Skocz do zawartości
Muskacik

Wady/Zalety obudowy Otwartej/Zamknietej chłodzonej

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest lepsze nie zalezy mi na wygladzie tylko co sie lepiej spisze, obudowa otwarta czy moze zamknieta ale np z 3 wiatrakami, teoretycznie mi sie wydaje ze nawet jak by bylo wiecej wiatrakow to i tak bedzie cieplej niz w obudowie bez scianek? Jakie wy macie opcje w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie wersję: wiatrak 92x92 wciągający powietrze do zamkniętej obudowy i 120x120 wywiewający gorące powietrze. Wydaje mi się, że temp jest taka sama jak przy otwartym pudle, albo odrobinę wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarta zawsze lepiej chłodzi, ale gorzej z ciszą... Dla mnie zamknięta only, można wtedy skręcić cuś megacichego :D

nie zawsze lepiej chlodzi otwarta

 

jak masz dobrze rozmieszczone wentylatory i jest odpowiedni ciag to przez otwarcie budy moze byc nawet wieksza temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy otwartej budzie temperatura plyty glownej wg odczytu z aida32 byla duzo wyzsza, niz przy zamknietej, z wiatrakami: 2*80mm wwiewajacymi, 2*80mm wyciagajacymi i 1*120mm na boku obudowy. Temperatura na procku taka sama o ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 wiatraczek wywiewajacy podlaczony razem z procem do kontrolera Pentagrama!!! Temperaturki mam idle (zamknieta) - 33-35 stopni a z otwarta to nawet do 29 schodzi. W stresie roznice sa podobne okolo 3-5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury są praktycznie identyczne, jeśli chodzi o procesor, ale dysk ma jakieś 10 stopni mniej przy zamkniętej budzie mam 3 wentylatory dwa 92x92 i jeden 80x80 chodzą na 5v plus wentylki w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa wywiewające, jeden w standartowym otworze a drugi na dole zamiast zaślepek PCI

Dołączona grafika

przy zamkniętej budze jest ok 32* a przy otwartej było ok 35*, a jak miałem ten wentylator który jest na dole z przodu obudowy, wdmuchiwał powietrze to temp była większa o ok 5*, chyba dlatego że moja obudowa nie ma jakiś specjalnych otworów na wchodzące powietrze z przodu. I jest ciszej i to o wiele z zamkniętą budą ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy słabo wentylowanych obudowach temperatura spada po otwarciu blaszaka.

U mnie: Chieftec Big tower 5 x 80 mm , 1 x 92 puszczone na 7V i temperatura procesora 40C, po otwarciu rośnie do 45C. Na drugim kompie ( jakaś dziadowska obudowa codegena + 1 x 80mm dodatkowo ) przy zamkniętej procek ma 55C, przy otwartej 52C.

Jednym otwarta buda słuzy innym nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...