Skocz do zawartości
fipa

??? Jakie głośniki do 400zł ???

Rekomendowane odpowiedzi

radze samemu zrobic kolumny i zostawic te zabawki do komputera bo to naprawde nie warto, ja zrobilem sobie 2komuny na glosnikach tonsila (wynioslo mnie to okolo 300zl) i glosnoscia i czystoscia przebijaja zestawy (do kompa) jak i basami te smieszne sobwoofery (czesto plastikowe)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 400 zeta lepiej kupic DOBRY zestaw 2+1, a 5+1 za tą kwotę to ryzykowne - satelity będą kiepskie... Lepiej poczekać (dołożyć) i poszukać czegoś za 1000 zeta - przynajmniej będzie trochę tych RMS-ów...

 

Ja mam w domciu na SB Live! 2+1 z przodu ( za ok., 400zeta, kupowane 3 lata temu) plaskie glosniki 6W (!) + sub 20W wood a z tylu jakies 2 szajsungi (nie wiem czy nawet maja 5 W)

 

Gra jak gra, ale sub jest OK (jak o ogladam divxy to mi antyramy na scianie zaczynaja brzeczec :P:P:P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanoy m1 faktycznie zajebiste głośniki szczególnie ich druga wersja ale para + wzmacniacz kosztuje dużo więcej nisz gość chce wydać więc o czym ty piszesz???

Widziałem je gdzieś na promocji w MM w cenie 399zł + za 100zł wzmacniacz z komisu (choćby to była poczciwa Diora, albo Unitra) efekt będzie dużo lepszy !! Jak teraz zauważyłem, rzeczywiście kwota przekracza założoną o 100zł, ale zapewniam, że warto !!

 

ps. Druga wersja (MX) jest gorsza od pierwszej pod względem dźwięku, oraz te malowane na biało membrany mi nie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa podpietego do wzmacinacza Onkyo 9211 i Tannoy Mercury 2. Nie chce na oczy widziec zadnego zestawu 5.1 6.1 czy 7.1 nawet ale skonstruowanego pod kompa :) wole dobre stereo a lokalizacja bedzie i tak lepsza :lol: Aha w zestawie gra jeszcze Yamaha YST -SW180 subwoofer aktywny o mocy znamionowej wbudowanego wzmacniacza 150W !! Wiem ze sprzet jest droszy od sredniej klasy komputera :) ale wrazenia z gier .... :P

Tom. O ma racje :) i tez interesuje sie Hi-FI ale troszke dluzej bo od 96 :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa podpietego do wzmacinacza Onkyo 9211 i Tannoy Mercury 2. Nie chce na oczy widziec zadnego zestawu 5.1 6.1 czy 7.1 nawet ale skonstruowanego pod kompa :) wole dobre stereo a lokalizacja bedzie i tak lepsza  :lol: Aha w zestawie gra jeszcze Yamaha YST -SW180 subwoofer aktywny o mocy znamionowej wbudowanego wzmacniacza 150W !! Wiem ze sprzet jest droszy od sredniej klasy komputera :) ale wrazenia z gier .... :P  

Tom. O ma racje :) i tez interesuje sie Hi-FI ale troszke dluzej bo od 96 :)  

 

Pozdrawiam

to chyba nie topic na chwalenie sie swoim sprzętem hi-fi

jasne ze sprzecior takowy nie bedzie sie równał z głosniczkami do kompa za 400zeta

 

ale chyba temu kto pytał nie o to chodziło, prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa podpietego do wzmacinacza Onkyo 9211 i Tannoy Mercury 2. Nie chce na oczy widziec zadnego zestawu 5.1 6.1 czy 7.1 nawet ale skonstruowanego pod kompa :) wole dobre stereo a lokalizacja bedzie i tak lepsza  :lol: Aha w zestawie gra jeszcze Yamaha YST -SW180 subwoofer aktywny o mocy znamionowej wbudowanego wzmacniacza 150W !! Wiem ze sprzet jest droszy od sredniej klasy komputera :) ale wrazenia z gier .... :P  

Tom. O ma racje :) i tez interesuje sie Hi-FI ale troszke dluzej bo od 96 :)  

 

Pozdrawiam

to chyba nie topic na chwalenie sie swoim sprzętem hi-fi

jasne ze sprzecior takowy nie bedzie sie równał z głosniczkami do kompa za 400zeta

 

ale chyba temu kto pytał nie o to chodziło, prawda??

