Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczył dzisiaj update firefox-a.

Zainstalowałem skuszony wizją szybszej lepszej przeglądarki :)

 

A co dostałem w zamian?

Kaloryfer.

 

 

Odpaliłem sobie youtube na lapku

C2D 7100 1.8 GHz 

i zostawiłem na pauzie przez 15 min.

 

Przychodzę do pokoju a lapek wyje jak 

farelka. Zerknąłem w menagera urządzeń w poszukiwaniu 

przyczyny no i patrzę a tam

proces plugin-container zużywa 90% zasobów :|

 

Wirus, pomyślałem :)

Zamknąłem i o dziwo wyłączył się youtube...

 

 

 

 

 

Zdaje sobię sprawę że wyświetlanie filmiku pożera jakieś tam zasoby

ale do tej pory było to 20-30% 

 

bez przesady

 

 

 

 

 

Edit:

 

Chyba raczej winny jest najnowszy flash player.

post-146198-0-15489800-1393011630_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak mi się nudziło, że zainstalowałem najnowszego firefox-a.

Eksperyment został przeprowadzony na Core i7, dysku SSD i ramdysku (tylko profil).

Ludzie: jak można tego używać. Chrome chodzi ze trzy razy szybciej, a Opera chyba pięć (tzn. ja nie nadążam patrzeć).

Palemoon 64-bit: różnicy nie stwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem się przesiąść na chrome'a, ale nie daję rady pracować bez osobnego paska wyszukiwania. A lisek chodzi u mnie szybko. No i jak tu żyć bez Adblocka i innych dodatków... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Adblock leci sobie ostatnio w kulki , na Operze 12.16 nie było w ogóle opcji włączenia/wyłączenia białej listy .

 

Na FF działa normalnie , Chrome ani ChromoOpery nie próbowałem .

 

A jak już mowa o życiu bez Adblocka to można to robić na poziomie systemu a nie tylko przeglądarki choćby za pomocą pliku host.etc czy programu Admuncher .

 

Sposób z host.etc jest o tyle fajny że żaden skrypt antiadblock nie działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do opery coś w stylu firefoxowego tab mix plus? Jestem strasznie przyzwyczajony do tego jak mi działają karty i chciałbym mieć identycznie na operze. Jak nie ma takiej możliwości to zostaje lisek.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek w wersji 28 jest najprawdopodobniej ostatnim, w którym uświadczymy znane nam od dawna UI - wraz z wersją 29 w głównym kanale pojawi się Australis, coś (imho) wyjątkowo brzydkiego, Chromopodobnego.

Trzeba będzie dokładniej obadać to narzędzie: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/classicthemerestorer/ :) <- edit: błędny sznurek - już poprawiony

^chyba, że Mozilla będzie na tyle miła i pozwoli finalnie na ustawienie starego wyglądu bez takich kombinacji (np. mój FF wygląda jak wersja 3.x :D)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas krajs. Wygląd z 3.x trzymam do tej pory, bo te nowe fikuśne co weszły od którejś wersji totalnie mi nie pasują. A jak teraz mają znowu zrobić rewolucję w wyglądzie, przekręcając wszystko o 180o, to chyba mi się krew zagotuje. Nie ma gorszej rzeczy, jak uszczęśliwianie, na siłę, zmianami w gui co aktualizację. To ma wyglądać po staremu, a całe poprawki i zmiany powinny zachodzić w tle, "od kuchni".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak mi się nudziło, że zainstalowałem najnowszego firefox-a.

Eksperyment został przeprowadzony na Core i7, dysku SSD i ramdysku (tylko profil).

Ludzie: jak można tego używać. Chrome chodzi ze trzy razy szybciej, a Opera chyba pięć (tzn. ja nie nadążam patrzeć).

Palemoon 64-bit: różnicy nie stwierdziłem.

