Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Poca - wszystko zależy o tego co chcesz ?

Zamiast BBCode spróbuj BBCodeXtra, zamiast TabbrowserPreferences - Tab Mix.

Jest mnóstwo przydatnych rozszerzeń, więc po prostu napisz" czy jest rozszerzenie do..."

 

Ja mam zainstalowane:

Adblock 0.5.2+ - Filters ads from web-pages

All-in-One Gestures 0.13.4 - This extension allows you to execute common commands using mouse gestures, rocker navigation, scroll wheel navigation and page scrolling.

BBCodeXtra 0.2.2 - Adds BBCode/HTML/XHTML commands to the context menu

ChromEdit 0.1.1.1 - A Simple User Profile File Editor

CookieCuller 1.2.0 - Extended Cookie Manager--protect/unprotect selected cookies

DictionarySearch 0.8 - Looks up selected word in an online dictionary

DownloadWith 0.0.7 - DownloadWith is Mozilla/Firefox extension to download files with external programs like wget, prozilla, Downloader for X, Download Accelerator Plus and GetRight.

FileSize 1.1.4 - Right click on a link then select properties.

fireFTP 0.87 - FTP client for Mozilla Firefox.

FoxyTunes 1.1.1 - Control any media player from Firefox and more...

FoxyTunes Skin - cleanJR 1.3 - Plain & simple media controls

QuickNote 0.6 - A note taking extension with advanced features

Sage 1.3 - A lightweight RSS and Atom feed aggregator.

Search Button 0.4.5 - Adds a Search button for use with the Search Bar.

SpellBound 0.7.3 - Adds spell checker support to web forms and extensions.

Super DragAndGo 0.2.4 - Drag a link or anything like a uri (e.g. "abc.com" ), and throw it to anywhere blank on the webpage to open the it in a new tab.

Tab Mix 0.1.2a - Multi-functions for tabbed browsing.

User Agent Switcher 0.6.3 - Adds a menu and a toolbar button to switch the user agent of the browser.

x 0.6.3 - Adds a paranoia button to the toolbar

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Twoj skin, ale w ogole nie pasuje do mojego pulpitu ;] Mam takie pytanie, skad pobrac te wszystkie skiny do FF (ta strony ff biedna jest) .

 

Czy pasek ten na dole

 

Dołączona grafika

 

znaczy sie jego wysokosc dosc duza jest zalezna od stylu czy mozna to jakos ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej skinów znajdziesz TUTAJ.

Wysokość paska zależy od wielkości ikon wyświetlanych na nim. Spróbuj wejść do customize (w polskiej wersji chyba dostosuj) na jakimś pasku i włącz 'małe ikony'. Ikony ForecastFox i Gmail Notifier powinny się zmniejszyć, chyba że wielkość ich ikon jest stała (nie wiem, nie używam).

Wysokość paska pewnie można też regulować odpowiednim wpisem w userChrome.css.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pliku userChrome.css dopisz:

#status-bar { height: 25px !important; }
Są 2 sposoby:

- w profilu w katalogu Chrome znajdziesz userChrome-example.css, zmień mu nazwę na userChrome.css i dopisz powyższą linijkę

- zainstaluj rozszerzenie ChromEdit i przy jego pomocy dodaj powyższą linijkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziala. Dzieki.

Jest moze pluginy ktora sprawdza poczte ze wszystkich kont, a nie tylko z gmail i czy jest jakis plugin ktory upgrade'uje menazdzer downloadu - ulepsza?

 

----

Moze przykleimy topic o Firefox i Operze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozszerzenia do sprawdzania poczty z różnych kont, powstaje jedynie rozszerzenie dla poczty z gazeta.pl.

czy jest jakis plugin ktory upgrade'uje menazdzer downloadu - ulepsza?

Download Manager Tweak pl, en; Download Sort pl, en; Download Statusbar pl, en, downTHEMall en; Download Scan en i rozszerzenia pozwalające na współpracę z zewnętrznym download managerem - DownloadWith, FlashGot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze pluga FlashBlock - uruchamia tylko te flashe co chesz a reszta ma taki znaczek play ;)

A co do skina to moje 2 ulubione to Noia oraz Pimpzilla :) looknij sobie

 

Czy ktos moze trafil na wtyczke ktora daje mozliwosc wlaczania i wylaczania proxy? np.tak jak w operze jest pod F12... (albo jeszce lepiej przelaczania miedzy roznymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz polskiej wersji FF ?

Instalowanie rozszerzeń w wersji EN na Firefoxa PL może (ale nie musi) powodować problemy.

