Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Potestowałem... wiesza się ciągle... i nie patchują :)

Kolejny do testów idzie Maxthon Cloud.

 

 

 

to dziwne bo ja zaobserwowałem u siebie bardzo duży apetyt na ram

 

Nie doprecyzowałem - chodziło mi o zasoby procesora.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te kilka jest akurat istotne :)

 

  • Brak możliwości wskazania wybranego fragmentu nagrania, brak możliwości buforowania video, brak elastyczności w kontroli jakości nagrania
  • HTML5 nie daje możliwości wykorzystania mikrofonu i kamery przez użytkownika – co jest jedną z kluczowych funkcji na Youtube i w wielu innych serwisach (po prostu z HMTL5 nie nagramy żadnego filmu naszą kamerą w laptopie)
  • HTML5 jest nieefektywny jeśli chodzi o odtwarzanie filmów na pełnym ekranie podczas gdy Flash radzi sobie z tym bardzo dobrze łącznie z sprzętową akceleracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wręcz odwrotnie.

Z flashem filmiki nie buforowały się do końca, a tylko trochę więcej niż to co było wyświetlane.

Do tego kiedy wracałem do jakiegoś obejrzanego fragmentu, to filmik buforował się od tego miejsca ponownie.

Nie mówiąc już o zasobożerności tego ustroństwa.

Także każdemu to inaczej działa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiG29

Dokładnie! Tamten wpis został poczyniony w 2010 roku, sporo czasu minęło. Z Flashem mam co i rusz jakieś problemy w przypadku YT, chociażby buforowanie (kiedyś działało inaczej, lepiej :)) czy permanentne "zwieszanie" odtwarzania przy przewijaniu, gdzie pozostaje tylko przeładować*. Wersja HTML5 sprawdza się wyśmienicie, szkoda, że oferuje tylko wersje klipów 360p i 720p (brakuje wszystkiego "pomiędzy", jak i 1080p), gdyby nie ten mały szkopuł, to przerzuciłbym się na stałe. Wypowiadam się z perspektywy użytkowania przeglądarek Firefox 24.5.0 (ESR)/Pale Moon 24.5.0/Opera 21.0.1432.67, choć Liseł 28 zachowywał się podobnie.

*Magic Actions for YouTube wspomniane wyżej pomaga na buforowanie i zawiasy :D

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te kilka jest akurat istotne :)

  • Brak możliwości wskazania wybranego fragmentu nagrania, brak możliwości buforowania video, brak elastyczności w kontroli jakości nagrania
  • HTML5 nie daje możliwości wykorzystania mikrofonu i kamery przez użytkownika – co jest jedną z kluczowych funkcji na Youtube i w wielu innych serwisach (po prostu z HMTL5 nie nagramy żadnego filmu naszą kamerą w laptopie)
  • HTML5 jest nieefektywny jeśli chodzi o odtwarzanie filmów na pełnym ekranie podczas gdy Flash radzi sobie z tym bardzo dobrze łącznie z sprzętową akceleracją.

ad1:

https://www.youtube.com/watch?v=m-M1AtrxztU#t=91 - niezmiennie otwiera Rather Be na 1:31 w odtwarzaczu HTML5 chrome'a. Zmiana 480-720-1080p w locie też działa, więc nie rozumiem tego punktu - to jest z 2010r czy jak?

ad2:

można nagrać to w 1000 formatów, czymkolwiek, YT i tak skonwertuje. Większość użytkowników ogląda YT, a nie wrzuca filmy, a Ci, którzy wrzucają, jakoś sobie radzą. I tak dostęp do kamery i mikrofonu powinien być niektórym zabroniony. Kto wrzuca na YT coś nagrywanego realtime, bez edycji, kamerą z notebooka? Gimbaza jest bardziej pełnosprytna.

ad3:

again: to jest z 2010r? Radzi sobie lepiej, niż flash.

 

Update: Aragorn mnie ubiegł. Z tym 2010 to strzelałem, jak widzę trafiłem :P

 

Wersja HTML5 sprawdza się wyśmienicie, szkoda, że oferuje tylko wersje klipów 360p i 720p (brakuje wszystkiego "pomiędzy", jak i 1080p)

Gdzie tak masz? To chyba zależy od materiału wejściowego. Materiały HD - przynajmniej w chrome - mają do wyboru 240/360/480/720/1080

 

Update2: Sprawdziłem, w HTML5-playerze linuxowego FF nie działa wskazywanie konkretnego momentu, a przy rzeczonym Rather Be mam do wyboru tylko 360 i 720p. Lame, FF jest z tyłu po prostu jeżeli chodzi o HTML5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak masz? To chyba zależy od materiału wejściowego. Materiały HD - przynajmniej w chrome - mają do wyboru 240/360/480/720/1080

Firefox 24.5.0 (ESR), Pale Moon 24.5.0. Na najnowszej Operze nie jestem w stanie nawet wymusić odtwarzacza HTML5 - po wyłączeniu Flasha sugeruje, aby go zainstalować.

