Skocz do zawartości
misieek

Jaka płyta główna pod AMD Athlon XP-M 2500+ Barton do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten post praktycznie daje praktycznie ostateczną odpowiedź na tak zadane pytanie - za 300 zl nie kupisz nic lepszego.

 

Jeżeli dołożysz 50 zl możesz pomysleć jeszcze nad DFI Infinity NFII Ultra - http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...id_produktu=101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ASUS A7V600-X nie lepszy? I czym się rózni A7V600 od A7V600 SE i A7V600-X?

Niestety nie powiem ci czym te płyty się różnią, ale jeśli poszukasz trochę na forum to znajdziesz setki odpowiedzi dlaczego warto kupić abita albo dfi - na socket A tylko te dwie płyty warto brać pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej tego asusa :? do mobila nie pasuje bo jest na KT600 i nie nadaje sie do dobrego o/c :wink: Kolega _HuBi_ dal Ci jednoznaczna odpowiedz jest to jedyne i najbardziej optymalne wyjscie :!: Co do roznic to nie mozesz poszukac po necie,to chyba nie problem :roll: Nie znam sie za bardzo na tych plytkach ale wydaje mi sie ze A7V600 ma gigabitowa sieciowke a A7V600-X nie ma, co do tego SE to nie wiem co to jest :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jedynym minusem tej płyty to, że nie max napięcie na pamięci to 2.85V. Ale i tak większe od odpowiednika u Asus'a:-)

===========================================

KGB ten Abit KV7 Via KT600 SATA Lan może wyciągnąć FSB nawet 250 jak sie postarasz ;-)

 

===========================================

Odpalił komuś bartek XP-M na tym abicie z nForce2? Bo ja w to szczerze wątpie... Dla świętego spokoju wybierz abita z chipsetem KT600 od VIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się o co chodzi z tym byciem dobrym do OC płyt na KT600? Czemu mają się bardziej nadawać niż te na nForce2? To, że nie ma zablokowanego PCI/AGP względem FSB, może?

 

Dyski na sacie muszą byc strasznie szczęśliwe pracując na częstotliwościach innych niż 33MHz.

 

Co jest nie tak z Abitem na nForce2? Czemu ma nie grać z Mobilem, jak kupe osób wokoło ma takie zestawy?

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Abit KV7 Via KT600 SATA Lan może wyciągnąć FSB nawet 250 jak sie postarasz ;-)

ja to wiem ,ale wiekszosc przerazi sie pci42 ,wiec nie podaje extremalnych przypadkow

 

kij

nf2 ma problemy z Mobilami

fakt ze NF7 jakos sobie radzi z Mobilem ,ale teraz wyszly nower rev. ktore sa coraz gorsze i nikt jeszcze nie sprawdzil jak sie zachowuja z Mobilem

to ze jeden NF7 czy jedno LanParty niezle idzie z Mobilem ,to nie znaczy ze generalnie nf2 smiga dobrze

VIA nie ma problemow z Mobile

wcale nie musisz uszczesliwiac SATA na sile jak nie chcesz

ustawiasz fsb200 i zmieniasz mnoznik - bo Mobil ma odblokowany mnoznik

powiem wiecej - wiekszosc Mobili nie chce chodzic na fsb wyzszej niz 200

wiec VIA KT600 lub KT880 jest idelanym chipsetem dla Athlona Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu wypisujecie????

Połowa ludzi na formu pracujących na platformie amd ma zestaw mobil+nf2, a żeby poszedł grubo ponad 200 to trzeba zapodać jakiegoś bioska z L12 albo ręcznie i nie ma problemu no i oczywiście warunkiem są jeszcze dobre pamięci :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu wypisujecie????

Połowa ludzi na formu pracujących na platformie amd ma zestaw mobil+nf2, a żeby poszedł grubo ponad 200 to trzeba zapodać jakiegoś bioska z L12 albo ręcznie i nie ma problemu no i oczywiście warunkiem są jeszcze dobre pamięci :!:

to ty jestes w tej drugiej polowie ?

zeby nf7 poszedl ponad fsb230 to trzeba drutmoda

co do Mobila i nf7 to pisalem ze kiedys jakos to chodzilo ,ale zeby polowa ludzi na forum tak miala 8O

zobacz ilu ludzi jest na forum ,polowy tej liczby to wszystkich Mobili w Polsce nie ma 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB co Ty bredzisz?

NF7 potrzebuje drutmoda? to procki z FSB133 potrzebuja druta a nie plyta.

Od kiedy to NF2 ma problemy z mobilami? Ja ostatnio w co drugiego NF7 pakuje mobile i jakos dziala - nie umiem kompow montowac czy jak?

Ja wiem, ze Ty wielbisz VIA, ale nie uzywaj bzdurnych argumentow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np mobila 2500+ na Soltku FRN2-L (nForce2). Bez drucików FSB 240, wyżej płyta klęka bo BH-6 i cl2-2-2, choć na innym mobilu (2000+) i z hyniksami na 245 biegalo, tylko, że cl2.5-4-3. Problemy: płyta, tak więcej jak 2.65GHz nie ciągnie, nawet po Vcore i VDD modzie.

 

Druciki zazwyczaj są potrzebne posiadaczom Abitów NF7 i Epoxów.

 

Popatrz, kto ma DFI na nForce2, ten ma Mobila (tak 75%)

 

Połowa to gruba przesada, ale dużo ma Mobile i to przeważnie na nForce2.

Popatrz np. na ranking SuperPI. W pierwszej 20 AMD K7 jest 12 mobili, w pierwszej 10, jest ich 7.

 

Ja jakoś nie mam problemów z mobilem, znam jeszcze z 10-15 osób które też nie mają, a większość z nich jedzie powyżej 200MHz i to grubo.

