Skocz do zawartości
Gość Listonosz

8500 , ti4200 , 9100 , 9550 , ti3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

ok , nie ma sprawy . zacznijmy od dooma, ok? bo cienko u mnie z miejscem na hdd;]

zresztą ja moge zaprosci kolege i mieć świadka wiarygodego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra moze zakonczycie te spory :)

prawda jest taka ze w dx 8 radeon dostaje baty w dx 9 moze byc troche lepszy...

Popatrzcie teraz na konfig listonosza i powiedzcie tak szczerze czy ona na tym pogra we wszystkie najnowsze gry :o raczej nie...

dlatego uwazam ze lepszym wyborem bedzie dla niego dobry ti niz radek!

 

Nie jestem ani obronca geforca ani ati ale to co na tym forum pisze sie o 9550 to niestety lekka przesada panowie. Nie robcie z tego x800. Widzialem 9550 w akcji no i to co tu niektorzy pisza o doomie na hight detalach to chyba ich wyobraznia tylko albo maja cos z oczami i 20 fps to dla nich plynna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w doomie3 ti4200 ma praktycznie identyczne osiagi jak radek 9600 (325/400) tak wiec od radka 9550 (400/500) to juz troszke dostanie, w far cry radeon 9600 (325/400) wyprzedza o 5-10% ti 4200, czyli radeon 9550 (400/500) rowniez wyprzedzi bez problemu z bardzo widoczna roznica ti4200, pozatym w tych grach radeon jest bardziej obciazony, poniewaz musi generowac wieksza ilosc efektow jak gf4ti, niekoniecznie mocno rzucajacych sie w oczy ale napewno ujmujacych pare fpsow, nie jestem przeciwnikiem ti4200, bo jest to swietna karta, sam mialem prolinka 4200 128mb 300/600 przez prawie rok i byla super, pozniej male zamieszanie mialem i wyszlo ze mam 9550 od gigabyte 405/512.... i coz moge powiedziec, napewno w caloksztalcie nie jest gorzej, a to dlatego ze mimo ze 9550 w grach dx7/dx8 wypada blado w porownaniu z ti4200 to mimo wszystko zapewnia odpowiadnia wydajnosc, w dx9 rowniez jak za taka cene oferuje bardzo dobra wydajnosc

 

czyli podsumowujac:

 

ti4200 - dx7/8 doskonala wydajnosc , dx9 przecietna wydajnosc

9550 - dx7/8 dobra wydajnosc , dx9 dobra wydajnosc

 

oczywiscie rozpatrywana wydajnosc kart w swoim przedziale cenowym

 

ps. bo co mi za roznica czy w colinie 2003 mam 100fps na ti4200 czy 60-70fps na 9550...... na jednym i drugim chodzi ok, ale juz nie jest mi to obojetne w farcry gdzie ti4200 ma 20fps a 9550 ma 27fps, te 7klatek wiecej nie wiecie nawet jak bardzo polepsza komfort gry

 

pozatym niech kazdy kupuje to co uwaza za sluszne - jego biznes :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

:< Ciezko , grupka za 9550 , a grupka za ti4 , moze sie wylamie i kupie 8500 Gigabyte deluxa pro , z zegarami 275/550 i pamiatki 3.6 samsunga i to bedzei wtedy moj błąd a nie wasz :) nothing pomysle jeszcze ... dzieki za posty :< a co do "LEBORGA" to jego ti4200 jest naprawde wypasny , i widzialem na wlasnyych oczach tego farcraja .. miód , tylko bardzo wazne stery ... papa pozdrawiam http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=9788...or=red][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się zastanawiałem przez chwil parę czy nie wymienić Radka 9100 (8500LE) na 9550 i go zmodować,ale... chyba zostanie jak jest. Bo pomimo braku wsparcia dla DX9 mój radek ma strukturę 4x2 a nie 4x1... Chociaż perspektywa kusząca. I też tka jak Ty czytam i czytam i głupieję.

