Jump to content
Sign in to follow this  
paulo

Firefox

Recommended Posts

Witam mam taki mały problem firefoxa mam zainstalowanego na dysku "C" i gdy robię formata wiadomo wszystko co było w przeglądarce zapisane znika

I mam pytanie czy da radę zrobić tak zęby wszystkie te strony co sa zapisane w zakładkach i w pasku zakładek skopiować i po formacie wkleić do nowej przeglądarki i w tej nowej one się pojawią ???????

mam tam bardzo dużo stron zapisanych a niechce mi się ich po kolei kopiować i zapisywać a potem na nowo dodawać ;/

prosił bym o jak najszybsza odpowiedź

Edited by samzi

Przecież FF ma tak dużą liczbę dodatków, ze po wpisaniu backup na pewno byś coś znalazł. Np. FEBE - ostatnio sprawdzałem i z 3.6 udało mi się przenieść na 7.0 praktycznie cały profil.

PS. Jest chyba ogólny temat dla FF, dlatego poszedł raport.

Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopie zapasowe.

Można też prawdopodobnie skopiować folder C:\Documents and Settings\użytkownik\Dane aplikacji\Mozilla w Windows XP lub odpowiednik w innym OS.

dzięki klaus nawet nie wiedziałem ze coś takiego jest <zonk> ^^

w zarządzaniu zakładkach jest backup wszystkich zakładek :)

wielkie dzięki

Dziś został wydany Firefox 8. Mają rozmach, cztery wersje 'główne' w przeciągu jednego roku. Tak zwanych ulepszeń na pierwszy rzut oka nie widzę, choć pewnie dotyczą one HTML5 i zżerania ramu przez przeglądarkę.

zzizzy, próbowałeś "Extensions.checkCompatibility"? Mi po takim zabiegu pewne istotne wtyczki przystosowane dla 2.x działają od 4.0 wzwyż ;).

Niepotrzebne wtyczki? Fakt, niektórych nie da się tak po prostu usunąć, pozostaje kombinować jakoś w ten deseń - http://annoyances.org/exec/show/article08-600, bądź googlować.

Edited by AragornPL

Stratiform nie działa <_<

Da się w jakiś sposób usunąć niepotrzebne wtyczki (pokroju BitComet Agent - nie wiem skąd to...)? Da się je jedynie wyłączyć, a najlepiej byłoby w cholerę się je pozbyć.

Panowie, taki problem.

Używałem przez dłuższy okres czasu dwóch stanowisk, laptopa na stancji i komputera w domu, wiadomo, na kazdym dodawałem różne zakładki, ulubione. i teraz zależy mi na tym, żeby połączyć te zakładki, ulubione w jedną. Jest do tego jakis plugin?

Edited by Ombre

Firefox Sync?

W każdej przeglądarce domyślnie.

Edited by zzizzy

Niestety nie jest zgodny z najnowszym firefoxem, ale dziękuje za trop.

//

update.

Wystarczy mi opcja dwóch profili, jednak na komputerze był starszy firefox niż mam teraz na laptopie i najnowszy firefox nie chce mi tego brać pod uwagę, jakieś pomysły?

Edited by Ombre

Eksport listy zakładek na jednym z komputerów, po czym zaimportowanie jej na drugim, celem stworzenia wspólnej listy? :)

Edited by AragornPL

Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopie zapasowe.

Starszy FF miał dostęp do tego chyba przez manu Plik.

Polecam obadanie tworu zwanego Pale Moon. Bałem się, że to kolejny wynalazek wyprzedzający swoje czasy, a tu niespodzianka - flash działa, adblock działa, a całość już chyba tak sprawna jak nie przymierzając Opera.

A ja ostatnio znalazłem Waterfoxa - stabilna 64bitowa wersja na bazie FF 9. Dodatkowo po zainstalowaniu uruchomił mi się w nim domyślny profil z Firefoxa, więc nie musiałem instalować rozszerzeń czy konfigurować cokolwiek. Jednak za mało korzystam z tej rodziny przegladarek by dobrze zaobserwować różnice w działaniu.

Pale Moon też znam i mam. Czasem uruchomię, ale jeszcze rzadziej niż WF.

A da się na FF 9.0 odpalić Mouse Gesture Redox? Wsparcie autora wygasło gdzieś w okolicach 3.coś_tam albo i 4.

Mam problem, gdyż zainstalowałem najnowszą wersję FF i nie mogę nigdzie znależć "cookies". Zawsze były w zakładce prywatność. Wie ktoś może gdzie jest ta opcja?

Zawsze były w zakładce prywatność. Wie ktoś może gdzie jest ta opcja?

A teraz dla odmiany jest w zakładce prywatność. :damage_wall:

Ja mam dostęp do ciasteczek w zakładce prywatność w FF 9.0.1

PS. Co to za ciach!o do którego masz link w sygnaturze?

ff_ciasteczka.jpg

Spróbuj może przeinstalować FF.

Możesz też użyć pluginów

edit:

zal0st jesteś wielki ;)

Edited by Klaus

a czy może przypadkiem nie wybrałeś z tej listy, żeby przeglądarka nie zapamiętywała historii? spróbuj wybrać coś innego z tej listy i sprawdź czy będziesz miał dostęp do ciasteczek ...

• Upvote 2

Witam.

Mam mały problem, przez przypadek ściągając którys program aby ponownie postawić system przez pendrive wybrałem yahoo jako dommyślna przeglądarkę. Teraz za chiny nawet z pomocą google nie mogę zmienić do domyślnej opcji tzn. po wpisaniu w pasek adresowy frazy aby wyszukiwało mi wyników w google, jakiś pomysły?

Allkey - wpisujesz w pasku adresu "about:config", obiecujesz zachowanie ostrożności ; ) po czym w filtrze wpisujesz "search" i zmieniasz wartość pozycji browser.search.defaultenginename na "Google". Edited by metal