Skocz do zawartości
sliqe

Wstawanie z łóżka - Jakieś rady ? : >

Rekomendowane odpowiedzi

No to najzwyczajniej w świecie lubie spać i mam problemy z porannym wstawaniem do szkoły ... I tak juz od podstawówki a obecnie 3 liceum :/ . Narobiło mi się troche godzinek i taka sprawa do was - macie jakies sposoby na poranne wstawanie poza własną motywacją i chęcią wywiązania się z obowiązków ? :>> Jakieś rady najlepsze na rozbudzeine thx. : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezawodny sposób - Nastawiam kompa na godzine o której mam się obudzić, w autostarcie jakieś ostre MP3 i głośniki na pełny gwizdek (FPS1600). Choćbym nie wiem jak spał to się obudzę i muszę od razu wstać bo jak nie ścisze w ciagu 20sekund to rodzice wkurzeni na maxa :D i nie da sie leżeć w takim hałasie. Dobrze, że mam wyrozumiałych sąsiadów bo chyba przy okazji pół bloku budzę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezawodny sposób - Nastawiam kompa na godzine o której mam się obudzić, w autostarcie jakieś ostre MP3 i głośniki na pełny gwizdek (FPS1600). Choćbym nie wiem jak spał to się obudzę i muszę od razu wstać bo jak nie ścisze w ciagu 20sekund to rodzice wkurzeni na maxa  :D  i nie da sie leżeć w takim hałasie. Dobrze, że mam wyrozumiałych sąsiadów bo chyba przy okazji pół bloku budzę  :lol:

OOoo 8O

Ale HARDCORE 8)

Polecam wczesniej chodzic spac,najlepiej zeby miec okolo 8 godzin snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ładnie pięknie , ale to jest bardzo mocny sen : > . Kilka przykładów / historyjek ;D .

1 / Jakieś 2 lata temu miałem gdzieś tam wyjsc na miasto i ustawilem budzik na 7:30 , budzik dzwonil 30 minut :o naweto go nieuslyszalem , wyłączyli go rodzice ... Dobrze , że był to weekend :D .

2 / Co do budzenia się i poleżenia chwile to wygląda tak na chwile obecna : D

7:00 wstaje patrze , a jeszcze poleze sobie 30 minut i na autobus wyjde na 7:48 , wstaje o 7:30 to poleże chwile rozbudze sie i do szkoły ;] , (zasypiam) budze się 8:20 i mysle a to jeszcze się wyrobie na 2 lekcje :D ( zasypiam ) , budze się o 8:50 i myśle dobra juz na 2 niezdąże bo 5 minut do kelcji ;p to pojde na kolejna lekcje ( 3 - znów zasypiam ) , budze się o 11 i mysle dobra juz nieoplaca sie isc i znowu zasypiam ;x .

3 / Jako iż rok i 2 miesiące temu zostałem na nowo bratem :> to mam obowiązek wstawaani o 6:30 i pilnowania siostry do godziny 7:00 aż opiekunka nieprzyjdzie i wtedy jest lajt , no ale to niekoniec :> . Opiekunka przez jakies 3 tyg. pierwsze starala sie mnie budzic i powiedziala mi na koniec m że się poddaje ;D . Teraz jak przychodzi pyta się " idziesz do szkoły ? " , troche głupio sie robi wtedy , ale cóż sam sobie piwka nawazylem;/ . Raz nawet kubek wody wylala na mnie;D .

 

Postaram się z tym przysznicem ;x , ale czekam na cos lepszego : > . Może ktoś mi zrobi tak jak w Jetsonach takie łóżko ktore mnnie budzi i samo sie składa ;d

 

Edit - na ostatniego posta - zene - bodajże ;p . Kłade się spać około 24:00 , wczesniej tv do 23 i od 23 czytam angore / przekrój i takie tam ;p , żeby zasnąć ;d . Kiedyś nawet mnei wyslali do psycholog szkolnego w sprawie snu i tak dalej ;D Kazała mi wszystkie okablowanie z pokoju usunąć :D ( Telewizor , komputer , wieża ;D ) I wywalczylem tylko wieże i obowiązkowyu sen od 22 :D . ( stosowałem się do wakacji :} , w wakacje 1/2 conajmniej to nocki przy counter-strike , starcraft , diablo2 : > )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie budzą rodzice jak nie zapomną ale żeby wstać to trza sie zmotywować i wstać szczególnie zimą :) moim starym patentem było: po wstaniu z łóżka pojście do łazienki i umicie twarzy woda nie ważne czy zimna czy ciepła :D

 

