Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5
http://i3.fmix.pl/fmi1058/2623106c002512e3495778b5

http://i1.fmix.pl/fmi463/7a8c84c500176a76495778c3

 

Mam problem z FireFox-em:

http://i1.fmix.pl/fmi1379/4342532c0004ceda4957774f

 

Podejrzewam, iż o jest rozszerzenie Session Manager.

Próbowałem skasować katalog chrome i nic.

 

Nie znam się za bardzo, chciałbym rozwiązać problem szybko bardzo proszę o pomoc i z góry Dziękuję.

 

Dodam, że problem objawił się po aktualizacji oraz, że u innych użytkownikach nie występuje, w trybie awaryjnym po wyłączaniu wyłącznie rozszerzeń nie zauważyłem problemu.

 

Zauważyłem, że to nie tylko poprzez tryb awaryjny z wyłączeniem wtyczek działa. Działa również, gdy otworzę nowe okno bez wielu kart.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox przestał mi zapamiętywać loginy na forach/stronach itp. (np. loguje się na pure, wyłączam ff, włączam i jestem wylogowany). Wygląda na problem z ciasteczkami ale bawiłem się opcjami i nadal jest to samo.

 

Nowy profil załatwił sprawę.

Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mialem pewne problemy z foxem, tzn strony nie ladowaly sie do konca...prawie za kazdym razem zostawalo pare szczegolow, ktore nie chcialy sie zaladowac. Zainstaloawlem go od nowa, z nowym profilem...i chyba wtedy juz mialem ten blad. Nie pamietam, czy nie wczesniej.

Obecnie nie jest zoptymalizowany, a przynajmniej nie umyslnie ;) Ze wszystkim jest ok, poza tymi fotkami na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie jak na to poradzić:

Dołączona grafika

 

Ofc włączałem i wyłączałem Jave i zainstalowałem najnowszego playera i dale mam to samo. Na inny stronach filmy działają tylko nie na youtube.

 

Problem nieaktualny. Wyczyściłem cache i wszystko działa jak dawniej. Wiec jak komuś nagle youtube przestanie działać (mimo ze nic nie ruszał w ustawieniach i nic nie instalował) to trza wyczyścić cache przeglądarki.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, nie mąge uruchomić javy, na firefox 3.06, próbowałem też na 3.01 i to samo, a na IE bezproblemowo działa. System świeżo postawiony Vista x64 HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, nie mąge uruchomić javy, na firefox 3.06, próbowałem też na 3.01 i to samo, a na IE bezproblemowo działa. System świeżo postawiony Vista x64 HP

 

a javę pewnie pobrałeś najnowszą w wersji 64 bit ?? co?? to pobierz 32 bitową bo FX jest 32 bitowy... (jest co prawda wersja firefoxa 64 bitowa ale nie ma flasha 64bitowego i taki browser to smieć na dzien dzisiejszy niestety )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

java 32bit, ale duużo szukałem w necie 3-4h mi to zajęło, i widzę że wiara ma z ff3 i java dużo problemów, wywaliłem ff3 i zainstalowałem ff2 i działa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poszukując rozwiązania, problemów wałkowałem google, I bardzo dużo osób ma problemy ff3 i javą, w większości nierozwiązane:/ A zawsze działającym rozwiązaniem jest instalacja ff2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio mały problem z FF

Chyba od aktualizacji do 3.0.6, ale głowy nie dam.

Do tej pory przy wpisywaniu danej nazwy w pasku adresu FF sam trafiał na interesującą mnie stronę.

Od niedawna jest tak, że po wpisaniu np purepc ff wyświetla mi wyniki wyszukiwania w Yahoo

np.

http://search.yahoo.com/search?p=purepc&am...f1&ei=utf-8

 

Szukałem, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu.

 

Dodatkowo nie działa mi ostatnio wtyczka google preview (nie wyświetla miniatur). Jakieś pomysły co do przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieskuteczna w sensie, że nadal masz wyniki w yahoo?

 

 

---EDIT---

U mnie zmieniło yahoo na google od razu po restarcie (pluginu takiego u mnie nie było)..

Co do drugiego problemu, już Ci nie pomogę, bo FF używam sporadycznie.. a nie spotkałem się z taką funkcjonalnością..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Chociaż wyłączyłem przed chwilą dodatek, który nazywa się search settings plugin (musiał się zainstalować z FF bo ja tego nie zrobiłęm) i teraz jest jakby lepiej.

