Skocz do zawartości
aleksander!

WSZYSTKO O ASROCK K7UPGRADE880...

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne masz windowsa xp to sprobuj moze z dyskietki startowej 98se skasuj z niej niepotrzebne pliczki zeby miec miejsce na flasha i biosa i sprobuj. Aha a moze jeszcze zresetuj cmos zanim zaczniesz upgradowac to moze byc przyczyna. Powodzenia

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie coś proszę. Obawiałem sie składać kompa w tej konfiguracji i widze, że nie bez powodu... Mam tą płytkę + Sempron 2200 + 512MB w dwoch kosciach + radek 9550 + dysk 160GB. Zasilka dobrze trzyma napiecia może na 12V jest troche za mało (11,4V), ale trzyma dobrze. Wszystko zmontowane jak zwylke, kompuś wstaje, przechodzi posta wszystko cycuś glancuś. Posta przechodzi nawet na fsb=200mhz. W biosie żadnych zwisów. A problem polega na tym, że nie moge zainstalować Windowsa XP... niedlugo skocze pozyczyc inne windowsy, ale na XP'eku mi zalezy i tak. Wsadzam plytke, botuje z niej, wyskakuje komunikat "Trwa rozpoznawanie konfiguracji systemowej..." nagle czarny obraz i komputerek staje. Nie zawiesza sie, przynajmniej nie wygląda. Po prostu dysk nie pracuje, płyta sie przestaje kręcić. Sprawdzone na 2 płytkach i tysiącach ustawień. Wszystko wygląda ok. Bios v. 1.0. Temperaturki ok. (przygrzałem w biosie to na procu nawet na 1,8GHz i 200fsb nie przekracza 45*C. temperaturka płyty natomiast ~28*C)

Jak myslicie , co to moze być? Taśma hdd? Ja juz powoli rozkładam ręce.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś sam zasugeruje, dziwi mnie, że "Power" działa jak w starych kompach (raz nacisne i odłącza) moze nie jest właczone ACPI? Nie chce mi sie juz teraz tego sprawdzać dlatego spytam czy tak moze być?? Czy w ogóle miał ktoś taki problem, żeby nie móc zainstalować systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci sie wylacza to prawdopodobnie wina zasilki...mimo ze trzyma napiecia cos jej nie pasuje i pewnie przeciazeniowy sie wlacza..sprobuj pozyczyc zasilacz jakis inny jak nie to zamien grafike...jeszcze jest mozliwosc ze po prostu masz uszkodzana pamiec, ale to juz mniej prawdopodobne...wymieniaj podzespoly az ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi sie psikus zrobił dopiero... Podłaczam swoj co jak co mocniejszy zasilacz(nie takie konfiguracje uciągał) i... Płyta przestała postować. Zasilanie sie włącza, wentylki sie kręcą, płyta nie rusza. Wrzucam z powrotem tamten i wszystko gra, windows dalej nie rusza ale post ok. Na dzisiaj koncze tą walke z asrockiem. Na razie 2:0 dla asroka:( Sproboje skombinować innego windowsa i poodpinam troche czesci zeby ograniczyc mu prąd. Jeszcze takie pytanko, to moze byc wina grafiki?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zasilacz to na 99% pamiatke ktoras masz walnieta, skoro masz dwie kosci to sprooj wsadzac po jednej i patrzec jak instalacja przebiega

Dzieki za sugestie, jedną kość juz dawno wywaliłem i to nie pomogło. Jutro sie zajme tym na powaznie, ale najgorsze jest to , że nie moge tak jak piszesz patrzec jak instalacja przebiega, bo nie przebiega:) instalacja trwa u mnie jakies 2sek. i zawsze konczy sie w tym samym miejscu. Poedejrzewam, ze to karta graficzna lub płyta główna. Na razie dziekuje za odp jak jutro wszystko posprawdzam to dam znac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko - jak jest ze stabilnoscia tej plytki?

