razy na forum. Przegrzebałem z 30 takich tematów i w żadnym nie znalazłęm rozwiązania problemu. Więc awięc: jak łatwo się domyślić chcę udostępnić łącze (sieć osiedlowa) drugiemu komputerowi. W pierwszym są dwie karty sieciowe. Kompy połączone skrętką krosowaną. Na obydwuch kompach XP-ki. Zalezy mi na tym żeby udostępnić łącze bez używania żadnych dodatkowych programów, czyli z pod windowsa. Zrobiłem raczej wszystko dobrze tzn:

 

1: Nadałem IP obydwum komputerom odpowiednio: 192.168.0.1 i 192.168.0.2

2. W pierwszym kompie zaznaczyłem opcje udostępniania internetu w połączeniu z którym łącze sie z netem.

3. W drugim kompie ustawiłęm domyślną brame: 192.168.0.1. Pojawiła się ikonka domyślnej bramy z informacją że łącze jest udostępniane (pakiety przechodzą normalnie).

--> moim zdaniem w tym miejscu już powinno działać, ale oczywiście nie zadziałało więc dalej próbowałem:

4. Na drugim kompie wpisałem takie DNS-y:

194.204.159.1

194.204.152.34

157.158.1.3

 

I w tym momencie kończą sie moje możliwości co do tego sposobu udostępniania.

 

Kiedyś udostępniałem w identyczny sposób i wszystko chodziło bez problemów. Jedyna rzecz któa się zmieniła to to że teraz mam wykupiony zewnętrzny ip.

 

Nie rozumiem czego to jest wina. Podejżewam dwie możliwości:

 

1. Na pierwszym kompie jest zainstalowany SP2 - może to tego wina? Od razu mówie że próbowałem też z wyłączoną zaporą.

 

2. Zewnętrzny IP, o którym wyżej wspominałem.

 

 

Więcej pomysłów nie przychodzi mi narazie do głowy, może Wy coś wiecie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie działał jak działa już pół roku. Przecież wiem co piszę. Też miałem z tym problem bo robiłem tak u kolegi z udostępnianiem neo+. Na 'routerze' win xp, na drugim kompie 98se (ustawione tylko ip i maska). Fenomen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłęm wszystko tak jak pisali na tej stronce i dalej to samo. Na drugim kompie gdy otwieram IE non stop: "Znaleziono witryne sieci Web.Trwa otwieranie www.google.pl" i tak z 10 minut poczym wyskakuje "nie można wyświetlić strony. Już sam nie wiem co mam robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na komputerze na ktorym masz 2 sieciowki "serweze" powinieneś mieć 2 połączenia jedno lokalne z IP 192.168.0.1 i maską 255.255.255.0 i drugie połączenie z internetem przy dsl masz IP 83.16.XXX.XX i bramą i maską podścieci musisz na tym komputerze udostępnic połączenie zewnętrzne to z IP 83.XXXXXXX na drugim kompie wpisyjesz IP 192.168.0.2 maską 255.255.255.0 bramą 192.168.0.1.dnsami 1 DNS 192.168.0.1 taki jak brama i drugim DNS 194.204.159.1 prostrzym sposobem jest ustawienie drugiego kompa tak aby sam pobierał IP (dynamicznie) jeśli masz sieć lokalną a niemasz neta na 2 kompie to znaczy ze masz braki w dnsach znasz je więc dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłęm wszystko na wszystkie sposoby. W końcu zainstalowałem na tym drugim kompie millenium. Nic nie robiłem poza kreatorem sieci domowej i nagle odpalam IE i pojawia się google. No to sobie myśle:w końcu sie udało, ale jednak nie do końca. Stronki jeśli wogóle się załadują to najwyżej do połowy i nagle taki jakby zawis. Większe stronki takie jak www.wp.pl wogóle nie ruszają. Jedyne stronki, które udało mi sie ledwo ledwo co odpalić to własnie google.pl i gadu gdau.pl. Oczywiście samo gadu gadu wogóle nie działa nie wiedzieć czemu. No ale skoro bez niczego taki postęp to próbowałem dalej:

 

- ustawiłem klientowi adres 192.168.0.2, brame 192.168.0.1 - efekt: dalej to samo

 

- testowałęm wszystkie te DNS-y, które mi podawaliście wyżej - efekt: dalej to samo

 

- zmieniłem sieciówke w tym drugim kompie na SMS Tiger Card pod ISA - efekt: dalej to samo

 

I nic dalej nie moge ruszyć, brakuje mi pomysłów już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...