Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tak ,sam sobie narysowałem wykres ze stat.pl ....

2. W praktyce takich systemów jest bardzo duzo...

Ad.1. Jeśli to jest wykres z Twojej strony to się nie dziwię.

A stats.pl nic nie mówi, ponieważ to dotyczy odwiedzalności stron/-y, i nalicza wszystkie wejścia, a nie z danego IP.

Użytkownicy Linuksowi mają skłonność to spędzania większej ilości godzin (dni :P) przed komputerem.

 

Ad.2. tak jak już mówiłem

 

 

wyyzy

Jakby forum to pokazywało to byś wiedział z jakiego systemu mówię.

 

 

Ogólnie jeśli chodzi o szybkość to dyskusja nie ma większego sensu pod systemem Windows.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stats.pl nic nie mówi, ponieważ to dotyczy odwiedzalności stron/-y, i nalicza wszystkie wejścia, a nie z danego IP.

Użytkownicy Linuksowi mają skłonność to spędzania większej ilości godzin (dni :P) przed komputerem.

Żaden powazny system statystyk nie liczy wejsc na podstawie IP, a biorąc pod uwagę ze ~70% wejsc to wejscia niepowtarzalnych uzytkowników mówi to bardzo duzo...

A ci uzytkownicy "Linuksowi" to w ogóle nie wiem co do tego maja...

 

Ad2. Nie wiem skąd sobie wymysliłes ze jest najszybszy i w czym dokładnie bo nie jest i z załozenia przez sposób w jaki dział nie ma prawa byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez od dluzszego czasu uzywam bety 3. Chodzi moze nieco szybciej, ale w porownaniu do 2ki ma tez i inne zalety :) choc i wady... drukowanie formularzy i @ z poczty srednio jej wychodzi... z pamiecia nie jest jakos rewelacyjnie ale lepiej niz wczesniej, podobnie z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli bylo to przepraszam ale przegladnalem pare stron i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.

 

Mianowicie, ostatnio, kiedys tez tak mialem ale przeszlo, nie moge sie zalogowac na strone gdzie trzeba jeszcze wpisac kod z captcha. Wszystko jest poprawnie, bo nie wyskakuje zaden blad a jednak nie loguje sie i powraca do strony logowania. Kiedys miale mpodobnie ze nawet przy zwyklym logowaniu nie mogle msie zalogowac :|

Mam plugin co mi przelacza silnik i odpala stronke zap omoca IE i wtedy dziala ok jednak denerwujace jest kiedy otwieram strone i jest okno logowania i musze przelaczac sie na IE :| dodam ze inne strony dzialaja a ciasteczka mam wlaczone. Poprostu zmienilem haslo czy mejla na tej stronce i od tej pory za pomoca FF sie nie moge zalogowac, jedynie za pomoca IE.

 

Macie cos na moja bolaczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli bylo to przepraszam ale przegladnalem pare stron i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.

 

Mianowicie, ostatnio, kiedys tez tak mialem ale przeszlo, nie moge sie zalogowac na strone gdzie trzeba jeszcze wpisac kod z captcha. Wszystko jest poprawnie, bo nie wyskakuje zaden blad a jednak nie loguje sie i powraca do strony logowania. Kiedys miale mpodobnie ze nawet przy zwyklym logowaniu nie mogle msie zalogowac :|

Mam plugin co mi przelacza silnik i odpala stronke zap omoca IE i wtedy dziala ok jednak denerwujace jest kiedy otwieram strone i jest okno logowania i musze przelaczac sie na IE :| dodam ze inne strony dzialaja a ciasteczka mam wlaczone. Poprostu zmienilem haslo czy mejla na tej stronce i od tej pory za pomoca FF sie nie moge zalogowac, jedynie za pomoca IE.

 

Macie cos na moja bolaczke?

Mi czasem zdarza się że ładują się białe strony i trzeba odświeżać.

Ciesz się, że nie używasz FF pod Linuksem.

 

P.S Błędnie oceniałem prędkość systemu porównując do Fedory (porażka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoq, to raczej nie wina Linuksa, a pewnie dużego cache.

No to prawda co mówisz, ale to jest chyba bug, prawda?

Druga sprawa, że FireFox pod Linuksem jest traktowany po macoszemu (choć co prawda wywodzi się z Linuksa i oprogramowania OpenSource to w wersji na Linuksa jest gorszy).

Nie jestem pewien, czy to tylko pod Linuksem mi się zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba! nie widzę różnic poza windowsem! (no dobra preferencje są gdzieś indziej:P)

I praktycznie to jest jedna z kilku drobnych róznic wynikajaca z upodobnienia okienkowej wersji do IE, zeby było łatwiej przejsc na FF.

 

Reszta działa praktycznie tak samo i nie ma problemów pod linuksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda co mówisz, ale to jest chyba bug, prawda?

Druga sprawa, że FireFox pod Linuksem jest traktowany po macoszemu (choć co prawda wywodzi się z Linuksa i oprogramowania OpenSource to w wersji na Linuksa jest gorszy).

Nie jestem pewien, czy to tylko pod Linuksem mi się zdarzało.

Zależy od podejścia. Dla mnie ustawianie dużego cache, to błąd użytkownika.

FF pod Linuksem miałem przyjemność używać. Nie miałem z nim problemów, a nawet dobrze wspominam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś używał intensywnie obu wersji to byś wiedział, że pod Linuksem wychodzą zbugowane wersje i nie ma takiego rygoru jak pod Windows, że o to po prostu dbają. Dużo ludzi nie zauważy różnicy. Ale może się czepiam.

