Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

FireFox3 to już troszku lepszy jest, a dokładnie o 50% lepszy od 2.

No już może konkurować prawie na równi z Operą.

Nie ma już wycieków pamięci, nie ma problemów z grafiką, prawie nie ma już problemów przy pobieraniu plików i menedżerem pobierania (nie zamula komputera tak, że trzeba czekać, ale wciąż nie jest to tj, w Operze, czyli 0 różnicy w użyciu CPU podczas pobierania).

Poza tym leciutka szybciutka, przyjemniutka

Jednym słowem flow.

 

Sporo nowości - ogólnie jestem zachwycony.

 

Ma problem chyba tylko z Silverlightem.

Zerknijcie na tę stronkę - http://www.polskieradioeuro.pl - i dajcie na live następnie zamknijcie okienko.

 

PS Firefox x2, a słyszałem, że w nowym Safari 4 Javascript ma być 4 razy szybsza.

Jak dla mnie FF3 to tragedia, przynajmniej na moim sprzęcie.

Zamula przy otworzeniu wiecej niz jeden zakładki, przy wczytywaniu jakiejkolwiek strony, zużycie procesora siega 98%!!

Zamuuula. Może ktoś mi wyjaśni dlaczego?

Świeży system z SP3...

sepmron 1,75GHz, 1GB ram, riva tnt2 m64, nf2 u 400 - to chyba powinno wystarczyć do używania przegladarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj

Nie napisałeś jakiego używasz systemu. Jeśli Linuksa to się zupełnie nie znasz, bo to kwestia systemu już, a nie przeglądarki (chyba, że używasz jakiejś ekstra wolnej dystrybucji jak Fedora).

Jeśli to nie wina systemu to gadasz głupoty, albo pomyliłeś przeglądarki.

BTW Mógłbyś dać więcej szczegółów.

studenc1k

Tak, to chyba oczywiste, ale wtedy nie może skorzystać z wyszukiwarki.

 

Jakiego wpisu mam szukać z tym flash-em w about:config, ponieważ jest BARDZO długi - w linku screeny po wpisaniu 'flash'.

Mam zainstalowanego Shockwave Flash 9.0 r124 oraz Silverlight Plug-In 1.0.30226.2, także podejrzewam, że należało odinstalować silverlighta. Czy ktoś może to sprawdzić dla mnie?

Na kontach innych użytkowników jest to samo. I oczywiście nie chodzi o bufor.

 

http://rapidshare.com/files/123619130/FireFox.7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży system z SP3...

XP SP3 zainstalowany przedwczoraj, jak wyżej napisałem. Ach, dodam, ze to wersja professional.

Jeśli to nie wina systemu to gadasz głupoty, albo pomyliłeś przeglądarki.

@_@ wybacz specu :ph34r:

Człowieku, mam problem, chciałbym go rozwiązać, tyle. Nie gadam głupot i nie jestem zielony w temacie, więc z łaski swojej odzywałbyś się w trochę lepszym tonie.

 

Screen:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odinstalujesz SP3 to zapewne będzie OK.

Może to być też wina jakiejś wtyczki ze starego ff.

I czy to jest najnowsza - stabilna wersja?

Poszukaj w pomocy M$ jakie problemy napotkali jeśli chodzi o SP3 oraz poszukaj na forach związanych z ff, czy nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie.

Instalowałeś na czysto, czy aktualizowałeś? - spróbuj i tak.

I tak - Silverlight się gryzie z flashem.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odinstalujesz SP3 to zapewne będzie OK.

Może to być też wina jakiejś wtyczki ze starego ff.

I czy to jest najnowsza - stabilna wersja?

Poszukaj w pomocy M$ jakie problemy napotkali jeśli chodzi o SP3 oraz poszukaj na forach związanych z ff, czy nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie.

Instalowałeś na czysto, czy aktualizowałeś? - spróbuj i tak.

I tak - Silverlight się gryzie z flashem.

Na o wiele wolniejszych maszynach niż wymieniona przez pwlj, nie ma najmniejszych problemów z FFv3 i zabieraniem przez niego blisko 100% mocy obliczeniowej CPU.

 

Tualatin 1.2G + XP SP3 + FF3 Beta4-5/RC1-2/Final = zero problemów

Duron 1.0G + XP SP3 + FF3 Beta4-5/RC1-2/Final = zero problemów

 

Na jakiej dostawie sądzisz że to wina SP3 do XP ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no nie aktualizowałem... Wersja najnowsza sciagana dzien po biciu rekordu ;p

Na forach nic konkretnego nie znajduję ;/

No nic, na szczęście naprawiłem swój problem ze scianjacymi sie flashami w Operze i FF idzie do deinstalacji ;)

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Firefox 3 strasznie muli dysk :|. Nie wiem czemu ale dysk przy włączonym ff3 czesto chrupie jakbo coś robił a ja w tym czasie mam otwarte 3 karty z forum ppc :|. Wiecie co może być tego przyczyną ? Bo kurde ja nie mam pojęcie.

 

A i jeszcze jedno w FAQ na 1 stronie jest napisane ze wystarczy usunąć profil aby firefox stał sie dokładnie taki jak po instalacji (czyli wszystko default). Niestety jak ja usuwam profil FF3 w ogóle sie nie włącza. Help ;).

 

I btw jak na polski przetłumaczyli LIVE BOOKMARKS i jak to wyłączyć ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać dużo chętnych do pomocy...

