Skocz do zawartości
overcloacker

radiatorki na pamiec karty-utrata gwarancji?helpna artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec chce zalozyc radiatorki na pamiec karty-fxa 5700 256mb 3,3ns.czy zalozenie ich,przyklejenie wiaze sie z utrata gwarancji?czy takie przyklejenie radiatorkow zmniejsza badz calkiem usuwa wyswietlanie artefaktow-mam ich troszke,dlatego spodziewalbym sie przyzwoitego rezultatu by ich nie widziec!kto wie czy przyklejenie ich pomoze,prosze o porady,wnioski,i czy nie utrace gwarancji.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta ma arty bez krecenia to idz ja wymien a nie baw sie w zmienianie chlodzenia(w tym przypadku doklejanie radiatorkow). Natomiast jesi art powstaja to podkreceniu to znaczy ze karta za bardzo sie grzeje i to kres mozliwosci na normalnych chlodzeniu i wymiana chlodzenia troche pmoze. Nie bedzie tak ze nagle karta podkreci sie o 100MHz ale o 5-10-20MHz wiecej powinno pojsc. Z pamieciami jest jeszcze tak ze im wieksze tym gorzej sie kreca(zazwyczaj) do tego ich mozliwosci sa zalezne od producenta. I tak np. teoretycznie pamieci 2,8ns. w takim GF5900XT moga sie krecic jak 2,2ns. a w innym kreca sie tak jakby byly to 3,2ns. Poprostu zalezy co producent wepchal w karte bo czasem pisze tak a okazuje sie inaczej no i firma ktora zrobila te pamiatki tez jest wazna bo jesli jest to firma krzak to lepiej ich nie ruszac :).

Ale najpier napisz czy karte krecisz i masz arty czy bez nich masz art?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kręcenia.artów nie mam.po podkręceniu pamięci (3,3ns) z 600 na 670MHz i rdzenia 425 na 466 pojawia sie mała ilośc artów a po przekroczeniu tych wartości rdzenia i pamięci zwieksza sie ilośc wyswietlanych artów......Jak sie pozbyć kleju po radiatorkach?????? OdpowiedZ Prosze!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pozbyć kleju po radiatorkach??????

Zalezy jaki to klej jak kropelka,super glue to ciezko bedzie ale jakbym byl zdesperowany to uzylbym rozpuszczalnika(na waciku)ale moze to spowodowac zmazanie napisow na pamieciach.Jezeli ktos sie ze mna zgodzi to mozesz sprobowac ale jak nikt tego nie robil to lepiej ty tez nie probuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o lepsze chlodzenie na gpu juz zadbalem-2 wentylatory sklejone do siebie bokiem i przyklejona do nich zaslepka do tylu obudowy,tak ze oba wieja na gore karty,temp. spadla z 10stopni chyba ale na arty to nic nie pomoglo,wiec albo arty sa powodowane przez pamiatki,chyba trzeba zwiekszyc vgpu napiecie dla proca,ale z tym to juz problem,bo jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj gralem w nfs underground i czasem pojawil mi sie art.wyszlem rdzen zostawilem podkrecony,a pamiec wylaczylem i problem znikl,czyli juz sie dowiedzialem ze arty napewno powoduje pamiec,a tak poza tym wgralem dzis bios 4.36.20.23.01 i ary mam w windowsie.lecz nie takie migajace kropki,a pojawiace sie czasem na szerokosc ikonki cieniutkie paseczki,ktore znikaja dopiero po odswiezeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz problem ,zjedź 10Mhz z o/c pamięci i powinno być dobrze,po co je tak żyłować? dla 50 3dmarków?

dodatkowe koszta -radiatory ,wiatraki

u mnie pamięci chodziły max 640 ale się mocno grzały więc kupiłem radiatory i z ciekawości sprawdziłem-poszły na 670 ale i tak ustawiłem na 600 bo korzyści (wydajność) były minimalne,a straty moglyby być niewspółmierne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...