Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie denerwuja lagi w FF. Najnowsza wersja, mocny config, a FF ma straszne opoznienia jezeli uzywa sie opcji zoom, szczegolnie na stronach z duza iloscia grafiki, statycznym tlem, np jakies streamy (ustream). Jest jakis sposob aby to przyspieszyc? Nie chodzi mi tylko o lagujacy scroll, ale nawet przelaczanie kart zakladek, czy rowijanie menu, potrafi sie zawieszac na ~3s.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam problemy z lagiem przy powiększonych stronach. Niestety do tej pory nie znalazłem rozwiązania które by eliminowało ten problem. W zasadzie wiele poprzednich wersji miało z tym problem i chyba tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś jak wyłączyć te denerwujące chmurki "shif+r improves bla bla bla..." gdy nakierowuje się obrazek z linkiem? irytuje mnie to bodajże od kiedy wyszła 3.0 wcześniej nie było tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś się sp@$@#%ło i na niektórych stronach jak chcę przewinąć stronę z dołu do góry lub odwrotnie, to ekran strasznie przycina i brakuje płynnego przewijania. Proces firefox.exe zjada całe jajko i tnie. Po chwili przechodzi ( lub nie ) i działa już dobrze. Irytujące to jest jak nie wiem. Na operze śmiga bez zająknięcia. Bez różnicy czy strona jest powiększona, pomniejszona czy w 100% wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Eksportuj zakładki do pliku json.

2. Odinstaluj FF.

3. Wywal wszelkie dane do FF (skasuj katalogi: Dane aplikacji\Mozilla, Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla).

4. Zainstaluj FF i importuj zakładki.

5. Pobierz najnowszą paczkę install_flash_player.exe i zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio (wczoraj) zrobiłem format dysku i wgrałem Windows 7 Ultimate 64bit PL. Pomału instaluję programy, konfiguruję system, jednak natrafiłem na mały problem. Zainstalowałem FireFoxa (najnowsza wersja 3.6.6) i chciałem zainstalować do niego dodatek AdBlock Plus. Niestety po pobraniu dodatek nie może się zainstalować, wyskakuje błąd "-260", taki jak na screenie poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Próbowałem rozwiązać problem za pomocą m.in. tych artykułów:

"Uszkodzone pliki rozszerzeń"

http://support.mozilla.com/pl/kb/Unable+to+install+add-ons

http://support.mozilla.com/pl/kb/Profiles#How_to_find_your_profile

 

Jednak niestety jak to bywa w życiu, nie udało się. Dodam, że AdBlock Plus nie chce się zainstalować, ale np. Stylish instaluje się bez problemu.

Macie może jakieś pomysły, jak naprawić ten błąd i zainstalować AdBlocka?

Jeśli nie, to może polecicie jakieś inne "usuwacze reklam"?

Pozdrawiam,

Darman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło. Dalej wywala ten sam błąd.

 

@edit

 

Ok, już wszystko w porządku, udało mi się zainstalować AdBlocka. Jak to zrobiłem? Ano, pobrało mi jakąś aktualizację przed chwilą i zaktualizowało mi FF do wersji 3.6.6. Przedtem miałem 3.6.0, dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd (byłem przekonany, że mam najnowszą wersję). Po aktualizacji FF postanowiłem jeszcze raz spróbować zainstalować AdBlocka i się udało, błąd nie wyskoczył. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez darman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pobawić v. 4 beta 1.. i pytanie - czy uda się "rozdzielenie" wersji 3,6 od beta 4? Kiedyś trafiłem na artykuł, który opisywał jak oddzielić poszczególne wersje FF.

