Skocz do zawartości
jbpro

Zalman CNPS 7700 -CU ???

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladalem w weekend u kumpla tego 7700 Cu na prescocie 2.8 GHz, HT, Jakas plyta Asusa z czipem Intela.

Temperatura na boxowym coolerze, na maksymalnych obrotach, pod obciazeniem, 60-63 st. Nastepowaly czeste zwisy kompa w cieplejsze dni.

 

Zalman 7700 Cu, minimalne obroty, praktycznie zagluszane przez cichutka barracude 160 GB, SATA. Temperatura w stresie- 39-41 st. No i ta cisza :)

 

Minusy:

- okolo 15 minutowy montaz z otwarciem i zamknieciem budy (Enlight,MIDI, modelu nie znam)

-Zeby otworzyc cooler z pudelka trzeba je rozwalic dokumentnie

-Zeberka dotykaja zasilacza, jest to okolo 1mm w tym przypadku.

 

Plusy:

+ CISZA (tego chcial kumpel)

+ wydajnosc (mysle ze na poziomie WC, ale tylko przypuszczam, bo nie zakladalismy go na ten komp)

+ jakosc wykonania- perfekcyjnie wyszlifowany spod radiatora, idealnie blyszczace listki, zadnych ostrych krawedzi

+ pelen komplet zapinek na rozne platformy, srubki, pasta silikonowa, kontroler obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go mam! Brat przywiózł mi z niemiec. Kosztował jedyne 44,99 Eurosków(jaakaś promocja). Mam wersję oczywiście full CU. Strasznie ciężki ten cooler ale jakos się trzyma na socket 478. Lepiej komputera nie nosić a w samochodzie przewozić tylko w pozycji poziomej

Wrażenia : coolerek jest trochę głośniejszy od wersji 7000(miałem Al-Cu). Temeratura w stresie przy około 2000RMP(czujnik płyty szlag trafił po tym, jak zrobiłem zwarcie na gniazdku CPU FAN) - te 2000 to takie indywidualne odczute aczkolwiek myślę, że dość prawdopodobne dane.

Temp w stresie to około 40* w zależności, czy centralne ogrzewanie jest włączone czy nie.

Mój procek to teraz pentium 4 2,6Ghz HT. Niestety słabo się kreci - już przy 3,15 prime wywala błąd. Po podniesieniu Vcore do 1,7 nie poprawia się. Ale przez całą noc leciał zapętlony 3dmark car chase high detail i żadnych błędów nie było.Może prime świruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszedlem w jego posiadanie, narazie zmienejszyla mi sie temp o 3-2C CPU (chodzi na min obrotach), cichy, brakuje tylko mocowania do socket A ale wydaje mi sie ze jest to spowadowane tym ze radiator wystawal by poza mobo i nie we wszystkie ubudowy by sie miescil (jezeli sie myle to mnie poprawcie, na asusie A7V-600X wystaje, daje sie zamonowac na zapinkach od 7000).

 

Ogolnie jestem z niego zadowolony i nie kupilbym zadnego innego (czytaj freezone), a na poczatku mialem problem bo zaczal mi komp wyc jak karetka, okazala sie ze w biosie plyty trzeba bylo przestawic alarm (obroty wnetyla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na zestawie jak w podpisie by sie zmiescil gdybym mial innego radiatora na NB, niestety z zalmanem ZM-NB47J sie nie zmieclil, zabraklo ok 5 mm, jak to madry sprzedawca w sklepie powiedzial, trzeba bylo przyciac radiator!! lol :twisted: Pozostalem przy 7000B Cu, ale niedlugo chyba WC wrzuce bo cos mi ten Zalman nie bardzo no i PSU do wymiany bo Chieftec 360 DF za glosny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler jest zaje...wyczesany ale niestety duzy jak.. diabli. Ostanio tak sobie myslalem ze jak bede kupowal za jakis czas moze A64 to wymienie sobie tego 7000B-Cu na 7700Cu ale czy warto? Hmm..

 

1. Jesli chodzi o wage to.. 7000B-Cu siedzi na mobo bardzo pewnie wiec mysle ze 7700 tez moze byc przyjemnie.

2. Cos o czym malo kto mowi: kurz! na 7000 jesli rzadko sprzata sie w pokoju to moze osadzac sie kurz. Od kiedy go mam sprzatam czesciej :D A taki 7700 ma duzy wiatrak tyle ze wolnoobrotowy ktory mysle ze "przewala" mniej powietrzaa wiec nie bedzie trzeba go tak czesto czyscic.

3. Chalas.. Kto mowi ze trzeba go odrazu wykrecac na maxa? Ja mam 7000 caly czas ustawionego na low i jest i cicho i chlodno :)

 

Chyba tyle

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wrazenia z CNPS7700-ALCu

Poprzednio mialem BOXowy cooler i temperatury 40*C w spoczynku i 50*C w stresie no i halas. Po sciagnieciu go z procesora zobaczylem ze ktos nawalil pasty tak ze byla nawet na MB :-( Miedzy prockiem a radiatorem byl z 1mm pasty!