1 / Jakieś 2 lata temu miałem gdzieś tam wyjsc na miasto i ustawilem budzik na 7:30 , budzik dzwonil 30 minut :o naweto go nieuslyszalem , wyłączyli go rodzice

u mojej siostry było podobnie dzień w dzień nastawiała sobie budzik w komie. Budzik dzwonił a ona nie wstawała. Po kilkunastu minutach nerw mi puszaczał szedłem do jej pokoju wyłaczyć kome. Oczywiście ona spała dalej. Najgorzej jak miałem czasem dzień że mogłem sobie dłużej pospać bo nie było pierwszych lekcji a tu mnie budzik o 7.00 budził :x Siora kończyła liceum i jest teraz na studiach i mam spokuj rano :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej bierzesz psa takiego jak ja mam owczarek niemiecki (Mądre bydle)następnie uczysz go że wychodzicie o 6:00 a on przyłazi cie liże i sie budzisz a jak nie to rodzice zapamiętają kupke przed dzwiami i może sie nauczysz wstawać,albo oni tego dopilnują

tylko zalezy gdzie mieszkasz bo jak w mieście to kicha.

a jak osiedle z zielenią lub coś to idziesz na powietrze i sie budzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslalem ze tylko ja jestem inny :D

 

Mam nastawione trzy budziki:

 

1) Komóra na full z wibrą

2) Radio (CZESKIE :twisted: ) na maksa

3) Normalne "piip piiip"

 

Zazwyczaj budziki podzwonia sobie przez jakies ~30min i wstaje of corse juz spozniony :P a jeszcze gorsza sytuacja gdy przebudze sie wylacze wszystkie budziki i ziewnąc powiem sobie "aaa jeszcze 5min" po tych slowach wstaje najczęsciej jakies 1-2h po czasie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce sprawdzic moj teoretyczny 100% sposob pobudki to podaje:

-do lozka doprowadzic przewod z napieciem 110V-230V i chwile go rankiem dotknac-powinno postawic na rowne nogi :)

 

Zeby zapezpieczyc sie przed przypadkowym dotknieciem mozna go zrobic na styczniku(zalaczenie budzika zalacza napiecie)

 

Oczywiscie nie jestem teraz calkowicie powazny i nie polecam takich drastycznych metod.

A przede wszystkim nie biore za to odpowiedzialnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam komp ustawiony na samoczynny start na 7:05, telefon na 7:00, jezeli nie wstane i nie wylacze szybko wzmaka (wlaczony z volume prawie na full) to powitam dzien razem z sasiadami utworem tomash gee - trauma ep(A2) Trauma (DJ Amok Remix) a nie kazdemu podoba sie wstawac w ten sposob (altusy 140 + sub) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7:00 wstaje patrze , a jeszcze poleze sobie 30 minut i na autobus wyjde na 7:48 , wstaje o 7:30 to poleże chwile rozbudze sie i do szkoły

co ty sie nie myjesz :?: :?: :?: (bez obrazy oczywiscie no nie)

Niektórzy myją się wieczorami... Ja bym tak nie mógł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak, budzę się (znaczy się rodzice lub budzik mnie budzą) 5 minut wcześniej niż powinienem wstać, otwieram okno i wchodzę na 5 minut spowrotem do wyra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problemy z wstawianiem.. ale jak jest cos bardzo waznego to wstane nawet po 2-3h spania. I w druga strone, jak jest jakis malo wazny powod (np. dzisiejszy angielski ;]) to poprostu wylaczam budzik i spowrotem do wyrka :) Nie ma sily na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7:00 wstaje patrze , a jeszcze poleze sobie 30 minut i na autobus wyjde na 7:48 , wstaje o 7:30 to poleże chwile rozbudze sie i do szkoły

co ty sie nie myjesz :?: :?: :?: (bez obrazy oczywiscie no nie)

Myje myje ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce sprawdzic moj teoretyczny 100% sposob pobudki to podaje:

-do lozka doprowadzic przewod z napieciem 110V-230V i chwile go rankiem dotknac-powinno postawic na rowne nogi :)

 

Zeby zapezpieczyc sie przed przypadkowym dotknieciem mozna go zrobic na styczniku(zalaczenie budzika zalacza napiecie)

 

Oczywiscie nie jestem teraz calkowicie powazny i nie polecam takich drastycznych metod.

A przede wszystkim nie biore za to odpowiedzialnosci ;)

Tja mógłbym już nie wstać ;)

 

Najlepszy sposób jak ktos mi weźmie kołdrę i sie zimno troche zrobi :D Wtedy zawsze wstaje bo nie mam komfortowych warunków do snu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sposób z Bad Company ;] (kto oglądał ten wie) napewno będzie skuteczny, potrzeba tylko kogoś życzliwego (choć dało by się to zautomatyzować ;P).

Zresztą możecie sobie na to pozwolić, w szkole i na studiach też notorycznie się spóźniałem, ale teraz w pracy musiałem nauczyć się punktualności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...