 

Istnieje już w Chrome i Opera color management ? (obsługa profili barwnych / zarządzanie barw ... by kolory na monitorze były wiernie wyświetlane, nawet jak nie pokrywa się idealnie z sRGB ... a praktycznie żaden monitor się idealnie nie pokrywa, bo kalibrowanego sprzętowo EIZO CG nie liczę)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?p=77873

 

Po tym zabiegu u mnie ff o wiele szybciej wczytuje strony. Co do chrome to nie podchodzi mi w ogole ta przegladarka.

Używam tych metod od ~2009 i faktycznie, po ich zaaplikowaniu Lisek żwawo zasuwa :D.

Chrome? UI nietykalne, zerowe wręcz możliwości dostosowania pod siebie + pełne powiązanie z ekosystemem Google - dziękuję bardzo, nie jestem zainteresowany. Wolałbym webkitową Operę, choć też uboga w opcje, to jak dla mnie wypada nieco bardziej przekonująco.

^z Firefoxa korzystam od 2004 roku (chyba nawet pierwsza wersja), wcześniej używałem Netscape, również na silniku Gecko

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej aktualizacji do ff 28.0 mam mały zgrzyt z czcionką na stronie głównej purepc.pl

 

Część strony jest ok, zjeżdżając niżej w pewnym momencie zmienia się ( minimalnie ale jednak ) sposób renderowania. Jeszcze wczoraj było ok, przed aktualizacją. Zrobiłem update i dopiero dzisiaj przeglądając newsy na głównej od razu rzuciło mi się to w oczy. A tak to wygląda w powiększeniu, widać ewidentne różnice po bokach liter.

post-15883-0-79134000-1396871925_thumb.jpg

post-15883-0-62358300-1396871930_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka burza, jak komuś się ff zaktualizował z automatu to faktycznie mógł się przestraszyć. Bez żadnej skórki to lisek toczka w toczkę jak chrome :damage_wall: wygląda.
Obecnie próbuje się przyzwyczaić, ale pewnie z addonem https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/ do przywrócenia poprzedniego motywu się docelowo przywitam, strasznie nie widzi mi nowo powstałe skupisko ikon i menu dodatków po prawej stronie obok wyszukiwarki. Pewnie można to dostosować, ale imo poszli w zupełnie w złym kierunku jeśli chodzi o interfejs. Do tego samo menu główne jakby wspólne dla wersji mobilnych robili(Firefox OS), mało bezpośrednich pozycji, duże ikony(specjalnie na palec chyba), wyeksponowane przyciski wytnij,kopiuj, wklej :kijem:.

W pozostałych kwestiach jak wydajność, stabilność nie widzę narazie różnicy , choć co jakiś czas przy uruchomieniu nie wczytuje mi się zawartość paska zakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTR daje nawet niezły efekt, ale to wciąż mnie nie satysfakcjonuje.

Firefox ESR - tam stary interfejs będzie jeszcze przez parę miesięcy. Później dokonuję zawijki na Pale Moona.

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy numer(Major), obecnie 24 to numer wersji kodu źródłowego firefoxa na którym bazuje(utożsamiany z wersją silnika Gecko). Kolejne (minor i release) są niezależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jeden mankament FF 29 - nie wszystko chce pod nim działać .

 

Co prawda na razie dotyczy to jednej gry via FB , na starszej wersji działa .

 

Co dziwne to ten sam problem jest na Operze 12.16 z tą grą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wygląd to najmniejszy mankament nowego FF 29.
Raz uruchomi się normalnie raz okno jest okrojone z zakładek i niektórych przycisków.
Cyrk jest też z przywracaniem sesji, kończę jedną, po jakimś czasie uruchamiam ponownie, a tu możliwość przywrócenia jeszcze poprzedniej sesji z np. z wczoraj.

Pamiętam, jak chyba w wersjach od 20 do 24, kiedy to co zmienili wersje główna, trzeba było czekać na kilka aktualizacji zanim dało się z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z okazji formata i patycjonowania

wrzuciłem nowy system i nowego firedfoxa.

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dość niskie

zapotrzebowanie na zosoby przy odtwarzaniu filmów YT....

... więc potestuje zobaczymy czy u mnie też się będzie sypać po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...