Każda wersja FF zainstalowana w innym folderze, ale jak włączam 3,6 to sprawdza moje dodatki, czy są kompatybilne z 3,6 (bo większość nie działa pod 4). FF 4 strasznie długo się odpala (mam SSD intela). Chciałbym jakiegoś sposobu, by 3 była zupełnie "odosobnioną" przeglądarką od 4ki. Jest na to sposób? Nie chcę, by beta była moją główną przeglądarką, bo znalazłem już parę stron, gdzie nie poprawnie wyświetlała stronę, bo nie działają dodatki.. Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D.rek, mam nadzieję, że nie plotę bzdur, ale z Firefox'em to jest tak, że o ile sam folder programu jest osobno, to już profil użytkownika [domyślny - default] jest ten sam dla każdej, osobno zainstalowanej wersji FF, więc jedynym wyjściem, będzie stworzenie osobnego, nowego profilu użytkownika dla każdej z wersji, tylko przy odinstalowywaniu, odinstalowywaniu programami typu Revo Uninstaller, nie można bezwględnie usuwać wszystkiego odnoszącego się do jednej z wersji bo i tak wykasowany zostanie folder z profilem/ami i... [ ; raz sobie tak zrobiłem, więc przestrzegam.

 

 

edit:

 

Sprawdziłem to co napisałem i nie są to bzdury, wszystko ładnie działa : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Firefox ma menedzer profili i wystarczy go uruchomic z przełącznikiem -p zeby uruchomic osobna konfigurację.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj dziwna akcja i chciałbym zapytać, czy komuś się takie coś zdarzyło.

Moja Winda w pracy (xp po "performance" tweakach) killuje wszystkie aktywne okna, bez czekania na odpowiedź od nich - nie lubię czekać aż komputer się wyłączy po skończeniu pracy ;]. Wygląda to tak, że jeżeli nie zapisało się czegoś w jakimś programie, to idzie się to paść (program wyrzuca okienko "czy zapisać", etc, ale windows nie czeka na potwierdzenie i zabija program po jakimś tam czasie). Ale mniejsza z tym.

Firefox z kolei jest ustawiony tak, że zawsze przywraca zakładki, które były ostatnio z ostatniej sesji. Czyli- miałem, powiedzmy, 15 kart, to po wyłączeniu kompa i ponownym włączeniu będę je miał z powrotem.

 

No i teraz sedno, czyli rzeczona "akcja".

W piątek wyłączyłem kompa, jak zwykle. Do tej pory nie było problemu, wszystkie zakładki z powrotem się przywracały. A dzisiaj uruchamiam ff i... moim oczom ukazują się zakładki gdzieś z marca. Fox był zamykany od tego czasu kilkadziesiąt razy, cache czyszczone też kilkadziesiąt razy, przeglądarka najnowsza- aktualizowana, parę pluginów (web developer, firebug, mouse gestures, fireshot pro, page speed). Nigdy jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło i nie wiedziałem, że to w ogóle możliwe. Czy ktoś się z takim motywem spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na serwerze mozilli pojawiła się druga beta w wersji nightly FF 4.0 - Firefox 4.0 nightly Beta 2 build 1 [PL]

 

Muszę przyznać, że całkiem nieźle prezentuje się najnowsza odsłona FF, choć wygląda jak klon Chrome, ale i tak FF do mnie bardziej przemawia, tymbardziej wersja 4.0, która spisuje się całkiem nieźle, a to dopiero 'nocna' beta : )

 

 

 

edit:

 

Dla jasności poprawione : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wczoraj na serwerze mozilli pojawiła się druga beta FF 4.0 - Firefox 4.0 Beta 2 build 1 [PL]

 

Tyle ze to jest wersja testowa wersji beta. Skoro zdajesz sobei sprawę z faktu ze to wersja "nocna" to nie wprowadzaj innych w błąd.

 

JAk wyjdzie beta 2 to bedzie w releases a nie nightly.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Eksportuj zakładki do pliku json.

2. Odinstaluj FF.

3. Wywal wszelkie dane do FF (skasuj katalogi: Dane aplikacji\Mozilla, Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla).

4. Zainstaluj FF i importuj zakładki.

5. Pobierz najnowszą paczkę install_flash_player.exe i zainstaluj.

 

Nic nie dało, nawet nie importowałem zakładek i innych pierdół, bo na świeżej instalacji FF z flashem wychodziły jakieś cuda. Czyściłem i inne kombinacje dalej jestem w... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przesiadłem się z opery na mozille, i brakuję mi tutaj opcji Ctrl + Z, abym mógł przywrócić zamknięte zakładki... Jest coś podobnego w firefoxie?

 

jak masz zainstalowanego tab mix plusa to robisz to ctrl+F12. Ogólnie polecam bo jeden z najlepszy dodatków do FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...