Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po aktualizacji do 41.0.1, nie mogę zmienić ustawień nowej karty. Dotychczas w browser.newtab.url miałem wpisane about:home i lądowałem jak chciałem na stronie startowej firefoxa. Teraz przeglądarka uparcie na nowej karcie serwuje okienka z najczęściej/ostatnio odwiedzanymi stronami, bez różnicy co ma wpisane w browser.newtab.url.

Mógłbym się do tego przyzwyczaić, ale jest to o tyle irytujące, że kursor pojawia się na pasku adresu, a ja wolę gdy jest na wyszukiwarce. Zna ktoś sposób, żeby działał jak wcześniej, albo żeby chociaż kursor się ustawiał gdzie chcę?

 

edit:

Problem mój rozwiązałem przy pomocy dodatku "New Tab Override" - jak zwykle mozilla musi na siłę uszczęśliwiać użytkowników, a użytkownicy sami muszą się przed nią bronić :/

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość by przywrócić stary sposób wyświetlania zapisanych stron w Pocket? Miałem zainstalowany jeszcze stary addon, niestety w pewnych sytuacjach zaczął powodować crashe.
W wersji wbudowanej od jakiegoś czasu w ff, by zobaczyć zapisane strony trzeba otwierać całkiem nową zakładkę ze stroną. Mało to wygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z rozszerzeniem Videodownload Helper (nagle z przechwytywanych linków zginęły mi formaty mp4, flv) więc postanowiłem odświeżyć FF w wersji hard, czyli skasowałem swój profil, utworzyłem nowy i chciałem skorzystać z funkcji FF Sync, by ściągnąć swoje zakładki, hasła oraz rozszerzenia i tu pojawia się zonk - Strona logowania ładuje się, ale jest tylko szare okno z logiem mozilli w prawym górnym rogu.

Ponieważ przed tym błędem aktualizowałem flash playera odinstalowałem go, wyczyściłem, odinstalowałem FF 45, wyczyściłem katalogi, rejestr, zainstalowałem FF w wersji 43, jakąś starszą wersję flash'a, ale problem pozostał.

Chcę się logować, to okno FF Sync jest szare z logiem Mozilli w górnym rogu, bez pól wpisu e-mail'a, hasła. Pola pojawiają się na krótką chwilę, gdy przeładowuję stronę, lub na dłuższą chwilę, gdy w pasku wyszukiwarki wpisuję tekst i akceptuję wybór enterem - jednak nie ma możliwości jego zaznaczenia i wpisania czego kolwiek. Zabawa "wstecz", "do przodu" nie pomaga.

Przed zauważeniem tego problemu aktualizowałem też bios laptopa (Dell Vostro 3558). Siedzę na W7 HP x64. 

Przeglądarka BEZ wtyczek, rozszerzeń, po czystej instalacji (w pierwszej karcie zachęcającej do logowania do FF Sync też nie mogę nic zrobić). Akceleracja sprzętowa wyłączona.

Podpowie kto, co mogę jeszcze zrobić?

 

Edyta:

Problem rozwiązany - winowajcą okazał się modem Huwawei e160 z netem HSPDA w Play. Zmiana dostawcy i wsio ok

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko Firefox ma wbudowaną funkcję ładnego formatowania tekstu do czytania?

Odkąd Evernote uśmiercił Clearly chyba będę używał znowu trzech przeglądarek (Chrome ogólnie, Firefox do czytania i od niedawna Opera ze swoim darmowym VPN do korzystania z hot-spotów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z otwieraniem nowych stron nie w zmaksymalizowanym oknie? Jak wybiorę z PPM "otwórz w nowym oknie", to otwiera się prawidłowo (okno na cały ekran). Jeśli jednak otworzy się samoistnie nowe okno po kliknięciu linka za pomocą LPM, to wyświetla mi się małe okno, które sam muszę zmaksymalizować. Dzieje się tak od około 10 wersji i mam już powoli tego dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech - do momentu wyjścia wersji 48.0.2 wszystko było w porządku, ale oczywiście mozilla musiała coś znowu schrzanić. Wie ktoś, jak przywrócić stary pasek adresu wyświetlający podpowiedzi? Obecnie wygląda to tak:

https://drive.google.com/file/d/0B8TLZqZVOR4gcm9rY3dlXzBOZHM/view?usp=sharing

 

Wcześniej tytuł strony i adres były jedno pod drugim, teraz zrobili obok. Czytelność tego pozostawia bardzo dużo do życzenia, ponieważ adresy nie są w jednej linii względem siebie. W zasadzie po cholerę mi tu tytuł strony? Classic Theme w tym zakresie nie pomaga...

