Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

I tak samo wygląda u mnie w FF4. Nadmiar boxów (lub ich zbyt duże wymiary) możesz zwalczyć przy pomocy Stylish.

 

Edit:

Chociaż po kolejnym sprawdzeniu stwierdzam, że ramka z "meta danymi" ma domyślnie 4 linijki klepane dość dużą czcionką, co mocno przesuwa treść maila w dół. Nie wiem, czy tak było wcześniej, bo wszystkie maile mam przekierowane na inne konto.

Widzę jednak to, co opisujesz. Pod Operą lista maili (tematy) jest w okienku z przewijaniem. W FF4 nie ma przewijania, więc lista jest dłuższa i "zjada" więcej miejsca. Niestety nie mam teraz czasu na zabawę stylami, aby włączyć przewijanie. Zresztą nie używam tego interfejsu do odbierania. Trochę pomaga zmiana ilości maili na stronę (w ustawieniach) oraz zmiana rozmiaru czcionki, bo domyślna jest zdecydowanie za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

I tak jak wyzej wygląda w FF4 o 18:10 dnia 28 marca 2011 roku. Zjadło suwaka /

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla Stylish? Jeszcze nie testowałem, ale zaraz mam zamiar to uczynić: Stratiform :: Add-ons for Firefox

 

ed. Bardzo fajne narzędzie! Jak ktoś nie chce grzebać w kodzie, polecam! Może nie da się zrobić totalnie wszystkiego, ale pewnie za parę wersji stanie się to możliwe. Link prowadzi do wersji 1.0, ale jest tam odnośnik do 1.1, która pozwala na trochę więcej.

 

btw. zauważyłem buga - za każdym (?) razem, kiedy zainstaluję dodatek i chcę ponownie uruchomić przeglądarkę, to owszem, wyłączy się, ale włączyć ponownie już się nie chce. Jest ciągle w procesach, ale ten nie odpowiada. Tylko mnie to się zdarza?

 

I jeszcze jedna rzecz - da się (jak w 3.6 i wcześniejszych) zrobić tak, by po dwukliku na całej szerokości paska zakładek pojawiała się nowa? W czwórce, żeby tak się stało, trzeba kliknąć na to pole obok ostatniej zakładki, a osobiście wolałem poprzednie rozwiązanie, które jest o wiele bardziej IMO wygodne.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Prawdę mówiąc - ilość wtyczek u mnie jest ograniczona do minimum: ABP, Fastestfox, Brief (RSS), FxIF (czytanie exifów zdjęć), Personas, TinEye, WOT i Java Console. Nie mam pojęcia, co może nawalać, aczkolwiek nie jest to palący problem.

3. Ach, złapałeś mnie - głupi ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2 była faktycznie bardzo szybka. Po przejściu na 3 od razu czuło się spowolnienie, a z każdą kolejną wcale nie było lepiej. Czas obadać 4, ale znając tych geniuszy, znowu połowa opcji które normalnie działa, będzie do zmiany w about:config.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod FF4 działa kilka wtyczek powiadomienia o poczcie - wiem, bo testowałem. Problem w tym, że żadna z nich nie zapamiętuje hasła na stałe - hasło pamiętane jest do czasu wyłączenia przeglądarki, co mi osobiście nie leży.

 

Jeśli chodzi o szybkość, to teoretycznie jest poprawa. Jednak chyba zwiększa się zużycie pamięci, co ironicznie spowalnia pracę FF na słabszych konfiguracjach - moja dziewczyna przesiadła się na Operę po tym, jak zaktualizowałem jej FF do wersji 4. Twierdzi, że Opera z reklamami chodzi szybciej, niż FF po aktualizacji. Po kilku minutach siedzenia przed kompem jestem w stanie potwierdzić jej opinię. Jej sprzęt ma 512MB RAM. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na FF4 a w pracy jestem zmuszony do korzystania ze strony, która preferuje Internet Explorer 8.x oraz FF 3.5.x (chodź i 3,6,16 też bangla). Zainstalowałem dodatek User Agent Switcher, i dodałem przeglądarkę IE 8 (pracując na IE8 wszedłem na stronę pokazującą jaka jest wersja przeglądarki, skopiowałem kod "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.30729; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 1.1.4322; .NET4.0C; .NET4.0E)" i dodałem go). Niestety strona na której chcę pracować, nadal krzyczy, że nie jest to IE8.x tylko IE NA.. Próbowałem różnych wersji przeglądarki ("gotowce") jednak ciągle nie działa.. :mur: gdzie robię błąd..?

