Skocz do zawartości
AMD55

Chieftec 1136h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem kupiłem ten zasilacz i napięcie bateri cmos powinno byc 3,33 a jest 3.10 co jest grane.

 

 

Przed chwilą mi wybuch poważnie jutro go odsyłam na gwarancje powiedzieli że przyjma go

 

O co chodziło z tym napięciem może on był od początku trefny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza było poczytać pisali ze sa zawodne wymień na 360-302 za dopłatą ok. 50 zł

Witam,

 

Ja niedawno kupiłem Chieftec 360-302 DF. Teraz jeszcze leży w serwisie. Oddałem go do reklamacji, gdyż wentylatory w nim nie działały. Przegrzał mi całe wnętrze komputera. Po około 18 dniach stwierdzili, że zasilacz jest dobry i nie trzeba go naprawiać. Jest do odbioru. Chyba dziś albo w piątek będę miał czas po niego jechać.

 

Wydaje mi się, że te Chieftec'ki nie są takie dobre, jak się o nich pisze. Ja się na moim zawiodłem już po pierwszym uruchomieniu. Myślę, że warto zainteresować się zasilaczem innej firmy niż Chieftec. Bo skoro z nimi są takie problemy ???

 

Czy ktoś jeszcze miał problemy z jakimś Chieftec'kiem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miał wadęfabryczną pracuje w firmie chieftec i to raczej nie możliwe zauważyłem u ciebie dobry sprzęt do ramóww polecam Ci płyty Abit słyną z dobrej współpracy z chynixem :) :o :roll: a jako grafike Gf 5900 lub 6800

 

Skoro pracujesz w firmie Chieftec, to napisz dokładniej jak to jest z tymi zasilaczami. W jednej z opini od użytkownika takiego samego jak ja zasilacza Chieftec 360-302 DF czytałem, że grzał mu się mocno przez pierwsze 24 godziny, a potem było już dobrze. Wydaje mi się to jakąś bzdurą. A może z moim też tak było? Dziwi mnie też fakt, dlaczego nie zadziałało zabezpieczenie termiczne, kiedy on tak mocno się nagrzał?

 

Jeszcze nie miałem czasu, aby odebrać go z serwisu, ale skoro miałby wadę fabryczną, to powinni ją naprawić. A mi przez telefon powiedzieli, że od początku był sprawny.

 

Już jestem cały głupi w tych zasilaczach. Kupiłem markowy zasilacz, aby mieć dobre napięcia i bezpieczeństwo dla komputera. Ale jak narazie pracuje z zasilaczem MGB-350 i jest dobrze. Napięcie 3,3V jest o 10% niższe, ale wszystko chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mojego 360-302 DF, to działa teraz dobrze. Wczoraj zauważyłem, że nieco mniej się nagrzewało w komputerze. Było prawie chłodno. Dziś pracuję dopiero 15 min, więc na razie nic nie mogę powiedzieć. Ale mam nadzieję, że z nim się poprawi i nie będę musiał go zmieniać. Odezwę się jeszcze tutaj na formu może za kilka dni, jak już będę pewny, że jest on dobry (lub zły).

 

A napięcia trzyma bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt jak w podpisie ( a właściwie to już niewiele z niego zostało ). Ostatnio chief wtopił się w płyte główną, efektem czego był smród z wnętrza zasilacza oraz zaburzona stabilność, komp wieszał się nawet w biosie. Jednak napięcia wskazywał dobre, tzn. w normie +-5%.

 

Jaki z tego morał?? Nie patrzcie na napięcia, bo akurat w moim przypadku nic one nie wskazywały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz. Podczas normalnej pracy, kiedy przeglądam strony www, uruchamiam programy, oglądam zdjęcia, to wówczas temperatura wewnątrz komputera jest normalna.

 

Natomiast kiedy wyszedłem z domu na godzinę pozostawiając włączonego Windowsa (najpierw troche ściągał z sieci, a potem już był całkiem bezczynny), to temperatura wewnątrz obudowy mocno wzrosła.

 

Kiedy przyszedłem do domu i zacząłem znów oglądać strony www i uruchamiać programy, to po około 10-15 minutach temperatura znacznie się obniżyła.

 

Takie zjawisko zaobserwowałem już w komputerze K6 200MHz MMX w obudowie AT (nie ATX).

 

Czy wie ktoś dlaczego tak się dzieje, że komputer przy spoczynku bardziej emituje ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie nawet, że to Chify takie lipne (1136H) bo właśnie miałem go kupować 8O . Warto ryzykować czy może coś innego wybrać np. ModeCom 350GTF :roll: warto? Szukam czegoś przedewszystkim cichego i do 150 peelenof.

ja z mojego jestem zadowolony narazie mnie nie zawodzi i przy odpowiedniej wentylacji budy jest cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie moge powiedziec złego slowa(no moze ze przy dluzszej pracy zaczynaja wiatraki halasowac,ale bude mam bez dodatkowego chlodzenia) na chiefa 1136 ciagnie to co w podpisie,miernika niestety nie mam,a z odczytami z abit eq roznie bywa ale wygladaja one tak :

 

3,3v = 3,35v

5,0v = 5,14v

12v = 11,93v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...