Skocz do zawartości
grass

MDK kde problem

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak mam problem z kde a raczej z wychodzeniem z kde ( wylogowanie , reboot , przelaczanie ctrl,alt F1 ... F6 ) zawsze powoduje wylacznie monitora i zwis systemu tzn monitor sie wygasza tak jakby nie dostawal sygnalu a w kompie chodza nadal wszystkie wentylatory ... gdy pracuje w konsoli wszystko dziala bez zarzutu po wejsciu do Kde tez wszystko dziala , ale jedynym wysjciem z KDE jest hdd reset ... systemy na jakich probowalem to MDK 9.2 , MDK 10.1 RC1 , teraz MDK 10.1 official , zawsze jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak mam problem z kde a raczej z wychodzeniem z kde ( wylogowanie , reboot , przelaczanie ctrl,alt F1 ... F6 ) zawsze powoduje wylacznie monitora i zwis systemu tzn monitor sie wygasza tak jakby nie dostawal sygnalu a w kompie chodza nadal wszystkie wentylatory ... gdy pracuje w konsoli wszystko dziala bez zarzutu po wejsciu do Kde tez wszystko dziala , ale jedynym wysjciem z KDE jest hdd reset ... systemy na jakich probowalem to MDK 9.2 , MDK 10.1 RC1 , teraz MDK 10.1 official , zawsze jest tak samo

Jakie sterowniki? Jeśli z dystrybucji, to zainstaluj fglrx ze stron ati. Jeśli i to nie pomoże to wyłącz framebuffer (przekompiluj jądro lub dodaj parametr nofb w pliku konfiguracyjnym boot-managera - lilo.conf, grub.conf).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak mam problem z kde a raczej z wychodzeniem z kde ( wylogowanie , reboot , przelaczanie ctrl,alt F1 ... F6 ) zawsze powoduje wylacznie monitora i zwis systemu tzn monitor sie wygasza tak jakby nie dostawal sygnalu a w kompie chodza nadal wszystkie wentylatory ... gdy pracuje w konsoli wszystko dziala bez zarzutu po wejsciu do Kde tez wszystko dziala , ale jedynym wysjciem z KDE jest hdd reset ... systemy na jakich probowalem to MDK 9.2 , MDK 10.1 RC1 , teraz MDK 10.1 official , zawsze jest tak samo

Jakie sterowniki? Jeśli z dystrybucji, to zainstaluj fglrx ze stron ati. Jeśli i to nie pomoże to wyłącz framebuffer (przekompiluj jądro lub dodaj parametr nofb w pliku konfiguracyjnym boot-managera - lilo.conf, grub.conf).

sterowniki orginalne jak i ze strony ati tak samo dri teraz na MDK 10.1 xorg i zawsze tak samo jakakolwiek proba wyjscia z kde konczy sie wygaszniem monitora ... na grupie dyskuskusyjnej znalazlem takie cos

 

1) pociągnąłem wszytskie pakiety źródłowe z

http://www.x.org/X11R6.8.1/src/ (jest ich 7)

2) rozpakowałem do /usr/src pleceniem tar xzf X11R6.8.1-src1.tar.gz (i

dla kazdego nastepnego to samo)

3) w /usr/src pojawil sie katalog xc

4) nastepnie cd xc; make World (nie zmienialem zadnych ustawień wszytskie

domyślne)

5) odczekałem z godzinkę

6) schowałem sobie na bok zainstalowane wcześniej iksy (mc /etc/X11

/etc/X11.old i mv /usr/X11R6 /usr/X11R6.old

7) instalacja skompilowanych X (make install)

i to wszytsko zostaje jeszcze zrobienie xorg.conf, wtym celu uruchomilem

xorgcfg (albo xorgconfig)

 

tylko ze u mnie tak po ok 2 minutach po wpisaniu make World wywala blad ...

 

 

moglbys podac taki przykladowy plik lilo i ew gdzie ustawic ten framebuffer ?? ew jak to wszystko przekompilowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok z lilo.conf (mandarynkowego zresztą):

image=/boot/vmlinuz        label="linux"        root=/dev/hda5        initrd=/boot/initrd.img        append="devfs=mount resume=/dev/hda3 splash=silent nofb"        vga=788        read-only

Dodaj u siebie w odpowiedniej linii nofb i wykonaj polecenie lilo. Po restarcie powinno być wszystko w porządku. Oczywiście konsola znakowa będzie w trybie tekstowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisanie nofb spowodowalo ze faktycznie nie zawiesza sie po wyjsciu z KDE przy pomocy ctrl,alt,F ale juz nie mozna do nich wrocic bo sypie bledami

 

jak sie pozbyc bledu ze nie znaleziono karty graficznej 1.0.1 ?? to jest secondary z radeona ciagle mi sie xorg o to pluje przy wyborze sterownika ustawialem juz zeby go nie instalowalo jaki i instalowalo i ciagle ten warning ... wyjscie 1.0.0 dziala poprwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...