Skocz do zawartości
Gość Listonosz

8500 , ti4200 , 9100 , 9550 , ti3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... ja mam Radka 8500 od ponad 2 lat - jestem jego 2gim wlascicielem - i jezeli chodzi o gry to problemy mialem tylko z Manhuntem ale zmienilem sterowniki na starsze (konkretnie 3.7) i juz bylo OK. Ogolnie mysle ze karta godna polecenia ale juz troche na nia za pozno. Radzilbym cos pod dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Zdecydowalem sie raczej napewno na http://forum.purepc.pl/about97883.html leadteka , sadze ze jest to wypasna karta jak do mojego PC .. dzieki wszystkich za posty , JEZELI ROBIE WIELKI BLAD PISZCIE :D:D:D: bo 300zl droga ni chodzi .

64 ramu nie radziłbym w najnowsze gierki będzie ciężko pograć co z tego, że w 3dsmarku masz 14000 skoro i tak np w dooma będziesz miał ciężko pograć a na 9550 śmiga aż miło, ZAZNACZAM, ŻE NIE CHODZI MI O KARTE ŻE JEST SŁABA TYLKO O TE 64DDR chociaż i tak ti4 w nowych gierkach umywa się do 9550 a widać to przynajmniej po nowych 3dsmarkach tzn 03 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz ludzie co wy tu wypisujecie . . .

jak mozna kupic dzis gf4 ti ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

przecierz radek 9550 bije go na leb w kazdym z mozliwych testow . . .

nie wspominajac o testach z filtrowaniem i AA . . .

przeciez to ten sam rdzen (w 9550) co radki 9600 wiec ma nowsza architekture jest zgodny z dx9 a po O/C mozna z nigo zrobic karte niemalze jak 9600Xt za 300zl NIE DA SIE KUPIC NIC LEPSZEGO . . .

 

PS. Forumowiczom polecajacych Ti radze poczytac a do tej pory jak nie poczytacie to najlepiej nic nie piszcie jak macie powtarzac takie farmazony z jakiegos " forum dinozaura "

TI jest dobre dla kogos kto nie podkreci karty nawet o 1MHz " bo sie spali" i ma ochote za pol roku wymienic karte bo nie pogra na niej nawet w bierki 2005 :]

napisze ci tylko tyle

bo jak zwykle ludzie totalnie nie znający sie na rzeczy piszą swoje farmazony

 

po 1)

w tym twoim wiarygodnym tescie radeon x800 w rozdzielce 800x600 z wlaczonym anizo+AA wypada gozej niz TI4600 . . . radeon X800XT dysponuje identyczna wydajnoscia co GF FX 5700 ultra to chyba nie wymaga komentarz . . .

po 2) testy w rozdzielczosci 800x600 tez nie wymagaja komentarza . . .

po 3) jakas ruska stronka to bardzo wiarygodne zrodlo . . .

po 4) Leborg => nie odzywaj sie juz prosze cie ladnie bo zaloze sie ze te karty o ktorych mowa to max widziales jedna na zywo a o reszcie nie masz pojecia . . .

po 5) wystarczy wlaczyc AA nawet na 2x i roznice miedzy kartami widac golym okiem. . . 9550 jest zdecydowanie najlepsza karta z podanych i nie wysuwajcie mi tu argumentow o dx8 bo po co mi wiecej klatek na czystych teksturach ? ? ? i jaka roznica czy mam 200 czy 150 klatek ? ? ?

po 6) wszystkim zapalencom Ti radze odpalic chocby CS:Source nawet 800x600 i ustawic wszystko na maxa przy smoke bedzie przycinac na pewno a na 9550 nie tnie nawet z AA i anizo . . .