 

Znajomy chce, zeby mu zlozyc kompa i mam zamiar mu to tytulowe mobo wsadzic (nic nie bedzie podkrecane). Waszym zdaniem, warto?

 

Zachecila mnie do niej niska cena przy calkiem dobrym wyposazeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ruszyło.... po wymianie tasiemki od cd-romu :)

Tyle czasu na marne przez głupią tasiemkę, to trzeba być mną żeby mieć takiego pecha. (miałem nawet taki pomysł wcześniej ale mi sie nie chciało zmieniać i przez to musiałem przejść przez każdą cześć komputera żeby i tak wrocic do nieszczesnej tasiemki:/)

Teraz mam znow inny problem, bo zrobiłem partycje w innym kompie, zainstalowałem "rozruch" XP'eka i mi nie chce z tego zbootować i wywala "ntldr missing file" wiec ide walczyc dalej.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw partycje na aktywna

Wreszcie, musze przyznać, że jak juz ruszyła to płytka jest super, wyposażenie, prędkość na oko mnie bardzo zadowala (z primem blend w tle konfiguruje kompa i mi specjalnie nie przeszkadza) stabilność na razie 100%, timinki mi wrzuciła 8-3-3-2.5 -Mam 2 kosci ddr400 , pracuja w dualu (najtańsze kostki z cl3 za 141zł sztuka)

Procek na razie leci na 1,8Ghz i pewnie sie nic wiecej z niego nie wycisnie, wiec zabieram sie za testy, jak na 175zł to na razie jest to najlepsza płyta jaką na oczy widziałem:)

 

UPDATE:

No i zrobiłem testy sandrą, to samo co u was ~2770MB/s czyli strasznie, 300MB/s mniej niż na nforce na tych samych ustawieniach. Teraz już wiem dlaczego nie ma nigdzie na necie testów tej płytki - bo producent boi sie stracic potencjalnych klijentów:) W sumie wydajność oprocz przepustowości pamięci odbiega już znacznie mniej. Ale jakby na to nie patrzeć dla chipsetu kt880 to właśnie przepustowość pamięci miała być atutem. Jednak asrock na sisie jest lepszy i tańszy. A tą płytkę podsumuję - nie jest zła, jeśli komuś zależy na jej wyposażeniu to jest fajna i raczej stabilna, ale jesli chodzi o wydajność to chyba trzeba poczekać na coś jak rev. 3.

Płytka do tego kompa którego składam, została kupiota tylko dlatego, że nie była dużo droższa od tej na sisie i miała pewne fsb=200Mhz, ale jeśli chcecie kupić ją z tego samego powodu to odradzam, bo już lepiej zaryzykowac z sisem. A wiecej niż 200mhz i tak raczej sie nie podkręci bo nie ma blokady PCI/AGP. (Niewiecie może czy na wyższych czestotliwosciach płytka nie oferuje wyższych dzielników? np dzielnika PCI:FSB > 1:7, bo myśle, że procka do fsb 233Mhz dałoby rade podrzucić, rdzeń sie nie grzeje... jakby tak w nowym biose cos takiego wprowadzili to by było na pewno ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie jeszcze pochwalić ciekawym odkryciem, bo ustawiłem te nonamy, ze lecą teraz synchronicznie w dualu na 210Mhz z Cl2! i resztą 3-3-8! Rozumiem, że jest coś takiego jak szczęście, ale stwierdzę, że w cuda nie wierze. I sądze, że skoro ta płyta ma tak zły kontroler pamięci to stają sie one bardziej podkręcalne. Taka jest moja teoria, którą niedługo sprawdzę na swoim EPOXie. Watpie żeby komplenty noname cl3 chodził na 210Mhz z Cl2 i to jeszcze w dualu. Wynik sandry przy takich ustawieniach to ~3000mb/s int i ~2700mb/s float (nie wiem czemu float aż o tyle mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytkę z tematu:

 

Bawiłem się troszkę w oc i teraz katuje procesor primem, zobaczymy czy wszystko będzie stabilnie ...

tymczasowe ustawienie thortona 2000+ 10x210 = 2100MHz 1.63@1.7V

pamięci marne 3-3-3-8 elixir nanya :( przy cl 2.5 -3-3-7 wywalają błędy w memtest-86 więc zostało cl3

tryb dual: 2 x 256

 

PYTANIE: czy ten ASRock ma blokadę częstotliwości AGP/PCI ????

