Skocz do zawartości
aleksander!

WSZYSTKO O ASROCK K7UPGRADE880...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Postanowiłem założyć ten topic, bo pewnie wiele osób interesuje ta płyta, lub już ją mają i chcieli by podzielić się doświadczeniami. Wpisujcie tu wszytko co związane z tym mobo.

 

Kupiłem tą płytę za 198 zł. Ogólnie to chciałem kupić K7V88, ale w sklepie akurat nie mieli, więc nabyłem tą. Płyta jest przystosowana DO UPGRADE DO AMD 64, jednak ja raczej nie będę jej uzywał z AMD 64, bo uważam, że to by była niezła prowizorka.

 

SPECYFIKACJA:

 

 

CPU - Socket A (462) for AMD Athlon XP/Athlon/Duron/Sempron™ processor

- FSB 400/333/266 MHz

-Chipset - Northbridge: VIA KT880

- Southbridge: VIA 8237

 

Hybrid Booster -CPU Frequency Stepless control

- CPU Multiplier

- CPU Vcore Adjustment

- ASRock U-COP

- Boot Failure Guard (B.F.G)

 

Memory -Dual Channel DDR memory technology

- Supports DDR400/333/266

- DIMM slots: 4

- Max. capacity: 4GB

 

Expansion Slot - ASRock K8 Bridge Port (Orange-colored):

Flexible Socket754 upgrade interface for

ASRock 754Bridge card

- AGP1: AGP8X slot for socketA(462)

- AGP2: AGP8X slot for socket754

- 3 x PCI slots( PCI 2.3 compliance)

 

NO WŁAŚNIE PŁYTA POSIADA 2 PORTY AGP 8X, z jednego korzystamy razem z AMD Socket A, a drugiego wraz z AMD 64 (na dodatkowej przejściówce.

 

Audio - CMedia CMI9761 6 channel AC'97 audio codec

 

LAN - VIA 6103 10/100 Ethernet LAN PHY

- 802.3u, WOL supported

 

Connector - 2 x SeialATA 1.5Gb/s connectors supports RAID,0,1,JBOD, SATA HDD_Hotplug

- 2 x ATA 133/100/66 IDE connectors (supports 4 x IDE devices)

- 1 x Floppy connector

- CPU/Chassis FAN connectors

- 20 pin ATX power connector

- 4 pin +12V ATX power connector

- IDE LED connector

- CD/AUX audio in header

- Front panel audio connector

- 2 x USB 2.0 port pin header

- 1 x Game/MIDI port pin header

 

Rear Panel I/O ASRock I/O Plus

- 6 x USB2.0 ports

- 1 x RJ45 LAN port

- 1 x Serial port (COM1)

- 1 x PS2 Keyboard connector

- 1 x PS2 Mouse connectors

- 1 x Parallel port (LPT1)

- 1 x Audio ports ( Line In/Out, Mic In)

 

BIOS Feature - 4Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP

Support CD - Drivers, Utilities, PC-cillin OEM, ASRock PC DIY Demo

- SATA driver and utility

Accessories - Quick Installation Guide, Support CD, I/O shield

 

- Floppy/ATA 100 cables

- 1 x SerialATA data cable

- 1 x SerialATA 1-to-1 power cable

 

Form Factor ATX, 305mm x 216mm

Certifications FCC, CE, MS WHQL

 

W SKRÓCIE: Za około 200zł otrzymujemy płytę na dosyć dobrym chipsecie VIA 880, zapewniającą FSB 400 (oraz nieco wyżej), DUAL CHANEL, 6 Portów USB (2 na dodatkowym śledziu), LAN 10/100 VIA, kodekiem 5.1 C-MEDIA CMI9761, 2 portami SATA...

 

KWESTIA OVERCLOCKINGU:

 

Zasilanie procka jest 2-Fazowe, Mostek NB chłodzony pasywnie solidnym radiatorem.

 

Mocno jeszcze nie testowałem, ale mojego SEMPRONA 2200+ (1,5 GHz, FSB 333) puściłem na FSB 400 MHz, a więc S 2500+ 1,8 GHz oczywiście bez podnoszenia napięcia.

 

Funkce w BIOSIE przydatne do OC:

Zmiana FSB-skok co 1 MHz

Ustawienie czestotliwości ramo-też skok co 1 MHz

Ustawienie opóxnienia CL dla ramu (tylko to!!!)

Podnoszenie napięcia dla procka i AGP (w % do max 10)

 

To chyba wszystko co istotne...Brakuje regulacji napięcia dla NB oraz szczególowego ustawienia timingów ramu (może zmieni się to z kolejnymi wersjami bios, ale osobiście wątpię).

 

Z płytą odpukać, nie miałem na razie żadnego problemu! Konfiguracja jak i instalacja systemu WIN XP SP2 przebiegła bezproblemowo. Do płyty mam podpięty Dysk SAMSUNG SATA. Po tym "małym" OC SEMPRON 2200+@2500+ i ram KINGSTONE 333 CL3@400 CL2 chodzi stabilnie i przechodzi PRIMA (kilka godzin) oraz 3D marki.