Teraz pokazują się wyniki wyszukiwania google, ale wyszukiwarka nie wchodzi na strony od razu jak robiła to przed pojawieniem się problemu.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie

niektore strony , nie wiem jak to nazwac uzywaja podstawowego koloru tla czy jakos tak dobieranego od koloru tla ustawionego u uzytkownika i w mozili to pozniej kiepsko wyglada.

W opcjach mam ustawione ciemno szare tlo i mimo, ze mam zaznaczone pozwol stronom uzywac innych kolorow niz ustawione tutaj, to na niektorych stronach mam szare tlo + tekst cienki czarny i g... widac :). da sie cos z tym zrobic, czy jedyny patent to ustawiac kolor tła na biało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje addon, który wrzuca zakładki na belkę tytułową, coś jak mechanizm z google chrome i najnowszej bety safari ?

 

---

 

Trochę pogrzebałem po necie i znalazłem połowiczne rozwiązanie, wyłączyłem w ogóle title bara, menu i mam więcej miejsca niż w safari nawet. :)

 

Jak ktoś chcę taki myk zrobić to potrzeba addonów:

 

Hide Menubar - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4762 (ukrywa menu, dostępne pod ALT'em)

Hide Caption - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9256 (alternatywny download, bez rejestracji - click ; ukrywa belkę tytułową, przyciski _ □ x przenosi niżej)

 

Dodatkowo - "dostosuj pasek narzędzi -> użyj małych ikon"

 

Całość prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

 

---

 

Jeszcze jedno pytanko, bo coś nie mogę znaleźć odpowiedzi na googlach... wywaliłem statusbar no i poszukuje jakiegoś addona, który po najechaniu na linka na stronie wyświetli małego ballon tipa z url, coś takiego jak na status barze tylko, żeby to coś się wyświetlało gdzie indziej, może być tak jak w chrome, czyli w lewym, dolnym rogu.

 

Ok mam - http://www.softpedia.com/progDownload/Link...oad-103052.html

 

---

 

Wkręciłem się trochę. :)

 

Dołączona grafika

 

1 pozycja - obecna kompilacja, 2 pozycja - wcześniejsza, 3 pozycja - def. ff 3.0 :)

 

Jest "mała" różnica.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie. Ostatnio jakos przez przypadek wcisnalem jakies guziki na klawiaturze i otworzylo mi sie jakby nowe okno wygenerowane przez firefoxa gdzie byly widocznie wszystkie karty jakie mialem otwarte, ale wygladalo to tak ze widzialem kazda strone ale zmniejszona. ulozone one bylo chyba 4x4 czy 3x3. Czy ktos wie jaki to skrot moze bo pierwsze widze takie cos. W sumie nawet juz nie widze bo nie wiem jak to wlaczylem i jak to sie nazywa.

Dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.. poszukuję, o ile takowy istnieje dodatku, który by mi wyswietlał dwie osobne zakładki na raz obok siebie... mam spory monitor i było by super móc mieć na raz dwie zakładki widoczne i otwarte ;)

Dziękuje z góry za namiary ;)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, Speed Dial ;)

No to Opera poszla w piz... :) A powiedz mi jeszcze jak mozesz, czy da sie to jakos ustawic zeby te 9 stron pokazywalo sie odrazu po wlaczeniu Firefoxa ? Bo nie moge tego znalezc w opcjach. Narazie mam tak, ze wlacza mi sie strona startowa ( google.pl ), a te 9 stronek pokazuje sie dopiero gdy otworze nowa karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to rozwiazanie, to troche na okolo, bo przeciez nie bede przy kazdym zamykaniu pilnowal, zeby karty byly pozamykane. Napewno da sie to inaczej rozwiazac

Wystarczy uruchomić konfigurację Speed Dial i zmienić ustawienia w automatycznym otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mam pytanko. Bo juz wszystko sobie poustawialem w FireFoxie i jego wtyczkach i teraz, czy gdy robilbym format to da sie jakos zapisac profil FireFoxa, czy ogolnie te wszystkie ustawienia, zeby pozniej sie z tym nie jeb... od nowa ? Czy moze wystarczy skopiowanie katalogu FireFoxa ? Moze jest jednak jakeis bardziej "eleganckie" rozwiaznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed formatem kopiuję folder

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla
potem wrzucam na swoje miejsce i zawsze działa ;) Kopiowanie katalogu firefoxa z program files nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...