Wiem, że mogę pracować na FF 3,6 który jest "dostarczany" z User Agent Switcher, ale strasznie mnie to irytuje oraz ciekawi (weszło na ambicje ;) ) i chciałbym w sumie odpalić tą dupną stronę na FF4 jako IE8 :roll:

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie Ie Tab 2! pomógł. Fakt, że w jego ustawieniach musiałem wymusić działanie jako IE8 (domyślnie ma IE7) ale udało mi się to jedynie dlatego, że mam IE8. Na domowym (gdzie mam IE9) też się bawiłem i tam mi się nie udało.. czyli w sumie udało mi się, ale połowicznie, bo chciałem, by tylko FF 4 przedstawiał się jako IE8 a nie na jego silniku pracował, no ale trudno się mówi..

Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększanie szybkości wczytywania się stron na FireFoxie 4:

Potrzebujesz 30 sekund, aby Firefox 4.0 zaczął działać niespotykanie szybko. Nie chodzi o wyniki benchmarków, a o faktyczne, dużo szybsze ładowanie stron internetowych. Jak to możliwe?

 

Kiedy wpisujesz adres strony internetowej i naciskasz "Enter", przeglądarka wysyła zapytanie do serwera i czeka na odpowiedź. Po włączeniu funkcji "pipelining" Firefox będzie wysyłał zamiast jednego, aż 8 zapytań. Efektem tego jest dużo szybsze ładowanie stron internetowych.

[...]

Aby cud się ziścił, w pasek adresu trzeba wpisać magiczną sekwencję about:config i nacisnąć Enter. Następnie musimy zatwierdzić komunikat, że po zmianie jakichkolwiek opcji może nastąpić koniec świata, więc klikamy na Zachowam ostrożność, obiecuję! Teraz należy w okno wyszukiwania wpisać pipelining i zmienić wszystkie opcje z false na true. Wystarczy na nich dwukrotnie kliknąć. Jedynym wyjątkiem jest network.http.pipelining.maxrequests, gdzie należy kliknąć dwa razy i zmienić wartość 4 na 8. Wszelakie niejasności powinna rozwiać poniższa ilustracja.

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/04/jak-ponad-2-krotnie-przyspieszyc-firefoksa-4-0

 

Sprawdziłem i rzeczywiście strony wczytują się szybciej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

kilka dni temu zainstalowalem fileserve manager. nie przydal sie, wyrzuciel. Okazalo sie ze w pakiecie z nim doszly gadzety do mojego firefoxa.

Miedzy innymi zmiana strony startowej, wyszukiwarki i jakis addon. zaczalem to wyrzucac. nNie moge sie pozbyc przelaczania google na Yahoo.

Usunalem cookies, wyczyscilem cache, zmienilem wpis w config (keyword.URL;http://fileservehome.com/?prt=fileservetb02ff&Keywords=) na default .

 

Mimo to po kazdym uruchomieniu FF mam znow te same cookies i ten sam wpis...

 

przeszukalem c i wywalilem wszystko ale to nadal za malo. ciagle mam zmieniany ten jeden wiersz w configu FF. Ma ktos pomysl gdzie to jest(poza tym ze moze byc wszedzie...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że pisałeś, że usunięcie FF nie wchodzi w grę, to jednak reinstall będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiadomo, jakie wpisy wtyczka zmodyfikowała, a manualna ich naprawa może być i czasochłonna, jak i możesz zaryzykować, że przeglądarka całkiem się wysypie.

 

Jeśli masz włączone przywracanie systemu, to spróbuj przywrócić stan sprzed instalacji wtyczki. Jeśli lubisz ryzyko, to ściągnij ten program, wyszukaj wszystkie wpisy kojarzące się z tą wtyczką (yahoo, fileserve itd.) i je po prostu wywal.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w kwestii bezpieczeństwa. Wysyłam regularnie pliki przez sieć bezprzewodową na hosting. Wiem że hostingi oferują pewne szyfrowania, nie wiem jak jest z piggyshare bo się an tym nie znam. Ale moje pytanie brzmi czy wysyłanie plików przez FF4 jest bezpieczne w sieci publicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość pozbycia się tegoż fajnego "dynksa" do zmiany rozmiaru pola tekstowego? :)

@Rikki: Irytujący jest, nie potrzebuję takiej funkcjonalności. Nie pamiętam, czy pole tekstowe da się przywrócić do dawnego rozmiaru po F5/restarcie przeglądarki, a czyszczenie pewnych ustawień i/lub cache mi się nie kłania.

post-112992-0-59759900-1304770230_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nowy ficzer css3, niedługo pojawi się w innych przeglądarkach pewnie. Możesz wyłączyć, jeżeli masz jakiś własny styl css (nigdy się nie bawiłem aż tak bardzo FF). Wystarczy wtedy dodać "textarea{resize: none;}" i od tej pory nie powinno być możliwe zmienianie rozmiaru textarea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...