 

TO by było narazie na tyle...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ta płyte od wczoraj i mam jedno male pytanie, gdzie znalazles ustawienie czestotliwosci dla ramu? Moze jestem slepy ale czegos takiego nie widzialem.

Pewnie nie wgrałeś najnowszego biosu... Najnowszy jestTU

 

 

Ja obecnie mam 1.10 .W zakładce Advanced>Chipset Configuration jest opcja DRAM Frequency[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]a wez na szynie 200 na jakichs ogolnodostepnych timingach (czyli nie elitarne 2-2-2) zrob testy w aidzie, bo ciekawei mnie wydajnosc tego.

A więc. Gdy ram ustawie na 200 MHz i dam CL=2,5 ram idzie w SINGLU to pozostałe timingi ustawiają się tak:

 

RAS#to#CAS Deley: 4

RAS#Precharge : 4

Cycle Time : 9

 

I odczyt z pamieci jest:

 

2300 MB/s .

 

Jutro zobacze jak chodzi w DUALU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleksander! - mam prosbe sprobuj puscic wyzej procka

jakies powyzej 200 fsb i daj znac jak chodzi :)

i zastanawia mnie co tak bidnie z ramem (odczyt/zapis) - masz zainstazlowane sterewniki wszystkie??

trochu nie kumam czemu tak tragicznie z przepustowoscia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchro: MAX 211 (dalej mój ram siada...)

 

Asynchro: (Stabilnie MAX 220, odpaliłem też na 225, ale po minucie robienia testów system się rozleciał. Szczęście, że miałem obraz partycji z Ghosta.

 

Wniosek 1: Blokada PCI/AGP nie działa za dobrze (FSB 225-dysk się rozsypał). Może nowy bios coś poprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchro: MAX 211 (dalej mój ram siada...)

 

Asynchro: (Stabilnie MAX 220, odpaliłem też na 225, ale po minucie robienia testów system się rozleciał. Szczęście, że miałem obraz partycji z Ghosta.

 

Wniosek 1: Blokada PCI/AGP nie działa za dobrze (FSB 225-dysk się rozsypał). Może nowy bios coś poprawi?

hmm baardzo dziwne ze ci sie cos sypnelo do tewgo stopnia ze system polecial...

az naprawde nie chce mi sie wiezyc /no offence/ bo nigdy o takim przypadku nie slyszalem ...

w kazdym razie najbardziej niepokoje sie o przepustowosc damu na plycie

wiec jesli morzesz zrob testy na sterownikach systemowych a dopiero pozniej na sterownikach dostarczonych z plyta glowna - proponowalbym fsb 200 przy jakichs rozsadnych timingach /o ile ram ci na to pozwala/

z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze w tle miales DC itd... przetestuj na golym sysie i najlepiej na 7/3/3/3 albo jak pujdzie to na 7/3/3/2,5

wtedy bedzie wiadomo

no i powiedz jak trzyma napiecia...

daj prosze w miare szybko odpowiedz bo mi mobo padlo i musze na dniach kupic cos nowego :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze w tle miales DC itd... przetestuj na golym sysie i najlepiej na 7/3/3/3 albo jak pujdzie to na 7/3/3/2,5

wtedy bedzie wiadomo

no i powiedz jak trzyma napiecia...

daj prosze w miare szybko odpowiedz bo mi mobo padlo i musze na dniach kupic cos nowego :evil:

Jak już pisałem. Płyta sama dobiera timingi dla ramu! Można tylko samodzielnie zmieniać częstotliwość i CL! Mój ram przy 200 MHz (DDR 400) chodzi nawet na 5-2-2-2,5 , ale nie da się niestety tego ustawić.

 

Dołączona grafika

 

 

Wydaje mi się, że dość słaba wydajność jest spowodowana tym, że płyta dobiera tak ciach!owe timingi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a zmieniales juz biosa??

moze kolejne/inne wersje biosa cos poprawiaja... mam nadzieje ...

bo to z deka porazka zeby plyta mi timingi dobierala;/

a jest choc zmiana napiecia na ram??

i mam prosbe - morzesz zrobic Super Pi 1 albo 16 mg?? mialbym wtedy porownanie calego systemu ...

jak co dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy z dostępnych v 1.10 . Szukałem jakiegoś "zmodowanego" na zagranicznych boardach i serwisach, ale nic nie znalazłem :( .

 

Czytałem też jedną recenzję, ...patrze na screany z biosu, i mnie zatkało 8O ! Ujżałem wszystkie ustawienia timingów pamięci :twisted: . Okazało się, że te opcje są dostępne jak się korzysta z tej kart do rozszerzenia (AMD 64) !

 

Odnośnie zmiany napięcia ramu to jest jakaś opcja odnośnie "podbijania". Mianowicie mamy do wyboru: NORMAL, MEDIUM i HIGH.

