Skocz do zawartości
unckle

neo128-jak to oceniasz? +ankieta (jaki modem)

Czy jestes zadowolony z neo 128? (patrzac za te pieniadze)  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z neo 128? (patrzac za te pieniadze)

    • TAK, wszystko ok
      17
    • raczej tak
      27
    • raczej nie
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam obecnie net radiowy 128, przez prawie roczek było ok, ale ostatnio jest słabo - niekiedy wogóle nie ma neta, albo transfery są okropne.

W moim mieście nie ma nic poza radiówkami (mam z najlepszej firmy i opis powyżej), kablówka (nie mam kablówki więc odpada) no i nasza kochana tepsa.

Ze kaska pozwala tylko na te ok.60pln/miesiąc to mam do wyboru:

1)zostać przy radiówce 128 bez limitów która coraz gorzej działa

2)wybrać neo 128, mam nadzieje ze bedzie działać dobreze (jedyna osoba którą znam i ma to neo sobie je chwali), niestety limicik 7gb (mi to w sumie nie bedzie przeszkadzać - ciągne niewiele - troszke muzy i jakiśprogsów/sterów), no i pojawi się łatwiejsza możliwośc dostarczenia neta do dwóch komputerów (bo ostatnio tak sie złożyło ze mam dwa kompy na chccjendzie:D)

 

moje pytanka:

1)jeśli wogóle ma to jakieś znaczenie - jaki modem?

2)jak Wam się to neo sprawuje? jesteście zadowoleni?

3)mniemam ze będe mógł zrobić w ten sposób: mam neo podłączone do swojego kompa cały czas, a gdy ktoś bedzie chciał skorzystać z neta na tym drugim komie to po prostu odpinam modemik i podłączam do tego drugiego kompa i jest luz? - da się tak?

 

mile widziane wszelkie argumenty, opisy za i przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam neo 128 ale mam inne neo i powiem ci tak:

bedzie to napewno lepsze rozwiazanie niz jakas kijowa radiowka.

na neostradzie z wlasnego doswiadczenia wiem ze jak masz miec 128kbitów to masz 128kbitów niezaleznie od pory dnia czy roku :)

pingi sa zarabiste nawet na 128 pograsz sobie we wszystkie gierki z bardzo przyzwoitym pingiem. na radiowce zapewne byloby to niemozliwe :) Neostradzie mozna pogratulowac stabilnosci bo zawsze masz tyle za ile placisz i nie wylaczaja ci neta co kilka godzin.

Co do limitu to sie nim nie przejmuj. Jesli nie jestes nalogowym filmomaniakem to w zyciu nie wykorzystasz 7gb. W ubieglym miesiacu na neo mbit wykorzystalem zaledwie 4GB transferu (2 kompy caly dzien surfowaly po necie zessalem 1 film i kilka programow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam NEO 128. Lacze calkiem niezle (;]), co do transferu to rzeczywiscie tepsa sie wywiazuje.

Denerwuje mnie natomiast infantylnosc w "przywracaniu" nowego limitu (w wypadku przekroczenia poprzedniego ofkors) :evil: .

Co do modemu, to uzywam Sagem'a F@st 800 i poki co jestem z niego bardzo zadowolony. Od kad mam neo ani razu nie zerwal polaczenia. Oczywiscie 'na dzien dobry' pozbylem sie tej badziewnej aplikacji dostarczanej na plytce i zainstalowalem AutoConnect'a - wczesniej byly problemy z laczeniem (blad 691 [bodajze] byl norma :x ); no i dodatkowo zlicza sciagniete dane...

 

Gdyby jeszcze cena byla nizsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie Nyny Cvira i Blaser'a są dla mnnie budujące, dokładnie co do transferu to nie problem, mówicie ze ze stabilnością i prędkością jest ok to super - w sumie pokrywa się to z opinią moich juz dwóch kumpli co mająto neo, tylko ze oni je mają bardzo krótko...

 

co do modemu moze jeszcze ktoś się wypowie?

 

a co jeśli chodzi o moje pytanko związane z takim "podziałem" neo?

 

no i czekamy na dalsze głosy/wypowiedzi - moze bedzie to jakotakie podsumowanie stosunku użytkowników do neo128 oferowanego przez naszą kochaniutką tepse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo640 (bez limitu) od ponad roku i również nie narzekam. W ciągu tego okresu netu może nie było tylko ze dwa razy gdzieś tak po 2-4 godziny. Jest to w sumie bardzo dobry wynik, bo ciągle słyszę narzekania kumpli na radiówki. Transfery pewne koło 60-75kB/s, pingi w grach typu CSS, Call of Duty również świetne (Polska - 20-50, bliższa zagranica także poniżej 100). Ogólnie nie mogę powiedzieć złego słowa. Z tego co wiem, to neo128 działa równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem radiówke i przeszedłem na neo 128 <- najlepsza decyzja w moim życiu 8) .

