Skocz do zawartości
Fulko

Laptop jaki kupić za max 3500 do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

będzie to mój pierwszy laptop więc proszę o poradę jaki

- AMD , celek czy p4

na co zwracać uwagę

jakiej firmy, ile min ramu i gb dysk

zakup planuję we wrocławiu więc jak ktoś może polecić dobry sklep (poza proline bo ten znam) to chętnie posłucham rady

nie planuję na nim grać

ew jakiś divix generalnie do pisania oraz jako mapa do samochodu (palm odpada )

proszę o pomoc osoby posiadające laptopy i znające ich wady i zalety :D

z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najpierw moja siostra kupiła takie coś, a teraz ja. Zauważyłem że większość tutaj tylko acery, i acery... Słuchaj i tak większość częśći (w tej chwili ,juz nawet IBM ) ma nalepke made in china. Ja ci moge polecić z czystym sumieniem laptopa składanego w polsce na suwałkach. Sprzedawany jest w Karen.pl , ja akurat wziąłem taki model CALIFORNIA ACCESS M37EW Celeron M Combo ,rozszerzyłem do 60 gb i 512 ram.kosztował mnie 3960 zł (dali upust), i śmiga. A nie kupisz laptopa z taką kartą graficzną i tym wszystkim za te pieniądze, a bezsensu kupować coś dla nalepki... tu masz link do tego co ja mam

http://www.karen.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=2707 A co do tego że masz zamiar używać mapy, to ja jestem kierowcą ,mam adapter z 12V ,więc o baterie się nie martwie, i również często gęsto, siedząc na parkingach (w weekendy) poza granicami kraju oglądam filmy, gram :) a teraz planuje zakup anteny GPS to już w ogóle będzie miodzio...Pozdrawiam

Edytowane przez buster23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Enterze 05/2005 był test laptoków do 4000 i tam nieźle wypadła jakaś Actina (nie pamiętam modelu). Ogólnie raczej nie polecam HP9020 - słabe, kiepskie wyposażenie i Californii Access - mam raczej niemiłe wspomnienia z kontaktami lapków tych firm. Mogę polecić Toshibę (szczególnie starszy model A10), Fujitsu-Siemens Amilo i tą Actinę z testu Entera (wygląda na ciekawą i rozsądną propozycję).

Warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

- matryca 15" i ani cala mniej

- wyjście TV (HP9020 go nie ma)

- ilość USB (raczej 3 powinny być, choć zdażają się 2)

- dysk - podstawa to 40 GB

- procek - najtańsze i możliwie oszczędne w poborze prądu są celerony M (1,5 GB w zupełności styka) choć Centrino jest wydajniejszy - ważne aby pozwalał na pracę przez przynajmniej 3 godziny - później bateria szybko się staje coraz słabsza i może być problem z pracą przez 1,5-2h

- nagrywarka (COMBO to minimum, ale chyba warto dołożyć do nagrywarki DVD)

- pamięć to minimum 256MB i raczej wszystkie tyle mają (w końcu grafika czerpie z ramu), dobrze wziąć 512, ale to można prosto rozbudować w późniejszym okresie dodając 512

- poza tym takie dodatki jak: WiFi, czytnik kart, FireWire (to w zależności od upodobań, ale też na przyszłość by się przydały - w końcu lapka troszkę trudniej i drożej rozbudować niż PC)

 

Nie mogę nic powiedzieć na temat lapków na AMD - po prostu nie miałem doczynienia z nimi. Na pewno bateria trzyma trochę krócej niż przy Celeronie M, są za to wydajniejsze i troszkę droższe.

 

Polecam lekturę tego Entera, co pisałem na początku postu. Dobra lektura pomocna przy wyborze lapka dla niewtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie planujesz grac to rozumiem, ze laptop ma byc do pracy itp.

 

1. Plecam goraco Centrino (Celeron-M nie jest zly, ale nie za te kase). Centrino znaczy wydajnosc i przede wszystkim dlugi czas pracy na bateriach - zwykle kolo 5 godzin. Przesialem sie niedawno z Pentium 4 2,2 GHz na Centrino 1.5 Mhz - dla mnie rewelacja!

 

2. Lepiej zeby bylo 512 RAM - wszystko wtedy powinno ladnie smigac

 

3. Grafa zintegrowana - skoro nie grasz to jest w zasadzie niewazna. Rozdzielczosc 1024 x 768 tez zwykle jest wystarczajaca.

 

4. Dysk minimum 40GB, w sumie im wiekszy tym lepszy, ale to nie jest super wazne.

 

5. Wypalarka DVD jak starczy kasy - tez nie jest super wazna (raczej). Raczej wystarcza zwykle combo.

 

6. TV-OUT, firewire, usb 2.0, WiFi to obecnie raczej standard przy laptopach za te cene.

 

7. Ewentualnie mozna jeszcze zwrocic uwage na gabaryty i mase komputera.

 

Rzuc sobie okiem moze na:

TO

albo na TO

czy TO

 

Nie mowie, zebys kupowal na allegro, ale po prostu poogladaj sobie sprzety i rozeznaj sie.

 

Nie polecam jakos szczegolnie konkretnej marki - moze po prostu lepiej unikac firm malo znanych. Osobiscie uzywam na codzien Compaq/HP i Acer - nie mam zastrzerzen co do wykonania komputerkow. Mialem stycznosc tez np. Maxdata i tu standard byl jednak troche nizszy. Choc w sumie nie jest to "firma krzak". Moze wyglad to juz kwestia gustu, ale jednak ;)

Edytowane przez Pitufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze warto zainwestowac w Turiona. Co prawda jeszcze swiezynka, ale z testow syntetycznych wynika, ze niewiele ustepuje Pentium M. A takiego Acera 5002 z Turinem 1.6GHz, 60GB HDD, 512MB RAM, DVD-RW DL i 15" wyswietlacz mozna dorwac juz za 3600 brutto. A do tego proc jest 64 bitowy, wiec bardziej przyszlosciowe rozwiazanie niz Centrino.

 

Co do laptopow CA, to kolega mial i od tak sobie mu sie caly powalil. Po miesiacu oddali z naprawy, okazalo sie, ze cale mobo sie zwalilo, a wczeniej mial jeszcze problemy z wyswietlaczem. Acery oczywiscie tez nie grzesza bezawaryjnoscia, ale to juz chyba lepszy wybor niz CA, a do tego mozna za male pieniadze dorwac cos z fajnymi flaczkami. Trzeba sie z tym tylko delikatnie obchodzic.

Edytowane przez daryoosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...