Tu sie niestety z nim zgodze , nie warto przekonywac tych co uwazaja ze im pierdzialki dobrze graja , zeby zbudowali inny system dzwiekowy( bo to ani nie te forum ani nie ta tematyka ) .

A swoja strona dziwie sie Bartezjusz ze skoro posiadasz dobry zestaw grajacy , namawiasz do zakupy pierdzialek , ale coz moze ty nie wiesz o co chodzi w dobrym dzwieku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa podpietego do wzmacinacza Onkyo 9211 i Tannoy Mercury 2. Nie chce na oczy widziec zadnego zestawu 5.1 6.1 czy 7.1 nawet ale skonstruowanego pod kompa :) wole dobre stereo a lokalizacja bedzie i tak lepsza  :lol: Aha w zestawie gra jeszcze Yamaha YST -SW180 subwoofer aktywny o mocy znamionowej wbudowanego wzmacniacza 150W !! Wiem ze sprzet jest droszy od sredniej klasy komputera :) ale wrazenia z gier .... :P  

Tom. O ma racje :) i tez interesuje sie Hi-FI ale troszke dluzej bo od 96 :)  

 

Pozdrawiam

to chyba nie topic na chwalenie sie swoim sprzętem hi-fi

jasne ze sprzecior takowy nie bedzie sie równał z głosniczkami do kompa za 400zeta

 

ale chyba temu kto pytał nie o to chodziło, prawda??

Tu sie niestety z nim zgodze , nie warto przekonywac tych co uwazaja ze im pierdzialki dobrze graja , zeby zbudowali inny system dzwiekowy .

A swoja strona dziwie sie Bartezjusz ze skoro posiadasz dobry zestaw grajacy , namawiasz do zakupy pierdzialek , ale coz moze ty nie wiesz o co chodzi w dobrym dzwieku .

zapewniam Cie ze wiem-nie bój nic

 

ale o co wam chodzi do qq...yy

 

mam kolesiowi napisać:

 

stary nie bierz popierdół za 400zeta bo to szmelc tylko w<span style="color:red;">[ciach!]</span>l 10.000 w naprawdę dobry sprzęt bo wtedy dopiero bedziesz wiedział co to muza itp

 

zastanówcie się nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie z toba zgadzam , jednak chyba Tom cos tam pisal o Tannoyach , tyle ze tak jak mowie niektorzy nie musza byc usiwadomieni ze 10 letni wzmacniacz na Tannoych zagra o niebo lepiej niz ten zestaw za 400 zl ( chyba tu sie ze mna zgodzisz ??, pewne jest tez ze za tyle ciezko kupic wzmacniacz i kolumny ) , ja osobiscie sluchalem kiedys taki zestaw do kompa 1000 W PMPO i jezeli chodzi o KD i gry , to gra ok ale zaprzeproszeniem co to ma wpolnego z dobrym dzwiekiem w muzyce ? .

 

Wiec konczac zgadzam sie z toba w pelni , ale nie czepiaj sie odrazu jak ktos napisze zeby kupil Tannoye i wzmacniacz, bo moze koles cos z tego zalapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze jak chce miec dobre glosniki i sie pyta na forum to znaczy ze mu zalezy zeby dobrze to gralo. Wiec radze tak jak Tom O. zeby kupil uzywane M1 za 300zl max 400zl i tani uzywany wzmacniacz a sie nie zawiedzie M1 byly swego czasu porownywane do kolumn za 3000zl. I dostaly nagrode EISA a mozna je miec za grosik a naprawde warto. Proponuje kupic HI-FI i Muzyke i w gieldzie poszukac ogloszen sprzedazy tych kolumienek. Kolumny sie nie psuja i sa dlugowieczne. 2 letnie czy nawet 3 letnie beda graly bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze stara polska diora + jakies rossadne glosniki moga byc nawet wlasnej produkcji (jesli sie znasz na tym) ,zagraja chyba lepiej od takiego zestawu :roll: (ale chyba tylko muzyke? ), cena bedzie moze i podobna ale niebedziesz mial suba a tym bardziej 5.1 .... w sumiesumaru do domowego dvd i gierek te 5300 moze byc ... oferuja bajery i nawet przyzwoita (jak na te cene) jakosc ... chociaz sam ich nieslyszalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie z toba zgadzam , jednak chyba Tom cos tam pisal o Tannoyach , tyle ze tak jak mowie niektorzy nie musza byc usiwadomieni ze 10 letni wzmacniacz na Tannoych zagra o niebo lepiej niz ten zestaw za 400 zl ( chyba tu sie ze mna zgodzisz ??, pewne jest tez ze za tyle ciezko kupic wzmacniacz i kolumny  ) , ja osobiscie sluchalem kiedys taki zestaw do kompa 1000 W PMPO i jezeli chodzi o KD i gry , to gra ok ale zaprzeproszeniem co to ma wpolnego z dobrym dzwiekiem w muzyce ? .