Najbezpieczniej jest instalować w takiej samej wersji językowej jak przeglądarka.

SwitchProxy Tool nie został jeszcze niestety przetłumaczony na PL.

 

Żeby odinstalowac to rozszerzenie, uruchom FF z parametrem -safe-mode i wtedy odinstaluj SwitchProxy Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że niektóry strona w mojej przeglądarce Firefox 1.0pl odświeżane są chyba tylko raz dziennie (np. www.wp.pl gdy otwieram tą stronke w IE wszystko jest w porządku, strona aktualizowana jest na bieżąco, a w FF mam dane z dnia wczorajszego) wygląda to jakby przy uruchomieniu strony przeglądarka pobierała dane z cache. Pomimo że wyczyściłem wszystko w opcjach przeglądarki oraz temporary internet files, nic w tej materii się nie zmieniło. Czy można w jakiś sposób to naprawić w FF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś wogóle online ? :wink:

Spróbuj odświerzyć stronę z pominięciem cache - ctrl+shift+R.

Cache przeglądarki chyba jednak nie wyczyściłeś skoro masz "dane" z wczoraj.

Temporary internet files to cache tylko dla IE.

W FF opcje --> prywatność (chyba tak się to nazywa w polskiej wersji) --> cache.

Ustaw mały cache np. 2mb i zobacz co wtedy będzie się działo.

Dzieje się to po instalacj jakiegoś rozszerzenia, czy tak poprostu się zaczęło ?

Jakich używasz rozszerzeń ?

BTW po co zakładasz nowy topic o Firefoxie ? Wystarczyło dopisać się do istniejącego - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=98542 . Może ktoś to przenieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jestem online:) Odświeżenie strony z pominięciem cache pomogło, a jak już wspomniałem wyczyściłem wszystko co można było, nie wiem może mam coś zjechane w przeglądarce. Żadnych dodatkowych rozszerzeń nie instalowałem i nie wiem kiedy to się zaczęło, choć wydaje mi się że od samego początku tak było. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytac ze zrozumieniem :evil: Przejrzyj topic od postu 49 i znajdz odp...

 

Update: LoL post do ktorego sie odnosilem zostal wykasowany o.O

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że coś przegapiłem. :P

To tylko nightly 1.0.1, nad którym prace trwają już od dłuższego czasu (na ftp mozilli dostępne od ~6 lutego).

przy wpisie:

browser.cache.check_doc_frequency

jest wartość 3

Hmm czyli powinno być ok. Przestaw na 1 i zobacz jak FF będzie się zachowywał.

Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź czy na nowym profilu problem też będzie występował.

Zrób kopię zakładek i skasuj/przenieś katalog C:\Documents and Settings\NazwaUsera\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox.

 

Mozilla Firefox 1.0.1 FINAL :P

Nieoficjalny changelog.

Thunderbird 1.0.1 też będzie niedługo.

 

UPDATE:

Na ftp Mozilli pojawiły się nightly 1.0.2. Się chłopaki rozkręcają. B)

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli powinno być ok. Przestaw na 1 i zobacz jak FF będzie się zachowywał.

Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź czy na nowym profilu problem też będzie występował.

Zrób kopię zakładek i skasuj/przenieś katalog C:\Documents and Settings\NazwaUsera\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox.

1295892[/snapback]

Zmieniłem ustawienia browser.cache.check_doc_frequency na 1, oczywiście nic sie nie zmieniło, również utworzenie nowego profilu nic nie dało. Zainstalowałem FF 1.0.1 i wszystko pozostało bez zmian. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek wpadłem na przydatny programik - Firefox Preloader.

Firefox Preloader is a utility that is designed to load parts of Mozilla Firefox into memory before it is used to improve the its startup time.

Testuję od kilkunastu minut i jak narazie jestem zadowolony - FF uruchamia się błyskawicznie, szybciej niż IE. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem .. :( mam neo 640 przez rauter D-linka DSL 504T i uzywam firefoxa i czasami wyskakuje mi "przekroczono limit czasu podczas proby polaczenia z www....." i tak jest bardzo czesto :( i jzu nie wiem co mam z tym zrobic .. :( na drugim kompie tez jest firefox i to samo sie dzieje .. moze macie jakis pomysl ??;] co zrobic z tym fantem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timeout w FF można zwiększyć, ale raczej nie tędy droga.

Wcześniej było ok ? Może jakieś rozszerzenie miesza.

Przenieś profil (C:\Documents and Settings\NazwaUsera\Dane aplikacji\Mozilla\)w inne miejsce i odpal FF zobaczysz czy nowy profil coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...