Skocz do zawartości
spinex

[UPDATE v2] Komp za 2500 zł. Czy dobrze wybrałem?

Rekomendowane odpowiedzi

Będę kupował na Allegro, WGK itp...

 

Budżet ~2500 zł.

 

* Obudowa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34701253 99 zł

 

! Zasilacz: pytanie - do takiego sprzetu jak tutaj to 300, 350 czy 400?

i interesuje mnie cisza w dobrej cenie ;)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34266251 179 zł

prosze o propozycje stad:

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4561&...p&change_view=1

ewentualnie gdzie indziej, jezeli jest super cena ;)

 

* Płyta glowna: ABIT NF-7SL 365 zł

 

* Procesor: Athlon Mobile 2500+ 425 zł

 

* Pamięć: 2x256mb HYNIX D43 370 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34528165

 

* Dysk twardy: 160GB SEAGATE SATA 415 zł

 

* Karta graficzna: R9550 GIGABYTE 280 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33995670

 

* Nagrywarka DVD: LITEON 1633S 285 zł

 

[uPDATE v2] Problem pozostaje w sumie z zasilaczem i obudowa...

 

Pozdrawiam,

Pomocy...

 

PS. Gwiazdki oznaczaja zakup, badz wielka chec zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli myslisz o nagrywarce dwuwarstwowej to najlepsza no i w dobrej cenie to nec 3500A

a czy bardziej oplaca sie dwuwarstwowa czy normalna?

cholera. nic ostatnio nie wiem.

Oczywiście że dwuwarstwowa - ja polecam to co sam ma Liteon1633s - tańszy od Neca, a resztę można na płytki wydać (no i w Liteonie masz możliwość przerabiania DVD+R/RW na DVD+ROM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ram radzę ci wziąć w dualu 2x256 (ta sama cena)

Zasilacz CHIEFTEC–1136H ok. 135zł spokojnie starczy i obudowa do 100zł (oszczędzasz ok. 70zł)

Zamiast nagrywarki CD weź napęd CD (kolejne 50zł)

A za oszczędzoną kasę kup lepszą grafę

 

Co do nagrywarki DVD to polecam Liteona 1633S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pirerwsze - procesor to Barton M 2005+ (chyba ze nie bedzie na 100% podkrecac to mozna zwykłego kupic- ale czy warto- a jak jej sie zachce @@ :) )

 

po drugie na kiego grzyba Ci w ogole CD jak masz juz nagrywarke DVD - (no chyba ze chcesz przegrywać CD w locie ale czy to az taki problem a to kilkadziesiat złotych zawsze do przodu)

 

po trzecie grafika to faktycznie R9550 (zaoszczedzisz na CDRW i bedzie jak znalazł :wink: ) http://allegro.pl/show_item.php?item=34449385

 

po czwarte nie kupuj duala - po kiego grzyba - roznica prawie niewidoczna a wracając jak jej sie zachce @@ to bedzie jak znalazl (oczywizda markowe np. Hynix d-43 :evil:- nie napisałeś ale tak tylko pisze pro forma)

 

po piąte cooler to ee hmm pentagram QC-80 AlCu/Cu

 

Sądze ze to tak po krótce bedzie dobrze

 

Update - w ecsie masz troche tanszego radzia a tak BTW to podobno ten wiatrakator jest troszku głośny więc bedziesz sie musial pogłowic nad jakims zwalniaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to dla twojej dziewczyny to zastanow sie czy ona bedzie ten sprzet podkrecac?

wystarczy jej dobra płyta na kt880 (musi to byc stabilne...)

septron 2400+ (jak ustawisz na magistrali 200 to masz 2G.)

niepotrzebny był by cdrom (chyba ze musi zawsze to drugi naped)

dysk bym wybrał 120Gb (szczeze mowiac powinno wystarczyc.)

nagrywarka dvd jak najbardziej (wybur nalezy do ciebie)

cooler wystarczy pentagram 92 (lecz moze cały w miedzi)

zasilacz moze byc nawet codeshit 400 (z pomaranczowa nalepka)

a reszte włozyc w grafe bo na to przekłada sie szybkosc w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił nagrywarkę DVD i ma mieszane uczucia.

- Czas nagrania potwornie długi (dla tańszych płytek często nagrywa z prędkością x4)

- drogie płyty (jakościowo lepsze, jednorazowego zapisu jak te o wielokrotne)

- musiy nauczyć się kodować i synchronizować obraz z dźwiękiem, myślał, że to buła z masłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon 9550 jest dobry sam bym go chcial w sumie nie wazne jakiej firmy bo rożnice sa nie znaczne(nie mal że wogule)

ja bym se na twoim miejscu odposcil tak wielki dysk i zainsestowal kase w lepszego proca lub w jeszcze lepsza grafe no chyba ze ona chce miec archiwum filmow z ostatnich 4 lat ale czy to ma sens :wink: 120GB w zupelnosci starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił nagrywarkę DVD i ma mieszane uczucia.

