Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś widział: http://firefoxopera.blogspot.com/

 

Oczywiście nie ma sensu instalować wszystkiego, bo może się to źle skończyć. Tak samo jest już Tab Mix 0.2 (na innej stronie).

 

Ale jest kilka fajnych rzeczy jak na przykład sidebar z Opery (klikniecie na krawedzi go rozwija, a przelaczanie miedzy bookmarkami/historia/downl jest latwe).

 

Do tego jest fajny plugin poprawiajacy statusbar. Predkosc pobierania strony, ilosc zessanych danych i procentowo.

 

Aaaa no i przyda też się EXIF w Firefox'ie :)

http://ted.mielczarek.org/code/mozilla/fxif/

 

Wystarczy wejsc we wlasciwosci obrazka i widzimy juz wszystko :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie nazywa ten plug co poprawia pasek statusu? nie badzgoloslownym tylko konkretnie mow ;)

Edit: Sorry, niezauwazyłem ze dales link na gorze postu :oops:

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz ludzi :) używam wersji 1.31 i wszystko jest ok.

Pewnie wersję 1.3 miałeś po polsku, a 1.31 zaktualizowała się na angielską.

Ostatnią przetłumaczoną wersją jest niestety 1.3. Pozostaje Ci odinstalować 1.31 i zainstalować 1.3pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu w ogole tego Sage nie moge okiełznać ;]

 

Mozna jakos zrobic zeby ostatnie newsy z Tweaka pokazywaly mi sie na pasku stanu?

 

I czy Extended Status Bar mozna zrobic zeby po zaladowaniu sie strony znikał? Bo po licho mi ciagle ogladac z jaka szybkoscia szpaner pobral strone i ile ta strona ma kb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FlashGot is a free Mozilla/Firefox/Thunderbird extension, meant to handle single and massive ("all" and "selection") downloads with several external Download Managers:

- for Windows (FlashGet, Free Download Manager, Fresh Download, GetRight, HiDownload, Internet Download Accelerator, LeechGet, Mass Downloader, Net Transport, ReGet, Star Downloader, Thunder (Chinese only popular product), TrueDownloader and Ukrainian Download Master [Russian language only] ), WellGet

- for Linux / FreeBSD / other Unix-like OSes (Aria, Downloader 4 X and KDE KGet)

- for Mac OS X (iGetter and Speed Download 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - nie używam FlashGot. Duet WellGet - DownloadWith działa u mnie świetnie.

Może masz starszą wersję, która z WellGetem jeszcze nie współpracuje.

1408545[/snapback]

 

Ok działa, tylko chciałbym żeby FF nie pytał za każdym razem za pomocą czego ma ściągać dany plik. Da się to wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam firefoxa chyba od wersji 0.7 i generalnie działa spoko, ale mam jeden straszny problem- zjada niesamowite ilości RAM-u!

Co dziwne: długo otwarta przeglądarka, nawet po zamknięciu wszystkich, z wyjątkiem jednego okien, zajmuje wielokrotnie więcej miejsca niż świeżo otwarta. Oto przykład:

Firefox 1.0.3PL; zainstalowane plug-iny:

Adblock, image zoom, drag to tab, mouse gestures, ie view, autohide, link preview, flashgot, superDragAndGo

 

"stara"

Dołączona grafika

 

i "świeża"

 

Dołączona grafika

 

Z tego, co przeczytałem, to nie jest tylko mój problem. Ma ktoś jakiś pomysł?

P.s> Zużycie potrafi przekroczyć 100MB RAM-u i 150MB swap'a przy kilkunastu otwartych tab'ach, a to już naprawdę przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Biolog

 

Jeżeli używasz Tabbrowser Extensions, odinstaluj to rozszerzenie - u mnie przy kilkunastu otwartych panelach FF zajmował po 150MB operacyjnej :blink:

Przerzuciłem się na TabMix i teraz max jaki widziałem to 75MB zajętości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox 1.0.3PL; zainstalowane plug-iny:

Adblock, image zoom, drag to tab, mouse gestures, ie view, autohide, link preview, flashgot, superDragAndGo

@turzol Czytac nie umiemy ? ;)

 

@Biolog ustaw browser.cache.memory.capacity na 65000 :roll:

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chodziło wam o pamiec podreczna tak?? bo ja mam polska wersje FF, aha i jaki jestlink to takich stron z tak duza iloscia rozszezenale po polslku bo ja tylko teges hiszpanski :wink:

 

edit: ja po właczeniu firefoxa ze strona startowa google firefox mam zabrane 27mb pamieci :cry: a mam zainstalowane tylko gesty i tab mix'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem przyspieszyć firefoxa, ale nigdzie na forum nie moge znaleść tego tematu gdzie to było opisane:( dlatego prosze o pomoc. Wiem że mam wejsć do about:config, pamietam te trzy linijki do zedytowania, ale potem trzeba było jeszcze utworzyć jedną i ustawić jej wartośc zero i niestety nie pamietam jak ona ma się nazywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...