Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanko.

Potrzebuje jakiegos pakietu do zarządzania firefoxem w domenie, mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Chce móc zarządzać w taki sam sposób firefoxem jak mogę zarządzać IE poprzez polise systemową.

Narazie nie znalazłem nic takiego, ale może wy się natkneliście :)

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Active Directowy w windzie moge sobie dowolnie sprecyzować ustawienia IE dla wszystkich kompów które są podpięte do danego kontrolnera domenowego.

Dla przykładu:

Ustawiam sobie w polisie systemowej, aby użytkownicy nie mogli zmieniać ustawień połączenia internetowego i na sztywno ustawiam aby Internet Explorer używał do połączenia wewnętrzny serwer Proxy. Po zapisaniu zmian w polisie wszystkie kompy (a mam ich 120) po restarcie mają nowe ustawienia przeglądarki www.

 

Chodzi mi włąsnie o jakieś takie narzędzie do zarządzania firefoxem, które pozwoli mi ustawić na serwerze ustawienia dla wszystkich 120 maszyn jednocześnie, żebym nie musiał latać po wszystkich kompach i ręcznie w każdym zmienić ustawienia sieciowe, w latanie po wszystkich mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach FF Java jest włączona?

Tak, myślę że była włączona - chyba sama się nie wyłącza.

Ale teraz nie wiadomo czemu (wyjątkowo komp nie chodził jeden dzień) już wszystko działa.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pliku userChrome.css, który się znajduje w C:\Documents and Settings\[profil]\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[cośtam].default\chrome

wklej

#bookmarks-ptf {display:block !important;}#bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline !important;}

Zrobiłem to i niestety nadal mi nie działa. Pasek zakładek pojedyńczy i mam rozwijanie :-|

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten kod działał z FF <2.0.

Spróbuj tego:

#bookmarks-ptf {display:block !important; }     #bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline !important; }     #bookmarks-ptf .bookmark-item { visibility: visible !important;}     #overflow-padder { width: auto !important; }    #bookmarks-chevron { display: none !important; }

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal pasek pojedyńczy.

 

Zrobiłem tak:

W C:\Documents and Settings\[profil]\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[cośtam].default\chrome

do pliku userChrome-example dodałem te wszystkie kody i zmieniłem nazwę pliku na userChrome.css

 

może coś źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z uruchamianiem FireFoxa


FF nie chce sie uruchomić ze skrótów do aplikacji, ani bezpośrednio z pliku .exe. W menedżerze procesów na chwile pojawia sie proces FF i znika.

Jedynym sposobem odpalenia jest link do jakiejś strony z Tlena, Outlooka, ewentualnie link do strony utworzony przez PPM na pulpit > Nowy > Skrót i wpisanie adresu www.

O co chodzi? System czysty od wirusów, profil usuwałem, wczesniej byl FF 2.0.0.7, teraz zaktualizowalem do 2.0.0.9 i to samo. Tymczasowo uruchamiam go przez skrot z pulpitu, ale nie lubie jak cos jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunalem co sie dalo, a teraz w ogole nie moge uruchomic programu po ponownej instalce, bez mojego starego profilu.

 

Dołączona grafika

 

Aha, nie ma procesu o nazwie firefox ...

 

Nie wiem jakim cudem, ale zaczelo wszystko dzialac :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie dobrze czytalo bo w taki sposob pisze smsy zeby zaoszczecidz miejsca cos jeszcze poza tym dzieki za info.

Jak przypisac do tab mixa aby zalozmy skrot shift + f10 otwieraly nowa karte?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorku jaki masz system plików? Może to wina FAT32. Nie miałem nidgy takiego problemu, nie pamiętam kiedy mi się ostatnio system zawiesił.

 

bryken - przejżyj opcje Tab Mix Plus. IMO takie skróty nie będą ci potrzebne, możesz sam wybrać kiedy FF ma otwierać stronę w nowej karcie (bez użycia skrótu).

BTW a tak się starałem, żeby ci pokazać jak ciężko się czyta dziwnie napisane wiadomości. :] Przecinki i kropki naprawdę ułatwiają czytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie źle administatujesz system operacyjny.

Spróbuj zreinstalować przeglądarkę, a jak to nie pomoże to zreinstaluj system i przeglądarkę :)

już kilka razy miałem format a wcześniej też się takie 'akcje' zdarzały. Co rozumiesz pod pojęciem że źlę administruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...