Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z Firefoxem (v. 3.5.3) i wyszukiwarką google od wczorajszego wieczoru. Chodzi o to że jak wejdę na google za pomocą firefoxa to -napis google, wyniki wyszukiwania dosłownie wszystko jest w dużo większej rozdzielczości niż mam ustawioną w windowsie xp czyli 1024x768 przy 17 calowym monitorze przez co wszystko jest małe i mało czytelne, inne strony działają dobrze. Przeinstalowałem firefoxa i dalej tak samo, sprawdziłem też w IE bo mam zainstalowanego też ale nie korzystam i jest wszystko OK.

 

Ktoś wie co zrobić żeby wszystko znowu było tak jak wcześniej - czyli normalnie wyświetlane/ większe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś o tym wspominał w tym temacie, ale parę dni temu ukazała się wersja RC 1 Firefox'a 3.6... i tak jak wcześniejsze bety na tej wersji nie można normalnie pisać postów na forum [PurePC], nie widać kursora... ktoś wie, czym to może być spowodowane? Dodam jeszcze tylko odnośnie samej 3.6'stki, że można na niej zauważyć szybsze ładowanie się stron www, choć głównie for internetowych, przynajmniej tych, które ja odwiedzam ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem całkowicie 3.5 i 3.6 [włącznie z profilem w Docs&Setts] zainstalowałem 3.6 i... dalej to samo, pisać mogę, ale nie widzę kursora... i to tylko na PPC [ ;

 

edit:

 

W szybkiej edycji kursor jest... a w pełnej już go nie ma... / : No i jak zaznaczam tekst, to nie zaznaczam nic [ ; bo nie mogę tego skopiować...

 

 

edit 2:

 

Na 3.5.7 wszystko ok, tylko z tą 3.6 mam taki problem... ciekawe, co 'zamotałem'? [ ;

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko co może go powodować... w sobotę zmuszony byłem zrobić reinstal systemu [Windows XP Professional SP2 + SP3] więc system mam 'czysty', zresztą przed re... było tak samo jeśli chodzi 3.6... pokombinuje, może uda mi się rozwiązać tą zagwozdkę [ ;

 

 

edit:

 

w trybie awaryjnym [i systemu i przeglądarki] to samo...

 

 

edit 2:

 

Nie mam pojęcia o co cho... / :

 

 

edit 3:

 

Problem rozwiązany... :D :lol: LOL - "Przełącz między zwykłym i rozbudowanym edytorem" i już! [ ;

 

 

edit 4:

 

3.6 RC 2 to finalna wersja 3.6'stki - ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.6/win32/pl/

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem 3.6 na OSX i nie dziala sterowanie playerem w YouTube (tez cos ostatnio zmienili), np kontrola glosnosci nie pokazuje sie automatycznie, tylko musze kliknac, co z kolei powoduje calkowite wyciszenie. Tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś ustawić by nowo otwarte karty otwierały się na końcu - tak jak to było kiedyś?

Uruchom "stronę" about:config i ustaw na false opcję

 

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent

Inne rozwiązanie to instalacja dodatku Tab mix plus. Oczywiście trzeba tam zmienić kolejność otwierania zakładek.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy idzie jakoś wyłączyć w FF powiadomienie o ściągnięciu pliku wyskakujące w rogu ekranu? Pasek startu mam do góry więc powiadomienie wyskakuje mi w prawym górnym roku co mnie denerwuje ponieważ aby zminimalizować FF muszę poczekać aż powiadomienie się schowa...

 

Ponawiam moje pytanie z przed 1,5 roku bo nikt nie odpowiedział ;) Idzie to jakoś wyłączyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie łapy uciąć, ale na szybko rzuciłem okiem do:

about:config
Wydaje mi się, że opcja o którą pytasz to:

browser.download.manager.showAlertOnComplete

Generalnie polecam każdemu poszperać tam - dużo fajnych rzeczy można wyłączyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż u mnie w domu mamy jeden komputer, każdy z niego korzysta i każda kolejna osoba użytkuje na innej przeglądarce, tylko że od pewnego czasu (zdarzyło się to już 2 razy) ktoś wchodził na moją przeglądarke i pousuwał wszystkie ciasteczka, całą historie...oraz zapamiętane hasła.

 

Bardzo mnie to zdenerwowało aczkolwiek nikt nie chciał się przyznać do tego...tak więc tu moje zapytanie:

 

Czy da się skonfigurować/ściągnąć łatke/zrobić cokolwiek abym tylko ja miał dostęp do usuwania takich rzeczy jak historia etc

 

BTW. natknąłem się na mozilli stronie na "ProfilePassword PL" ale nie wiem czy to do tego służy i czy to napewno to o co mi chodzi

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostanio na kilku stronach z animacją pojawiło mi się, że muszę pobrać adobe flash playera 10. Mimo że już mam zaisntalwoane i chodzą te strony na np. google chrome, safari, IE, to w firefoxie ktorego używam strony się nie wysiwetlają. Sciagnalem program do odinstalowania flash palyera, odinstalowałem, zainstalwoalem 10 ze strony adobe i nadal to samo.