Po zalozeniu zalmana okazalo sie ze mam teraz 44*C w spoczynku i 60 w stresie 1400obr/min :-( Pytanie dlaczego? Pasty nalozylem tak jak w instrukcji zalmana. Przy montazu nie da sie nic spie... Dzisiaj sprobuje jeszcze raz go zamontowac.

Wniosek jest taki ze jakbym kupil AS5 do BOX i prawidlowo go zamontowal to moglbym tez obnizyc obroty do 1500 przy takich jak teraz temperaturach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledne rozumowanie- przy BOXie i nawet AS5 nie da rady 1500 RPM na Twoim celku.

Zdejmij i zaloz Zalmana jezcze raz, wbrew pozorom mozna go zle zalozyc.

Pasta silikonowa- usun poprzednia za pomoca acetonu z proca.

Prawdopodobna przyczyna Twoich 60 st w stresie to polaczenie zle wentylowanej obudowy+ bledny odczyt temp.+ wolne obroty zalmana.

Zadbaj o dabra wentylacje obudowy-celki D grzeja sie niesamowicie i potrzebuja duzo chlodnego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił co najwyżej 7000Cu, albo coś od Thermalright'a + 92x92 cichy wentyl np. http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=526 albo http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=1297

 

Ale to już jak wreszcie wymienię procka. Chyba że przerzucę się od razu na s939.

 

Jak patrzę na jakośc wyszlifowania postawy mojego V11+ to dostaję #$#%!. Muszę kupic papier wodny i zrobic z tym porządek.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledne rozumowanie- przy BOXie i nawet AS5 nie da rady 1500 RPM na Twoim celku.

Zdejmij i zaloz Zalmana jezcze raz, wbrew pozorom mozna go zle zalozyc.

Pasta silikonowa- usun poprzednia za pomoca acetonu z proca.

Prawdopodobna przyczyna Twoich 60 st w stresie to polaczenie zle wentylowanej obudowy+ bledny odczyt temp.+ wolne obroty zalmana.

Zadbaj o dabra wentylacje obudowy-celki D grzeja sie niesamowicie i potrzebuja duzo chlodnego powietrza.

1243069[/snapback]

Eksperymentowalem z speedfanem i udalo mi sie wlasnie przy 2000obr/min utrzymac 60 w stresie ale i tak bylo glosniej niz zalman przy 1500obr/min.

Zrobilem to i inaczej teraz posmarowalem procka (oczywiscie po wyczyszczeniu acetonem) dalem tylko krople na srodku tak ja pisza na stronie AS5 pnkt 9

Cos pomoglo teraz mam w spoczynku 40*C i w stresie 51-53. Po obserwacji temperatury w obudowie i w pokoju doszedlem do takich wnioskow jak ty. Przydalaby sie lepsza wentylacja budy i nizsza temp. w pokoju ;-). w tej chwili mam 2 wentylatory jeden tloczy drugi wyciaga. ten co wyciaga zamontowalem w obudowie w miejscu do tego przeznaczonym ale sa tam takie male otworki ktore hamuja przeplyw powietrza :-( teraz mysle jak to wyciac zebym nie musial wszystkiego wyciagac z obudowy (boje sie zeby opilki nie dostaly sie gdzies na MB). Moze macie jakies pomysly lub sprawdzone sposoby?

co do obawy o zmieszczenie sie na MB to nie MB jest problemem tylko zasilacz :-( a kupilem 7700 przez przypadek bo chcialem kupic 7000 ale ktos sie pomylil i sprzedal mi 7700 w cenie 7000 wiec skorzystalem z okazji. w sumie to nie wiem czy nie lepiej bylo jednak wymienic na 7000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke nedzne te fotki :-( przepalone i nieostre. ja robilbym te zdjecia na innym tle.

1243970[/snapback]

Wiem o tym. Były robione przy słabym świetle. Do tego miałem całą łapę w gipsie więc trudno trzymąc aprat, a to nie koniec utrudnień bo jeszcze grypa i 38*C :mur:

Więc sądze, że mam usprawiedliwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Były robione przy słabym świetle. Do tego miałem całą łapę w gipsie więc trudno trzymąc aprat, a to nie koniec utrudnień bo jeszcze grypa i 38*C :mur:

Więc sądze, że mam usprawiedliwienie.

1244608[/snapback]

Usprawiedliwienie przyjete ;-)

A moze lepiej uzyc te ze strony zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) A co sądzicie o tym :?:

Całość wykonana z 950g miedzi przez którą biegnie 6 heat pipeów. Więc wydajność powinna być zadawalająca.

 

Dołączona grafika

CoolerMaster KHC-V81 Hyper 6 Heat Pipe

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

W zestawie wentylator

Cooler przeznaczony do instalacji na wszystkich procesorach AMD (Socket 754/940) lub Pentium 4 (Socket 478)

Strona producenta: http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...1&other_title=0

 

Na marginesie napisze, że cena w polskich sklepach tego coolera to 257zł, a u mnie 200zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...