Skocz do zawartości
Lgn77

Pomocy!! Grafa umiera :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj odpalam sobie kompa...wszystko ładnie i pięknie, wchodzę do windowsa i chwilę popracowałem a tu nagle ZONK (po pięciu minutach od odpalenia kompa)! Paski, szachownica i inne anomalie graficzne :cry: Robię restart systemu i dalej bez zmian :cry: Anomalie pojawiają się nawet przed wejściem do windowsa więc sprawę sterów od razu wykluczyłem.

Cholera, nie wiem co robić. Wcześniej takie rzeczy w ogóle mi się nie działy.

Czy to już koniec mojej grafy? Może coś na to poradzicie?

Karta to 9800PRO (była kręcona na XT ale od jakiegoś miesiąca chodziła poniżej tych ustawień bo nie grałem) i niestety nie jest już na gwarancji :cry:

 

Proszę o ewentualne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to w pierwdzej kolejności. Wszystko jest ok. Chłodzenie jest w pełni sprawne: VGA Silencer + radiatorki na pamiątkach. Nawet zmiana pastu między radiatorem a gpu nic nie pomogła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same efekty na FX5950Ultra . U mnie pomogło podniesienie przez podparcie ołówkiem jednego boku karty. Tak chodzi do dziś ! Nie wiem o co biega ale jak wyjmę ten ołówek to są artefakty nawet w BIOS-ie. Testowane na 3 płytach i wszedzie to samo. Chłodzenie rozbierałem kilkanaście razy i nic nie pomogło. Pencil Rulezzz..... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden kres karty ja raz zalaczylem kompa i myslalem ze padla bo cala w krzakach byla, wyciagnalem i wlozylem do agp i chodzi. Jak komp jest włączony i zaczne ruszac grafa troche to tez jest zwiecha i mega arty :D proboj ja roznie ukladac w plycie glownej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...