Skocz do zawartości
jbpro

Zalman CNPS 7700 -CU ???

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze sprawilbym sobie cos takiego i wymienil oldskulowego 7000cu :twisted:

tylko ciekawi mnie ta waga, przeciez te 918g moze urwac socketa, i nie daj boze spac na grafe :)

no i z tego co widze Prędkość: 1,000 ~ 2,000RPM :arrow: Hałas: 20 - 32dB

ciekawe no... :twisted:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze niedlugo zrobia coolery, z ktorych heatpipy beda wychodzily na zaewnatrz kompa i laczyly sie z radiatorem o wymiarach dajmy na to: 120cm x 50cm x 5cm. Dobry pomysl na zime do ogrzania pokoju :P

A wracajac do coolera, to jak dla mnie 1kg, to troche przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze niedlugo zrobia coolery, z ktorych heatpipy beda wychodzily na zaewnatrz kompa i laczyly sie z radiatorem o wymiarach dajmy na to: 120cm x 50cm x 5cm. Dobry pomysl na zime do ogrzania pokoju :P

A wracajac do coolera, to jak dla mnie 1kg, to troche przesada.

i tu się zgadzam ;) już takie są ;P np. te małe komutery....chyba abit..ma takie chłdzenie...

 

ale kurcze to już jest przesada !!! 1 kg 8O .... i kurcze co to ma być ???

 

wprowadzili ver. "B" ale lepsza jest wersja "A" ;) bo ma wiecej miedzi ;)

 

ale 7,7k to jest to :D

 

tylko trzba po porstu mobo trzymać w pozomie !! nic więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba przesadzacie z nadwaga 7700- skoro wazy niecale 200 g wiecej niz 7000 to co to za roznica dla plyty glownej?

Montaz i tak jest do otworow w plycie albo do koszyka- nieporownywalnie mocniejsze zapiecie niz montaz bezposrednio na socket i jego wypustki.

A znajac pomyslowosc ludzka- na socket A i jego otwory tez da sie zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba przesadzacie z nadwaga 7700- skoro wazy niecale 200 g wiecej niz 7000 to co to za roznica dla plyty glownej?  

Montaz i tak jest do otworow w plycie albo do koszyka- nieporownywalnie mocniejsze zapiecie niz montaz bezposrednio na socket i jego wypustki.

A znajac pomyslowosc ludzka- na socket A i jego otwory tez da sie zamontowac.

j abym nie montował tego coolera na SOKETA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No socket A nie ale na otwory wokol niego- jak najbardziej.

Tak jak swego czasu montowano 7000 na socketa bo zalman nie zrobil takiej wersji. Dopiero pozniej zaczal dodawac zapinki na socket A. A7000Cu bez problemu mozna tak zamontowac- sam zrobilem taka przerobke z zapinki do bloku wodnego. Mozna gdzies to znalezc na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z koleji po kupnie QC 120 CU nie zamieniłbym się nawet na Zalmana 7700, gdyby pasował na Socet A, a to ze wzgledu na to, że Pentagram zwyczajnie jest cichszy :D Naprawdę w stosunku do CNPS 7000A AL CU słychać róznicę, a przecież 7700 będzie nawet głośniejszy od 7000B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad taki wniosek?

Zawsze interesowala mnie "cichosc" wentyli po pewnym czasie- mam w tym wzgledzie sporo do zarzucenia wielu firmom. A nie usmiecha mi sie comiesieczne przesmarowanie wentyli w 10 kompach. No ale to temat na inna bajke:)A skad taki wniosek ze bedzie glosniejszy od 7000?

Wg. specyfikacji powinien byc nawet cichszy.

Zawsze interesowala mnie "cichosc" wentyli po pewnym czasie- mam w tym wzgledzie sporo do zarzucenia wielu firmom. A nie usmiecha mi sie comiesieczne przesmarowanie wentyli w 10 kompach. No ale to temat na inna bajke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. specyfikacji Zalman 7000 B ma od 18 do 25 dB. 7700 ma od 20 do 32 dB. QVC-120 CU ma od 16 do 26 dB. Miałem CNPS 7000 A ( B jest cichszy, bo mozna nastawić niższe obroty- wiatrak jest ten sam) i słyszę, że jest ciszej. Przecież nie muszę nic nikomu udowadniać- kto będzie chciał, kupi co innego, ale ja swoje wiem i polecam QVC-120 CU. Gdyby powstaw QVC-140, to też by mi się zmieścił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wagi 7700 też nie boję.

W końcu mocowanie tego w płytę główną

to jest co innego niż na socket.

Z resztą głęboko wierzę w inżynierów Zalmana,

że wypuścili coś co da się bezpiecznie użytkować :D

 

Jedyną wątpliwość pomięczy 7700Cu i 120Cu to cena.

Nie wiem czy watro przepłacać :?

 

UPDATE: Skoro mój socket A wytrzymał przeszło 700g TT Volcano 12,

no to i s939, s754 wytrzymają też 900g :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze napisali ze 7700 ma taka konstrukcje ze chlodzi pozostale komponenty :lol: :lol: :lol: (na tym screenie to kreci sie wentyl chyba ze 8k rpm :) tak im wyszlo)

niestety na main site of zalman nie ma jeszcze sprecyzowanej listy kompatybilnych mobo, pisze ze "niedlugo bedzie" :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...