po 7) ludzie boja sie tego o czym nie maja zielonego pojecia czyli podkrecic radeona 9600 do jego nominalnych taktowan ( tak 9550 to ten sam rdzen co 9600, 9600pro i 9600xt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

rotfl ale 9550 bez o/c to najwieksze gowno o jakim czytalem :/// a jezeli trafie na takiego ktory mi sie nie skreci :? to co .. lipa az dupe sciska :/ ... jeszce sproboje pogadac z tym kolesiem zeby znizyl cene z tego leadteka bo 290 zl to dosyc sporo jak na taka karte :/ bo na allegro jakos allegrowicze licytuja do ~250zl .. . pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem. Mojego R9100 bym opchnął i starczyło by na 9550+ chłodzenie. No chyba że bym GeCuba wziął i troszkę dopłacił. Niedość że miałbym zawalistą karte to jeszcze gwarę (często na 2 lata!!!)To ja już sam nie wiem. Mojego R9100 bym opchnął i starczyło by na 9550 + chłodzenie. No chyba że bym GeCuba wziął i troszkę dopłacił. Niedość że miałbym zawalistą karte to jeszcze gwarę (często na 2 lata!!!).

Więc zamieniać czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3) jakas ruska stronka to bardzo wiarygodne zrodlo . . .

w tym momencie wykazałeś sie nie tylko wybitną głupotą ale takze ignorancją oraz wiedzą o swiecie.

tak sie składa ze to jeden z większych, i najlepszych rosyjskich serwisów o kompusterach.

idź sie pobaw 9550 i pograj. tak przeciez wszyscy wiemy jaka ta karta nie jest wypasna. chciałbym tylko powiedzec ze gdy dx9 wejdzie na powaznie do gier do bedziesz mogl sobie w doope wsadzic taką karte bo go nie uciągnie. mozna miec najmocniejszą karte z dx8 albo najbiedniejszą na rynku z dx9.

 

a co do cs:s to jakos duzo osób z forum wymieniało właśnie radki na 4ti bo radki nie ciągneły dobrze gierki, i nie dawały stałej fps :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazik2000 - moim zdaniem średnio warto, bo wydaje mi się, że wzrost wydajności nie będzie na tyle duży, żeby warto się było przesiadać. Ja bym się wstrzymał z wymianą przynajmniej do czasu wypuszczenia gf6200 i 6600 na agp (o ile wogóle do nas dotrą te karty :) ), czyli przypuszczalnie do stycznia. 9550 może raczej tylko stanieć do tego czasu, więc chyba niewiele stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po 3) jakas ruska stronka to bardzo wiarygodne zrodlo . . .

w tym momencie wykazałeś sie nie tylko wybitną głupotą ale takze ignorancją oraz wiedzą o swiecie.

tak sie składa ze to jeden z większych, i najlepszych rosyjskich serwisów o kompusterach.

idź sie pobaw 9550 i pograj. tak przeciez wszyscy wiemy jaka ta karta nie jest wypasna. chciałbym tylko powiedzec ze gdy dx9 wejdzie na powaznie do gier do bedziesz mogl sobie w doope wsadzic taką karte bo go nie uciągnie. mozna miec najmocniejszą karte z dx8 albo najbiedniejszą na rynku z dx9.

 

a co do cs:s to jakos duzo osób z forum wymieniało właśnie radki na 4ti bo radki nie ciągneły dobrze gierki, i nie dawały stałej fps :lol:

 

czytac sie nie chce takich G****

zauwazyliscie ze Ci którzy obstają za gf 4 ti - posiadają gf 4 ti ? :lol: :lol:

leborg - przy kazdej okazji na forum mozna przeczytac jakie masz zdanie na temat gf 4 ti vs reszta swiata - nonsens

rozumiem karta była dobra i jest nadal ale ustepuje dla r 9550 po oc czy tez bez niego

zero obiektywizmu kolo chciał pomocy a wy mu robicie wode z mózgu

r 9550 to wybór z przyszłoscią a 4 ti z przeszłoscią ;)

 

a tak btw. to r 9550 nie jest najsłabszą kartą z dx 9 - najsłabsza jest fx 5200 64 bit :wink: a najmocniejsza dx 8 to ti 4800 :D

i dx 9 juz od dawna ''wszedł do gier'' na powaznie

i radek bardzo dobrze sobie radiz z tymi grami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, a ja chce zauważyć ze wszyscy będacy za 9550 nadal nie mają żadnych dowodów;]

