Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem topi i widze ze jeszcze nie było o tym:) Zajrzyjcie tu. Na tej stronie są optymalizowane buildy firefoxa:)

 

Wrzuce opis optymalizacji z tej stronki

 

M BUILD DEFINITIONSRight now I am making four different M builds - an M0, M1, M2, and M3. Each M build is defined below as well as which processors they are intended for. In terms of rank optimization, the builds should be ranked as M0 < M1 < M2 < M3. If, after reading the definitions and analzying your CPU with a utility such as CPU-Z, you are still unsure what M build to use I would suggest you start with an M0 and work your way up the line until you find an instability. The build prior to the unstable one is the one that is most likely the best fit for your system.M0 BUILDSM0 builds do not contain code optimized for a specific instruction set or cpu. M0 builds are therefore the most optimized that I can release that will work all Intel and AMD processors. If you are new to my builds, an M0 build is an ideal starting point.Please note that the M0 builds will work on any of the processors specified under the M1, M2, and M3 versions.M1 BUILDSM1 builds are generally optimized builds that also contain code optimized for the MMX instruction set. M1 builds are targeted for the following processors:    * AMD Athlon    * AMD K6-2    * Intel Pentium 2    * Intel PentiumPlease note that the M1 builds will work on any of the processors specified under the M2 versions and the M3 versions.M2 BUILDSM2 builds are highly optimized builds that also contain code optimized for the SSE instruction set. Given the nature M2 builds, they are designed only for processors that support SSE:    * AMD Athlon XP    * AMD Athlon MP    * AMD Sempron (2200+ - 2800+)    * AMD Duron (1.0GHz - 1.8GHz)    * Intel Pentium 3    * Intel Celeron (533MHz - 1.4GHz)M3 BUILDSM3 builds are highly optimized builds that also contain code optimized for the SSE2 instruction set. Given the nature of M3 builds, they are designed only for processors that support SSE2:    * AMD Opteron    * AMD Athlon FX    * AMD Athlon 64    * AMD Sempron (3100+)    * Intel Xeon    * Intel Pentium M    * Intel Pentium 4    * Intel Celeron D    * Intel Celeron (1.7GHz - 2.8GHz)

Ja mam wersje M2 i chodzi zauwazalnie szybciej.

 

Wrzuce jeszcze drugiego linka Kliknac TU. Znalazlem na allegro aukcje na ktorej koles szprzedawal przepis na przyspieszeni firefoxa, poszukalem w google i znalazlem wlasnie ten opis. Przyspiesznie jest widoczne. Szczególnie jak się ma dobre łącze (ja mam neo512, sprwdzałem tez w akdemiku gdzie jest take ze masakra :wink: )

 

Sprawdzcie, potestujcie :D

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiata ten FF by MooX. Do tego to przyspieszenie co daliscie linka... (a raczej Tweak Network plug). :] Ale opera jest szybsza tak czy siak (jesli zainstalujemy wtyczki w FF, bo taki goly M2 u mnie jest pomiedzy O7.5 a O8

-------------------------------------

Jeszcze jeden test jak ktos chce - mniej syntetyczn. Mierzy czas renderowania dowolniewpisanego url StopWatch

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego FF krzyczy, że nie ma zainstalowanego plugina FlashPlayer 7.0 mimo tego, że wczoraj na czysty jak łza system (XP SP2) zainstalowałem osobno Macromedia shockwave player & flash player (plik mm_fl_sw_installer.msi) :blink:

 

Jeszcze jedna sprawa - czy ktoś (z zainstalowanym rozszerzeniem TBE) mógłby sprawdzić jak u niego zachowuje się http://pclab.pl/forum.html - umnie każdy dział otwierany jest w nowym panelu :mur: Na każdym innym forum jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj FlashPlayera z pliku exe, nigdy nie miałem z nim problemów - LINK.

 

TBE bardzo często miesza i nie jest to wina jego konfiguracji. Używałem go przez rok, ale w końcu zrezygnowałem z niego i zainstalowałem Tab Mix. Polecam.

