Skocz do zawartości
bartek_bart

Wymiana wentyla w zasilaczu! Problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

pewnie juz gdzies to sie przewineło ale jakoś nie znalazłem!!! chcę wstawic do zasilacza wentylator arctic cooling fan pro tc i mam problem ponieważ mój obecny wentylator jest przylutowany do płytki w zasilaczu a do tego posiada tylko dwa kable czarny i czerwony a arctic ma wtyczkę 3 pin! jak go podłączyć tak aby działało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty kabel jest do pomiaru prędkości obrotów wiatraka - jak bardzo chcesz wiedzieć jak szybko się kręci to podłącz ten wiatrak pod płytę główną a stary wiatrak po prostu wylutuj.

 

Jeżeli jest ci wszystko jedno to podłączasz czarny i czerwony kabel od nowego wiatraka w miejsce starych kabli.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty kabel jest do pomiaru prędkości obrotów wiatraka - jak bardzo chcesz wiedzieć jak szybko się kręci to podłącz ten wiatrak pod płytę główną a stary wiatrak po prostu wylutuj.

 

Jeżeli jest ci wszystko jedno to podłączasz czarny i czerwony kabel od nowego wiatraka w miejsce starych kabli.

 

Pozdro

ok czyli bez odcięcia wtyczniki nie da rady? a czy w momencie kiedy podłącze tylko czerwony i czarny wentylator dalej bedzie samoczynnie regulował obroty wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie bo tym zajmuje się ten malutki termistorek

mozesz przyciąć te kabelki przylutowane do płytki tak zeby miały te kilka mm wysokości i nałożyć na to wtyczkę i bedzie bez obcinania wtyczki:D czymś jakoś przymocuj zeby się nie odpiął i luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie bo tym zajmuje się ten malutki termistorek

mozesz przyciąć te kabelki przylutowane do płytki tak zeby miały te kilka mm wysokości i nałożyć na to wtyczkę i bedzie bez obcinania wtyczki:D czymś jakoś przymocuj zeby się nie odpiął i luz

ok własnie też myślałem o tym aby uciąć troche wyżej kabelki bo są dosyć sztywne i wcisnąc w nie wtyczkę :wink:

a jeśli chodzi o regulacje wentyla przez zasiłke to nie ma takiej opcji ten zasilacz! on jest dosyc stary! prawdzie to CWT ale tylko 200Watt :wink: i wiatrak w nim cały czas tak samo śmiga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...