Firefox 28 zachowywał się tak samo, jak wersja podana wyżej i obstawiam, że w przypadku 29 jest podobnie. ^Odtwarzanie od zadanego momentu działa tak, jak powinno :) [Win7x64]

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro w robocie sprawdzę na windzie, ale wygląda, że FF jest faktycznie po prostu do tyłu z HTML5 względem chrome'a, przynajmniej jeżeli chodzi o YT - co w sumie nie powinno dziwić; głupio by było, gdyby produkt konkurencji radził sobie z produktem google lepiej, niż ich przeglądarka ;]

Chrome może mieć walcowaty interface, ale jako przeglądarka jest naprawdę niezłe.

 

Update: Na windowsowym FF działa wskazywanie momentu, ale faktycznie nie ma większości trybów; przy rather be są tylko jak pamiętam 360p i 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania do ekspertów 

1) Czy mogę skonfigurować FF tak by korzystał z wybranego przeze mnie łącza internetowego  ( mam dwa dostępne ) ? 

2) Gdzie znajdę informację na temat scryptów w FF potrzebuję taki z możliwością przełączania proxy ? <- udało się opanować za pomocą add-ons

 

Miłego dnia. 

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z FF. Ostatnio odkryłem, że pewne strony nie chcą w ogóle poprawnie się wczytywać, np. strona Pocztexu. Wygląda to tak:
beztytuuvaj73.png
Uruchamiałem już FF w trybie awaryjnym z wyłączonymi wszystkimi dodatkami i jest bez zmian. Na Comodo Dragonie opartym na Chromie wszystko jest OK.
Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś na nowo ? Jeśli tego nie robiłeś to można usunąć całkowicie cache i wszystkie pozostałóści po Firefox. Piszę o ukrytych podkatalogach w folderze: użytkownicy\[nazwa użytkownika]\AppData. We wszytkich podkatologach czyli Roaming i Local usuwamy katalog Mozilla. To samo w  program files i dopiero świeża instalacja. Czasem jak coś sie perdzieli u mnie  to pomaga.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z związku z kłopotliwością opery w kwestii odtwarzania wideo wróciłem do liska księżyca. Program i dane na ramdysku = wyraźnie wolniej, ale w miarę komfortowo.

BTW kameleona rozwijają znowu, jak się okazuje aż od stycznia, wydali nawet pierwsze RC: http://kmeleon.sf.net/files/K-Meleon74.0b4.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończono wsparcie dla Firefoxa 24 ESR. Czy ktoś z was używał?

W planach miałem przesiadkę na Pale Moona - wraz z wydaniem wersji 25 plan ten nieco się zachwiał, z racji na pewne perturbacje. Nie działalo kilka istotnych dla mnie rozszerzeń. Szczęśliwie wraz z wydaniem 25.0.1 problem został rozwiązany, a ja szczęśliwie dokonałem zawijki (+useragent override) :).

Awaryjnie rozważałem Liska lub jakiegoś forka + CTR, jednak na razie obeszło się bez stosowania takich metod. UI Australis to zuo (sic!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ff 33, serio. Wcześniej siedziałem na chromium, dzięki wielowątkowości wygrywał z liskiem, pod wzglęm responsywności. W najnowszej wersji liska odzielili proces renserowania strony od UI, czyli teraz, gdy ładowanie strony będzie miało czkawkę nie spowolni ui. Sam wróciłem dzięki temu do ff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość ustawienia dla playlist na youtube, by filmy zawsze wczytywały się w najwyższej jakości?
Przed ostatnią aktualizacją flasha, wszystko działało fajnie, wybrałem np 720p na jednym filmiku i działało na wszystkich następnych bez potrzeby ingerencji, teraz zawsze odtwarza na niższej.
W profilu google mam wybrane by zawsze wybierał najwyższa jakość, ale tak nie robi. Przy korzystaniu z odtwarzacza HTML5 jest to samo.
 

FF 34.0

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome ma fajna funkcjonalność na kartach - gdy na stronie jest jakaś zawartość wideo, to koło ikony strony, jest symbol odtwa.

Czy jest jakieś rozszerzenie oddające tą samą funkcjonalność w lisku?

 

@up

Magic actions for youtube rzeczywiście jest dobrym rozszerzeniem,ale nie działa z osadzonymi na innych stronach filmami YT,dlatego uzywam SmartVideo for YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo mi się już pomysły skończyły.

Mam problem z odtwarzaniem pod Firefoxem.

Po zainstalowaniu najnowszego flasha przestawało działać Youtube i inne tego typu strony.Wyskakiwał też błąd pliku mscms.dll pod czas instalacji flasha jak i pod czas otwierania PDF-a.

Po usunięciu flasha Youtube zaczynało działać ale na przykład filmiki na fb dalej były martwe.Dopiero po włączeniu odtwarzacza HTML5 na tej stronie  https://www.youtube.com/html5 filmiki działają.

Niestety odtwarzacz na fb czy na Polskastacja dalej nie działa.

Dodam że odinstalowałem całkowicie firefoxa total uninstalerem ale po instalacji dalej jest to samo. brakujący plik mscms.dll zassałem z chomika i teraz podczas otwierania PDF-a jest OK.

WIN 7 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...