 

Jest już Firefox 1.0.2.

http://www.mozilla.org/projects/security/k...rabilities.html

Thunderbird 1.0.2 również. :)

 

Niestety nie będzie już wersji zip. :sad:

http://weblogs.mozillazine.org/asa/archives/007797.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

A ja mam pytanko:

mam pewien denerwujący problem w czasie przegladania niektórych stron obraz strony w przeglądarce skacze. tzn. tak jak by był pijany w góre i w dół w lewo i w prawo !!! to jest bardzo denerwujące. Zdarza sie to na losowych stronach. Mam firefoxa 1.0.1 PL i JAVE SUN 1.50.

Zna może ktoś przyczyne tego uciażliwego skakania obrazu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tki problemik: ff 1.02 en

zainstalwoane tylko tabbrowser extensions 1.14

po jego instalacji nie dzialaja instalacje nowych dodtakow (extensions i themes) po kliknieciu linkow na stronie; ktos wie jak temu zaradzic?

 

update:

nie pomoglo nawet przeinstalowanie programu wlacznie z usunieciem wszysktich plikow (lacznie z profilami)

Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze mam kilka pytań, które nie dają mi spać po przesiadce z Opery.

 

1. Dlaczego FF domyślnie nie wznawia przerwanej sesji download po ponowym uruchomieniu? Dziś ściągałem kilka dużych dość plików i w międzyczasie zrestartowałem PC - po ponownym odpaleniu FF trzymał pliki na liście, ale nie ściągał. Po wznowieniu ściągają się, ale od nowa, tylko ze zmienioną nazwą (dodane _1)

 

2. Bardzo podoba mi się rozszerzenie ScrapBook, które dodaje do menu kontekstowego opcję "Zachowaj stronę" i zapisuje ją do folderu przez nas zdefiniowanego. Problem w tym, że zapisuje on strony jako folder o nazwie np. 43FS43242 i później muszę się głowić i przeszukiwać ręczenie każdy katalog żeby znaleźć stronę, którą pobrałem. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

 

3. Szukam czegoś co posegreguje mi alfabetycznie wpisy (zaznaczam WPISY) w zakładkach. Menadżer zakładek sortuje tylko po nazwie, ale same foldery zakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Download manager z FF niestety nie pozwala na wznowienie ściągania po ponownym uruchomieniu. Najlepiej użyć zewnętrznego dm + rozszerzenie DownloadWith lub FlashGot.

2. Nie używam.

3. 1347741[/snapback]

To znany bug TBE. Zamiast TBE polecam np. Tab Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1348078[/snapback]

grrr nie chce mi instalowac nic z tej strony :mur: moze to przez to ze mam wersje angielska? czy moze tab mix tez uniemozliwia instalacje? Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie dzialaja? Jest jakis komunikat czy moze nie dodales strony do zaufanych.

 

Ja mam pytanko jeszcze odnosnie kanalow RSS.

 

Mozna jakos ustawic ze nowe topici bede widzial na pasku statusu? Bo z tego co widze mozna je m.in. ustawic w zakladkach, ale nie na paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poca do RSS polecam Sage - IMO znacznie wygodniejszy czytnik, niż ten standardowy.

grrr nie chce mi instalowac nic z tej strony  :mur: moze to przez to ze mam wersje angielska? czy moze tab mix tez uniemozliwia instalacje?

1348099[/snapback]

Wersja angielska też oczywiście jest - 1348193[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1285507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi jeszcze pluginu, ktory pozwoli tak jak w operze, za pomoca wcisniecia jednego przycisku przejsc do kolejnej strony; zna ktos cos takiego?

no i jeszcze jedno: gdy mam otwarte kilka zakldaek i otwiera sie okno ktore domyslnie powinno byc mniejsze, to zminia sie rozmiar calego glownego okna ff a nie tylko tej zakladki (tak jak w operze ;) ); czy jest do tego jakis plugin?

Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi jeszcze pluginu, ktory pozwoli tak jak w operze, za pomoca wcisniecia jednego przycisku przejsc do kolejnej strony; zna ktos cos takiego?

1348711[/snapback]

Wyciągnięcie skrótu do strony na pasek zakładek ?

Chyba nie bardzo wiem o co chodzi. Możesz to dokładniej opisać ?

no i jeszcze jedno: gdy mam otwarte kilka zakldaek i otwiera sie okno ktore domyslnie powinno byc mniejsze, to zminia sie rozmiar calego glownego okna ff a nie tylko tej zakladki (tak jak w operze ;) ); czy jest do tego jakis plugin?

