Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po różnych bojach i przebojach przesiadłem się na fork fx o nazwie Palemoon, do tego oczywiście wtyczki x64 (jre, flash). Wszystko działa ekstra.

Nie zaszkodziłoby z appdata\local i appdata\roaming też pokasować foldery mozilli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo przesiąkłem lisem żeby zmieniać przeglądarkę.Coś z appdata usuwałem ale chyba nie wszystko.

Dodam że gdy wchodzę na stronę na której ma się coś wyświetlić to od razu pojawia się kółeczko obok wskaźnika i pulsuje regularnie.

Kurcze system mam prawie cztery lata, jak przyjdzie mi to wszystko instalować od nowa to będzie rzeź w biały dzień ...... :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo przesiąkłem lisem żeby zmieniać przeglądarkę

No właśnie to co polecam ja czy ULLISSES to są takie "ulepszone" Fx. Masz osobne wersje pod względem wyglądu (klasyczny/nowy), procka (atom/x86/x64) i przeróżnych modyfikacji jakie sam autor wprowadza - czy to Palemoon, LightFirefox, Waterfox itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, czy jest Light 64bit. Nie widzę sensu instalacji takowej wersji - chyba że zamierzasz oddać przeglądarce więcej niż 4GB RAM.

A co do samego Flasha, to w wersji 38 wchodzi Shumway, czyli wtyczka Adobe będzie zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czy nie warto to kwestia indywidualna. Jeśli masz np. 8GB RAM i otwarte dwadzieścia kart no to myślę, że warto. Jednak jeśli tylko sprawdzasz pocztę i forum to raczej szkoda zachodu :D

 

KaszaWspraju: u mnie wyskakiwał błąd i po zaakceptowaniu ręcznej instalacji, po prostu wywalało Cię do strony adobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome ma "swojego" flasha.

Jak chcesz uniknąć formata to raczej nie ma innej opcji niż odinstalowanie i skasowanie wszelkich pozostałości mozilli i flasha z programfiles i appdata (zarówno subkatalogi local i roaming).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem Firefoxa łącznie ze wszystkimi rozsianymi plikami i to samo zrobiłem z flashem.Niestety ale po ponownej instalacji NIC się nie zminilo.Wymiękłem :sad:

Dodam że po włączeniu GG (stare 7.7 ) wyskakuje monit o instalację flasha.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. GG jest na kontrolce IE, a dla IE jest oddzielny flash. Polecam zapoznać się z WTW.

2. Masz w Windows zainstalowany Service Pack 1? Jeśli nie to, zainstaluj.

3. Odinstaluj Flasha i usuń wszystkie jego katalogi Adobe/Flash (w Program files, AppData\Local, AppData\LocalLow, AppData\Roaming).

4. Odinstaluj Firefoxa i usuń wszystkie jego katalogi Mozilla (w Program files, AppData\Local, AppData\LocalLow, AppData\Roaming).

5. Uruchom ponownie kompa.

6. Przeleć po systemie programem AdwCleaner i usuń wszystko co znajdzie.

7. Przeleć po systemie programem CCleaner i usuń wszystko co znajdzie (pliki i rejestr).

8. Uruchom ponownie kompa.

9. Zainstaluj najnowszego Firefoxa.

10. W Firefox wejdź na stronę Adobe, pobierz Flasha i zainstaluj.

W przypadku 32bit MUSI działać. W przypadku 64bit nie dam sobie ręki uciąć, bo nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc.

ULLISSES zrobiłem dokładnie to co napisałeś.Niestety ale nic się nie zmieniło.

Problem narodził się po aktualizacji systemu i świeżo zainstalowanego Offica.Dodatkowo trapi mnie zawieszanie się liska na paręnaście sekund, zwłaszcza przy otwarciu  nowej karty.

Sytuacja wygląda tak że w miejscu gdzie powinien być film jest białe tło i dość szybko miga kółko przy wskaźniku.Po naciśnięciu miejsca gdzie powinien być film, lisek zamiera razem ze wskaźnikiem na dobre parę sekund.