 

Wiec konczac zgadzam sie z toba w pelni  , ale nie czepiaj sie odrazu jak ktos napisze zeby kupil Tannoye i wzmacniacz, bo moze koles cos z tego zalapie.

no więc ok

 

nie ma to jak dobre porozumienie po kilku wyjasnieniach

 

zgadzam sie co do joty ze tannoy + osobny amp to niebo a ziemia przy wspomnianych głosniczkach

 

ale widzisz:ja posiadam takie creativy i do pracy przy kompie a w zasadzie gier uzywam ich z wielkim powodzeniem i radoscią-a dlaczego-bo sie zajebiscie do tego nadają

 

jasne ze za plecami mam swój ukochany zestaw hi-fi i nie przyszło mi nigdy do głowy aby np.tomka waitsa puscic przez kompa ale z drugiej strony zal mi go (zestawu hi-fi) podłaczac do komputerka-mysle ze wiesz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze jak chce miec dobre glosniki i sie pyta na forum to znaczy ze mu zalezy zeby dobrze to gralo. Wiec radze tak jak Tom O. zeby kupil uzywane M1 za 300zl max 400zl i tani uzywany wzmacniacz a sie nie zawiedzie M1 byly swego czasu porownywane do kolumn za 3000zl. I dostaly nagrode EISA a mozna je miec za grosik a naprawde warto. Proponuje kupic HI-FI i Muzyke i w gieldzie poszukac ogloszen sprzedazy tych kolumienek. Kolumny sie nie psuja i sa dlugowieczne. 2 letnie czy nawet 3 letnie beda graly bardzo dobrze.  

 

Pozdrawiam

Sluchania dobrej muzyki trzeba sie nauczyc a konkretnie posluchac troche dobrego sprzetu , a niektorym stracza wieza albo takie glosniki i tak na forum to nie bardzo jest sens ich przekonywac , bo komus na poczatek wystarczaja takie glosniki.

Ja sie kiedys jaralem jaka to mam wieze zajebista( 2 x 100 W ;) i jak grala glosno ) a tak naprawde to jakas pomylka , ale przez trzy lata to byl dla mnie topowy sprzet :) , potem zaczely sie odsluchy w dobrych sklepach i wtedy zalapalem o co chodzi w dobrym dzwieku . A do tego trzeba dojsc samemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze za plecami mam swój ukochany zestaw hi-fi i nie przyszło mi nigdy do głowy aby np.tomka waitsa puscic przez kompa ale z drugiej strony zal mi go (zestawu hi-fi) podłaczac do komputerka-mysle ze wiesz o co chodzi

heh, czyli 5300 do kompa a jakis hi-end zestawik do dobrych filmow i muzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze jak chce miec dobre glosniki i sie pyta na forum to znaczy ze mu zalezy zeby dobrze to gralo. Wiec radze tak jak Tom O. zeby kupil uzywane M1 za 300zl max 400zl i tani uzywany wzmacniacz a sie nie zawiedzie M1 byly swego czasu porownywane do kolumn za 3000zl. I dostaly nagrode EISA a mozna je miec za grosik a naprawde warto. Proponuje kupic HI-FI i Muzyke i w gieldzie poszukac ogloszen sprzedazy tych kolumienek. Kolumny sie nie psuja i sa dlugowieczne. 2 letnie czy nawet 3 letnie beda graly bardzo dobrze.  

 

Pozdrawiam

Sluchania dobrej muzyki trzeba sie nauczyc a konkretnie posluchac troche dobrego sprzetu , a niektorym stracza wieza albo takie glosniki i tak na forum to nie bardzo jest sens ich przekonywac , bo komus na poczatek wystarczaja takie glosniki.

Ja sie kiedys jaralem jaka to mam wieze zajebista( 2 x 100 W ;) i jak grala glosno ) a tak naprawde to jakas pomylka , ale przez trzy lata to byl dla mnie topowy sprzet :) , potem zaczely sie odsluchy w dobrych sklepach i wtedy zalapalem o co chodzi w dobrym dzwieku . A do tego trzeba dojsc samemu .