 

Jeżeli chodzi o trzymanie napięć: bios pokazuje stabilne napięcia dla wszystkich lini, ale to są odczyty z biosu, więc cholera wie na ile prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam własnie k7upgrade880 z biosem 1.10 i jakos nie mam ustawiania czestotliwosci ramow co 1. Mam obecnie procka Thorton 2000+ (narazie nie krecony) a ramki Kingstony 400 (nówki) i nie wiem od czego to zalezy. Mozliwe ze od typu procka właczaja sie rozne opcje w biosie? Chcialem zmienic sobie mnoznik na plytce (bo w biosie nie ma) ale to nic nie dalo dalej mam 12,5 :( . Narazie nie moge puscic na magistrali 200 bo nie odpala (bez zmiany napiecia i sie nie dziwie :P) a napiecia sie boje zwiekszyc bo jeszcze mi sie spali:]. Timingi na ramach ustawiaja sie tak:

 

RAS#to#CAS Deley: 3

RAS#Precharge : 3

Cycle Time : 8

 

Nie wiem co mam zrobic zeby poszedł na magistrali 200 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, dotyczące tej płyty K7Upgrade-880, jak wgrać bios do tej płyty ? Robie wszystko tak jak napisali na stronie producenta, ale coś nie wychodzi. Już po wpisaniu komedy, mam napis „Please wait for BIOS loading ROM….”

następnie po chwili pokazuje sie ramka , a w ramce :

 

................................... AMI Flash Utility V8.27.44

................................... Flash ROM Programing Report

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chipset Vendor-VIA ............................. ...........Flash ROM Vendor-SST

Chipset Code-VIA 8237....................................Flash ROM Code-39SF040_V1

ROM File Name-K7U880_1.10.............................ROM Size File-512 kb

BOOT Block Programing: Yes

 

Na dole migający kursor i już więcej nie mogę zrobić, tylko restart.

Czy coś źle robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem za pierwszym razem z tym biosem.

 

Prawdopodobnie masz jakis blad na dyskietce i dlatego sie dalej nie laduje.

 

 

Po zrobieniu dyskietki i skopiowaniu na nia asrflash.exe i biosa wyjmij dyskietke z napedu (dyskietka musi byc sprawna w 100%) najlepiej jak masz jakas nowa albo sformatuj pełnym i przeskanuj dokladnie.

Jak sie komp juz zrestartuje wluz dyskietke z powrotem i botuj z niej. Nie wiem czy to wazne ale zostaw dyskietke z mozliwoscia zapisu( nie zabezpieczaj jej) ja tak robilem za drugim razem bo za pierwszym tez mi nie poszlo a mialem zabezpieczona. Jak sie wczyta to napisz co masz napisac :) tj. ASRFLASH.EXE jedna spacyja "NAZWA BIOSU" powinno wyskoczyc najpierw zeby czekac na zaladowanie biosu i ta tabelka co mowiles. Pozniej ida ponizej tabelki takie znaczki i po chwili jest zaladowany musisz tylko jeszcze zresetowac (nie resetuj cmos po zaladowaniu biosu i wylaczeniu kompa mozesz zresetowac po pierwszym odpaleniu systemu (czy jakos tak) ale nie zaraz po zaladowaniu i wylaczeniu kompa) no i powinno dzialac :] Pamietaj o sprawnej dyskietce !!

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem za pierwszym razem z tym biosem.

 

Prawdopodobnie masz jakis blad na dyskietce i dlatego sie dalej nie laduje.

 

 

Po zrobieniu dyskietki i skopiowaniu na nia asrflash.exe i biosa wyjmij dyskietke z napedu (dyskietka musi byc sprawna w 100%) najlepiej jak masz jakas nowa albo sformatuj pełnym i przeskanuj dokladnie.

Jak sie komp juz zrestartuje wluz dyskietke z powrotem i botuj z niej. Nie wiem czy to wazne ale zostaw dyskietke z mozliwoscia zapisu( nie zabezpieczaj jej) ja tak robilem za drugim razem bo za pierwszym tez mi nie poszlo a mialem zabezpieczona. Jak sie wczyta to napisz co masz napisac :) tj. ASRFLASH.EXE jedna spacyja "NAZWA BIOSU" powinno wyskoczyc najpierw zeby czekac na zaladowanie biosu i ta tabelka co mowiles. Pozniej ida ponizej tabelki takie znaczki i po chwili jest zaladowany musisz tylko jeszcze zresetowac (nie resetuj cmos po zaladowaniu biosu i wylaczeniu kompa mozesz zresetowac po pierwszym odpaleniu systemu (czy jakos tak) ale nie zaraz po zaladowaniu i wylaczeniu kompa) no i powinno dzialac :] Pamietaj o sprawnej dyskietce !!

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups cos sie nacislo za duzo razy :P tak to jest jak sie spieszycie. Nie spieszcie sie :] podkrecajcie powoli i naciskajcie tylko raz :P jak cos piszecie:).Robcie wszystko dokladnie a bedzie ok.

 

Pozdro dla wszystkich :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...