Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

otóż od pewnego czasu firefox zaczol odmawiać współpracy. Uruchomienie trwa dobre 5 sekund zanim zaskoczy, o dziwo kolejne otwierane sesje uruchamiają sie w ciągu ułamka sekundy.Spotkaliście sie z tym problemem i udało sie wam go rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak (i czy da się) zrobić tak jak na Operze - żeby przy starcie wczytywało strony z cache, a nie z servera?

 

---------------------------------

Ach ... :-?

Pokasowały się ciasteczka(same).

I za konsekwencje musiałem zapłacić gotówką.

 

Nie wiem dlaczego ja mam tylko problem z tymi programami na GPL-u?

GIMP to wiesza mi się co najmniej raz na minutę.

Nie miałem żadnego problemu z żadnym komercyjnym programem ani razu w przeciągu trzech miesięcy.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Widzialem kiedys opis pewnego dodatku do firefox. Działał on w ten sposób, że na stronach typu fora jestem widziany jako crawler google. Nie moge nigdzie znalesc tego ustrojstwa (probowalem przez google na wszelkie mozliwe sposoby - nie pamietam nazwy). Jesli ktos wie o co mi chodzi to bylbym wdzieczny za wszelkie informacje. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Widzialem kiedys opis pewnego dodatku do firefox. Działał on w ten sposób, że na stronach typu fora jestem widziany jako crawler google. Nie moge nigdzie znalesc tego ustrojstwa (probowalem przez google na wszelkie mozliwe sposoby - nie pamietam nazwy). Jesli ktos wie o co mi chodzi to bylbym wdzieczny za wszelkie informacje. Z góry dzięki. Pozdrawiam

5 sekund z google "firefox extension googlebot" :

 

 

You can also use it to pretend you are a google bot and gain access to some forums (such as Expert's Exchange and other sites) without logging in. A lot of sites allow the google bot to have access so as to increase their page rank. So, if you do a google search and click a link that requires you to log in, this is likely to work for you. Be careful with this as some sites will ban your ip if they see it doesn't match the real google bot's.

 

To pretend you are a google bot: Under the User Agent Switcher Options menu add a new agent called "Google Bot" or something similar. In the "User Agent" field enter "Googlebot/2.1 (http://www.googlebot.com/bot.html)" without the quotes. Then just select your newly created "Google Bot" agent whenever you need it.

 

Have fun!

 

https://addons.mozilla.org/firefox/59/ ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów mam pytanie.

 

Jak sprawić, aby strony wywoływane z okienek wyszukujących (np na YouTube - patrz screen) i z paska adresu otwierały się w nowej karcie, a nie w aktywnej? W Operze wystarczyło przytrzymać Shift i odnośnik otwierał się wnowej karcie. Natomiast w FF, otwiera się tylko w aktywnej karcie, nieważne, czy z Shiftem, czy z Ctrl.

A ja chciałbym, aby było, tak jak w Operze.

 

Dołączona grafika

Jeżeli masz myszkę z trzecim przyciskiem to wystarczy ten middle kliknać i nowa karta sama się otwiera.

 

Ja mam natomiast pytanie odnoście blokowania reklam.

Czy jest możliwość aby w FF nie wyskakiwały żadne reklamy, w których trzeba polować na X >?

 

Drugi problem to co zrobić aby główne portale takie jak wp, interia, onet nie obciążały procka.

Po kilku minutach na takim portalu temp procka mi rośnie jak podczas gry.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie odnoście blokowania reklam.

Czy jest możliwość aby w FF nie wyskakiwały żadne reklamy, w których trzeba polować na X >?

 

Drugi problem to co zrobić aby główne portale takie jak wp, interia, onet nie obciążały procka.

Po kilku minutach na takim portalu temp procka mi rośnie jak podczas gry.

3 wtyki: Addblock plus, Adblock plus element hiding helper i NoScript - taki zestaw niszczy wszystko czasami nawet za dużo :)

 

Mi te portale co wymieniłeś nie obciążają procesora, wydaje mi się, że reklamy flashowe są w tym przypadku winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ta wtyczka jest użyteczna, jeśli w ogóle jest?

Rozumiem,że można podszyć sie po "googlebot" i kiedy wejdzie sie na jakieś forum to zachowuje się jakby był zalogowany?Czy tez widać wszystkie "podfora" danego forum?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 wtyki: Addblock plus, Adblock plus element hiding helper i NoScript - taki zestaw niszczy wszystko czasami nawet za dużo :)

 

Mi te portale co wymieniłeś nie obciążają procesora, wydaje mi się, że reklamy flashowe są w tym przypadku winowajcą.

W IE7.0 też nie obciążają bez żadnych wtyczek i patchy.

Tylko w FF obciążają 100%. Nie podoba mi się pod tym względem FF :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IE7.0 też nie obciążają bez żadnych wtyczek i patchy.

Tylko w FF obciążają 100%. Nie podoba mi się pod tym względem FF :(

Hmmm... wyłączyłem blokowanie i sprawdziłem na onecie obciążenie procesora mam podobne na obu przeglądarkach tzn IE i Firefox. 100% to zdecydowanie za dużo, coś masz skopane w konfiguracji albo jakaś wtyczka powoduje obciązanie proca. W moim przypadku kiedyś problemem były wtyki linkfication i redirect remover. Obciązały procesor na 100% przy ładowaniu stron ale wystarczyło odznaczyć kilka opcji i problem znikł.