 

Wywaliłem pliki .sqlite i zmieniłem Urlclassifier.updatecachemax z -1 na 104857600 i jakoś to lepiej chodzi. Wcześniej dysk ostro sie zachowywał a teraz już jest w miare w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm

Edit

 

U mnie ff3 ma problem z pobieraniem plików - nie pobiera ich.

Mam, także taki problem iż flash mi nie chodzi - wywala komunikat, abym zainstalował najnowszą wersję flash plugina, lecz aktualnie jest zainstalowana najnowsza wersja (na innych przeglądarkach chodzi).

Problemy te pojawiły się z czasem, na początku chodziło OK.

Z prędkością akurat jest jak najbardziej wszystko w porządku.

 

Troszku muszą jeszcze popracować nad tym ff3, choć mimo tego nie zmienię na bardziej stabilną i bezproblemową starą wersję przeglądarki, która jest jednak zbyt wolna i pamięcio żerna - wycieki.

PS Piszecie zgodnie, że ff3 zamula procesor na zakładkach oraz na kartach.

U mnie nic podobnego nie ma miejsca Win XP Pro SP2.

Na jakiej dostawie sądzisz że to wina SP3 do XP ?!

Nie sądzę tak tylko mówię, aby spróbował. Ja nie mam SP3 i jest OK. Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo trza czekać na update bo i tak ff3 mi nadal czasmi dysk zamula. Do tego nie moge zainstalować niektorych dodatków nawet jak są zgone z ff3 albo są tylko dla ff3.0 :lol:.

 

A i mam pytanie: czy da sie tak zrobić aby to co sie wpisze w pasek wyszukiwarek (ten mały pasek z prawiej strony z wyszukiwarką google na starcie) wyświetlało sie w nowej karcie a nie w tej na której aktualnie jesteśmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to dobrze ustawić ? Ja tam widze tylko taką opcje:

"wymuszaj otwieranie w nowych kartach" - no i jak wybiorę "wszystkich odnośników" to rzeczywiście to działa ale problem w tym ze każde klikniecie w jakikolwiek link oznacza otworzenie go w nowej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, troszkę błędów FireFox-ik w wersji 3 posiada.

Następny problem jaki napotkałem występuje na rapidshare - widzę taki pasek u dołu strony

(Działa jak funkcja background-attachment: fixed; w css).

 

@SGJ a gdzie Ci się pojawia odtwarzacz?

Mi WMP pojawia się prawidłowo pod ff3 i strona jest w 100% funkcjonalna.

Rozumiem, że używasz Windows-a?

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem sobie przenieśc profil ff z stacjonarki na laptopa ale problem jest taki, że na lapku mam viste i za cholerę nie mogę się doszukac miejsca gdzie ff w viscie umieszcza folder z profilami... wie ktoś moze gdzie jest ta lokalizacja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF3 i YouTube

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...a57593e1de.html

 

pasek jest jakiś taki... za duży ; [

Można coś z tym zrobić?

 

Na IE 7 jest OK - dowód :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...23f7b5a450.html

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@razorBMW

Bo tak jest zrobione chyba i nic nie poradzisz.

Porównuj na przyszłość z jedynie słusznymi przeglądarkami jak Opera, a nie z IE ;)

BTW Przy pisaniu posta w "Skróty" czcionka troszku wychodzi i najeżdża na tabelkę.

 

W jaki sposób usunąć/zmienić najbardziej wybierany adres www, który się pojawia przy wpisaniu pierwszych liter domeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sklonny przesiasc sie na Firefoxa o ile jest taki addon ktory dodaje obsluge gestow mysza tak jak w Operze. W Operze dziala to tak, ze nacisne prawy i do tego klikne lewym wtedy mam strone wstecz. Nacisne lewy i do tego klikne w prawy i mam do przodu. Jezeli jest cos takiego to prosze o nazwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sklonny przesiasc sie na Firefoxa o ile jest taki addon ktory dodaje obsluge gestow mysza tak jak w Operze. W Operze dziala to tak, ze nacisne prawy i do tego klikne lewym wtedy mam strone wstecz. Nacisne lewy i do tego klikne w prawy i mam do przodu. Jezeli jest cos takiego to prosze o nazwe.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na viście 64 sypie się FF3 ,same zwiechy FF przestał odp. i zostanie zamknięty i tak w koło ,wróciłem do 2.15 i jest OK

mam to samo. średnio kilka razy na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie mojego brata jest następujący problem:

W wyszukiwarce grafiki google wpisuje frazę: Manchester United wallpaper. Po wybraniu jednego z wyników i kliknięciu Pokaż obraz w pełnym oknie pokazuje się błąd:

Obrazek "http://www.redarmyfc.com/images/wallpaper/1024x768redarmyfc_com_Tue100605Manchester_United.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

Czy ktos spotkał się z czymś podobnym? Na IE 7 wszystko jest w porzadku..

 

XP SP2, FF 3.0

 

---EDIT---

Przyczyna znaleziona! Wina leżała po stronie rozszerzenia od Skype'a. Wystarczyło je odinstalwoać z FF.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się i jakim rozszerzeniem to co w najnowszej wersji Opery:

Gdy otwieram jakiś np. obrazek w danej karcie to okienko z obrazkiem zostaje tylko na tej karcie gdzie się go otworzyło, nie otwiera się ogólnie dla wszystkich kart i nie zajmuje miejsca na pasku zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...