Skocz do zawartości
kenny-f

monitor... lcd czy crt?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wiem, ze moja 19 nec wcale mnie nie męczy(triniton). Używam tylko 1024*768@100 i 1186*800(chyba)@100 i jest spoko.

Monitor wymienie na LCD jak bede miał pewność, że będzie miał pełnie kolorów, czarną czerń, zero smużenia, czyli 8ms lub mniej, dvi, i poprawne skalowanie rozdzielczości do innych ustawień niż rozdzielczość natywna. Wielkość 17-19 cali

Poczekam z 2 lata i obacze co sie stanie na rynku minitorów.

Jak nie bedzie odpowiedniego LCD, to kupie...znów CRT, ale np 22 cale na kineskopie Sony.

 

PS. Zastanawiający art czytałem w CD-Action(wiem, lamerska gazeta, ale nudzilo mi sie w markecie). Podobno ci producenci co się nastawili tylko na LCD zaczynają powoli tego żałować, a na Zachodzie obserwuje się tendencję do powrotu rozwiązań CRT...z powodu niespełniania nadziei klientów(zawiedzionych dodam) przez obecne na rynku monitory LCD

Pozostawiam ten fakt wam do rozważenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od dosc dawna belinea 101741 z matryca MVA i nie zauwazylem jeszcze zadnego smuzenia - obraz 2d, gry itp. Ostrosc obrazu jest fenomentalna, czcionka widoczna idealnie. Kolor czarny jest dobrze odwzorowany.

Zauwazylem ze na tanich lcd z przedzialy 1000-2000złotego obraz jest srednio ostry, ostatnio uzywalem 2 godziny benq 17" i jesli kazdy monitor bylby taki to uzywalbym crt.

Problem grania w rozdzielczosci 1280x1024 uwazam za nieistotny, Jak kogos stac na monitor za 2K zloty to uzywa karty za 300? Raczje nie.

btw. polecam monitory z dvi. Roznica w jakosci obrazu jest spora.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pisali w cda można miedzy bajkwi włożyć... a chodziło o to że konsumenci są niwzadowoleni z powodu wysokich cen lcd które się im próbuje wcisnąć w stosunku do crt

pozatym dobry monit na matrycy tn=zero smużenia

a dobrego skalowania rozdzielczości się nie da zrobić na lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem NOE9 co chesz między bajki wkładać z artykułu w CDA?? 8O

W tym artykule poruszono takie same tematy jak my tutaj czyli cene nieporównywalnie wysoka do kosztów wytworzenia monitora(podobnie jak cena płyt dvd i kaset vhs)

Dość wysoki czas reakcji w modelach sredniej klasy, brak możliwości zmiany rozdzielczości bez utraty jakości obrazu.

a może wcale nie czytałeś tego artykulu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Gregu. Była już tu dyskusja na ten temat i uważam że żadna ze stron nie przekonała drugiej (ja jestem za CRT). Póki jakość LCD jest wyrażona ceną i to 3x wyższa niż w CRT to bede wierny kineskopowi :)

Moze tez dlatego że mam miejsce na duzy monitor CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze pod temat i skorzystam z rad fachowcow :)

ja mam zamiar kupic 17 crt (potrzebny tylko do interka i multimedia), wiec zadne duze rozdzielczosci nie beda mi potrzebne. bede pracowal glownie na 1024x768 i poszukuje tutaj jak najwiekszego odswiezania:)

17" Philips 107 P50 Brillance czy to bedzie dobry wybor?? a moze jest cos jeszcze lepszego?:) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...