Ale mam ją dopiero 3 tygodnie, a 1szy miesiąc podobno wszystkiem śmiga super. Modem to Thomson, ale podobno sagem jest lepszy. Mi narazie jeszcze chyba nie zerwało połączenia, były jedynie problemy z tą parodią programu z TP, ale pozbyłem się go i wszystko ok. A co do limitu- przez 2 tygodnie ściągałem co troche z emula, grałem w WarCraftaIIIFT na BN (nareszcie bez llagów i disców, nie to co na radiówce

:twisted: ) wykorzystałem 5GB, ale gdybym tak nie ściągał to pewnie 2 GB by wystarczyło.

7GB limitu- czyli na dzień przypada ponad 200MB, samymi stronami, odbieraniem maili etc wykorzystasz tylko kilka MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie sześció zadowolonych i trzech niezadowolonych użytkowników - cieszy mnie ze ktoś głosuje i tu zagląda:D

 

narazie wychodzi na to ze sie skuszę, bo tak generalnie szukając info o tym wychodzi ze jest dobrze

 

mam jeszczę ciągle wątpliwości co do modemu - sagem czy też thomson? - skinny500 - powiedz moze coś więcej czemu sagem jest lepsiejszy?

 

no i motyw z przełączaniem kompa - podłączaneim modemu raz do jednego raz do drugiego kompa - jak dla mnie to w sumie nie wiem czemu miałoby to nie działać, ale chciałbym zeby ktoś to potwierdził, wtedybyłbym pewny. Bo to jest jeden z motywów dla którego jestem skłonny przejść na to neo, a jak się okaże ze trzeba dokupywać jakieś urządzenia jeszcze zeby to dzielić to nie bede zbyt wesoły:(

 

WSZELKIE opinie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobić "udostępnianie połączenia internetowego" ale do tego potrzebna jest siec! ja mam tak cały czas podłączone 2 kompy i git ja tutaj smigam a mamusia na 2 :)

a co do modemu to wole thomsona bo ma tą lampke i widac kiedy net chodzi a kiedy nie :) ale sagem za to ładniej wygląda więc na jedno wychodzi. testowałem transfery na jednym i drugim i nie widać różnicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

moje pytanka:

1)jeśli wogóle ma to jakieś znaczenie - jaki modem?

obojetnie obydwa modemiki usb sprawuja sie rownie dobrze :)

 

2)jak Wam się to neo sprawuje? jesteście zadowoleni?

w porownaniu z moim poprzedim dostawca [256kb przez radio na caly blok] to jak niebo i ziemia 8)

 

3)mniemam ze będe mógł zrobić w ten sposób: mam neo podłączone do swojego kompa cały czas, a gdy ktoś bedzie chciał skorzystać z neta na tym drugim komie to po prostu odpinam modemik i podłączam do tego drugiego kompa i jest luz? - da się tak?

da sie tylko na obu zainstaluj modem i skonfiguruj polaczenie [albo recznie albo przez aplikacje z TP]

 

mile widziane wszelkie argumenty, opisy za i przeciw

no w sumie to takie stale lacze to same zalety bo nikt ci na pasmo niewchodzi, pingi masz kosmicznie niskie, mozna wszystko sciagac/grac/przegladac

w sumie minus to predkosc ale gdy sie wezmie po uwage cene to sie lubi to co sie ma 8)

 

 

te radiowki i inne sieci osiedlowe to wogole pomylka paranoja i sen kosmity :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszczę ciągle wątpliwości co do modemu - sagem czy też thomson? - skinny500 - powiedz moze coś więcej czemu sagem jest lepsiejszy?

Mam takie info z stronki www.neostrada.info Tam na forum możesz się wszystkiego dowiedzieć.

