Skocz do zawartości
limerro

zakupy w USA :-]

Rekomendowane odpowiedzi

hej

pewnie ktos zetknal sie z tym problemem:

poprosilem kolege, ktory siedzi w USA, aby mi kupil laptopa - pytanie jak

przeslac go do Polski (najlepiej przesylka lotnicza) i nie zaplacic cła?

Jaka firme kurierska polecacie ?

 

Podobno rzeczy uzywane do danej wartosci mozna tak przeslac bez oplaty?

 

Jakies doswiadczenia w tej dziedzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, chba to jest tak jak z przewozem ze nie mozna wiecej niz jednego wiec cła nie powinno byc dowiem sie od kolegi z usa czy jak wysyłał bratu to zaplacił, czekam na jego odpowiedz na gg jaik bede wiedział to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcecie wysylac wysylajcie droga morska, bylem w tym roku w stanach i wyslalem tak paczke za namowa kolesia w polskiej agencji, powiedzial ze najmniejsze ryzyko zlapania jest jak ida wlasnie tym sposobem.

Ale ja radze wam spokojnie zabrac ze soba sprzet, ja mialem w bagazu glownym nowa nagrywarke pionera, jeszcze tam jakas elektronike, w bagazu podrecznym mp3 playera, i aparat - wszystko nowe kupione w stanach, podchodze spokojnie do bramki "Nic do oclenia" a koles do mnie - jesli nic nie masz nic do oclenia to prosze wychodzic i tak zakonczyla sie moja sprawa celna. Jestem b. zdziwiony ze tak slabo trzepia no ale tak jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]"Nic do oclenia" a koles do mnie - jesli nic nie masz nic do oclenia to prosze wychodzic i tak zakonczyla sie moja sprawa celna. Jestem b. zdziwiony ze tak slabo trzepia no ale tak jest;)

To miałeś farta, mój brat wracał w czwartek ze stanów i przetrzepali wszystkich polaków :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie nie piszczie ;/

Jesli wysylasz paczke Z USA do Polski do piszesz ze sprzet uzywany i gowno warty i nawet jak otworza to ci nie udownai ze jest nowy, oczywisce jak nie bedzie razem z nim gwar i dowodu zakupu.

Na lotnisku o ile wiem kompletnie nei sprawdzaja, przynajmniej jak ja wraclem z USA to wchodzilo sie w wybrane drzwi i nawet nikt nie stal i sie nie pytal czy cos do ocelenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maczq, to tez ci tlumacze, ze trzeba miec szczescie. Mnie przepuscili bez zbednych ceregieli, a znajomego wracajacego miesiac po mnie sprawdzali.

 

Jak to szlo? "Nie wiecie nie piszczie ;/ "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludki!!! Ja co roku wyslam paczki ze Stanow do Polski dorga Morska... tylko , ze :

Wartosc paczki w dekalracji nie moze byc wieksza niz 40 Euro (badz $) w tym roku cos sie zmenilo... . Zawsze wysyalem sprzet w paczce ( dvd , laptopy , cyfraki) ladnie to "otulilem" w jakies ubranka w deklaracji pisze ZAwsze Uzywane Ciuchy.. Wartos 35 $ ( czy Euro) i jeszcze nigdy nic nie bylo oclone ( paczka przychodzi srednio 4-6 tyg) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...