 

BTW moje zdanie o 4ti? jakos za kazdym razem polecałem 9550?

nie wierzysz to sprawdz moje posty :lol:

 

 

 

i TERAZ NAJLEPSZE SKORO WASZYM ZDANIEM DX9 WSZEDŁ NA POWAŻNIE DO GIER TO MIĘDZY DX8 A 9 NIE MA PRAWIE RÓŻNICY :lol:

 

ALE MOIM ZDANIEM JESZCZE NIE WSZEDŁ, WSZYSCY UŻYTKOWNICY SUPER WYPASIONYCH, i WOGÓLE NAJLEPSZYCH 9550 PROSZENI SĄ O ODPALENIE NAJNOWSZEGO MEDAL OF HONOR :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzec juz na test 3dmarka '03 ktory obsluguje dx9.Radeon osiaga w nim ok 3500pkt a ti4??max 2500(chociaz nie wiem czy tyle bedzie).Po co mi karta ktora byla dobra w przeszlosci??!!stawiam na lepsza wydajnosc w dx9 i lepsze efekty w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doradz mu żeby kupił 4ti z 64ddr napewno pogra w to nowe medal of honor <lol> i od tego 4ti 9550 napewno jest lepsza.

 

I w sojej klasie cenowej 9550 jest super ekstra wypasioną kartą jak ty to mówisz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSCY UŻYTKOWNICY SUPER WYPASIONYCH, i WOGÓLE NAJLEPSZYCH 9550 PROSZENI SĄ O ODPALENIE NAJNOWSZEGO MEDAL OF HONOR :lol:

chodzi kijowo na 9550, rownie kijowo chodzi na ti4400 i fx5700 (na 9550 kreconej napewno nie chodzi gorzej jak na ti4200), nawet na 9800pro widzialem i nie bylo to plynnie w 1024 na high, coz ze tak powiem nawet na low nie bylo plynnie... jednym slowem engine tej gry to mozna w dupe wsadzic i nie jest on zadnym odnosnikiem co do wydajnosci, bo far cry posiadajacy o wiele lepsza jakosciowo grafike dziala zdecydowanie plynniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doradz mu żeby kupił 4ti z 64ddr napewno pogra w to nowe medal of honor <lol> i od tego 4ti 9550 napewno jest lepsza.

 

I w sojej klasie cenowej 9550 jest super ekstra wypasioną kartą jak ty to mówisz :!:

sory ty jestes jakis niegeteges, czy nie rozumiesz o co chodzi?

jego komp to duren 1,mało GHZ więc mu raczej karta potrzebna jak najszybsza karta , a nie te wasze 9550 bo ma dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

Jo ,dobrze gada ... Z jednej strony 9550 jest spoko bo ma dx9 , ale po co mi dx 9 jezeli moje gpu + 9550 BEZ O/C nie uradzi tych wszystkich efektow jakimi predysponuje dx9 :<<<< ... rotfl ... 9550 bez o/c w kazdym benchamarku jest daleko w tyle za ti4200 badz 8500,. ale w grach , nie jednokrotnie przewyzszaja ti4200 wysokomi notami .... --

tutaj mam fajne benchamrki na grach takich jak:

farcry,ut2003,doom3: Sami sprawdzcie -edycja-=znajdz= /4200/ /9550/

http://www.benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=34 / .

http://www.benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=39 / j.w

http://www.benchmark.pl/ranking.php?a=l&id_games=40 /j.w

W kazdej z tych gier 9550 ogólnie osiaga lepsze fps :/ dosyc mocno krepujace :E ... |

wybierzcie takie pc ktore sa zblizone cpu i ramami :/ . powodzenia w szukaniu

 

ps.-=Aha jeszcze mam prosbe , nei chce mi sie otwierac nowego topica niebede zasmiecac forum , dlatego tutaj piszcie , jakiego dokladnie powinienem wziac pod uwage(9550) , bo modeli jest mnostwo a co nie ktore to niezla sraczka .. dlatego prosze o jakies urle , z sklepow komputerowtych.... dokladne dane techniczne .. itp. dzieki z góry . pozdrowienia