- Czas nagrania potwornie długi (dla tańszych płytek często nagrywa z prędkością x4)

- drogie płyty (jakościowo lepsze, jednorazowego zapisu jak te o wielokrotne)

- musiy nauczyć się kodować i synchronizować obraz z dźwiękiem, myślał, że to buła z masłem.

Wiesz... płytki wcale nie są takie drogie.

 

Do liteona preferowane są DVD+R/RW (cena ta sama co -R/RW, a dodatkowo można na DVD-ROM przerabiać i każdy stacjonarny odtwarzacz to łyknie).

 

Ja wypalam na Esperanzach DVD+R x4 ... czy ta prędkość jest potwornie wolna a czas przy niej potwornie długi ? pojęcie względne - płytka nagrywa się około 13 minut a nagrywa przecież się na niej ponad 4 GB !

 

Dodatkowo najlepsza prędkość do palenia płyt DVD to właśnie x4 (dane są lepiej nagrane) - zresztą to wszystko pisze na cdrinfo.pl

 

Espa DVD+R kosztuje 1,40 - czy to taka droga cena za 4,3 GB ?

 

Chcesz lepsze - proszę bardzo. Platinum na nośniku Ricocha - 1,80 (DVD+Rx4).

 

Chcesz szybsą - proszę bardzo: Dysan DVD+R x 8 - 2 zł

 

Chcesz najlepszą - Verbatim DVD+R x4 - cena 2,60

 

wydaje mi się że ceny tych nośników są baaardzo małe, a korzyści z ich stosowania z porównaniu do CDR bardzo duże (np. obraz partycji systemowej zajmuje teraz jedną płytę a nie 6, dane zajmują na półce sporo mniej miejsca, można przegrywać płyty DVD - płyta w płytę, nie trzeba kompresować do DivX, na jednej płytce wchodzi 6 filmów itd itd ... stacjonarne odtwarzacze DVD+DivX kosztują 500 zł (bellwood - czyta wszystkie formaty DivX i polskie napisy))

 

(ceny www.delfin-cdr.pl)

 

 

A kodowanie dźwięku i obrazu ? po co ?

DVD-Shrink robi to automatycznie, tak samo DVD Copy i cała masa innego softu do kopiowania Płyt DVD (dwuwarstwowych na jednowarstwowe)...

 

Cóż - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co twoja dziewczyna ma zamiar robić z komputerem, ale na pewno nie dałbym tyle szmalcu za płytę główną. zeberko ma rację, ale te 315 zł to też dużo. Ja polecam Asrcocka, choćby tego co mam ja, ewentualnie jakiś nowszy model. Za 180-190 zł masz bardzo stabilną płytkę.

Co do pamięci... Ja bym brał dwie kości, cena ta sama, a jak czasem spali się jedna ramka, zostaje druga ;)

No i przy płycie w dualu będzie pewien zysk.

UWAGA!!! Zwróć uwagę na zasilacz, bo potem może być nieprzyjemnie. Nie kupuj żadnego Codeshita, jak ja to zrobiłem :/ Zainwestuj w jakiegosik Chiefteca, czy Huntkeya.

Tyle z mojej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 2x256, tak jak któryś kolega wyżej mówił, dual nic Ci nie da. Jeśli już to 2x512 (nie chodzi o dual, tylko żeby mieć 1GB), a jeśli nie starczy Ci kasy to kup jedną pożądną kość 512 Hynixa, Kingmaxa (w miarę tanie a dobre) lub coś podobnego a drugą sobie dokupisz jak dostaniesz więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34861320

 

Chieftec 360W Dual Fan <- 139zl (smieszna cena jak na ten zasilacz)

 

ostatnio bralem go dla kumpla do mojego starego kompa (2500@3200, Abit NF7-SL, 2x256@400 TwinMOS, GF6800), i spisuje sie swietnie.

 

procesor:

 

kupuj bartona 2500+

 

plyta:

 

abit nf7-s

 

ja bym tylko to bral pod uwage, a pamieci bym bral w dualu, ale to twoj wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co płyty to epoxy są tanie a niedrogie-ja bym brał bez s-ata, jak będzie taka potrzeba to można karte dokupić- ale jak sobie kupisz dysk 160 gb to dłuugo nie będzie potrzeby zmieniać dysku(a dyski mocno staniały 160 gb ata są teraz za 400 zyli- 120 są ok ale za 4-5 dych masz dodatkowe 40gb chyba wiatro dopłacić no nie ;-) )

jeśli grafa r9550 to najlepiej gigabyte i podkręcić na 400/500 i będzie ok.

 

a CD wbrew pozorom się przyda- ja mam asusa od 3 lat a combo tylko nagrywa i filmy DVD odtwarza. Kumple co mają tylko nagrywarki to już z 2 razy wymieniali bo nagrywarki nie wytrzymują codziennego odtwarzania płyt i lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...