Podobno Thomson częściej rozłancza. Pozatym różnią się one minimalnie budową i z sagemem jest mniej problemów pod Linuxem. Ale ja na mojego Thomsona narazie złego słowa nie mogę powiedzieć, puki co chodzi mi znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej uwarzam ze jezli umie sie postawic dobrego firewalla i rozsadnie kozyrac z netu to nego sie trzyma stabilnie, lole ktorzy narzekaja sa obiektami majacymi wiecej trojanow na dysku niz szarych komurek, bylem niedawno u goscia ktory od 3 tygodni dzwonil do neo i narzekal a mial z 100 tronaow i caly dwn i up zapchany ale oczywiscie to wina neo!. Do mojego thomsona zmienilem firmware i sterowniki. loguje sie przez dial na nowych sterach ( bez wandoo) 17-18 kb/s ok 4km od centrali mieszkam. nienazekam gram w mmorpg i siedze pod linuxem wszytko jest dobrze narazie. szkoda tylko ze takie male limity dziennie spokjnie 700 mb zassam a qrde 10 dni to spokojnie sie sciaga.. co mam teraz powiedziec.. lada dzien nfsu2 i hl2 :/ zaraz potym vampire the masqarade: bloodlines ?? Auroxa zassac trzeba i sporo patchy skryptow ... eeehh hyba musze sobie dokupic gb .. bynajmniej w dupnych starachowicach (stolica sexu i hazardu) lepszego lacza niema :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Ja również zastanawiam się nad zakupem Neostrady 128. Od roku korzystam z osiedlowej kablówki. Był to mój pierwszy internet w domu na stałe. Kablówka oferuje łącze 128 kb/s za 80 zł. Nie jest to jeszcze tragicznie, ale mam ich poprostu już dość, krew mnie zalewa. Po pierwsze nie mam zewnętrznego IP, rządają sobie 20 zł do abonamentu, od ponad 2 miesięcy net się wali tj. rozłącza się praktycznie z 5,6 razy w ciągu dnia i na dodatek od paru dni mam pingi w grach 200-300 ms :evil: Nie mogę sobie na to pozwolić, bo gram w klanie, gdzie muszę mieć dobre pingi. Wracając do tematu to ostatnio wysłałem majla do administratora sieci i jak dostałem odpowiedź to omało nie dostałem zawału ze śmiechu. Powiedział mi, że to wina programów których używam, że one psują mi internet :lol: U kumpla dzieje się tak samo i jemu też tak wmawiają, więc my razem mamy złe programy :D Korzystam z XP SP1 i w ciągu dnia praktycznie ciągle gram w Call of Duty, TLEN z obsługą GG i Firefox - to wszystko, czy widzicie tutaj jakieś złe programy, ja już poprostu nie mogę. Na dodatek to łącze nie jest pełne 128 tylko 115 kb/s, bo mam 11 kb/s max transfer.

 

A więc postanowiłem założyć sobie Neo128 i jestem ciekaw czy ten limit 7 GB mi wystarczy, jak myślicie ? Na codzień giercuje w CoD, siedze na GG i od czasu do czasu ściągam jakies pliki, klipy etc, ale nie filmy, bo nie widzi mi się ściągać 20 godzin filmu. Proszę o odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebNEt wlasnie przypomnialy mi sie czasy kablowki jak to napisales:D

Sam mialem cos takiego poltora roku i dalem sobie z tym spokoj.

Pamietam na poczatku bylo wszystko okej pingi na q3 w porzadku. Po kilku miesiacach dosrali userów i tak sie podzialo ze w godzinach popoludniowych mialem w kwaku wtyczke non-stop 999 ping :( OMG. Nawet w poczciwym starcrafcie mialem lagi, których nie bylo na modemie dial-up :) NIe mowie juz o rozlaczaniu polaczenia minumum 10x dziennie :D.

Wkurzony tym stanem rzeczy zagadalem do admina na gg a on powiedzial ze mam za slaby komputer :) Tak sie zagotowalem ze zaczolem go wykilnac i gosc zablokowal neta mi i wszystkim ktorzy mieli neta w mojej sieci :D Duzo bylo tlumaczenia sie sasiadom ale jakos to odkrecilem i zrezygnowalem z uuslug kochanej kablowki :)

Przesiadlem sie wtedy na neo 512 i normalnie niebo a ziemia ;p

 

Wlasnie znalazlem starego screena pokazujacego mozliwosc mojej dawnej kablowki sami ocencie. Test wykonalem na stronie http://bos.speakeasy.net

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi w sumie radiówka piknie śmigała, popsuła się dopiero ostatnio - tj. zaczęły się zdarzać dni bez neta lub bardzo słąbe transfery. Ale wspomnienia związane z tym bedą napewno pozytywne - bo generalnie to jestem zadowolony z tego. Dziś wszsytko popodłączałem i kupa - mieli niby w pon aktywować a dziś kolo powiedział mi ze to kwestia jeszcze dwóch dni - mi sie tam nie speiszy w sumie ale cenię słowność.

