Skocz do zawartości
sharg

Jaki procesor zamiast Athlona 2000@2600?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plyte Epoxa 8RD3I i procesor Atlon 2000 (na jadrze bartona tylko z obcietym cache) , ktory daje sie krecic az do 12,5 x 183 (gdzie znamionowe jest 12,5 x 133). Jednak po kupieniu Radeona 9800SE i podkreceniu go na 9800Pro, brakuje mi mocy obliczeniowej procesora (przynajmniej tak mi sie wydaje, bo wzorst przy podkrecaniu karty nie daje duzej roznicy w wydajnosci grafiki). Poradzcie mi czy warto wymieniac procesor na np. Bartona 3000 (na szynie 333 czy 400?), czy moze lepiej na Bartona 2500 Mobil, bo plyty glownej nie chce zmieniac. Aha pamieci mam Kingstona 400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...brakuje mi mocy obliczeniowej procesora (przynajmniej tak mi sie wydaje...

Wydaje Ci sie :!:

Masz athlona taktowanego zegarem 2,3GHz,a to juz jest duzo... Jezeli przesiadziesz sie na mobila to ile z niego wycisniesz? Powiedzmy ze ok 2,5GHz... Prosta matematyka i mamy roznice 200MHz dodatkowy cache moze dac maksymalnie dodatkowo przyrost rzedu 100MHz,czyli razem ok 300MHz przyrostu i co warto :?: Daj spokoj z wymiana proca bo on sobie poradzi z najszybszymi modelami kart jakie sa obecnie na rynku czyli 6800 i X800...

Kase przeznacz na wiecej ramu,nie wiem ile masz, ale ramu nigdy nie jest za wiele a pojemnosc 1giga wydaje sie optymalna wielkoscia przy Twoim sprzecie :wink:

BTW. Sproboj odblokowac cache to da Ci pare procent przyrostu wydajnosci :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mobile sa od miodka poniezej 400zl , a w porownaniu do tego thortona moze wysoko z fsb(odblokowany mnoznik) pojechac wiec dodatkowa wydajnosc , wiec nie+300mhz ale nawet do +500mhz , a jak trafi dobra sztuke nawet wiecej . wiec poki sa mobile w takiej cenie to warto jak dla mnie zmienic procka.doplaci te 150zl - a ma duzo wieksze mozliwosci. ale co do wydajnosci to te 2.3 ghz spokojnie starcza na dzisiejsze gry i na pewno nie blokuje karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...