1348711[/snapback]

Tools > Options > Web Features > Advanced > odznacz 2 pierwsze pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie skrótu do strony na pasek zakładek ?

Chyba nie bardzo wiem o co chodzi. Możesz to dokładniej opisać ?

1348941[/snapback]

hmm nie wiem jak to dobrze opisac ale dam przyklad:

wlzaisz na www.fotka.pl (tam to bedzie najlepiej widoczne ;) ) w przegladanie fotek; masz tam przycisk dalej ktory otwiera kolejna strone; w operze jest taka opcja ze wciskasz sobie przycisk na pasku (albo jak w moim przypadku przycisk na myszcze oznaczony jaka "next") i automatycznie otwiera sie nastepna strona (efekt ten sam jakbym wcisnol przycisk dalej); no i wlasnie takiej opcji szukam w ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cosz tego?

 

Link Toolbar usprawnia nawigację na stronach sekwencyjnych (np. Web comics, forum lub specyfikacje techniczne) dzięki dodatkowemu paskowi narzędziowemu umiejscowionemu na pasku stanu. Umożliwia przechodzenie na pierwszą, poprzednią, następną lub ostatnią stronę, a także pozwala na przejście o jeden poziom wyżej lub na samą górę witryny.

 

Next Image

Malutkie rozszerzenie ułatwiające przeglądanie galerii. Gdy Ty będziesz oglądał jakiś obrazek, rozszerzenie będzie próbowało znaleźć adres obrazka następnego i poprzedniego. Dzięki nowym pozycjom w menu kontekstowym myszki będziesz mógł je otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cosz tego?

 

Link Toolbar usprawnia nawigację na stronach sekwencyjnych (np. Web comics, forum lub specyfikacje techniczne) dzięki dodatkowemu paskowi narzędziowemu umiejscowionemu na pasku stanu. Umożliwia przechodzenie na pierwszą, poprzednią, następną lub ostatnią stronę, a także pozwala na przejście o jeden poziom wyżej lub na samą górę witryny.

 

Next Image

Malutkie rozszerzenie ułatwiające przeglądanie galerii. Gdy Ty będziesz oglądał jakiś obrazek, rozszerzenie będzie próbowało znaleźć adres obrazka następnego i poprzedniego. Dzięki nowym pozycjom w menu kontekstowym myszki będziesz mógł je otworzyć.

1348990[/snapback]

link toolbar jest juz blisko ale nadal nie zachowuje sie tak jak powinien; a next image to jakas porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś sposób żeby zaisywać obrazki z flash'a(albo całego flash'a) na dysku?

Znalazłem fajną mapę, ale jest ona w w/w formacie i chcaiłbym mieć ją na dysku a nie ciagle otwierać stronę(mapa jest duża). Da się coś zrobić?

 

p.s.

 

Pytanie umieszczam tu bo używam FF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się ograniczyć pożeranie pamięci przez Liska wywalając go całkowicie z hdd włącznie z profilem. Postawiłem na nowo FF 1.0.2 i powoli instalowałem rozszerzenia. Doszedłem do momentu wyboru roz. do zarządzania panelami - wybrałem TabMIX i EUREKA - to TBE był przyczyną zasobożerności pamięci. NIE TYKAĆ!!

 

Teraz przy 10-ciu otwartych panelach FF zajmuje 45MB - i tak trzymać :D Zostawiam go na defaultowych ustawieniach - aż boje się grzebać :?

 

Mimo tego i tak mam problem. Po odinstalowaniu FF i zainstalowaniu na nowo Lisek nie widzi Pluginów - domaga się Flashplayera oraz pluginów do QT i RM - pytam dlaczego?? - mam przecież zainstalowane te pluginy. Jak skojarzyć FF z ww. wtyczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie małe pytanko

mam firefoxa 1.0.2 pl(od paru godzin:)

i nie wiem gdzie ta przeglądarka ma folder z ulubionymi stronami

przemaglowałem cały folder instalacji i nie znalazłem tam moich ulubionych linków które importowałem z internet explorera

w internet exploreze zawsze była koperta w Documents and Settings

a w firefoxie nie mam pojęcia gdzie

pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...