Goole 2 dni przeglądam i nic nie pasuje do mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierza zrobić format dysku, ale najpierw chciałbym zgrać zakładki z firefox'a tak abym później na nowym systemie mógł je wczytać do przeglądarki (też firefox). Jaki program mi to umożliwi?

 

Pozdrawiam

MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje zeby uzyskac jak najwiekszy obszar widoku strony w ff. Narazie wyglada to tak:

 

http://i43.tinypic.com/5mmypg.jpg

 

Addon tiny menu, zwija cale menu do tej ikonki firefoxa. Zakladki-przyciski sa jako rozwijane menu z podkatalogami w 'bookmarks' (wczesniej zajmowaly cala belke). Oprocz podstawowych przyciskow next,prev,stop,refresh sa jeszcze dwa od adblocka i noscripta, i jeden uruchamiajacy chatzille.

I teraz pytanie, czy jest taki addon do firefoxa, ktory umozliwia umieszczenie zakladek w pasku tytulu (jak to jest w chrome albo w operze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Fenek

 

Są dwa sposoby na zachowanie ustawień FF .

 

Pierwszy to przekopiowanie w inne miejsce katalogu samego Firefoxa z danych aplikacji ( x:\documents and setting\nazwa twojego profilu ( W 2K/XP )\ Dane Aplikacji - kopiujesz na inny dysk / pendrive katalog mozilla z tej lokalizacji .

 

W W7 ( nie wiem czy tak samo jest w Viście ) jest to trochę inaczej - ścieżka to x:\users\nazwa twojego profilu\Appdata\Roaming .

 

Z tego katalogu kopiujesz katalog mozilla .

 

Drugi , szybszy sposób ( ale wymagający użycia dodatkowego programu ) to program MozBackup , jak sama nazwa mówi służy on właśnie do backupu profilu FF .

 

 

BtW . Mam mały problem z FF 3.6 .

 

Wreszcie jakiś czas temu zmusiłem siebie do przejścia na nowego FF ( powodem były ustawienia - FF 3.x nie widział wszystkiego z wersji 2.20 ale udało mi się to rozwiązać ) .

 

Został mi tylko jeden problem - mianowicie cache - FF 3.6 zapamiętuje tylko częściowo wprowadzone dane - nie chce za chiny zapamiętywać wpisywanych / otwieranych adresów .

 

Podpowiedzi z FF 3.x mam wyłączone .

 

Jak zmusić FF 3.6 do zapamiętywania stron w pasku adresu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z flashem. Zainstalowałem na nowo Win7 x64, przerzuciłem foldery z danymi (w tym z FF, żeby nie musieć konfigurować wszystkiego), zainstalowałem FF i flash. No i flash nie działa. Reinstalki programów nic nie dają. Wyrzuciłem FF, wyrzuciłem foldery, zainstalowałem na nowo FF i flash, no i działa. Wyłączam FF, włączam i znowu to samo - nie działa. Tego problemu na Operze nie mam. Na lapku mam XP i tego samego FF i wszystko hula. OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy ktoś ma może skuteczne rozwiązanie na konsumpcję pamięci ram przez FF 3,6? u mnie dochodzi do 1,5GB, nawet przy małej aktywności..szukałem po forach sensownego rozwiązania ale nie znalazłem - opisują tylko "wyciek" ale rozwiązania nie ma..

 

Win7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BtW . Mam mały problem z FF 3.6 .

 

Wreszcie jakiś czas temu zmusiłem siebie do przejścia na nowego FF ( powodem były ustawienia - FF 3.x nie widział wszystkiego z wersji 2.20 ale udało mi się to rozwiązać ) .

 

Został mi tylko jeden problem - mianowicie cache - FF 3.6 zapamiętuje tylko częściowo wprowadzone dane - nie chce za chiny zapamiętywać wpisywanych / otwieranych adresów .

 

Podpowiedzi z FF 3.x mam wyłączone .

 

Jak zmusić FF 3.6 do zapamiętywania stron w pasku adresu .

to powinno być w prywatności(przynajmniej tak mi się wydaje:

Zaznacz, że będzie pamiętał Historię przeglądania przez 90 dni,

Akceptuj Ciacha oraz

Akceptuj Ciacha z innych witryn (przechowuj: aż wygasną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...