Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem nowe konto administratora zgodnie z twoimi poleceniami, dodatkowo utworzyłem jeszcze konto z ograniczonymi możliwościami tak dla pewności... Żadne nie działa :/. Niedługo będę miał nową płytkę z XP Pro i zmienię system, może mój jest jakiś wadliwy :S.

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no rzeczywiście źle zrozumiałem :P. No dobrze, pomogło to w zmianach, ale jak to już bywało, tylko jednorazowo... Po tym zabiegu kolejne grzebanie w ustawieniach kończy się automatycznym ustawieniem ustawień poprzednich, a 'Archiwalnych' jak nie było tak nie ma :unsure:

 

Dziękuję za wszelką pomoc, naprawdę była przydatna, poczekam jeszcze na odpowiedź, może Ty lub ktoś inny będzie wiedział, dlaczego nie mam możliwości ustawienia atrybutów.

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pomęczyłem trochę to zapisywanie stron.

Błąd taki jak u Ciebie występuje tylko wtedy gdy spełnione są jednocześnie 2 warunki: w nazwie pliku są polskie litery i FF jest aktualnie otwarty.

W pozostałych przypadkach wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapisywać z polskimi znakami w nazwie lub zamykać FF przed otwarciem strony z "ogonkami" w nazwie.

Więcej na ten temat nie wiem - nie pamiętam kiedy korzystałem z trybu offline (pewnie w "epoce" modemu i MyIE :P ).

Spróbuj poszukać na Bugzilli, może czegoś się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie mam pytanko kiedyś przeczytałem że można podkręcić liska wpisując w pasek adresu coś tam i zmienić wartości ponoć wtedy lepiej biega prośba co tam trzeba wpisać i jakie wartości zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z Firefoxem i rozszerzeniami.

Po formacie i zainstalowaiu innego xpka dalej nie moge ustawic atrybutu archiwalnego, a utworzenie profilu, konta, odznaczanie "tylko do odczytu" nic nie daje :/. Nie mogę zmienić ustawień rozszerzeń, ani samego firefoxa i muszę mieć domyślne. Czy naprawdę nikt nie wie, co może to powodować i ewentualnie mi pomóc? :/

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety(stety?) nie ma :/. Natomiast folder Mozilla w Danych aplikacji jest 'częściowo' tylko do odczytu.

 

1. http://xthost.info/cebix/ff/prefs.jpg <-- tak wyglądają właściwości pliku

 

2. http://xthost.info/cebix/ff/firefox.jpg <-- właściwości folderu Mozilla

 

-- Wyjaśnienia rysunku 2 --

1. Pole oznaczające atrybuty folderu.

2. Okno 'zaawansowane'.

3. Na początku myślałem, że ta opcja może służyć jako 'archiwalny', jednak nie dawało to rezultatów.

 

Cały ten windows zaczyna mnie już denerwować :/.

 

Pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1. Jak wymusić żeby po kliknięciu środkowym klawiszem myszki strona otwierała się w tle w zakładce - było tak jeszcze niedawno, a teraz coś się skopało.

 

2. Pytałem już raz, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Chcę posortować zakładki w taki sposób aby linki ustawione były wg nazwy, ale bez uwzględnienia folderów!

 

Przykład:

Dołączona grafika

 

 

Cchiałbym najpierw mieć wyświetlane foldery, potem linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co pamiętam używasz Tab Mix.

Wejdź w opcje Tab Mix --> General --> Tab focus --> odznacz co potrzebujesz. Gdyby coś jeszcze nie działało jak trzeba, wejdź do about:config, jako filtr wpisz background i porównaj ustawienia z moimi:

Dołączona grafika

 

2. Sortowanie zakładek masz w managerze zakładek, ale chyba (nie używałem) sortuje razem z katalogami. Przetestuj rozszerzenie Sort Bookmarks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co pamiętam używasz Tab Mix.

Wejdź w opcje Tab Mix --> General --> Tab focus --> odznacz co potrzebujesz. Gdyby coś jeszcze nie działało jak trzeba, wejdź do about:config, jako filtr wpisz background i porównaj ustawienia z moimi:

1507589[/snapback]

Sprawdzę

 

---EDIT---

Działa znakomicie :razz: Wisze browarka za to ;)

 

Sorki za dublowanie posta ale musiałem napisać - polecam nieoficjalny build Firefox-a o nazwie MOOX - skompilowany pod wybrane procesory. MOOX Builds - na 1 stronie w FAQ też są linki

 

U mnie widać zdecydowanie większą płynność działania przy stronach zawalonych grafiką i innymi cudami.

Na zwykłym lisku miałem zawsze problemy ze zbytnim obciążaniem procka (nawet do 70%) np. strona http://www.warp2search.net/ tak muliła. Teraz max obciążenie proca to 11% ;]

 

I jeszcze podam banalny sposób na backup Liska - nie potrzeba żadnych dodatkowych programów ani kombinacji. Wystarczy po prostu zachować foldery:

 

C:\Program Files\Mozilla Firefox

C:\Documents and Settings\UZYTKOWNIK\Dane aplikacji\Mozilla

 

Po formacie czy reinstalce systemu wystarczy wgrać te foldery spowrotem i mamy postawionego Liska ze wszystkimi rozszerzeniami, hasłami itp.

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozille firefoxa 1.0.2 , uzywalem ja przed formatem i wszystko bylo oki , wczoraj krecilem moje bh-5 i troche przesadzilem i musialem zrobic reinstal sysa , wgralem stery i cala reszte , zainstalowalem firefoxa i jak chce go uruchomic to wyskakuje mi taki oto blad i za holere nie wiem co ja mam zrobic zeby sie tego pozbyc , komp juz odkrecony , zadnego firewalla i antywira na razie nie mam , tylko stery do NF4 , SmarttGuardiana , IfranView i winampa mam zainstalowane , plisss niech ktos pomoze

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciaglem wlasnie 1.0.4 ze strony firefoxa i jest to samo :(

 

edit:

 

hjcack pomogl czesciowo bo po reboocie dalej ten blad byl , ale proces spools.exe w hjacku wywalilem podczas startu systemu i jak na razie dziala mi FF tylko ze nie moge scrolem przewijac wyswietlanych stronek , dodam ze scroll dziala , pomozcie bo nie mam juz sil :(

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jakoś sobie poradziłem z moim problemem bawiąc się 'attribem' i profilami, okazało się, że to FF Preloader był problemem o.0. Dziwnym trafem, kiedy się uruchamiał, powodował przywrócenie ustawień poprzednich. Ustawiłem wszystko jak chciałem i spokojnie używam preloadera. Teraz tylko nie mogę zmieniać ustawień, ale z jednej strony to też dobrze, bo mam pewność, że nikt nie będzie się bawił moimi ustawieniami ^^.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Cebix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytania:

1. co DOKLADNIE trzeba zrobic zeby plik dalej sciagal sie po ponownym uruchomieniu FF

2. jak zrobic zeby miec na pasku stanu szybkosc, itp. pobrania strony

3. zakladki: dlaczego po jakims czasie znikaja? sfrustrowalo to mnie i przestalem je w kolko robic :( jak zrobic zeby nie znikaly? czy znikniete listy sa gdzie zapisane?

4. np. na ogame po jakims czasie "bezruchu" wylogowywuje sie. mozna temu zapobiedz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...