 

wyniki z testów dołączę potem...

---edit---

odczyt pamięci z AIDA32 wynosi 2959 MB/s

A jak dam FSB na 225 to 3101 MB/s

przy pamieciach 3-3-3-8 (jak by miec lepsze ramy to może byłoby lepiej)

 

Sandra INT 3033 MB/s ; float 2781 MB/s przy 210Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSTULAT:

czy ktoś mógłby zrobić dokładny opis funkcji biosu i szczegółowo jak to zmienia config/parametry...

 

Jest np tak opcja V-LINK (normal,fast)

domyślam się że chodzi o główny procesor płyty głównej (nie mylić z cpu)

ale i tak nie wiem za bardzo co to zmienia, taktowanie czy co ?

i jest jeszcze kilka takich opcji co do których pewnosci nie mam...

 

Więc odważy sie ktoś zrobić BIOS GUIDE'a ? :)

A może już jest taki tylko brakuje w tym temacie linku ... POZDRO FOR @LL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-link jak nazwa wskazuje bedzie to jakies polacznie, ale jakie to nie wiem, u mnie nie mialo to wplywu ani na podkrecalnosc ani na wydajność wiec nie wiem do czego to sluży. Bios guide jest podobno na stronie asrock'a w pelnym manualu po angielsku (jest gdziel link na forum). Ogolnie to bios tego asrocka jest bardzo ubogi wiekszosc funkcji mozna rozszyfrowac po nazwie, a nawet te co sie nie wie mozna sprawdzic eksperymentalnie.

Od siebie dodam, że PCI latency (do wyboru od 32-256) przydaje sie jesli ktos ma urządzenia PCI, z którymi są problemy to czasem na wyzszych opuźnieniach dzialają lepiej (domyslnie 32)

Gdzies na forum jeszcze jest opis Spread Spectrum, to tez w razie klopotow z czyms sie ustawia.

Ogolnie sadze ze defaultowe ustawienia są OK, a przydają sie tylko opcje do O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juź wiem co to V-LINK, to chipset mobo

NORMAL 266MHz - FAST 533MHz

ale obawiam się jednak że ten ASRock NIE MA BLOKADY PCI/AGP !!!!

Moje podejrzenia stąd:

1.V-link tak jak agp zawsze chodzi na 66Mhz a po zmianie fsb jego wartość wg EVEREST (następca Aidy32) wzrosła do ponad 70 :(

2. na fsb powyżej 400 dysk duzo bardziej się grzeje - a to chyba coś znaczy ...

 

-edit-

aha i jeszcze jedna ciekawostka: cały czas ganiam na FSB 210, ale za każdym razem jak zrobię retart kompa to pracuje na FSB 200!!! Dopiero jak całkiem zamknę system, komp się wyłączy odczekam 3 sekundy i ponownie uruchomię to wtedy jest właściwe 210 8O

dziwna sprawa ... (latam na wersji 1.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie ma blokady PCI/AGP, dlatego trudno przejść na niej fsb ~230mhz i wyżej ( w zależności od dysku i innych komponentów)

Co do twoich restartów to ja tak nie miałem na biosie 1.1

I pytanie do ciebie masz moze problem z bootowaniem dyskietki za pierwszym uruchomieniem komputera?

U mnie zawsze musze komputer uruchomic i poxniej jeszcze zrestartować żeby mi z dysku zbootował.