 

No dobra, może nie dostrzegam ludzi którzy mają z nimi problemy ;)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak w podpisie.. i leci na 217*10.5 ... bo jak wezme mnożnik 11 czy 11,5/12... to mam gorszy winik w odczyt pamieci w everest/aida....:(.... A 217 tylko bo.. :(

 

 

217/35 (lub 36)...

 

 

Jaka jest bezpieczna wartość dla PCI?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest bezpieczna wartość dla PCI?!

Zależy od wielu rzeczy.

Np. Kiedy zacznie Ci się dźwięk sypać, sieciówka.

Albo kiedy będą problemy z danymi, systemem. Mnie kiedyś przy PCI 40MHz sytem się posypał. A dyski na Sacie to wybitnie nie lubią wartości zancznie różniące się od tych 33MHz.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bredze tylko wiaze fakty

jak wchodzily Mobile to mase postow sie sypalo o tym ze odwalaja maniany wlasnie na plytach na nf2

juz pisalem ze nf7 tolerowal Mobile ,DFI tez ,Soltekow jest teraz tak malo ze nie bylo informacji

wszelkie MSI i GB nie chcialy chodzic z Mobilami

 

rapra

drutmod na fsb200 jest potrzebny dla nf7 ,a nie dla procka

bo jak wytlumaczysz to ze normalnie max fsb stabilne to 231 ,a po drutmodzie 242 ? i to dla 1700+ ,a nie koniecznie mobila

i jezeli ktos dzialal na fsb226 ,a po zmianie procesora na Bartona Mobile nie moze wyjsc poza fsb203 to raczej widac golym okiem co jest tego przyczyna

 

hmm, to Simtech nadrabia ta polowe forum na Mobilach ,widze Bialystok sie zrobilo Mobilne Miasto ,tylko jezdzic sie po nim nie da :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kij

mowisz o SATA wogole ,czy SATA na Intelu ktore sypia sie przy pci roznym od 33 ??

 

bezpieczna wartosc PCI to taka jaka wytrzymaja komponenty - zalezy glownie od plyty glownej

mistrzem w tej dziedzinie jest EPOX ,Abit tez sobie radzi w miare

(na moim abicie przy pci40 nie odzczuwam nic nieporzadanego ,na 8KHA+ dzialalem na pci50 ,ale grafa Kyro1 mi sie wykrzaczyla w 3dmarku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacznie Ci się dźwięk sypać, sieciówka.

Dźwięk... ale to nawet na 133 mam tak że... lewy przedni głośnik ... tak pyk... nie czasami :P Ale teraz .. SB Audigy2 spowrotem wczepilem i jest good :>

 

 

http://img3.exs.cx/img3/3842/untitled823.jpg <-- z wczoraj, dziś jade na 217.... a tak pozatym na 2500 (200x12,5) też chodzi stabilnie :) Ale odczyt z pamięci niski 2700mb/s... Teraz mam 3208mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra

drutmod na fsb200 jest potrzebny dla nf7 ,a nie dla procka

bo jak wytlumaczysz to ze normalnie max fsb stabilne to 231 ,a po drutmodzie 242 ?  i to dla 1700+ ,a nie koniecznie mobila

i jezeli ktos dzialal na fsb226 ,a po zmianie procesora na Bartona Mobile nie moze wyjsc poza fsb203 to raczej widac golym okiem co jest tego przyczyna    

 

Ja wrzuciłem tylko taipana i max stable to 245 i wydaje mi sie, że jedyną granicą u mnie są pamięci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"powiem wiecej - wiekszosc Mobili nie chce chodzic na fsb wyzszej niz 200

wiec VIA KT600 lub KT880 jest idelanym chipsetem dla Athlona Mobile"

 

no to moze wogole bediemy jechac na kt100 (jesli cos takiego bylo, nie wiem nie mialem wtedy socketA) i szyna 100 i jechac mnoznikiem? bo w koncu po bo mobil jes odblokowany. wlasciwie to mozna by nawet do 66 zejsc. a co do tych drutmodow to chyba wina abita a nie nf2 bo na dfi chyba jest to nie potrzebne, ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]"powiem wiecej - wiekszosc Mobili nie chce chodzic na fsb wyzszej niz 200  

wiec VIA KT600 lub KT880 jest idelanym chipsetem dla Athlona Mobile"

 

no to moze wogole bediemy jechac na kt100 (jesli cos takiego bylo, nie wiem nie mialem wtedy socketA) i szyna 100 i jechac mnoznikiem? bo w koncu po bo mobil jes odblokowany. wlasciwie to mozna by nawet do 66 zejsc. a co do tych drutmodow to chyba wina abita a nie nf2 bo na dfi chyba jest to nie potrzebne, ale moge sie mylic.

idac twoja logika to KT600 obsluguje fsb 600 -co wiecej potrzeba do szczescia :lol:

nie bylo kt100 ,obsluge fsb100 mial kx133 i kt133

fsb66 nie da sie uzyskac na zadnej znanej mi plycie ,min 90

 

jak taki madry jestes to powiedz po co komu wysokie fsb?

zdaje sie ze pomyliles priorytety - nie chodzi o to zeby uzyskac jak najwyzsze fsb tylko zeby jak nawyzej pusci pamieci synchro

jak masz pamieci ktore nie pojda wiecej niz 210MHz to DFI Infinity mozesz sobie doope podetrzec ,bo tyle to kazda nowa plyta idzie (i kilka ponad dwuletnich tez :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej mi się uśmiecha asus A7V880 z blokadą pci/agp, tym bardziej ze cena kazdego dnia leci w dół :-)

===========================================

Jak bede mial to mobo to podkręce mojego athlona, na mojej obecnej płycie wyciągnął ponad 1600mhz tylko od razu była zwiecha :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...