święte słowa

 

pamiętam jak miałem taki okres w latach 94-96 to zamiast na wykłady latałem do studia odsłuchowego(2-3 godziny dziennie jak nic) i jak Boga kocham byłem chyba najlepiej "osłuchanym" gosciem u siebie na uczelni i największym znawcą high -endu w okolicy(oczywiscie poza profesjonalistami)

 

ta-piękne czasy to były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze jak chce miec dobre glosniki i sie pyta na forum to znaczy ze mu zalezy zeby dobrze to gralo. Wiec radze tak jak Tom O. zeby kupil uzywane M1 za 300zl max 400zl i tani uzywany wzmacniacz a sie nie zawiedzie M1 byly swego czasu porownywane do kolumn za 3000zl. I dostaly nagrode EISA a mozna je miec za grosik a naprawde warto. Proponuje kupic HI-FI i Muzyke i w gieldzie poszukac ogloszen sprzedazy tych kolumienek. Kolumny sie nie psuja i sa dlugowieczne. 2 letnie czy nawet 3 letnie beda graly bardzo dobrze.  

 

Pozdrawiam

Sluchania dobrej muzyki trzeba sie nauczyc a konkretnie posluchac troche dobrego sprzetu , a niektorym stracza wieza albo takie glosniki i tak na forum to nie bardzo jest sens ich przekonywac , bo komus na poczatek wystarczaja takie glosniki.

Ja sie kiedys jaralem jaka to mam wieze zajebista( 2 x 100 W ;) i jak grala glosno ) a tak naprawde to jakas pomylka , ale przez trzy lata to byl dla mnie topowy sprzet :) , potem zaczely sie odsluchy w dobrych sklepach i wtedy zalapalem o co chodzi w dobrym dzwieku . A do tego trzeba dojsc samemu .

święte słowa

 

pamiętam jak miałem taki okres w latach 94-96 to zamiast na wykłady latałem do studia odsłuchowego(2-3 godziny dziennie jak nic) i jak Boga kocham byłem chyba najlepiej "osłuchanym" gosciem u siebie na uczelni i największym znawcą chyba high -endu w okolicy(oczywiscie poza profesjonalistami)

 

ta-piękne czasy to były

He he skad ja to znam ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze jak chce miec dobre glosniki i sie pyta na forum to znaczy ze mu zalezy zeby dobrze to gralo. Wiec radze tak jak Tom O. zeby kupil uzywane M1 za 300zl max 400zl i tani uzywany wzmacniacz a sie nie zawiedzie M1 byly swego czasu porownywane do kolumn za 3000zl. I dostaly nagrode EISA a mozna je miec za grosik a naprawde warto. Proponuje kupic HI-FI i Muzyke i w gieldzie poszukac ogloszen sprzedazy tych kolumienek. Kolumny sie nie psuja i sa dlugowieczne. 2 letnie czy nawet 3 letnie beda graly bardzo dobrze.  

 

Pozdrawiam

Guru Marantza podłączał na wystawach Tannoy'e M1 do sprzętu za 20tys i więcej, a to o czymś świadczy. Z tak małych konstrukcji osiągnięto zrównoważenie godne studyjnego monitora, z dobrym basem (oczywiście patrząc na wielkość kolumny). Poza tym zarażenie się audiofilizmem nie jest dobre bo pochładnia całe fundusze i jest jak narkotyk. Po kupieniu wydawałoby się bardzo dobrego sprzętu (kolumny - w konfiguracji stereo, amplituner , cd, subwoofer pochłonęło 13tys zł) teraz to już za mało :( Chce się czegoś więcej. Wieć może jednak lepiej pozostać przy głośniczkach komputerowych i żyć przeświadczeniem, że właśnie tak ma brzmieć muzyka i czerpać radość z jej odbioru, a nie cały czas "poszukiwać idealnego dźwięku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je gdzieś na promocji w MM w cenie 399zł + za 100zł wzmacniacz z komisu (choćby to była poczciwa Diora, albo Unitra) efekt będzie dużo lepszy !! Jak teraz zauważyłem, rzeczywiście kwota przekracza założoną o 100zł, ale zapewniam, że warto !!

no ja nigdzie u siebie wzmacniacza za 100 zeta niewidziałem z tąd moja uwaga

 

ps. Druga wersja (MX) jest gorsza od pierwszej pod względem dźwięku, oraz te malowane na biało membrany mi nie podchodzą.

ja zbyt dobrze się nie znam ale chodziło mi nie o mx tylko m1 gdzie głośniki w pudle były bliżej siebie a te oceniono lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...