Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się z bólem z FF 1.5 PPC na 3.6.8 czy coś.

Większość dodatków z FF PPC działa, ale cholera, gdy wpisuje sobie adres od pierwszej litery to wyskakują mi jakieś dziwne wyniki, zupełnie co innego jak w starym FF.

Wie ktoś jak to ogarnąć żeby było po staremu?

Chce wejść np na megasłownik to zamiast tego wyskakują mi jakieś stare hasła które w nim wyszukiwałem a nie strona główna, a czasami nawet inne strony :?

Oldbar :)

 

No i druga sprawa... certyfikaty bezpieczeństwa? Da sie tego pozbyć?

3 sprawa, nie moge znaleść. Przedtem klikałem na aktywną kartę i mogłem przeskakiwać na inne otwarte karty za pomocą strzałek lewo/prawo.

Kółko myszy w tej roli mnie nie interesuje. A nie widze innej opcji w TMP i w zwykłych opcjach. Ktoś wie jak to ogarnać?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakis plugin do przegladarki, ktory pozwala ustawic kolejnosc ladowania grafiki? Chodzi mi o to zeby np. zdjecia ladowaly sie kolejno od gory strony w dol, a nie wszystkie jednoczesnie. Byloby to szczegolnie przydatne przy ogladaniu duzej ilosci zdjec na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg zabawy z FF 3,6 oraz 4 Beta4.

Stworzyłem 2 profile - "default" dla 3,6 oraz "beta" dla 4. Odpowiednie wpisy na skrótach zostały zrobione ( -p "profil" -no-remote) oraz w zmiennych środowiskowych dodano "Moz_no_remote 1". Na chwilę obecną, FF 3,6 jest przeglądarką domyślną. Problem polega na tym, że gdy mam już odpalonego FF i np. chcę odpalić jakiś link (aqq, czy linka z poczty - nowa odp w śledzonym temacie jest na forum ;) ) wyskakuje info, że "'Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system." Link muszę skopiować i ręcznie w nowej karcie wkleić.. Czy jest jakiś sposób, by przy 2 różnych profilach i odmianach przeglądarki ominąć ten problem, tzn FF jest uruchomiony i kliknięcie na link powoduje załadowanie na nowej karcie zawartości tego linka jak to jest przy jednym lisku i jednym profilu?

Próbowałem ze skrótu FF 3,6 usunąć wpis odsyłający do profilu (przy jednoczesnym zostawieniu go na FF 4), wykasowanie -no-remote w obydwu skrótach, zmianę na "0" zmiennych środowiskowych wpisu Moz_no_remote. Efekt jest ciągle ten sam. By było jasne - nie mam problemów z włączaniem przeglądarki, a jedynie aktywowaniu linków na nowej karcie przy już uruchomionej przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D.rek, na jakim systemie sprawdzałeś?

 

-no-remote oraz MOZ_NO_REMOTE dotyczy jednoczesnego uruchamiania przeglądarki z różnymi profilami, ale... nie z tym samym (i stąd odpowiedni komunikat).

 

Od pewnego czasu (zdaje się że od wersji 3.5) ustawianie zmiennych środowiskowych (Moz_no_remote) nie jest konieczne.

Lepiej całkiem usunąć wpis i przestartować system.

 

Bez restartowania systemu (po usunięciu zmiennej), wspomnianą zmienną można wyłączyć/przełączyć przez Set MOZ_NO_REMOTE= (bez 0).

Set MOZ_NO_REMOTE=0 działa tak samo jak Set MOZ_NO_REMOTE=1.

 

Oczywiście opcje/komendy dodane do skrótów są używane tylko gdy uruchamiasz 'ręcznie' przeglądarkę przez dany skrót.

 

Gdy 'odpalasz' link z innego programu, w Windows ścieżka do Firefoksa odczytywana jest z klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command

Nie ma tam dodatkowych komend, więc przeglądarka uruchamiana jest z domyślnym profilem.

 

Który profil ma być domyślnym można ustawić/zmienić w pliku profiles.ini (Default=1 w sekcji danego profilu).

W Windows XP plik profiles.ini znajduje się w C:\Documents and Settings\nazwa_konta_użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\.

Edytowane przez Placio74
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakis pomysl jak ustawić pamiec trybu offline w firefoxie zeby ignorowal sesje logowania? Chodzi mi glownie o sytuacje duzych zdjec na forach internetowych. Przegladajac jakies watki, w ktorych odpisuje, a jest tam masa duzych zdjec, za kazdym razem podczas nowych sesji, te zdjecia laduja sie ponownie. Chodzi mi o cache ktory bezwzglednie rozpoznaje te same pliki i nigdy nie wczytuje ich ponownie z internetu, nawet strona uruchomiona po kilku tygodniach. Uzywajac zwyklej historii, zwiekszajac na nieograniczony limit cache i tak nie uzyskuje zadowalajacego efektu. Po reboocie i tak zdjecia z ze strony ktora przed chwila mialem zaladowane, laduje sie ponownie..

