Skocz do zawartości
Veeking

Moje chlodzenie ;'] [ze zdjeciami]

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego miejsca chcialem podziekowac wszystkim, ktorzy wspierali mnie cieplymi slowami typu "hahaha! ty i wodne chlodzenie? zalejesz sobie kompa!" albo "...uwaga bo ci sie uda" tudzierz wymownymi spojrzeniami polaczonymi ze stukaniem sie w czolo. Przekazuje im rownie cieple "SUCKERS!" ;']

Nie dziw się ale mi tak samo mówili. Smiali się i krakali co to ta woda niedobrego narobi. Ogólnie większość ludu tak reaguje o rodzicach nie wspominając...Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem takich wytrzeszczy oczy i tyle stukania w głowe jak po tym gdy mówiłem że robie chłodzenie wodą w kompie...Po co Ci to....echh te pytania. A teraz przychodzą wlącze kompa a tu pytanie włączyłeś tego kompa !? Hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry:

Dzis mialem wyciek. Powazny wyciek. Spalily mi sie GeForce 5900 i Asus A7V600. Teraz dzialam na sprzecie awaryjnym. Poki co niewiem skad wezme kase na cos co bedzie jakotako dzialac. Pewnie bede musial sprzedac pare rzeczy. Poki co elementy chlodzenia wodnego sa na pierwszym miejscu listy :evil:

Wyciek poszedl z zaslepki na Urielu. Wiem, ze to tylko moja wina, ze lepiej tego nie zrobilem, i jestem wsciekly na siebie za swoja glupote. Ech.. to chyba tyle jesli chodzi o moja przygode z wodnym chlodzeniem. Przynajmniej narazie. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu.... chłopie niezazdroszcze... I wlasnie tak to jest z tym WC, strach itd.... Woda w kompie to jednak spora odpowiedzialnosc, kup dobre ciche AC i bedzie git. Ja kiedys nieco oblalem GF 4 Ti4200 ale wciaz smiga, wiec na szczescie karta nie skonczyla jak Twoja. 3m sie, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... kolejny dowód na to że nie powinno się traktować WC jako zabawy z kompem, a fuszerka lub delikatne nie dopracowanie może skończyć się tragicznie

 

Veeking nie traktuj tego postu jako szyderstwa, tylko ostrzeżenie dla innych

 

współczuję ci serio, 3m się i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ta chusteczka (czy co to jest ale wyglada jak zatkane chusteczka) to tragiczny pomsl chcialem ci zwrocic uwage na to po 1 stronie a tu strona 2 i bach:/

 

a moglbys jakos dokladniej opisac? tzn czy wylalo w czasie pracy kompa i od razu bach czy spales czy co? bo ja w tym tyg mam zamiast montowac jak kupie bloczek i nie nastraja mnie to optymistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byla chusteczka, tylko fragment pianki zaklejonej z dwoch stron super glue, i z wierzchu dodatkowo oblkejonej silikonem. A stalo sie to tak, ze rano sie obudzilem i po wlaczeniu monitora zastalem zawieszony komp. Resetowalem i za kazdym razem w windowsie, kiedy ladowaly sie sterowniki karty system padal (ale przed tym monitor wyswietlal normalnie). Az w koncu zauwazylem wyciek. Dziurka w silikonie byla malutka i saczylo ie bardzo powoli, ale mialo cala noc. Plyn (woda + borygo) rozlal sie na sporej czesci karty, nalal sie do portu AGP skad skapal na nizszy PCI. Po osuszeniu komp nie chcial sie wogole odpalic, nawet z inna karta. :cry:

Na szczescie nie udalo mi sie jeszcze sprzedac poprzedniej karty i plyty glownej i teraz na nich siedze. Inaczej nie mialbym kompa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to czegoś nie rozumiem. Wielokrotnie na tym forum czytałem, że najlepsza do WC jest woda destylowana. Przynajmniej z 3 powodów. Najlepiej przewodzi ciepło, nie przewodzi prądu, mniej męczy pompke ze względu na swoją mniejsza lepkość. Zanim jeszcze poskładałem swój układ widziałem, że medium będzie woda. Po co niektórzy z uporem maniaka wlewają do układów jakieś boryga itp. Rozumiem jeszcze, gdy ktoś trzyma chłodnicę za oknem, choć sam bym się chyba na to nie odważył. Jeśli chodzi o glony, to też są przecież specjalne preparaty. Co do wypadku to łączę sie w bólu. Spróbuj może wyczyścić te zalane porty. Płyta jest konstrucją względnie nową a Asus daje 36 miesięcy gwarancji. Spróbuj reklamować, tylko nie może być na niej śladów żadnych mikstur ;). Być może po czyszczeniu i wysuszeniu ruszy, czego Ci życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchhhh, teraz dopiero zobaczyłem jak zaślepiłeś króciec i aż się dziwię czemu nikt nie zwrócił Ci na to uwagi (za wyjątkiem Czarodzieja) To się musiało stać :( Taki korek mogles np kupic u Mate'a, chromowany z uszczelka teflonowa lub plastikowy, albo w hudraulicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co niektórzy z uporem maniaka wlewają do układów jakieś boryga itp.[...]. Jeśli chodzi o glony, to też są przecież specjalne preparaty.