 

A co do topicu to nie rozpętujcie kolejnej wojny ATi vs nVidia. Ja dodam tylko od siebie, że jakość obrazu na Radkach jest o klasę lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że jakość obrazu na Radkach jest o klasę lepsza.

boshe, jaka lepsza?

tu sie nie liczy ati czy nvidia tylko producent karty , bo wiadomo ze jakosc na leadteku zabije jakosc obrazu na palicie. radki mają tylko fajne tv-outy[ bo to co zrobiła nvidia wola o pomste do nieba]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że jakość obrazu na Radkach jest o klasę lepsza.

boshe, jaka lepsza?

tu sie nie liczy ati czy nvidia tylko producent karty , bo wiadomo ze jakosc na leadteku zabije jakosc obrazu na palicie. radki mają tylko fajne tv-outy[ bo to co zrobiła nvidia wola o pomste do nieba]

Chyba nie sądzisz że porównuje Minta NV do Herca ATi (bez jaj) :evil:

Miałem styczność z HISem i porównałem. Więc wiem co piszę (chyba że tak karta NV była zwalona, ale nie sądzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja się wypowiem ,bo miałem GF3 Ti200 od ELSY ,GF4 Ti4200 od MSI i teraz mam R9550gu od GECUBA

i powiem ci że z tych kart co wymieniłeś najlepsza jest Ti4200 ,choś nie wyedytuje efektów z D9.0,to nadrobi szybkością,na Ti4200 w DOOM3 grałem na 1024x768 na high (timedemo1 -20,4) i ultra (to nie żart-odpowiedznie ustawienia w .bat ,zresztą od gościa z tweaka i daje rade przy 64mb!!!) i średnio miałem 30fps,w wielu miejscach ponad 40 ,a min spadało do 9-10 (dym,niektóre sceny w piekle) i spoko całego przeszedłem.

teraz na radku mam przy 1024x768 min (timedemo1 22,6),bez ingerencji w .bat i też mam średnio 30fps,rzadko przekracza 40 ale też rzadko spada poniżej 20 gra się jakby płynniej,no i te efekty -miodzio

ale to jest 9550gu z rdzeniem od R9600XT i zegarami 400/500 czyli inna bajka w porównaniu ze zwykłym 9550 i o 100zł droższa od Ti4200

standardowy 9550 to bieda na poziomie fx5200 - ma D 9.0 ale nie może go wykorzystać bo jest za cienki,niby większośc daje się ładnie podkręcić ale kto ci zagwarantuje?? ja nieraz już po przeczytaniu paru postów pobiegłem do sklepu na zakupy i zamówiłem to duronka 1600 który niby tak lata a tu max 2GHz i to przy 1,75v,MSI niby też ludzie piszą cuda-że idzie 350/700 i więcej ,u mnie 300/600 to był max ,teraz mam pamięci samsunga 2,8ns czyli teoretycznie 700Mhz,jednak przy 650 już są arty,może to ja mam pecha a może z tym pokręcaniem to tak nie do końca jest różowo...ja w każdym bądź razie wolę już kupować "pełne" modele a nie liczyć na fuksa

wracając do Ti4200 -4 potoki po 2 TMU to już daje moc,D 8.1 (8500 i Ti200 8.0) aktualny rekord w 2001se ponad 22 000 !!! (9550 - 15 000)

podsumowując ,jeżeli masz ponad 400 stówy to bierz radka ale tylko XT - ,jeżeli nie naskrobiesz to Ti4200 (jeżeli karta jest na topie od dwóch lat to chyba o czymś świadczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mase osob probuje porownac same fpsy z dx8 i 9 a to po prostu nie ma sensu... popatrzcie na jakosc obrazu lepiej a nie sie zachwycacie fps'mi. Prawda jest taka, ze i doom 3 i css DUZO lepiej wyglada w dx 9 (high na ti4200 nie rowna sie high na 9550 ktory obsluguje dx 9). imho do takiego konfiga jaki posiada listonosz najlepszy bedzie 8500 =] i tak za duzo z niego nie wycisnie (co daje obsluga dx9 w 9550 jezeli i tak nie pogra w gierki obslugujace go) a karta bedzie o polowe tansza od ti4200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

Radeon 8500 64 ram >>>>> 9550 bez o/c

Radeon 8500 Ultra 64 ram U 128 ram - clocked at 300/650 (troszki <) ti4200 128ram

 

Radka w wersji Ultra (8500) ciężko będzie znaleźć, co nie znaczy że zwykły tyle nie pójdzie ;) 8)

hm z tego co czytlem to zeby miec ultra to poprosstu bierzesz 8500 275/550 z pamieciami 3.6 ns i krecisz do 300/650 i masz ultra :/ ... to na tym polega :)

np: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34282972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tyle nie kupuj radeona 8500 ani 9100 kupisz ti4200 i zero problemów z gierkami

8O :lol: 8O :lol:

 

I co jeszcze ?? !!