 

Mi również nie podoba się obsługa flasha przez firefoxa(a może to Adobe nie przykłada się nad optymalizacją dla Firefoxa), jednak u mnie różnica pomiędzy IE a Ff jest rzędu 20% w obciążeniu na np stronie gry mythos z ruchomym tłem mam obciążenie na IE ok 50% natomiast na Ff ok 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przegladarka firefox 3.0b5, nie moge pozbyc sie autouzupelniania (no nie do konca uzupelniania, chodzi o ta liste odwiedzonych stron, ktora sie wyswietla), w opcjach odznaczylem "pamietaj blabla.....", w about:config ustawilem browser.urlbar.maxRichResults;0 ale dalej gdy nacisne jakas litere pojawia mi sie "lista" z jedna pozycja (ustawione 0, czyli nie powinno sie nic pokazywac), w ff2.0 jakos to wylaczalem ale tez juz nie pamietam jak :)

tu screen o co chodzi:

Dołączona grafika

a chodzi o to, zeby nic sie nie pokazywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni mam problem z FF w wersji 2.0.0.14, mianowicie polega on na tym że strony nie ładują się do końca. Wygląda to mniej więcej tak od 10 minut na indexie PurePC:

Dołączona grafika

Początkowo zakładałem syf w systemie. Ad-aware, SpybotS&D, Outpost i KAV nic nie wykazały. Na czystym systemie nadal to samo. Na IE 7.0 wszystko w porządku, także problemy ze strony providera (Multimedia) raczej nie wchodzą w grę. Probowałem usuwania profilu jak i odinstalowałem FF i zainstalowałem ponownie. Raz na 10 razy uda mi się w Safe Mode odpalić strone gdzie załaduje się wpełni za pierwszym podejściem. Macie może jakieś pomysły, bo raczej migrajacja na Operę czy też IE nie uśmiecha mi się.

Pierwszy komputer z siga na Win XP Pro SP2, do FF dodane są następujące dodatki:

AllowRight-Click{0.4}

AutoCopy{0.6.4}

DownThemAll{1.0.1}

ExtendedStatusbar{1.2.7}

FEBE{5.3.1}

FastVideoDownload{1.5}

Fasterfox{2.0.0}

PDFDownload{1.0.1.1}

Polskislownikpoprawnejpisowni{1.0.20080402}

TabCounter{1.2}

TabMixPlus{0.3.6}

TinyUrlCreator{1.0.4}

UnitedStatesEnglishDictionary{3.0.1}

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział może ktoś wtyczkę do foxa, która będzie pokazywała pasek postepu ładowania strony taki jak w operce (chodzi o tą ukrywaną na dole przeglądarki wersję).

 

Czy można w jakiś sposób instalować dodatki do 3.0, które nie były dla tej wersji dedykowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wpisów do userChrome.css dla użytkowników FF 3.0 (aktualnie RC1):

/*Findbar instead of quickfindbar*/.findbar-container > * {display:-moz-box !important;} /*Remove the search button (magnifying glass) */.search-go-button { display: none !important; } /* Remove the Bookmark star */#star-button {display: none !important; }
Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem z Mozillą Firefox. Średnio raz na godzine jak przeglądam sobie strony, to wywali sie blad firefox.exe, gdzie do wyboru mam ten raport o błędach, czy ma zostac wyslany, czy nie. Obojetnie co wcisne, to po tym Firefox sie zamyka i pojawia sie okienko, w ktorym moge zaraportowac ten błąd do Mozilli. Mialem tak w wersji 2.0.0.14, zmienilem na 2.0.0.13 i dalej to samo, teraz z powrotem mam 2.0.0.14. Wczesniej tego problemu nie miałem... Moglby ktos cos doradzic? :wink:

Tutaj screen:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

co zrobić by Firefox wyświetlał zakładki w kilku kolumnach, bo pojedyncza i przewijanie jej w dół drażni mnie - dla mnie jest bardzo niewygodne.

(ver 2.14 i 3.0)

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi:

Kilkuwierszowy pasek zakładek. Domyślnie pasek zakładek przewiduje tylko jeden wiersz. Jeśli znajduje się na nim więcej folderów niż mieści się w oknie, zakładki nadliczbowe są wyświetlane w dodatkowym menu z prawej strony, więc dostęp do nich jest nieco trudniejszy. Możesz zmienić domyślny wygląd paska tak, aby składał się z kilku wierszy. Musisz w tym celu zmodyfikować treść pliku userChrome.css. Otwórz podfolder Chrome w obrębie katalogu swojego profilu. W Windows mieści się on w katalogu %appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles\[xxx.yyy], gdzie [xxx] to losowy ciąg znaków, zaś [yyy] nazwa profilu (np. default). W środowisku Linux katalog profilu mieści się w ~/.mozilla/firefox/[xxx.yyy]. Po przejściu do tego foldera otwórz plik uderChrome.css w edytorze tekstowym. Jeśli w podanym katalogu brakuje tego pliku, utwórz go. Następnie dopisz do wspomnianego pliku następujące wiersze:

 

/* Wielowierszowy pasek zakładek */

#bookmarks-ptf {display:block}

#bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline}

 

Gdy zrestartujesz przeglądarkę, pasek zakładek będzie zajmował tyle wierszy, ile okaże się konieczne do wyświetlenia wszystkich zakładek z domyślnego lub z podanego przez ciebie foldera.

---EDIT---

Chyba nie do końca trafiłem z rozwiązaniem..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...