Po odinstalowaniu flasha zaczyna działać Youtube i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak pomyśle o nowym systemie to aż mnie    :mur:    Ta siódemka ma już parę lat i trochę się tego uzbierało.

Powiedźcie mi jeszcze jedną rzecz, który folder skopiować żeby po instalacji Origin nie ciągnął wszystkiego od nowa??

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem ostatnio używać Firefoxa z uwagi na jakieś dziwne problemy na youtube i brak pełnej obsługi html5. Póki co do tego celu najlepszy jest Chrome. Może wersja 37 wreszcie będzie miało pełną obsługę?

Z tego co widać to Firefox regularnie traci popularność na rzecz Chrome. http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.aspJeśli twórcy firefoxa nie zaczną zajmować się rzeczami istotnymi to za parę lat Firefox spadnie do 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF od czasow zmiany podejscia do nr. kolejnych wersji na taki jak w chrome (szybkie nabijanie numerkow) zaczal tracic. Zaczeli odwalac kaszane. Zamulili przegladarke, dali jakies debilne reklamy (kojarze jedynie z artykulow). Pozniej wpadli na kolejna zmiane ui, ktore jeszcze bardziej pogrzebalo liska.

 

Na linuxie jeszcze jakos ta przegladarka dziala.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waterfox czy PaleMoon? Wypowiedzi pod kątem kompatybilności z netem w wersji Bolsza, czyli certyfikaty, debilizmy działające tylko na IE itp.

Pale Moon, serdecznie polecam, między innymi z racji na stary UI. Korzystam od października i bardzo sobie chwalę.

Gdybyś miał problemy z certyfikatami, zmień security.tls.version.min z 1 na 0 :).* (1)

IE? Co wymaga tej przeglądarki? Nie spotkałem się od dawien dawna z koniecznością stosowania ActiveX. Jedyne, z czym miałem problem w przeciągu ostatnich paru lat, to upgrade firmwareu na wiekowym routerze :P.

 

*

Oraz ew. przestaw te parametry na true (2)

 

security.ssl3.ecdhe_ecdsa_rc4_128_sha

security.ssl3.ecdhe_rsa_rc4_128_sha

security.ssl3.rsa_rc4_128_md5

security.ssl3.rsa_rc4_128_sha

 

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowa odpowiedź, ceni się. Miałem kiedyś w firmie problem z dostaniem się na konto na e-sąd, bo pieprzyła się Java na spółkę z certyfikatem (certyfikat na donglu). Kombinowałem ze 2 dni na FF i okazało się, że zacofany system (jak to w bolszy) działał tylko z IE... Później jakoś udało mi się obejść.

Ja korzystam z Classic Theme Restorer więc zmiana UI to dla mnie nie zmiana. Kwestia jeszcze jak TabMixPlus współpracuje z PM. Na stronie wyszczególniony jako pending, masz może jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z Tab Mix Plus. Pobierz wersję portable przeglądarki i sam obadaj, jak się sprawa ma z rozszerzeniami których używasz :)

 

@Tapatalk

 

Edit: Pobieżny test wskazuje na to, że działa

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56k warning:

LDgJQie.png

Tak, używam Kasperskyego, i tak zaimportowałem jego certyfikat. Dla absolutnej jasności dodam też, że ciasteczka mam ustawione na "akceptuj wszystkie".

 

Problem rozwiązany prowizorycznie: wyłączenie dwuetapowej weryfikacji. Pozostaje mieć nadzieję, że coś się wymyśli...

Edytowane przez KPiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Firefox 39. Jest już w miarę dobrze na tyle że można powrócić z Chrome.

jest już nawet 40.0 beta

nie wiem czemu ale w wersji 39 mam problem z przeciskiem wstecz (chwilowa pikseloza) jak używam niefirmowych motywów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: Firefox (obecnie 40.0.3 a zaczeło się chyba od 39 nie wiem bo już dawno) po każdorazowym starcie komputera na nowo przegladarka odpala się w trybie fullscreen. Musze klikać F11. Chciałem aby było domyślnie jak dawniej z oknem i z menu, ale nie potrafie znaleźć tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...