 

 

EDIT: już nieważne - pomogło ponowne przerzucenie wszystkich ustawień z CTR.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu z FF. Ostatnio zrobiłem odśwież FF z myślą że to pomoże. Otwarte 3 okna i kilkadziesiąt zakładek. FF wiesza się i muli. Wcześniej tego nie miałem. Sam już nie wiem w czym szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, FF ponownie wystawia "wierność" użytkowników na próbę.

Na co dzień korzystam z kanału beta i jakiś czas temu wskoczył build wersji 57, która wg planu dnia 14.10 zastąpi wersję stabilną.

Co nową wersję wyróżnia to ogólna poprawa wydajności, parę nowych ficzerów i całkowite porzucenie starego API rozszerzeń.

 

To ostatnie, niestety oznacza, że od aktualizacji znaczna część dodatków może już nie działać.

Te mniej popularne i/lub porzucone przez twórców mogą nigdy nie być przepisane na API WebExtensions. Gorzej, że niektóre rozszerzenia nie mogą zostać przepisane ze względu na braki w samym nowym API.

 

Takim przypadkiem jest niestety "Session Manager", przez co wróciłem do kanału release i wersji 56.

 

Z drugiej strony migracja była już od dłuższego czasu zapowiadana, a i same zmiany nie są złym pomysłem.

Gorzej, że wsparcie Mozilli dla twórców owych dodatków nie jest najlepsze, podobnie jak obecne możliwości nowego API.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pewien problem z firefoxem już od dłuższego czasu. Otoz jak włącze ochronę przed zamknięciem wielu kart wyskakuje taki komunikat przy próbie zamknięcia firefoxa:
obraz.png.46ed97ddeef41324b8561c368c05e5bc.png
 

Problem w tym ze zeby wylaczyc te opcje wystarczy odptaszkowac widoczna na obrazku opcję. I nie wiem czemu ale albo sam jakoś podświadomie, albo w jakiś samoczynny sposób wyłącza się ta opcja (podejrzewam iż z pośpiechu nie naciskam zamknij karty tylko trafiam poza przycisk i to odhacza tę opcję). I oczywiście zorientuje się zawsze wtedy kiedy pozamykam kilka ważnych kart już bez komunikatu.

I teraz pytanie - czy da sie jakoś pernamentnie zablokować wyłączenie tej opcji w Firefox, tak żebym tylko świaodmie wchodząć w ustawienia firefox mogl wylaczyc tę opcje a nie w tak prosty sposob jak na w/w obrazku :/

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 12:51, Bull_Byk napisał:

Cześć,

mam pewien problem z firefoxem już od dłuższego czasu. Otoz jak włącze ochronę przed zamknięciem wielu kart wyskakuje taki komunikat przy próbie zamknięcia firefoxa:
obraz.png.46ed97ddeef41324b8561c368c05e5bc.png
 

Problem w tym ze zeby wylaczyc te opcje wystarczy odptaszkowac widoczna na obrazku opcję. I nie wiem czemu ale albo sam jakoś podświadomie, albo w jakiś samoczynny sposób wyłącza się ta opcja (podejrzewam iż z pośpiechu nie naciskam zamknij karty tylko trafiam poza przycisk i to odhacza tę opcję). I oczywiście zorientuje się zawsze wtedy kiedy pozamykam kilka ważnych kart już bez komunikatu.

I teraz pytanie - czy da sie jakoś pernamentnie zablokować wyłączenie tej opcji w Firefox, tak żebym tylko świaodmie wchodząć w ustawienia firefox mogl wylaczyc tę opcje a nie w tak prosty sposob jak na w/w obrazku :/

Opcje -> ogólne -> przywracanie poprzedniej sesji zaznacz ptaszki i nie ważne czy zamkniesz czy nie - jak otworzysz to ci przywróci wszystko tak jak zamykałeś. Oczywiście mozesz wtedy wyłaczyć opcje ostrzegaj mnie przed....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...