Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś z ciekawości zainstalowałem to rozszerzenie. Działało świetnie, ale tak jak pisałem wcześniej - problemów z profilami nie miałem, więc po przetestowaniu odnistalowałem.

Ja trzymam, zebym mial kopie zakladek na innym dysku w razie jakiejs awarii:) A problemow z profilami rowniez nie pamietam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW wyłączenie Fasterfoksa pomogło ?

U mnie nie pomogło. Po kilkunastu minutach przeglądania internetu (otwieranie i zamykanie zakładek) pożera 150 MB :/

Obserwując również menedżer zadań widać u mnie, że pożera pamięć przy otwarciu zakładki, ale nie zwalnia (albo zwalnia tylko trochę) przy zamknięciu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piterq1991 może na history.dat i innych plikach masz ustawiony atrybut tylko do odczytu.

U mnie nie pomogło. Po kilkunastu minutach przeglądania internetu (otwieranie i zamykanie zakładek) pożera 150 MB :/

Obserwując również menedżer zadań widać u mnie, że pożera pamięć przy otwarciu zakładki, ale nie zwalnia (albo zwalnia tylko trochę) przy zamknięciu

Pomimo najszerszych chęci, nie udało mi się doprowadzić FF do takiego rozmiaru. Wczoraj po ładnych paru godzinach używania z 18 otwartymi panelami, FF przez krótki czas zajmował 116mb. Po czym pamięć została zwolniona i wróciła do normalnego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo najszerszych chęci, nie udało mi się doprowadzić FF do takiego rozmiaru. Wczoraj po ładnych paru godzinach używania z 18 otwartymi panelami, FF przez krótki czas zajmował 116mb. Po czym pamięć została zwolniona i wróciła do normalnego rozmiaru.

U mnie to samo. Przy 25 oknach otwartych FF zajmowal okolo 120mb. Zamknalem wszystkie okna poza jednym i FF zajmowal okolo 70mb. Profil zostal postawiony na wersji 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" All versions of Firefox no doubt leak memory - it is a common problem with software this complicated"

 

O_o

 

Może miało być 'compilated'?

Raczej nie. "(...) - to powszechny problem w tak skomplikowanym programie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. "(...) - to powszechny problem w tak skomplikowanym programie".

Tak, ja rozumiem to zdanie, niemniej jednak określenie firefoxa jako skomplikowanego programu i tłumaczenie tym wycieków pamięci... to delikatnie mówiąc pieprzenie, i to chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odebrałem tego jako tłumaczenie. Gdyby nic nie robili i biadolili jaki ten FF skomplikowany, to by było tłumaczenie.

Here's what's new in Firefox 1.5.0.1:

...

* Fixes for several memory leaks.

Część załatali w 1.5.0.1

We look to fix the issues where we can. David Baron and others have done a huge amount of excellent work in this area.

i działają dalej. Może 1.5.0.2 doczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Sorki że taki mały OT zrobie ale powiem tylko że firefox jest super!! Od 2 miesięcy jestem jego szczęsliwym użytkownikiem i nie tylko ładnie można sobie go skonfigurować ale nie przepuszcza żadnego syfu tak jak IE, co tydzień sprawdzam kompa Spy bootem i zero śmieci :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy można ustawic w opcjach firefoxa aby przegladarka na stałe lub chociaz na czas sesji była otwierana "tak jak to wygląda po naciśnięciu klawisza F11" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem zmienia Wam się rozmiar okna?

Np zagłosuję w sondzie na onecie. Okienko z wynikami otwiera się w nowej zakładce, ale przeglądarka zmniejsza się do wielkości tego popupu i muszę ją maksymalizować. Dodam że nie na każdej stronie tak się dzieje.

 

Czy można ff jakoś zablokować żeby nie reagował na wielkości popupów i cały czas był na całym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań odnośnie firefoxa

pierwsze pytanie

dlaczego firefox nie chce mi odtwarzać filmików z tej strony http://www.youtube.com/ ??

 

Dołączona grafika

jak widać na ekranie playera widnieje napis LOADING... zawsze :( nic nie wczytuje.

 

następne pytanie dlaczego IE otwiera mi się w nowym panelu w firefoxie ?? pamiętam kiedyś wgrywałem taki plugin którego zadaniem było właśnie otwieranie IE w ff, ale to było przed formatem wina. Dzisiaj postawiłem nowy system i nadal ten problem występuje.

Jedynie co zostało ze starego FF to zakładki, ale niby jakim cudem odpowiadały one za tą funkcję??

 

 

Obecnie mam wgrane te pluginy Dołączona grafika

 

Coraz bardziej jestem przekonany że po wyjściu nowego IE zrezygnuje z FF za dużo z nim problemów.

Jedynie co go trzema u mnie to pluginy i zakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki odtwarza:

Dołączona grafika

Jaką masz wersję Flasha ? Na pozostałych stronach flashe działają ?

 

Otwierania IE w nowym panelu w FF nie rozumiem, nie wiem jak miało by to być możliwe. Opisz dokładniej lub screena zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań odnośnie firefoxa

pierwsze pytanie

dlaczego firefox nie chce mi odtwarzać filmików z tej strony http://www.youtube.com/ ??

Generalnie problem Twój, a nie firefoxa, u mnie działa. Może to coś z łączem, może adblock Ci blokuje, może streaming idzie portem zablokowanym na firewallu. Zacząłbym jednak od adblocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj jakoś działa youtube ;)

ale nic nie napisaliście jak "usunąć" IE z FF

wgrywałem dokladnie tego plugina

https://addons.mozilla.org/extensions/morei...umpg=10&id=1419

ale to było przed formatem!

Wczoraj postawiłem nowy system i nadal doskwiera mi ten problem :(

Dzisiaj wgrałem jeszcze raz ten plugin powyłączałem wszystko, nadal to samo. fuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...