Głupie jest też to co powiedziałem, ponieważ Windows ma nieporównywalnie większą ilość użytkowników, dlatego z punktu developerskiego powinno bardziej się dbać o wersje na Windows-a.

Windows ma większą publikę - po prostu. Ale jeśli by patrzeć tak jak ja to robiłem to można by powiedzieć, że to wersja na Linuksa jest lepsza włączając czynnik "liczby użytkowników", którzy tego używają na poszczególnym z systemów.

 

//IMO Linux na pewno jest lepszym systemem operacyjnym, można go bardziej poważnie potraktować.

Natomiast bolączką tego OS-a jest to, że po prostu posiada gorsze oprogramowanie :(

W systemach komercyjnych są to ludzie na etatach pracujących za pieniądze (niemałe) i często są najlepsi w 'swoim fachu'.

Czyli OS najlepszy jest jeden ;) natomiast oprogramowanie bywa często lepsze na systemach komercyjnych.

----------------------------------------------------

Chodzi po prostu o to, że na Linuksie puszczają bugi np.: właśnie z tym cache.

Na Windowsie mi się to nie zdarzyło.

^

|

| SGJ ja napotkałem

W mojej dystrybucji nie ma najnowszej wersji w repo (jeśli coś się uważa za system desktopowy, to instalacje ze strony ff można przyjąć za niemożliwą do wykonania). I tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ ta która jest jest dość nowa i porównując do wersji Windowsowej jest zbugowana, a Windowsowa nie jest).

Tak poza tym to miałem problem z zapisywaniem plików zarówno w wersji dla linuksa jak i dla windows-a.

Wspomniany już problem z nadmierną ilością obrazków na stronie.

Teraz mam także problem z nadmierną ilością tekstu a aplecie java-y.

Następny problem jaki napotkałem to brak możliwości zalogowania na pocztę.

Prawdopodobnie jakbym skasował ciasteczka i/lub informacje osobiste to by zadziałało.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Nie działa mi poczta na o2.pl.

    Z początku sporadycznie (działał chyba po wykasowaniu ciasteczek) teraz nie chce zadziałać w ogolę.

    http://www.poczta.o2.pl/

  • "FAKE Obrazki"

FireFox 2.0.0.12 (WIndows)

Java oczywiście jest włączona.

 

-------------------------------------------------

Qurcze noooo.....

Problemem był znów cache.

Czy tak trudno im się z tym uporać!?

Miałem defaultowo 50MB, więc duży nie był.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. Jak wymusić, aby kliknięcie środkowym klawiszem myszki na pasku kart otwierało nowa kartę ze stroną główną? Znalazłem.

2. Chciałbym, aby po powrocie do poprzedniej strony, nie odświeżała się ona, tylko wczytywała z cache'u. Jak to zrobić?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem, przecież FF 2.0.x tak właśnie robi, nie rozumiem problemu.

Qurcze noooo.....

Problemem był znów cache.

Czy tak trudno im się z tym uporać!?

Miałem defaultowo 50MB, więc duży nie był.

25 razy większy od mojego. :D

Jaki jest sens ustawiania cach większego niż kilka mb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem, przecież FF 2.0.x tak właśnie robi, nie rozumiem problemu.

 

25 razy większy od mojego. :D

Jaki jest sens ustawiania cach większego niż kilka mb?

Jaki jest sens!?

Może u Ciebie żaden, ale u kogoś innego może już jest jakiś sens.

Nie każdy ma super łącze (ja mam super :P , po prostu druga strona nie zawsze jest tak szybka i nie mam zamiaru utrudniać sobie życia czekając).

BTW zawsze ustawiam pomiędzy 200-700MB.

Nie wiem może nie zdarza Ci się oglądać nigdy niczego na YouTube np.

W takim razie jeśli to jest tak STRASZNIE DUŻO to dlaczego taki DUŻY cache jest ustawiony defaultowo!?

 

Zaden, ale przez wiele lat panowania IE, MS uczył ze cache nigdy za wiele :lol2:

To akurat jest FF, więc nie mam pojęcia do czego pijesz!?

 

---------------------------------

http://www.xitimonitor.com/images/etudes/e...9_cartepays.gif

Niektórzy mówią, że FF jest wolny.

Ja ostatnio spróbowałem na Operze i na IE7(XD), no i na Operze było wolniej.

Jak dla mnie to Opera przy FF jest trochę niedopracowana.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Opera przy FF jest trochę niedopracowana.

LOL :lol: W czym jest niby nie dopracowana ?

 

Uzywam opery od 5 lat a firefoxa od 2 lat... I nie wiem dlaczego twierdzisz ze opera jest nie dopracowana :lol:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem na forum ale nic nie znalazłem więc zapytam. Postanowiłem przerzucić się na firefoxa ostatnio bo Opera powoli zaczyna mnie denerwować, mam wrażenie że co wersja to gorzej działa. Ale do kilku rzeczy nie mogę się przyzwyczaić, a może znacie jakieś pluginy co to rozwiązują. A mianowicie Opera miała opcję odbioru poczty od razu w przeglądarce. Ściągnąłem thunderbirda ale to jest odrębny program i to już nie to.. Szukam czegoś co pokazywało by w firefoxie chociażby tylko info o przyjściu maila. Wymyślili cuś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...