Skocz do zawartości
LOBO

Autoryzacja w Sambie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie konfiguracji samby .. właściwie dwa

Udostępniłem drukarkę - z tym że wymagając autoryzacji - i jeśli ktoś chce zainstalować drukarkę u siebie musi się zalogować. I teraz wynikają dwa problemy :

Po pierwsze chciałbym aby należało się autoryzować za każdym razem (przy każdej próbie wydrukowania czegoś ) - jak to zrobić ??

Po drugie - jeżeli zaloguje się jako jakiś użytkownik - jak się później wylogować ? (bo np chce się zalogować jako inny użytkownik).

 

Jeżeli ktoś byłby skłonny pomóc - proszę pisać - mogę dać nawet chwilowo dostęp przez webmina do koniguracji cholernej samby .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie konfigurowalem jeszcze drukarki w sambie, ale powinny (chyba :wink: ) to dzialac, jak ze zwyklym udzialem. wylaczasz guesta lub public i ustawiasz z userami. jak cos, to mam fajne samba.pdf, Samba-HOWTO-Collection.pdf. bardzo ciekawe i calkiem dlugie;) na szczescie wersja pl.

co do wylogowywania, to pod windowsem takiego cuda nie ma, ale mozna to zrobic inaczej. mapujesz dysk sieciowy jako jakis uzytkownik z jakims haslem. potem odmapowujesz ten dysk i mapujesz jako inny user.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ho

Hmm już ustawiłem security = user, guest wyłaczony. Co do odmapowania - to jest drukarka a nie dysk - nawet jeśli ją odinstaluję i próbuję zainstalować ponownie to nie pyta już ponownie o usera i hasło. Jak duże są te pdf-y ? Jeśli małe to wrzuć na lightbringer@o2.pl, jeśli duże napisz na priva to zrobię jakieś ftp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...