Też pewnie wina niedopracowania biosu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak: dałem proca na 233Mhz a pamięć na 200 i nawet to chodziło tylko przez niesynchroniczne ustawienia wydajność poleciała :(

 

Co do bootowania to system pięknie bootooje z każdego urządzenia i za każdym razem - nie spotkałem się z problemem o który pytasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego służy opcja w biose VCCM

oraz 1.5V ?

bo w instrukcja jest do [gluteus maximus] i dlatego pytam ...

 

podejrzewam że jedno do Vmem 2.65V a drugie do napięcia AGP - czy mam rację ?

Ale jak to się zmienia w rzeczywistości ?

jak sprawdzić te napięcia (bez miernika) bo ustawienia 'Low, auto, medium, high' nie wiele mówią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale byłbym wdzięczny za jakiś opis tego co ten BIOS wnosi.

Chodzi mi o to, że chcę usłyszeć opinię kogoś kto już z niego korzysta - bardzo mi na tym zależy.

 

Ja tej płytki "jeszcze" nie kupiłem - pracę kończę około 16 i idę do sklepu, fajnie by było jakbym dowiedział się więcej szeczegółów o płytce:roll:

 

Bo jak się okarze że, płytka dizała tak jak do tej pory wyczytałem w tym temacie to raczek kupię Asrock'a na KT 600.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Vlink łączy SB z NB więc lepiej go ustawić na fast (czyli 8x czyli 566MHz)

Z tego co wyczytałem ta MOBo z ciekawszych funkcji ma tylko ustawianie CL, jakieś z góry określone wartości napięć (wszystkich czy tylko CPU??). A jak jest z FSB ?? Ustawia się co 1MHz czy jak?

Na początku stycznia też ją chyba biore, więc jakby ktoś mógł zobaczyć co en beta bios dodaje byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screen strony biosu, na której można ustawic wszystkie timingi dla ramów. I na tym kończą się "nowe" opcje tego zmodowanego biosu, ale nie ma co narzekać, ponieważ na tym biosie komputer chodzi zdecydowanie najlepiej!

 

Do rzeczy 8)

 

Bios daje niezłego kopa w porównaniu z referencyjnymi biosami Asrocka. Szybkość odczytu i zapisu ramu wzrasta o około 150 mb/s w singlu i pewnie tyle samo w dualu jak nie więcej.

 

A jak jest z FSB ?? Ustawia się co 1MHz czy jak?  

Na początku stycznia też ją chyba biore, więc jakby ktoś mógł zobaczyć co en beta bios dodaje byłbym wdzięczny

FSB ustawia się co 1 MHz lub AUTO.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem sobie dziś tą płytkę, włożyłem Athlona XP 2000+, pamięć elixira 256 400MHz, Geforce 4 MX 44 64 MB, dysk matroxa 60GB i wlaczam kompa i ... monitor nie wlacza sie, zadnego dziwku, diody sie swieca, myszka na usb tez, wentylaor sie kreci i tyle.

 

Zworki do procesorna 266MHz ustawiłem i tyle...co jest nie tak ?

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz problem jest nastepujacy : przy ustawieniu (zworkami) na magistrale 166 komp bez problemu startuje, po ustawieniu ma magistrale 200 za pierwszym razem nie ma zadnych problemow, wstaje pozniej windows itd. Przechodzi wszystkie testy 3dmarki prime itd. Po wylaczeniu i probie ponownego wlaczenie komp nie wstaje, dopiero po nacisnieciu reseta budzi sie i pracuje jakby nigdzy nic . Dodam ze procesor to sempron 2400 temp w stresie zadko dochodzi do 50 stopni, zasilacz tez ladnie trzyma napiecia, wiec w czym problem. Dodam tylko ze zasilacz to feel 300w ale ta sama sytuacja ma miejsce na chieftecu 360w PFC.

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez procesor też mi się takie cuda działy ale w twoim przypadku to chyba nie to ...

Pokombinuj z ustawieniai w biosie...

 

aha czy jak wyłączysz komp i ponownie włączysz to nie działa czy tylko podczas restartu (ponown uruch syst) nie chodzi ponownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...