Skocz do zawartości
elephant

Prosba o pomoc w wyboze plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Post jakich jest tysiace zapewne, jednakze mimo ilosci przeczytanych artykulow nadal brak odpowiedzi...

Kupuje plyte glowna na VIA KT880... pytanie: ASUS czy Gigabyte ?

Teoretycznie obie marki dobre i zekomo z obiema jakies problemy bo to ASUS juz nie ten sam, a Gigabyte ma swoje problemy...

Komp ma byc stabilny i nigdy nie bedzie nic podkrecone, a osadzony bedzie na nim 2500+, r9600XT i 512 ramu.

 

Dziekuje za wszelkie sugestie na temat w/w plyt, zwlaszcza od posiadaczy.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tego Asusa. bawilem się nim przez 3 dni. moim zdaniem plyta jest beznadziejna.

 

ma skopany bios, gubiła mi ustawienia w biosie. nie chciala chodzi na fsb 200.

 

plyte wymieniłem po 3 dniach.

 

 

ostatnio mój kumpel się na nia uparł, i teraz ma jakieś problemy z zawiechami kompa.

 

 

ja bym brał tego Gigabyte...

 

ale to jest moje zdanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

No jak sie spodziewalem opinie rozne mimo nawet nieznacznej ich ilosci... Dziekuje serdecznie za nie :) i czekam dalej :)

Mam nadzieje, ze jeszcze ktos cos napisze, w jednym z postow przed chwila przeczytalem o problemach z AGP 8X na Asusie - co zreszta rowniez w opisach z komputronika bylo poruszone :? hmmm...

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Asusach się nie wypowiadam - dawno nikomu nie składałem kompa na Asusie. Natomiast jakieś pół roku temu (jak tylko wyszedł KT880) złożyłem znajomemu sprzęt na Gigabyte z KT880 i Radkiem 9600, 2x256MB w dualu (już nie pamiętam, jakiej firmy kości). Jak do tej pory wszystko działa (gdyby nie działało, to zaraz by przybiegł). Z tym, że sprzęt niepodkręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z agp x8 występują w wielu różnych konfiguracjach, a spadek wydajności po przestawieniu na tryb x4 jest ledwo widoczny. Asus jest w miarę w porządku. Największa wada to dziwnie małe odczyty z pamięci, które mają wpływ na wydajność. Zalet jest trochę - dobry dźwięk, sata, gigabit lan, pasywne chłodzenie na nb, automatyczne, bądź ręczne sterowanie wentylatorami, złącze do wi-fi, zablokowane dzielniki pci/agp.

Co do stabilności, to raczej nie mam zastrzeżeń. Czasem tylko wyskakuje jakiś błąd explorera, ale to raczej dlatego, że mam podkręcone pamięci. Dopiero jak zmienię ram, będę mógł coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...