A co za roznica czy sie wleje borygo czy srodek przeciwko glonom :?:

Borygo jest przynajmniej latwo dostepne i skuteczne, z tymi srodkami roznie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakieś zrządzenie losu... kilka postów temu pisałem o niedopilnowaniu podczas pracy z WC, a wczoraj przytrafiło mi się to samo - wyciek.... ufff, i najgorsze że był z mojej winy, bo przemieszczając pomkę inline w budzie na inne miejsce, nie zwróciłem uwagi że łączenie kroćca z pompką uległo uszkodzeniu, i sobie kropelki kapały po wężu, ale naszczęście wszystko lało się na spó budy, bo pompka leży praktycznie na dnie budy ufff... najlepsze jest to że wyciek zauważyłem jak się z pół szklankmi dobre wylało

ale na szczęście żadnych uszkodzeń nie ma - sprzęt i układ WC sprawne :D

 

także ostrzegam jeszcze raz (teraz już jako lekko doświadczony) - z tą WODĄ to ostrożnie

 

PS. ja stosuję wodę demineralizowaną, bęż żadnego borygo, ani środkom przeciw glonom, po pół roku takiego stanu rzeczy moja woda jest kryształowo czysta (gdzieś wyczytałem, że jeśli miedź i aluminium nie mają bezpośredniego styku, a tylko wodą je łączy to żadna reakcja nie powinna zajść) ja mam blok miedziany a chłodnicę aluminiową i nie zaobserwowałem żadnych reakcji chemicznych w układzie

 

pozdrawiam wszystkich wielbicieli WC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po ponownym zmontowywaniu (dodałem blok na GPU) miałem drobny wyciek. Cybant się krzywo skręcił i z kolanka wychodzącego zaraz obok procka pokapało się z kilkanaście kropel na grafe. Osuszyłem wentylatorem, suszarką i odpaliłem (po 3 godzinach). Również dopadło mnie podobne uczucie żalu i zgrzyt zebów bo coś spier*******. Cały ekran zasypany artami, paskami. Nie życze Wam takiego uczucia jakie ja wtedy miałem. Karte suszyłem jeszcze raz. Znowu odpaliłem znowu artefakty (tylko tym razem obraz sie rozdwoił). Pomyślałem karta R.I.P. Założyłem standardowe chłodzenie zdjąłem radiatorki z pamięci i już myślałem o której pojade do serwisu. Jednak coś mnie pokusiło i odpaliłem ją. Przez całe włączanie windy arty ale po 10 sekunadach jak się włączyła winda arty zniknęły. Wtedy doszedłem do wniosku że woda siedziała pod pamieciami i to ona powodowała arty (pamięć sie rozgrzała i resztki wody musiały wyparować). Założyłem znowu blok (na gorąco zalany układ, twarde węże naprawde ciężko było) i karta działa do dzisiaj.

Również apeluje: przy takim sprzęcie z wodą trzeba uważać !!!!

Veeking spróbuj posuszyć jeszcze a może się odpali. A gwarancji juz nie masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze coś mi sie widzi, że wy nie bardzo czujecie zasade nadmiarowości. A w tym przypadku tak delikatnym to już szczegulnie trzeba zadbać o nadmiarowość zabezpieczeń. Ja wolałem zrezygnować z piękna a dać troszeczke więcej silikonu i węża zbrojonego.

 

Nie chciało się pujść do sklepu po zatyczke za 3 zł to się ma wydatki za 700zł. Ale może na gwarze coś wymienią.

 

I chciał bym zaznaczyć, woda nawet demineralizowana (jak se sma nie zrobisz to nie będzie taka) nie przewodzi prądu do momentu gdy się nie zmiesza z czymś co to umożliwi. A takim czymś może być kurz w kompie. Ja mam czyste petrygo ono nie przewodzi prądu. I jest ładniejsze bo niebieskie a ja lubie ten kolor. A w moich testach wyszło mi, że nie ma znaczenia woda czy płyn chłodniczy. Różnica mieści się w granicach pół błędu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...