Boze... ja nie mam zadnych problemow..

Jedynie co to z pamieciami :P Bo nie chca isc wyzej niz 275 Mhz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ur8an , nie chca isc bo masz LE :) 250 zegary . A taki Gigabyte 275 deluxe idzie do 300/650

Przeciez wiem...

Tylko tak se zazartowalem ze to jedyny "problem" :lol:

Rdzen mi poszedl wiecej niz 300 Mhz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego efektu bo on jest DX 9 nie ? A te Radki maja DX 8.1 "jedynie" :P

No ja nie mam zadnych problemow z karta kazik2000 tez sie nie skarzy.... :? :? Chyba ze mowisz o przypadku gdy ktos jedzie na starych sterownikach i jakas gra nie chce mu dzialac... nie dziwie sie... kiedys bedzie tak nawet na 9800 :P

EOT :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

Aha, przypomnialo mi sie .... jak wezme tego ti4200 czy mi wytrzyma zasilacz ? "switching power suply Model: LC-A300ATX - to jakis noname ... niby 300 W ... w kompie mam , proc , plyta glowna ,ram sdramy 133 , netowa , mysz ,klawa :D:D:D... drukarki nie ma ,a monit z zewnatrz ... nie bedzie zadnych komplikacji ' ? :D newBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie zagwarantuje ale imo powinien wytrzymac. Jaka jest roznica w cenie miedzy tym ti4200 a r8500? Zastanow sie czy jest sens przeplacac, zeby pograc w najnowsze gierki bys musial zainwestowac w calego kompa a nie tylko grafe :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

wiesz .. za 1,5 roku zmieniam calego pc , ta karta ma przetrwac jedynie 1.5 roku :> sadze ze ten cpi + gpu da troszke jednak frajdy przez te poltora roku .. papa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm z tego co czytlem to zeby miec ultra to poprosstu bierzesz 8500 275/550 z pamieciami 3.6 ns i krecisz do 300/650 i masz ultra :/ ... to na tym polega

Ot i już mamy kolejnego fachowca...

Czasem ktoś sprzedaje sprzęt z gwarancją oc, ale liczenie na to, że akurat trafi się dobry egzemplarz to tylko pobożne życzenia. A co jak ktoś sprzedaje jakąś część, bo kiepsko mu się kręci? A co jak kupujesz część w sklepie, w którym serwisant dorabia sobie selekcjonowaniem podzespołów do oc i najlepsze sztuki wystawia na allegro, a normalnym ludziom sprzedaje sprzęt słabszy do oc? Kocurek ma dużo racji - nie można się sugerować maksymalnymi wynikami, które ktoś osiągnął. Można tylko ocenić czy dany element jest mniej lub bardziej podatny na oc, ale wyliczenia typu: kupię sobie 9550 i podkręcę na 450/550 są bez sensu, bo jak nie to co wtedy? Przykład - mój hercules. Max to 290/520. Co z tego, że inni wyciągają więcej, jak ja wyżej już nie mogę? Gdybym kupił tą kartę z myślą o oc to bym się przeliczył.

Poza tym nie polecam r8500/9100, bo naprawdę często zdarzają się błędy w grach. Od jakiegoś czasu to przeważnie schemat: nowa gra = nowe stery i może nie będzie błędów w grafice (oczywiście nie zawsze, ale często). Teraz jeszcze spece ati od sterów pamiętają o starych kartach, ale co jak za jakiś czas je oleją?

Listonosz - skoro nie będziesz zmieniał kompa przez 1,5 roku to prawda jest taka, że możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> każdą z podanych przez Ciebie kart, a fps w grach będzie zbliżony. Miałem wcześniej durona 1,2 i na karcie z podpisu bez oc miałem jakieś 6200 w 3dmarku 2001. Ten procek bardzo skutecznie ograniczy większość kart, więc powinieneś wybierać raczej w kwestii kompatybilności z grami i obsługą nowych efektów, a nie przywiązywać całej uwagi do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...