 

GIGACUBE ATI 9550 128MB AGPx8 TV/DVI (128bit) 295.30 zł <-- ciekawe co to za gigacube przejde sie w poniedzialek sie dowiem :/

ATI RADEON 9550 GE ASUS 128 MB 128bit DDR DVI TV-OUT 310 <-- j.w :)

- bench do tego 9550GE (gamer edition) http://service.futuremark.com/compare?2k1=8161294

:wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

hmm , zauwazyliscie ze na futuremarku 9550 te ktore przewodza stawka .. to sa ASUSY GE ? ... moze te asusy lepsze od gigabyte , no i jak sie kreca ... a tak sie sklada ze moge miec nowego za 310zl ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asusy sa ok ale maja pamieci 5ns, jezeli sie uda zrobic v-moda na gigabycie to chyba bedzie to najlepiej krecacy sie 9550 obok szafirka na hynixach 4ns, wydaje mi sie ze to kwestia czasu i na rdzeniu do 450-500 bedzie mozna dojechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lykaj bez zastanawiania . . .

wez tylko pod uwage ze te z najlepszymi wynikami na pewno nie byly chlodzone standardowym. . .

 

PS.

=> LEBORG ty sie wykazales w tym temacie wybitnym intelektem wiec zaprzestaje dyskusji z toba bo srednio mi sie chce rozmawiac z jakims malolatem albo osoba znajdujaca sie w brodziku emocjonalnym razem ze swoim TI 4 . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doradz mu żeby kupił 4ti z 64ddr napewno pogra w to nowe medal of honor <lol> i od tego 4ti 9550 napewno jest lepsza.

 

I w sojej klasie cenowej 9550 jest super ekstra wypasioną kartą jak ty to mówisz :!:

sory ty jestes jakis niegeteges, czy nie rozumiesz o co chodzi?

jego komp to duren 1,mało GHZ więc mu raczej karta potrzebna jak najszybsza karta , a nie te wasze 9550 bo ma dx9

Niegeteges to ty może jesteś, w którym miejscu 4ti jest szybsza od 9550 :?: w 3dsmarku aaaa to rzeczywiście masz racje :lol: Tu nie chodzi już o to czy obsługuje dx9 czy nie, nawet jeżeli masz wyłączone jakieś tam specjalne efekty 9550 i tak będzie szybszy w nowych produkcjach :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

Wiem ze te asusy sa pewnie bardzo gorąco skrecone ,, ale tak ogolnie , ciekawe ktora karta jest bardziej proporcjonalna do ceny ; ten asus za 310 czy gigabyte za 290zl ... dokladnie powiedzeicie ,ktora byscie kupili ...kazdy jedno slowo [asus,gigabyte badz sapphire] i zamykamy temat :);) .. hehe .. pozdrowienia , no i dzieki za zainteresowanie sie topiciem , i pomocy mi w wyborze .. GL HF boyz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listonosz - przecież nie ma sensu dywagować który dokładnie 9550, bo przy twoim procku w większości gier nie będzie różnicy czy będziesz miał kartę podkręconą na 400/500, czy np. 430/530. Jak nie będziesz zmieniał procka, to te kilka MHz różnicy w taktowaniu karty nie będzie widać w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po 3) jakas ruska stronka to bardzo wiarygodne zrodlo . . .  

w tym momencie wykazałeś sie nie tylko wybitną głupotą ale takze ignorancją oraz wiedzą o swiecie.

tak sie składa ze to jeden z większych, i najlepszych rosyjskich serwisów o kompusterach.

idź sie pobaw 9550 i pograj. tak przeciez wszyscy wiemy jaka ta karta nie jest wypasna. chciałbym tylko powiedzec ze gdy dx9 wejdzie na powaznie do gier do bedziesz mogl sobie w doope wsadzic taką karte bo go nie uciągnie. mozna miec najmocniejszą karte z dx8 albo najbiedniejszą na rynku z dx9.