 

Jakich używacie, jakie polecacie firewall'e i jaki program do konfigurowania neo (mile widziane zliczanie śćiągniętych danych:D)

 

co do ankiety to narazie 14 do 4, czyżby tepsa była aż tak lubiana? (lol :twisted: )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo zainstaluj Auto connect- automatycznie łączy z netem po discu, zlicza ściągane dane, szacuje ile wykożystasz do końca tygodniamiesiąca i jeszcze kilka rzeczy.

Z antywirów to co kto woli- ja mam Nortona 2k5 (ofc co troche update`owany) i nie zamienił bym go chyba na nic innego.

Tego syfu który dostaniesz na płytce z neo (oprogramowanie) nie ma co instalować, lepiej ręcznie skonfigurować połączenie (w polu nr. telefonu przez który ma się łączyć wpisujesz "p0,35").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tego autoconnecta biore obowiązkowo:D - właśnie czegoś takiego szukam

 

mam nortonka 2003, jak wpadnie w łapki coś lepszego to moze sięskusze, bo narazie jestem zadowolony

 

a pytałem o firewalle, ale z tego co widze to antywir wystarczy

 

co do programiku z płytki to jest on chyba konieczny do otrzymania tego hasła czy czegoś tam aktywacyjnego...?

a potem go ewetualnie odinstaluje

ok tego autoconnecta biore obowiązkowo:D - właśnie czegoś takiego szukam

 

mam nortonka 2003, jak wpadnie w łapki coś lepszego to moze sięskusze, bo narazie jestem zadowolony

 

a pytałem o firewalle, ale z tego co widze to antywir wystarczy

 

co do programiku z płytki to jest on chyba konieczny do otrzymania tego hasła czy czegoś tam aktywacyjnego...?

a potem go ewetualnie odinstaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do programiku z płytki to jest on chyba konieczny do otrzymania tego hasła czy czegoś tam aktywacyjnego...?

a potem go ewetualnie odinstaluje

Ten programik nie jest do niczego potrzebny. Mozna sie zarejestrowac bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam neo 128 (czyta jako 160) i ma z nim odpoczątku ajakieś problemy przy instalacji, windows znalazł moedm a soft tepsy nie... zrobiłem reinstalke i jakoś zaczeło działać :) przez około 4 miechy nostop wyskakiwał błąd 633 :( ale złożyłem 6!! reklamacji (mam wszystkie numer) nic nie pomogli ale po jakimś czasie zaczeło wreście działać choć i teraz czasami wyskakuje ten błąd... Jednym słowem założył bym coś innego jak bym mógł... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do "procesu rejestracji" aby otrzymać tą nazwę użytkownika (i jakiś numer?) potrzebny jest chyba ten programik z płytki, zamieszane to to jest...

Sluchaj jak chcesz to mozesz go uzywac, choc nie zalecam bo to goofno ;]

Ja go zainstalowalem, przeprowadzilem proces rejestracji; nastepnie go wywalilem i zainstalowalem AutoConnecta... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o to mi chodziło skinny500:D

we wtorek aktywowali mi to neo, chodzi b.dobrze, ciągnie 16,5kBps, modem mam thomsona bo mi babka w telepunkcie powiedziała ze niby sagemów juz nie bedą mieć niewiadomo dlaczsego

autoconnecta wrzuce obowiązkowo

jade na nortonie antywirze 03 i jest dobrze jak dotąd i oby tak pozostało

z oddaniem swojego głosu jeszcze poczekam - (niech to bedzie taki głos długodystansowy hehe:D)

jak narazie 16:8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od października mieszkam na stancji na której nie było ani kabla ani nawet telefonu

okazało się że kablówki nie można podłączyć i została tylko neo

 

trzeba było najpierw założyć telefon a dopiero później neo

myślałem że to będzie ze 2 miechy conajmniej

 

powiem szczerze że jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony

 

założenie all od podstaw trwało tylko 5 tygodni więc nie tak źle

 

jak na razie transfer 16 kilo i nie zrywa połączenia

 

jak na razie plusa daję tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie po tych paru tygodniach tez pozytywnie: teraz z uwagi prawdopodobnie na pogode nie mialem tej radiówki przez 2dni prawie a neo śmigało jak trzeba

moze nie jest to nic specjalnego biorąc pod uwagę cene, prędkość, limity ale ważne jest to ze jest tak jakie warunki zostały określone tj 16kb/sek nonstop i nie zrywa połączeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...