Skocz do zawartości
lori129

Pasywne chłodzenie do GF2MX400 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem posiadaczem juz wiekowej grafy GF2MX400 64MB SDRAM....szukam jakiegoś chłodzenia do niej....myślałem nad Zalmanem ZM-NB47J, ale nie wiem czy to będzie dobre...grafa pracuje na 175MHZ core i 155 mem(troche zaniżone coś sie zdaje te taktowanie). Grafike chciałbym oczywiście podkręcić. Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły co do wyboru chłodzenia do tej karty to niech da znac:D(pasywne by mi najlepiej odpowiadalo).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku Creative sprzedawało swoje MXy bez żadnego chłodzenia i działały stabilnie (kumpel miał taką kartę) - przyklej jakikolwiek radiator (oczywiście rozsądnych rozmiarów) i będzie ok. Jak chcesz tą kartę podkręcać (a jest sens?) możesz dać na niego nawiew na 5V.

Sporo o tym było na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywnie chlodzenie dla tej karty w zupelnosci wystarczy jesli nie bedziesz robic vmoda przy ktorym bez chociaz malego nawiewu karta sie przegrzewa. Jakiej kolwiek podkrecenie mija sie z celem :) efekty ledwno nie zauwazalne, podkrecanie rdzenia nie daje prkatycznie nic, zwiekszenie taktowania pamieci to moze jakies 8 fps wiecej w q3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam standardowy radiator na GPU i kupiłem radiatorki Spire BF cos tam (nie pamietam :D )

i jak koledzy wyzej piszą - przyrost ''mocy'' (po podkreceniu) jest znikomy ale za to miałem satysfakcje i duzo przedniej zabawy

cieszyłem sie jak głupi z kazdego FPS-a w quaku 3, kazdego smarka w 3d marku 01

to są plusy ;)

podkreciła sie tak jak w podpisie

straszna qpa ale mam noname 64 bit :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim kompie mam wspomnianego GF2MX400 (firma tzw. no-name :D ). Na chłodzenie karty składa się BOX'owy radiator od Celerona 950 MHz, przecięty na pół - jedna połówka jest przyklejona do chipa graficznego, natomiast druga do pamięci. Karta, mimo że się trochę grzeje, chodzi stabilnie na 235/200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na zakończenie tematu podam.......kupiłem tego zalmana ZM-NB47J i jakies radiatorki na pamięci i podkreciłem core z 175 na 220(na 225 już są błędy) a pamięć z 155 na 192.....różnica była w 3d marku.

Edytowane przez lori129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemata :lol:

zeby nie zakładac kolejnego topicu odswierze ten :D

a wiec potrzebuje wydajnego chłodzenia na gpu gf 2 mx 400 z podpisu rewelacyjnej firmy noł nejm :-|

myslałem o czyms z P4 albo Athlon/Duron (radiator +wenyl)

nie wiem co bedzie pasowac :(

obecnie siedzi na niej radiator o wymiarach 55 mm X 55 mm bodajze

znajdzie sie cos w tych rozmiarach ??

słyszałem cos o titanach jakichs tam :D - na 9550 gigabyte je niektórzy montowali

po co mi takie cos ? dla frajdy :D

pomóżcie plz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemata :lol:

zeby nie zakładac kolejnego topicu odswierze ten :D

a wiec potrzebuje wydajnego chłodzenia na gpu gf 2 mx 400 z podpisu rewelacyjnej firmy noł nejm  :-|

myslałem o czyms z P4 albo Athlon/Duron (radiator +wenyl)

nie wiem co bedzie pasowac :(

obecnie siedzi na niej radiator o wymiarach 55 mm X 55 mm bodajze

znajdzie sie cos w tych rozmiarach ??

słyszałem cos o titanach jakichs tam :D -  na 9550 gigabyte je niektórzy montowali

po co mi takie cos ? dla frajdy :D

pomóżcie plz ;)

1312551[/snapback]

Wszystko się zmieści.. ;]

Wystarczy tylko niektóre elementy przelutować...

Poźniej zarzuce fotkami GF2MX z radiatorem od PV (bydlatym.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisys ten zalman z przesylka wyniesie cie wiecej niz ja bym dal za tegosamego gejforsa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nie masz jakiegos kawalka radiatora na chacie??? jakiegos celka?? lub ze starego mabo chipsetu..

bierzesz silikon uniwersalny (taki duzy na pistolety) smarujesz gpu tak aby by silikon byl przezroczysty bach radiator na to 10min i finito....

Edytowane przez <SmILek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...