 

a co do cs:s to jakos duzo osób z forum wymieniało właśnie radki na 4ti bo radki nie ciągneły dobrze gierki, i nie dawały stałej fps :lol:

 

czytac sie nie chce takich G****

zauwazyliscie ze Ci którzy obstają za gf 4 ti - posiadają gf 4 ti ? :lol: :lol:

leborg - przy kazdej okazji na forum mozna przeczytac jakie masz zdanie na temat gf 4 ti vs reszta swiata - nonsens

rozumiem karta była dobra i jest nadal ale ustepuje dla r 9550 po oc czy tez bez niego

zero obiektywizmu kolo chciał pomocy a wy mu robicie wode z mózgu

r 9550 to wybór z przyszłoscią a 4 ti z przeszłoscią ;)

 

a tak btw. to r 9550 nie jest najsłabszą kartą z dx 9 - najsłabsza jest fx 5200 64 bit :wink: a najmocniejsza dx 8 to ti 4800 :D

i dx 9 juz od dawna ''wszedł do gier'' na powaznie

i radek bardzo dobrze sobie radiz z tymi grami :P

ja polecam g-forca a przesiadłem z 4Ti na 9550gu już dwa tygodnie temu i jestem zadowolony ale na zwykłego 9550 jak już pisałem bym nie zamienił

a najmocniejsza Ti to 4600 ,4800 to tylko 4400 z agp x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doradz mu żeby kupił 4ti z 64ddr napewno pogra w to nowe medal of honor <lol> i od tego 4ti 9550 napewno jest lepsza.

 

I w sojej klasie cenowej 9550 jest super ekstra wypasioną kartą jak ty to mówisz :!:

sory ty jestes jakis niegeteges, czy nie rozumiesz o co chodzi?

jego komp to duren 1,mało GHZ więc mu raczej karta potrzebna jak najszybsza karta , a nie te wasze 9550 bo ma dx9

Niegeteges to ty może jesteś, w którym miejscu 4ti jest szybsza od 9550 :?: w 3dsmarku aaaa to rzeczywiście masz racje :lol: Tu nie chodzi już o to czy obsługuje dx9 czy nie, nawet jeżeli masz wyłączone jakieś tam specjalne efekty 9550 i tak będzie szybszy w nowych produkcjach :!:

tak zwłaszcza wiodac to w doomie i fargraju, w które to jak czytamy pare postów wyżej gra sie w 800x600 i medium+high :lol:

ja uważam że powinno do tego kompa dac karte jak najtanszą i jeżeli 4ti będzie tansza od 9550 to wiadamo ze ją brać. bo tak czy siak będzie szybsza w tym kompie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że jakość obrazu na Radkach jest o klasę lepsza.

boshe, jaka lepsza?

tu sie nie liczy ati czy nvidia tylko producent karty , bo wiadomo ze jakosc na leadteku zabije jakosc obrazu na palicie. radki mają tylko fajne tv-outy[ bo to co zrobiła nvidia wola o pomste do nieba]

No nie wiem co masz do Palita

Wbrew krążącej niesłusznej opinii, Palit się bardzo dobrze kręci.

 

Mam na nim lepszy obraz niż na Radeon`ie 9000 Pro Saphire miałem.

 

Więc nie uogólniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co masz do Palita

Wbrew krążącej niesłusznej opinii, Palit się bardzo dobrze kręci.

 

Mam na nim lepszy obraz niż na Radeon`ie 9000 Pro Saphire miałem.

 

Więc nie uogólniaj

ja nie pisałęm o kręceniu palitów tylko o jakości obrazów na nich;]

a co do kręcenia to wiem że fajnie sie kręci, bo mam jednego;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...