Probowalem np. wtyczki scrapbook i autosave, tak ze wszystko jest zapisywane jednoczesnie do innej lokalizacji, ale wystepuje ten sam problem co z normalna historia, dodatkowo wystepuje lekki lag po ladowaniu stron (podwojny zapis). Cache dziala przez kilka sesji, ale po paru godzinach juz laduje sie wszystko ponownie.. ;/

 

Moze jakas inna przegladarka ma lepiej rozwiazany ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 3.6.13.(FF oczywiście)

Problem: brat za baaardzo wkurzający nawyk ustawiania demotów na tapetę. Trzeba przez to codziennie zmieniać nawet kilka razy tapetkę...

Cel który chcę osiągnąć: zablokowanie możliwości pobierania/ustawiania obrazków na tapetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladzanie czcionek w FF4RC2 jest jakis sposob na przywrocenie tego tak aby czcionki wygladaly jak w 3.6?

Googlam i nic, sciagnalem nawet jakis addon co sie zwie Anti-Aliasing Tuner ale nawet korzystajac z niego nie jestem w stanie ustawic wygladzania tak jak aby chociaz przypominalo FF3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox>Opcje>zaawansowane>korzystaj z akceleracji sprzetowej kiedy jest dostepna(odznaczyc)

 

innego sposobu nie ma poki MS nie wyda jakiejs poprawki do systemu (ta sama poszarpana czcionka jest w ie9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki faktycznie pomoglo, ale mam jeszcze jeden problem, mianowicie jak mam otwarte 2 zakladki i zamykam firefoxa to mam albo zamknij albo anuluj. Nigdzie nie mam guzika zapisz sesje i zamknij, tak ma byc w tym nowym FF czy to cos u mnie akurat jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Juz w poprzednim chyba było(nie wiem, od bardzo dawna jest jak jest) ze zapisywanie sesji ustawia się w ustawieniach i o nic nie pyta, bo idzie to z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w RC2 (final) da się zrobić tak, by podgląd adresu umieszczony został w stopce (pasku dodatków)? Nie chcę, by pojawiał się nad, skoro jest tyle wolnego miejsca. No i sprawa z wyłącznikiem stopki - można go wywalić? Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma pomysl jak wylaczyc "Transparency" w Firefoxie 4?

Wyglada to mniej wiecej tak: (nie moj screen ale wyglada identycznie)

https://dl.dropbox.com/u/14311296/FF4.png

 

Przez co tekst i ikony na zakladce z "favorites" sa praktycznie nie czytelne.

Edit: Wylaczenie Aero nie wchodzi w gre, zreszta w becie wszystko bylo ok.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki faktycznie pomoglo, ale mam jeszcze jeden problem, mianowicie jak mam otwarte 2 zakladki i zamykam firefoxa to mam albo zamknij albo anuluj. Nigdzie nie mam guzika zapisz sesje i zamknij, tak ma byc w tym nowym FF czy to cos u mnie akurat jest nie tak?

 

Jak uruchomisz domyślną stronę startową to masz taki duży guzik "Przywróć poprzednią sesję" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki:Jak najbardziej się przydało - nie wiedziałem o takich sztuczkach. W końcu zmieniłem pomarańcz na błękit.

 

Edit:

Właśnie odkryłem, że wyszła oficjalna wersa FF 4 PL. Jak by ktoś jeszcze siedział na 3 lub Minefield4 (tak jak ja jeszcze przed godziną), to niech aktualizuje. ;)

Edytowane przez ULLISSES
FF4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś używa tlenopoczty, to niech sprawdzi, czy działa poprawnie okno podglądu wiadomości w FF4.

U mnie pojawia się pod listą maili (czyli na samym dole dość wysokiej strony). Do tej pory przewijało się tak, że tytuł i kilka wierszy maila (albo nawet cały) zawsze się mieściły na ekranie. W pozostałych przeglądarkach ofc w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tlen.pl ?

U mnie pojawia się też pod listą mailu, ale to chyba normalne, bo gdzie niby miało by się pojawiać? Mowa oczywiście o oknie, które wyświetla wiadomość po kliknięciu na nią. Strona nie jest jakoś specjalnie wysoka, ale może to zasługa ABP. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam. To nie jest normalne, bo wcześniej było odrobinę inaczej... zresztą, screen:

post-21135-0-65916700-1301321153_thumb.jpg

Tak wyglądało w FF < 4 jeszcze rankiem. Tak wygląda ciągle w Operze, IE, Chrome itp. ;]

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...